Surengė parodą paplūdimyje

Palangos tiltas, 2016-06-27
Peržiūrėta
2195
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Surengė parodą paplūdimyje

Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ pedagogai netradicinėje aplinkoje, Palangos Birutės parko paplūdimyje, surengė parodą „Aš noriu augti prie švarios jūružės“. Organizuodami šią parodą siekėme atkreipti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į Baltijos jūros ekologines problemas bei skatinti elgesio pokyčius, siekiant mažinti neigiamą visuomenės poveikį pajūrio zonai. Juk nuo kiekvieno iš mūsų priklauso, kokioje Baltijos jūroje ateityje maudysis Lietuvos vaikai, su kokiu smėliu žais mažyliai.
Idėją šiai parodai surengti pasiūlė Lietuvos „Žaliųjų judėjimo“ koordinatorius Renaldas Rimavičius, o lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zita Paulikienė su pedagogų komanda ėmėsi veiklos. Parodą surengti pajūryje – įdomu, netradiciška, bet kartu ir labai sudėtinga. Parodos organizavimo problemos pradėjo spręstis, kai į organizatorių komandą įsijungė Palangos botanikos parko direktorius Valdas Pakusas, pažadėjęs pagaminti stendus vaikų kūrybiniams darbams eksponuoti, o visuomeninė organizacija „Žaliųjų judėjimas“ – padengti išlaidas už ugdytinių darbų laminavimą.
Su malonumu į organizuojamą parodą įsijungė socialiniai partneriai – pedagogai su vaikais iš Palangos, Kretingos, Gargždų, Tauragės ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Parodai pristatyti 46 darbai. Žinoma, daugiausia darbų sukūrė Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ ugdytiniai su pedagogais. Visų vaikų kūrybiniuose darbuose atskleistos svajonės apie švarią Baltijos jūrą, raginimai neteršti jos, saugoti pajūrio augmeniją. Vaikų dalyvavimas aplinkosauginiuose renginiuose jau iš vaikystės formuoja nuostatą veikti gamtos labui, jausti atsakomybę už aplinką, kurioje gyvena.
Į parodos atidarymą atvyko ugdytiniai iš ikimokyklinio ugdymo įstaigų su pedagogais, tėveliais. Visus susirinkusius pasveikino „Žaliųjų judėjimo“ koordinatorius R. Rimavičius, lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Rūta Regina Lukaitienė, pasidžiaugė vaikų sukurtais darbais, pedagogų iniciatyva puoselėti vaikų ekologinę kultūrą. Į gintarinį pajūrį su Palangos gelbėtojų komandos keturračiu atvyko ir Jūros valdovas Neptūnas – pedagogė Salomėja Dobromilskienė, kuri padėkojo už tokią gražią mintį suorganizuoti parodą pajūryje ir ragino visus išsaugoti Baltijos jūrą gyvą ateities kartoms. Meninio ugdymo mokytoja Nijolė Petrauskienė su vaikais ir auklėtojomis Aušra Pališaitiene, Daiva Vaidžiūniene, Milda Valantiniene džiugino svečius, Neptūną dainomis, skanduotėmis apie jūrą, gamtos saugojimą.
Vaikų, pedagogų pastangos neliko nepastebėtos. Visi vaikai, pedagogai, organizatoriai buvo apdovanoti Lietuvos „Žaliųjų judėjimo“, lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ padėkomis ir saldžiomis dovanomis, kurias įteikė koordinatorius R. Rimavičius, direktorė R. R. Lukaitienė. Parodos atidarymo metu lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ bendruomenė antrus metus iš eilės buvo apdovanota Žaliąja vėliava ir tarptautiniu Gamtosauginių mokyklų programos sertifikatu už pasiekimus darnaus vystymosi švietimo srityje ir kryptingą mokyklos bei visuomenės aplinkosauginio vaidmens stiprinimą.
Šventės pabaigoje vaikai ir visi susirinkusieji prisiekė Neptūnui būti gamtos sergėtojais ir mylėtojais, o balionai su vaikų užrašytais pasižadėjimais nuskrido tolyn į jūrą, sustiprindami visų viltis, kad vaikai galės augti prie švarios Baltijos jūružės.

Zita PAULIKIENĖ
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Įkvėptas svečiose šalyse lankytuose klubuose matytų pavyzdžių, praėjusį savaitgalį Žilvinas Grigaitis vasaros sostinės naktiniame klube surengė nepamirštamą fiestą, kurioje šėlo tūkstančiai tautiečių.


Praėjusį savaitgalį Šventojoje vietinėms ir atvykusioms poilsiauti šeimoms Eglės Adomavičiūtės ir Ruslano Abdulajevo įkurtas Pajūrio šeimų klubas surengė dar vieną smagų susitikimą „Išgelbėk draugą!“. 


Balandžio 30 d. 14 val. Jono Šliūpo muziejuje Palangoje ekskursiją po šiuo metu vykstančią fotografo Rimanto Dichavičiaus parodą „Vardai, tapę mūsų laiko ženklais“ ves menotyrininkė dr. Ramutė Rachlevičiūtė.


Pirmadienį, rugsėjo 13 d., Palangoje, paplūdimyje, rastas moters lavonas.


Artėjant Pasaulinei žemės dienai (kovo 20 d.) Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai surengė inkilų kėlimo akciją.


Karantino metu kavinė Palangoje surengė vakarėlį, dalyviai ir organizatoriai bus baudžiami . Policija primena, jog karantino nesilaikantys asmenys ir įmonės gali būti ir bus baudžiami įstatymo nustatyta tvarka.


Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ pedagogai netradicinėje aplinkoje, Palangos Birutės parko paplūdimyje, surengė parodą „Aš noriu augti prie švarios jūružės“. Organizuodami šią parodą siekėme atkreipti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į Baltijos jūros ekologines problemas bei skatinti elgesio pokyčius, siekiant mažinti neigiamą visuomenės...


Palangos komunalininkai baigia įrengti medinę aikštelę paplūdimyje, kurioje grožėtis jūra bei vasaros saulėlydžiais bus patogu neįgaliesiems. Ties Birutės parku, netoli poilsio namų „Palangos žuvėdra“ esančiame paplūdimyje žmonėms su negalia pritaikyti ir privažiavimai prie jūros – nutiesti patogūs mediniai takai per kopas, kopose įrengta apžvalgos aikštelė...


Riešinių mezgėjos pristatė savo parodą

„Palangos tilto“ informacija, 2011 04 24 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį dar vieną pavasario gūsį padovanojo palangiškės, tautinio paveldo sertifikatus gavusios riešinių mezgėjos Birutė Čepienė ir Milda Zubernienė. Jos savo riešinių parodą atidarė dailės salone „Mostas“, kur susirinko gausus būrys sveikintojų.


Vakar ir šiandien Palangoje, „Gabijos“ viešbutyje, teisėjų, prokurorų ir policijos pareigūnų mokymus kaip kovoti prieš vyrų smurtą prieš moteris šeimose surengė šios srities specialistė, JAV teisininkė Cheryl Tomas. Ji šių metų kovo mėnesį žurnalo „Newsweek“ buvo tituluota nominacija „Moterys, kurios sukrėtė pasaulį“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius