Šunų viešbutis: utopija ar būtinybė?

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-06-19
Peržiūrėta
2280
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Trečiadienio popietę J.Basanavičiaus gatvėje daugelio dėmesį patraukė dvi jaunos merginos. Viena jų pasikūkčiodama verkė. Merginos ką tik buvo išvarytos iš paplūdimio, nes čia apsilankė su šuneliu.

 

Atsivežė šunį

„Atvažiavome į Palangą trims dienoms. Senokai nebuvau, kurortas pasikeitęs. Tiek iš nežinojimo, tiek, galbūt, iš aplaidumo, atvažiavau čia su augintiniu – šuneliu. Iš pat pradžių buvo sunkoka susirasti nakvynę būtent dėl to, jog turiu šunį. Nors jis mažas, „kišeninis“ ir yra įpratęs gyventi mieste, nekelia jokių problemų, tačiau daugelis nuomotojų purtė galvas dėl nakvynės. Apie vietą, kur galėčiau palikti augintinį, taip pat nesu girdėjusi“, - pradėjo pasakoti aprimusi mergina.

 

Užsipuolė ir iškeikė

Susiradusios nakvynę, merginos patraukė į pajūrį. Pasivaikščiojusios prie tilto, atėjo į kopas ir čia išsitiesė ant kilimėlio. „Netrukus kaip viesulas link mūsų „atpūtė“ dvi vyresnės moterys. Nors paplūdimyje buvo labai nedaug žmonių, jos, jau iš tolo rėkdamos, atbėgo link mūsų. Pasijutau lyg didžiausia nusikaltėlė. Pasirodo, paplūdimyje šunų negali būti. Tačiau joms neužteko pasakyti – „atsiprašau, tikrai nežinojau“. Moterys ėmė mėtyti ant paplūdimio kilimėlio sudėtus mūsų daiktus ir liepė „nešdintis su savo išgama, vištgaidžiu“. Kai bandžiau sakyti, jog tiesiog nežinojau, paleido keiksmų tiradą, viena jų spyrė šuneliui rėkdama „Von, von iš čia“, o man atsistojus ir stumtelėjo. Patyriau pažeminimą, skaudu iki begalybės“, - vos tramdydama ašaras pasakojo Vilma P., su drauge atvykusi iš Kupiškio. Merginos sakė į policiją nesikreipsiančios, bet pažeminimą ir gėdą jausiančios dar ilgai – tą popietę jos jau planavo vykti namo, mat sakė neįsivaizduojančios, kur reikėtų palikti atsivežtą šunelį. 

 

Vieni nežino, kiti ignoruoja

Karšta moterų reakcija liudija, jog šunys paplūdimyje – viena iš sunkiai išsprendžiamų bėdų. Nors informacijos apie Palangos miesto savivaldybės tarybos patvirtintose Gyvūnų auginimo ir laikymo Palangos mieste taisyklėse nurodytą draudimą į paplūdimį vestis šunis yra nemažai, pasitaiko nesusipratimų, ir žmonės į pajūrį keliauja su savo augintiniais. Vieni – iš nežinojimo, kiti – tiesiog ignoruoja taisykles. Ne kartą į „Palangos tilto“ redakciją kreipėsi žmonės, pasipiktinę tiek gyvūnais, teršiančiais paplūdimį, tiek į tai visiškai dėmesio nekreipiančiais jų savininkais. Tačiau visi grąžo rankas: kas turi prižiūrėti, kas skirti baudas ar bent perspėti? „Palangos komunalinio ūkio“ vadovas Konstantinas Skierus sakė ne kartą prašęs valdžios dėmesio šiuo klausimu, tačiau jokių pokyčių iki šiol nesimato.  

  

Nėra net aikštelės

Nors šis merginų pavyzdys – vienas iš skaudesnių, tačiau įrodo, jog kurorte daugelį metų egzistuojančios problemos nenyksta. Ne kartą kalbėta ir ne kartą Palangos valdininkams siūlyta pamąstyti apie šunų aikštelę – aptvertą arba bent tinkamai pritaikytą vedžioti naminius gyvūnus. Jos iki šiol nėra. O savo augintinių ekskrementų nesurenkantys šeimininkai elgiasi taip, lyg jiems taisyklės ar bent etikos ir moralės principai negaliotų. Palangoje net specialios aikštelės nėra, tad šunų viešbutis, kuris yra gana populiari paslauga visame pasaulyje, kol kas dar sunkiau įgyvendinama šunų mylėtojų svajonė.   

 

Prašymų apstu

Palangos savivaldybės internetiniame puslapyje nuolatos atsiranda pastebėjimų, jog šunų šeimininkai nevaržomi ir nebaudžiami vedasi šunis į pliažą. Atsakymai šia tema būna panašūs: šunų į pajūrį vestis negalima, o apie pastebėtą pažeidimą asmenys turėtų pranešti gelbėjimo tarnybai arba policijai. Dar praėjusių metų pabaigoje atsirado ir toks prašymas: „Laba diena, čia gal ir ne man klausti-prašyti, nes man dar tik 14 metų. Bet vis tiek paklausiu-paprašysiu. Ar galėtumėte Palangoje įrengti šunų aikštelę? Pavyzdžiui, Vilniuje ji yra. Man būtų labai malonu nuvesti savo šuniuką į šunų aikštelę, jis ten pabendrautų su kitais šunimis, padarytų gamtinius reikalus. Labai prašau įrengti tokią (žinoma, kad ji būtų aptverta – jei paleistum savo šunį, jis nepabėgtų). Ir atokiau nuo mašinų“. Augustės prašymas – tik vienas iš nedaugelio, tačiau atgarsių, jog judama jo išpildymo linkme, nėra. Kurortas lieka vieta, kurioje suderinti atostogas ir buvimą šuns šeimininku vis dar labai sunku. Tuo itin stebisi ir svečiai iš užsienio šalių.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Savaitgalį pirmą kartą Lietuvoje Palangos naktiniame klube „Exit“ kviestinė publika iki paryčių šėlo išskirtiniame, šiuo metu pasaulyje populiaraus formato „La Rouge by Lami Lashes“ vakarėlyje, kuriame skambėjo klubinės legendinės merginų grupės.


Šunų vedžiojimo aikštelėje jau tiekiamas vanduo, tad laiką leisti su keturkojais augintiniais šiems skirtoje zonoje tapo patogiau.


Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje baudžiamojoje byloje dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę, jos seksualinio prievartavimo bei nesunkaus sveikatos sutrikdymo priėmė nuosprendį, kuriuo iš dalies patenkino nukentėjusiųjų ir prokuroro apeliacinius skundus.


Ketvirtadienį, gegužės 14 dieną, apie 14.41 val., Palangoje, Vytauto g., iš parduotuvės vaikinas ir dvi merginos pavogė vyrišką striukę „Prada“. 1957 m. gimęs vyras ir 1997 m. bei 1993 m. gimę moterys sulaikyti ir uždaryti į areštinę.


Vangiai pradėjusi Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) sezoną, Palangos reprezentacinis sporto klubas „Palanga“ sezono antrojoje pusėje įsibėgėjo – „susišlavė“ net penkias pergales iš eilės, garantuodama sau vietą atkrintamosiose varžybose, kurios prasideda jau šį šeštadienį. Tądien, 16 valandą, „Palanga“...Palangoje finišavo 2013 metų Lietuvos paplūdimio futbolo čempionato kovos. Varžybas vainikavo Palangos „Sporto lizdo“ komandos triumfas, o žiūrovus džiugino žinomų futbolininkų pasirodymai ir parodomosios rungtynės su merginomis.


Kitą savaitę Palangos bendruomenei, pati jau tapusi jos dalimi, savo knygą itin intriguojančiu pavadinimu „Geismo dukterys“, pristatys jaunoji rašytoja Monika Budinaitė-Žadeikienė. Kaip pripažino Monika, jos ateities planuose jau ir antroji knyga, dėl kurios neparašytų eilučių autorė tiesiog nenustygsta vietoje, tačiau dar labiau jaudina netrukus į šį pasaulį pasibelsiantis vaikelis, tad...


Šunų viešbutis: utopija ar būtinybė?

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 06 19 | Rubrika: Miestas

Trečiadienio popietę J.Basanavičiaus gatvėje daugelio dėmesį patraukė dvi jaunos merginos. Viena jų pasikūkčiodama verkė. Merginos ką tik buvo išvarytos iš paplūdimio, nes čia apsilankė su šuneliu.


Palangos Senosios gimnazijos merginos – labai arti stebuklo

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 08 | Rubrika: Kultūra

Neseniai Rokiškyje įvyko 2008-2009 m. Lietuvos moksleivių merginų krepšinio čempionato „Karūna“ finalinis etapas. Rokiškio miesto sporto centro salėje susirinko  4 geriausios Lietuvos merginų krepšinio komandos – moksleivės iš Vilniaus, Kauno , Rokiškio ir Palangos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius