Sostinėje aptartos Palangos problemos

"Palangos tilto" informacija, 2014-11-20
Peržiūrėta
544
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sostinėje aptartos Palangos problemos

Trečiadienį Vilniuje Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė susitikimuose su ministru pirmininku Algirdu Butkevičiumi, vidaus reikalų ministru Sauliumi Skverneliu bei Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko pavaduotoju Dainoru Bradausku aptarė klausimus, susijusius su ateinančių metų Palangos finansine situacija.
Dvidešimt minučių turkusiame pokalbyje su Premjeru miesto vadovai išgirdo patikinimą, jog kitąmet Vasaros koncertų salės statybai tikrai bus skirti reikalingi 7 mln. litų. A. Butkevičius, pabrėžęs, jog šis objektas svarbus ne tik Palangai, sakė, jog 2015 m. valstybės biudžete jau numatytos jo užbaigimui reikalingos lėšos.
Pokalbyje su ministru pirmininku užsiminta ir apie dar vieną Palangai aktualią finansinę problemą – didinamą gyventojų pajamų mokestį (GPM), kurį renka Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Jos Palangos skyriaus duomenimis, šiems metams padidinto mokesčio plano Palanga neįstengs įvykdyti – iki suplanuotų apie 16 mln. Lt pritrūks apie 2 mln. Lt. Tuo tarpu Finansų ministerija kitiems metams minėto mokesčio surinkimo planą dar labiau padidino. Premjeras sakė žinąs, jog problemų dėl GPM surinkimo turi praktiškai visos Lietuvos savivaldybės, tad šiuo klausimu bus dar kalbama aukščiausiu lygiu.
A. Butkevičius domėjosi, kaip vyksta Nemirsetos kempingo statybos tolesni darbai. Palangos vadovai informavo, jog yra paskelbtas konkursas, neužilgo paaiškės jo nugalėtojas.
Taip pat palangiškių vardu Š. Vaitkus ir A. Kilijonienė pasveikino A. Butkevičių su gimimo diena.
Apie kempingo ir Vasaros koncertų salės statybas kalbėta ir Verslo paramos agentūroje.
Popiet miesto vadovai kartu su Seimo nariu Pranu Žeimiu lankėsi VMI, kur su viršininko pavaduotoju Dainoru Bradausku kalbėta dėl GPM susirinkimo bei planų kitiems metams. D. Bradauskas pritarė palangiškių nuomonei, jog išties nelogiška didinti kitų metų planą, jeigu aišku, kad padidintasis šiems metams nebus surinktas. Pažadėjęs išanalizuoti, dėl kokių priežasčių nebus įvykdytas 2014 m. planas, VMI viršininko pavaduotojas sakė, jog kreipsis į Finansų ministeriją dėl 2015 m. plano pakoregavimo.
Paskutinis vizitas buvo į Vidaus reikalų ministeriją, kur Palangos vadovai susitiko su naujai paskirtu ministru Sauliumi Skverneliu. Su juo kalbėta apie savivaldą bei artėjančius „šaukimus“ teikti paraiškas ES fondams siekiant gauti finansavimą 2014-2020 metams planuojamiems projektams.
Kalbant apie regioninę politiką, Š. Vaitkus atkreipė dėmesį, jog Lietuvos kurortai – Palanga, Birštonas bei Neringa – nėra įtraukti į papildomo finansavimo galinčias siekti programas ir nepriskirti nei vadinamiems „tiksliniams“, nei „probleminiams“ regionams. Tuo tarpu Druskininkai dėl ten buvusios itin didelės bedarbystės buvo patekę į probleminių regionų sąrašą ir gaudavo papildomą ES fondų finansavimą. S. Skvernelis, pritaręs Palangos mero išsakytoms mintims, kvietė teikti konkrečius pasiūlymus bei žadėjo peržiūrėti gaires.
Pakeliui iš Vilniaus Š. Vaitkus susitiko su Neringos meru Dariumi Jasaičiu. Kartu su juo sutarta, pasikvietus Birštono merę Nijolę Dirginčienę, artimiausiu metu kartu vykti pas vidaus reikalų ministrą bei Vyriausybės vadovą ir aptarti aukščiau minėtas kurortų finansavimo problemas.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Birželio 17 d. pripažintas Lietuvos menininkas Petras Repšys kartu su ilgamete jo kūrybos tyrinėtoja, menotyrininke prof. dr.(hp) Giedre Jankevičiūte kviečia į vasarišką pasimatymą Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje.


Kovo 15 d. Lund mieste, Švedijoje, vyko kelių dienų konferencija „Nauji verslo modeliai menui ir kultūrai“, skirta skatinti verslo, kultūros bei valstybės institucijų atstovam, norintiems keistis žiniomis bei patirtimi. Tarp Danijos, Švedijos, Italijos, Prancūzijos bei kitų šalių specialistų, Lietuvai konferencijoje atstovavo Palangos miesto savivaldybės...


Sostinėje aptartos Palangos problemos

"Palangos tilto" informacija, 2014 11 20 | Rubrika: Miestas

Trečiadienį Vilniuje Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė susitikimuose su ministru pirmininku Algirdu Butkevičiumi, vidaus reikalų ministru Sauliumi Skverneliu bei Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko pavaduotoju Dainoru Bradausku aptarė klausimus, susijusius su ateinančių metų Palangos finansine situacija.


Joninių sostinė Šventoji žada kaip niekad įspūdingą trumpiausią metų naktį. Muzika, laivų paradas ir ugnies procesija, kupoliavimas, specialios privilegijos Jonams ir Janinoms bei dar daug atrakcijų laukia kiekvieno, gražiausią vasaros šventę nutarusio pasitikti pajūryje.  


Eismo problemos vasarą – neišsprendžiama problema  2

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 07 18 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Automobiliais važinėjantys palangiškiai ir mašinomis į kurortą atvykstantys poilsiautojai vėl sulaukė išbandymų meto.


Istorinėje vietoje, Birutės parke, Birutės kalno papėdėje po atviru dangumi šeštadienio vakarą , tik nutilus per visą pasaulį nuvilnijusiai Tautinei giesmei, suskambo  pirmoji lietuviška M. Petrausko ir G. Landsbergio-Žemkalnio opera „Birutė“. Išties istoriniame įvykyje dalyvavo gausus būrys palangiškių ir miesto svečių, kurie, operai...


  Lietuvos kultūros sostinė Palanga kurorto gyventojus ir svečius šiemet žada pamaloninti rekordine aukšto lygio renginių gausa. Visus metus didžiausias šalies kurortas savo svečius kvies dalyvauti įvairiose šventėse, festivaliuose, koncertuose, įvertinti Palangoje vyksiančias parodas bei meno projektus.  


Sakoma, jog be namų negerai. Tačiau taip gali ir nepasirodyti pabendravus su benamiais Palangos gatvėse. Šie gyvenimu per daug nesiskundžia ar net tiesiog trykšta optimizmu. Nustebkite: nemaža jų dalis gali pasigirti didesnėmis pajamomis nei dirbantys žmonės – per dieną išgražbyliauja ne vieną dešimtį litų. Palangos valdžiai benamiai, paverčiantys kurortą...


Metai iš metų mokykla nebeįsivaizduojama be socialinio pedagogo, kuris padeda moksleiviams spręsti įvairias jiems iškilusias problemas, skatina teisingai elgtis, bando įgauti vaikų pasitikėjimą, kad jie nebijotų pasiguosti ir išsipasakoti. „Dažniausiai vaikai nepripažįsta, jog turi kažkokių problemų mokykloje, nemažai vaikų tiesiog gėdijasi pasakyti, jog iš jų tyčiojamasi ar šaipomasi....


Vakar S.Vainiūno muzikos mokyklos salėje miesto valdžia surengė tradiciniu tapusį vasaros sezono aptarimą. Jame susirinkę atsakingų Savivaldybės bei kai kurių tarnybų vadovai išsakė praėjusios vasaros problemas bei pateikė savo pasiūlymus joms spręsti. Nors į aptarimą susirinko skaitlinga aktyviausiosios kurorto bendruomenės dalis, kuri tikėjosi iš Palangos vadovų išgirsti atsakymus į šiuo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius