Studijų baigimo pažymėjimai įteikti Palangos botanikos parko medžių prieglobstyje...

Palangos tiltas, 2014-05-13
Peržiūrėta
2150
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Studijų baigimo pažymėjimai įteikti Palangos botanikos parko medžių prieglobstyje...

Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) dviejų metų studijas užbaigė 268 pirmosios laidos absolventai. Mokslų baigimo šventėje studijų baigimo pažymėjimai buvo įteikti fakultetų dekanams, o ne kiekvienam absolventui atskirai, nes tada šis procesas būtų užsitęsęs ne vieną valandą. Kraštotyros ir turizmo fakulteto dekanė Birutė Mockuvienė gavusi iš TAU garbės rektoriaus – Palangos miesto savivaldybės mero Šarūno Vaitkaus rankų gražiai į paketą, kaip dovaną, supakuotus visus 60 šio fakulteto absolventų studijų baigimo pažymėjimus, pakvietė jų atsiimti kitą dieną į Palangos botanikos parką. 

Ši vieta buvo parinkta ne atsitiktinai, o tradiciškai, prisilaikant pasirinktos studijų krypties, juk du metus buvo gilinamos žinios miesto ir krašto istorijos srityje: tiek paskaitų, tiek kelionių bei ekskursijų metu. Iškilmingas pažymėjimų įteikimas vyko parko oranžerijos kiemelyje, augančių medžių apsuptyje. Mokslų užbaigimo proga dar kartą visus pasveikino fakulteto dekanė B. Mockuvienė, primindama, kad svarbiausia gyvenime yra norėti, o jei norėsi, tai ir galėsi, jei norėsi, tai ir laiko atrasi, o tada tikrai įdomiai gyvensi...

Pažymėjimus atvykusiems 43 absolventams įteikė vienas iš TAU idėjos autorių ir kūrėjų – Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Antanas Sebeckas (Botanikos parko direktoriaus pavaduotojas), taip pat dalyvavo ir TAU darbą tiesiogiai kuravusios bei šiltai su visais studentais bendravusios Palangos švietimo pagalbos tarnybos direktorė Vilma Želvienė ir vyr. metodininkė Vilma Varpiotienė.

Po sveikinimų ir linkėjimų neprarasti norų toliau tobulėti, karštai visų paprašytas A. Sebeckas pravedė dar vieną pažintinį pasivaikščiojimą parko takeliais. Trumpai papasakojo apie parterį prie oranžerijos. Grafų Tiškevičių valdymo laikotarpiu šalia yra buvęs ne tik paprastas, bet ir vaistažolių daržas; buvo fontanas, tačiau duomenų apie anksčiau stovėjusias skulptūras neišliko. Šiuo metu pastatytos moterų skulptūros vaizduoja keturis metų laikus. Toliau takelis nuvedė prie Žemaičių kalnelio. Pasak A. Sebecko, taip kalnelis buvo pavadintas visai neseniai, Lietuvos nepriklausomybės atstatymo priešaušryje, kai šioje vietoje turėjo vykti mitingas, ir reikėjo skelbime nurodyti būsimo mitingo vietą. Vėliau atlikus kalnelio archeologinius kasinėjimus buvo atrastos senųjų Palangos gyventojų – kuršių kapavietės, tada ant kalnelio pastatyti mediniai krikštai, tačiau jau buvo prigijęs Žemaičių kalnelio pavadinimas. Nuo minėto kalnelio rytų pusėje esančioje atviroje erdvėje auga šimtamečio Stelmužės ąžuolo vaikaitis, kurį prieš 15 metų padovanojo Vaclovas Inta, Akmenų muziejaus Mosėdyje įkūrėjas. Šalia takelio į kalnelio pusę stovintis didžiulis senas akmeninis postamentas, pasirodo, besantis atrastasis senasis Laiminančiojo Kristaus postamentas, kuris buvo rastas užkastas žemėje, vykdant skulptūros atstatymo procesą. Vežamas postamentas pradėjęs svirti nuo jį gabenusios transporto priemonės, todėl nedelsiant buvo iškrautas, taip ir liko stovėti šioje vietoje. A. Sebeckas padėkojo už pakvietimą dar kartą pabendrauti ir už mūsų domėjimąsi parko istorija, o mes buvome dėkingi, kad jis nepasididžiavo ir pasidalino savo žiniomis. Atsisveikinome palinkėdami, kad vykdomi parko restauraciniai projektai kaip galima greičiau būtų įgyvendinti, o parkas taptų dar gražesnis, patrauklesnis ir įdomesnis visiems lankytojams.

Dalis aktyviausių fakulteto absolventų, sutūpę ant žolyno šalia Stelmužės ąžuolo vaikaičio, draugiškai dar pabendravo, prisiminė išklausytų paskaitų temas, lektorius, pasidalino prisiminimais bei patirtais įspūdžiais apie bendras keliones ir kartu aplankytus muziejus bei kitas įdomias vietas. Apgailestavome, kad mūsų kraštotyros ir turizmo fakulteto studijų metai jau pasibaigė, nes pagal TAU nuostatus nebegalima toliau tęsti studijų tame pačiame fakultete, padiskutavome, kas kokias planuoja pasirinkti tolesnes studijas.

Taip pat buvo sutarta, kad dar turime suorganizuoti dviračių žygį bent jau iki Šventosios. Primenu, jei nelis, renkamės prie vaikų žaidimų aikštelės šalia poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ gegužės 14 d., 10 val. Kviečiame aktyviai dalyvauti, bus laukiami ir absolventai iš kitų fakultetų.

 

Irena GALDIKAITĖ

Palangos TAU kraštotyros ir turizmo fakulteto dekanės pavaduotoja

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip informavo „Palangos tiltą“ Jurgita Vanagė, Palangos mero patarėja, įmonių, įskaitant UAB, vadovų visos pareigybės šiuo metu yra užimtos. Šiuo metu laisvos yra dviejų biudžetinių įstaigų – Palangos miesto botanikos parko direktoriaus ir Palangos sanatorinės mokyklos direktoriaus – pareigybės. PT infoBuvęs Palangos botanikos parko ilgametis direktorius Kazimieras Urbonavičius išėjo į Amžinybę vos tik sulaukęs savo paskutinio, 72-ojo, gimtadienio. Buvo 2000 metų kovo 3-ioji. Šiemet jis būtų šventęs savo 95 metų sukaktį.


Palangoje viešėjęs Tomas užsuko ir į vieną lankomiausių šio kurorto objektų – botanikos parką. Vyras sako, liko nemaloniai nustebintas dėl ten pastebėtų medžių kirtimų ir rastų pjuvenų krūvos. Tuo metu vykdyti medžių kirtimų jau nebebuvo galima dėl prasidėjusio paukščių perėjimo. Parko direktorius informavo, kad visi kirtimai atlikti iki kovo 15 d.


Palangos miesto seniūnaičiams įteikti pažymėjimai

"Palangos tilto" redakcija, 2019 10 31 | Rubrika: Miestas

Trečiadienį, spalio 30 d.,  Palangos miesto savivaldybėje naujai išrinktiems seniūnaičiams įteikti pažymėjimai. Juos įteikęs mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas seniūnaičiams linkėjo būti aktyviems bei sėkmingai atstovauti vietos gyventojų interesams.  


Birželio 8 dieną Kurhauzo salėje dvidešimt septyniems Palangos sporto centro ugdytiniams iškilmingai įteikti Lietuvos Respublikos Neformaliojo vaikų švietimo baigimo pažymėjimai.


Gegužės 26 d. į Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklą, į absolventų išleistuvių iškilmes, rinkosi mokiniai, mokytojai, svečiai. Iškilmingame renginyje įteikti Neformaliojo vaikų švietimo pažymėjimai 35-iems Meno mokyklos absolventams. Šiemet mokyklą baigė 19 muzikos skyriaus ir 16 dailės skyriaus mokinių.


Birželio 8 ir 9 dienomis Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos aktų salėje šurmuliavo šventiškai pasipuošę mokiniai, mokytojai ir pakiliai nusiteikę jų tėveliai. Proga – nepaprasta, būnanti tik kartą gyvenime: birželio 8 dieną VII dešimtokų laidai buvo įteikti pagrindinio išsilavinimo pažymėjimai, o birželio 9-ąją aštuntų klasių...


Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) dviejų metų studijas užbaigė 268 pirmosios laidos absolventai. Mokslų baigimo šventėje studijų baigimo pažymėjimai buvo įteikti fakultetų dekanams, o ne kiekvienam absolventui atskirai, nes tada šis procesas būtų užsitęsęs ne vieną valandą. Kraštotyros ir turizmo fakulteto dekanė Birutė Mockuvienė gavusi iš TAU garbės...


„Kalnai“ gėlių, šypsenos, trumpos abiturienčių suknelės bei tvarkingi abiturientų kostiumai  praėjusį penktadienį krito į akis Palangos vasaros estradoje. Vienas po kito į ją lipo abiturientai ir abiturientės -  vyko Palangos  Senosios gimnazijos  71-osios laidos „rimtoji“ išleistuvių dalis – mokyklos baigimo atestatų įteikimas. Šiemet jie buvo įteikti 205 moksleiviams.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius