Spalio 7 d. pradedamas Savivaldybių tarybų ir merų rinkimų politinės kampanijos dalyvių registravimas

Palangos tiltas, 2022-10-04
Peržiūrėta
1615
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Spalio 7 d. pradedamas Savivaldybių tarybų ir merų rinkimų politinės kampanijos dalyvių registravimas

Spalio 7 d. (penktadienį) Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pradeda savarankiškų politinės kampanijos dalyvių registravimą 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose. Kelti kandidatus ar kandidatų sąrašus šiuose rinkimuose galės tik registruoti politinės kampanijos dalyviai. 

Rinkimų kodeksas numato, kad politinės kampanijos dalyviais registruotis privalo politinės partijos ir politiniai komitetai, kurie planuoja kelti kandidatus į merus ar kandidatų sąrašus artėjančiuose rinkimuose. Taip pat – teisę būti kandidatais turintys fiziniai asmenys, ketinantys išsikelti savarankiškai ir kandidatuoti į merus. 

Prieš užsiregistruodami visi politinės kampanijos dalyviai turi turėti banko sąskaitą, kuri bus naudojama tik politinės kampanijos tikslais, sudaryti sutartį su kampanijos iždininku bei užpildyti prašymą (jei registruojama politinė organizacija arba asmuo, planuojantis keltis kandidatu) arba teikimą (jei registruojamas politinės organizacijos keliamas kandidatas arba kandidatų sąrašas). 

Registruojantis politinės kampanijos dalyviu VRK reikia pateikti šiuos dokumentus: 

prašymą arba teikimą;dokumentą, kuriuo patvirtinama, kad registruojamo asmens vardu yra atidaryta banko sąskaita (gali būti banko sutartis);ne vėliau kaip prieš 3 dienas banko išduotą pažymą ar išrašą, patvirtinantį, kad banko sąskaitoje lėšų nėra;sutarties su politinės kampanijos iždininku kopiją;asmens dokumento kopiją, jei savarankišku dalyviu registruojamas kandidatas į merus.

VRK patvirtintas dokumentų formas galite parsisiųsti ČIA

Dokumentus VRK galima pateikti: 

el. paštu [email protected] atsiųsti skenuotus dokumentus;paštu (pateikimo data bus laikoma ant voko nurodyta laiško išsiuntimo data);per siuntų tarnybą ar kurjerių paštu (pateikimo data bus laikoma dokumentų įteikimo VRK data);gyvai atvykus į VRK Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyrių (Gynėjų g. 8, Vilnius).

Politinės kampanijos dalyvių registravimas vyks iki š. m. gruodžio 12 d. (imtinai). Tą pačią dieną, iki rinkimų likus 83 dienoms, prasidės kandidatų pareiškinių dokumentų pateikimas. 

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks 2023 m. kovo 5 d. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimų rezultatus. 


Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, praėjusią savaitę vykusiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose dalyvavo 48,93 procentai rinkėjų nuo visų teisę balsuoti šiuose rinkimuose turinčių rinkėjų skaičiaus. 


Vasario 27 d., likus vienai dienai iki išankstinio balsavimo pradžios, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino galutinį 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose turinčių teisę balsuoti rinkėjų sąrašą. 


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad likus mažiau kaip 2 mėnesiams iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų, rinkimų politinėms kampanijoms finansuoti politinės kampanijos dalyviai jau yra gavę 2 mln. 268 tūkst. 376 eurus. 


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) apžvelgė, kaip keitėsi šiemet registruotų savarankiškų politinės kampanijos dalyvių skaičius lyginant jį su 2019 metų rinkimais. 


Artėjančių savivaldybių tarybų ir merų rinkimų politinės kampanijos dalyvių registracija įgauna pagreitį.


Spalio 7 d. prasidėjusi politinės kampanijos dalyvių registracija įgauna pagreitį. 


Spalio 7 d. (penktadienį) Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pradeda savarankiškų politinės kampanijos dalyvių registravimą 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose.


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), ruošdamasi kitų metų pavasarį vyksiantiems Savivaldybių tarybų ir merų rinkimams, patvirtino rinkimų apylinkių sąrašą ir jų ribas. 


Likus mažiau nei metams iki 2023 m. savivaldybių tarybų narių rinkimų Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) išanalizavo Lietuvos savivaldybių tarybų narių kaitos duomenis ir parengė apžvalgą. Joje matoma, kaip keitėsi 60-ties Lietuvos savivaldybių tarybų sudėtys nuo pastarųjų visuotinių savivaldybių tarybų rinkimų, vykusių 2019 m. kovo 3 d., iki š. m. kovo 31 d. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius