Šiandien minima Atšvaitų diena

Palangos tiltas, 2023-10-19
Peržiūrėta
925
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Atšvaitų diena yra minima trečiąjį spalio ketvirtadienį – šiemet spalio 19-tąją. Šią dieną visuomenė raginama atkreipti dėmesį, kad tamsiuoju paros metu tikimybė eismo įvykiams įvykti yra daug didesnė, todėl būtina dėvėti atšvaitus.

Klaipėdos apskrities VPK pareigūnai jau visą savaitę rengia prevencines priemones prie ugdymo įstaigų, prekybos centrų ar kitose žmonių gausiai lankomose vietose  visoje apskrityje. Per jas bendrauja su eismo dalyviais, skatina juos elgtis kultūringai ir atsakingai, gerbti vieni kitus kelyje. Pareigūnai stebi, ar vaikai vežami specialiose kėdutėse, ar pėstieji turi ir dėvi šviesą atspindinčius elementus tamsiuoju paros metu, o jų neturintiems – atšvaitus dovanoja. Sekmadienį, spalio 22 d., pareigūnai dalyvaus ir Šv. Mišiose Klaipėdos Šv. Juozapo Darbininko parapijoje – čia, minint Atšvaitų dieną, taip pat žmonėms primins saugaus elgesio kelyje taisykles, dalins atšvaitus, su mažaisiais bendraus policijos bičiulis Amsis.  

Pareigūnai kasmet atkreipia dėmesį, kad šaltuoju metų laiku, kai temsta anksčiau, o švinta vėliau, matomumą dažnai blogina ir krituliai bei rūkas, pėstieji eismo dalyviai privalo segėti atšvaitus. Jo nesegintis žmogus vairuotojui matomas tik 30-50 m. atstumu, tuo metu jį segintis pastebimas jau už 150 metrų. Teigiama, kad neapšviestu keliu einančiajam be atšvaito rizika pakliūti į eismo įvykį padidėja net aštuonis kartus.

Pareigūnai akcentuoja, kad aplink rankinės ar kuprinės rankeną apsuktas atšvaitas – nieko negelbsti, nes vairuotojams jis yra nematomas. Atšvaitai visuomet turi būti kabinami dešinėje pusėje, geriausia kad jie švytuotų ar tabaluotų ties pėsčiojo keliais, atšvaitų juosteles reikėtų dėti ties riešais ir ant blauzdų. Patikima priemonė yra ir liemenė su šviesą atspindinčiais elementais – ji ypač padeda vairuotojams pastebėti vaikus.

Rūpinkitės saugumu – atšvaitas gali išgelbėti Jūsų gyvybę!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos meras Šarūnas Vaitkus viešu kreipimusi savo Facebook paskyroje visų prašo registruotis TS-LKD kandidatų į Europos Parlamentą reitingavimui https://demokratijossvente.lt/registracija , o vėliau, patvirtinus jūsų registraciją ir balsuoti už jį, 30-ą saraše. Šiandien yra paskutinė diena registruotis.


Atšvaitų diena yra minima trečiąjį spalio ketvirtadienį – šiemet spalio 19-tąją. 


Kaip atpažįstame viešoje vietoje regos negalią turintį žmogų? Pagal baltąją lazdelę, ji aplinkiniams tarsi identifikavimo ženklas. O neregiui ši priemonė pirmiausia rodo kelią, padeda išlikti oriu ir savarankišku, leidžia dalyvauti viešajame gyvenime. 


Rugpjūčio 24 d. 11 val. Jūratės ir Kastyčio skvere bus minima Ukrainos Nepriklausomybės diena.


Balandžio 6-oji – Saugaus eismo diena Lietuvoje. Septynioliktus metus iš eilės minima Saugaus eismo diena siekiama dar kartą atkreipti visų eismo dalyvių dėmesį į saugų eismą kelyje bei priminti, kad Kelių eismo taisyklių turime laikytis kasdien. 


Ši diena skirta atkreipti tėvų ir gydytojų bendruomenės dėmesį į kūdikių galvytės deformacijas.


Gruodžio 9 dieną minima Tarptautinė antikorupcijos diena, skirta kovos su korupcija problemoms spręsti, atkreipti visuomenės dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią.


Lietuvos automobilių kelių direkcijos iniciatyva trečiasis spalio ketvirtadienis yra paskelbtas Atšvaitų diena. 


Šventojoje bus minima Jūros diena

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 11 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį, rugsėjo 14 d., linksmai nusiteikę į šventę pakvies šventojiškiai – miestelyje bus minima Jūros diena. Jos metu Jūros gatvės pėsčiųjų alėjoje šurmuliuos renginiai, skirti pirmosios Lietuvoje Jūros dienos paminėjimui. Pasak Palangos kultūros ir jaunimo centro kultūrinės veiklos vadybininkės Mantės Lukošienės, Jūros dienos...


Svarbiausi Baltų vienybės dienos minėjimo renginiai šiais metais vyks Palangoje – taip apsispręsta penktadienį Palangoje vykusiame susitikime, kuriame dalyvavo Lietuvos ir Latvijos diplomatai, politikai bei kultūros darbuotojai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius