„Suneštinis muziejus“ kviečia prisiminti miesto istoriją

Palangos tiltas, 2016-03-31
Peržiūrėta
1340
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Suneštinis muziejus“ kviečia prisiminti miesto istoriją

Vakar Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo kviečiami visi, kurie domisi Palangos ir Šventosios istorija arba nori apie ją sužinoti kuo daugiau. „Suneštinis muziejus“ – vienas iš daugybės „Palangos dienų 2016“ renginių. Šio renginio tikslas – supažindinti žmones su senąja Palanga bei skatinti rinkti istorinę medžiagą apie savo miestą.
Vienas iš renginio dalyvių – Palangos istorijos žinovas Saulius Žulkus, į biblioteką atnešęs pluoštą senų laikraščių, kuriuose fiksuota miesto istorija. S. Žulkus archyvą renka jau keturiasdešimt metų: „Surinkau kiek įmanoma visus laikraščius apie Palangos gaisrą, apie čia vykusią Dainų šventę. Tenka pripažinti, kad tokius dokumentus rinkti labai sunku. Ypač senyvi žmonės nevertina tokio turto ir dažniausiai, galvodami, kad laikraščiai niekam nebepravers, sudegina. Dar dėstydamas Klaipėdos universitete iš studentų girdėjau ne vieną istoriją, kaip tokie daiktai kaimuose nevertinami. Labai skaudu“.
Namie S. Žulkus turi virš 200 senų nuotraukų ir atvirukų, o į penkiasdešimt vis pildomų įvairios tematikos albumų namie sutalpinti sekasi viską sunkiau. Istorikas turi ir unikalią nuotrauką, darytą 1921 m. kovo 31 d., kuomet Palanga atiduodama Lietuvai.
Miesto istorija domisi ir Tarybos narys Dainius Želvys, į „Suneštinį muziejų“ atnešęs ne vieną seną dokumentą, laišką ar knygą. Jų gavimo istorijomis noriai dalijosi su parodos lankytojais.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos kurorto muziejus (Birutės al. 34A)  kviečia lankytojus į vakarinę edukaciją, kurioje sužinosite paslaptingos viešnios istoriją ir patirsite neišdildomus įspūdžius. 


Spalio 13 d. 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į vilą „Ramybė“, kur įvyks susitikimas su menininku Andriumi Miežiu.


Populiariausiame pajūrio mieste - Palangoje - vasarotojai gali ne tik šauniai pasilinksminti, bet ir sužinoti šį tą naujo apie mūsų planetoje vykstančius pokyčius.


Liepos 7 d. 15.00 val. ir 16.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia mažuosius smalsuolius į archeologinių kasinėjimų simuliaciją-edukaciją ,,Archeologas vienai dienai”. 


Pasibaigus vasaros šurmuliui Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia palangiškius ir miesto svečius į jaukias rudens  popietes burmistro namuose. 


Birželio 11 d., penktadienį 17 val. Palangos burmistro J. Šliūpo muziejus kviečia mažuosius atverti lėlių teatro užkulisius ir sužinoti kaip gimsta lėlės, kurios vėliau atgyja spektakliuose.


Kurorto muziejus kviečia į koncertą „Advento šviesoje“

"Palangos tilto" informacija, 2019 11 26 | Rubrika: Kultūra

Gruodžio 1 d. (sekmadienį), 15 val. muziejuje skambės muzika džiaugsmingam laukimui. Šventiniame šių dienų šurmulyje, tarp pirkinių, dovanų ieškojimo kurorto muziejus kviečia stabtelėti ir visiems kartu pasiklausyti puikios muzikos.


Ruduo Palangoje įprastai prasideda žvilgsnį nukreipiant į Palangos Birutės parką – būtent čia, prasidėjus rudeniui, kasmet minima Birutės parko diena. Šiais metais parkas mini 120-ąsias įkūrimo metines ir kviečia kurorto gyventojus bei svečius jau rytoj, rugsėjo 2-ąją, drauge pasidžiaugti šia gražia sukaktimi.


Vakar Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo kviečiami visi, kurie domisi Palangos ir Šventosios istorija arba nori apie ją sužinoti kuo daugiau. „Suneštinis muziejus“ – vienas iš daugybės „Palangos dienų 2016“ renginių. Šio renginio tikslas – supažindinti žmones su senąja Palanga bei skatinti rinkti...


Šeštadienį į Senosios gimnazijos salę kviečiami visi, kas neabejingi mūsų grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio, kurio 300-iasis jubiliejus minimas šiemet, kalbos grožiui. Čia 18 valandą Palangos „Grubusis“ teatras ir svečiai – Skapiškio mėgėjų teatras „Stebulė“, – kvies dar kartą prisiminti poemą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius