„Sveikatiadoje“ vaikai šoko ir mankštinosi pagal lotynų Zumbą

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012-03-01
Peržiūrėta
1818
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Sveikatiadoje“ vaikai šoko ir mankštinosi pagal lotynų Zumbą

Vyresnio amžiaus žmonės, kalbėdami apie vaikystę mėgsta kartoti: „Per dienas laksčiau laukais, namuose manęs nematydavo“, arba „Troškau pažinti ir užuosti pasaulį, knygas skaičiau“. Juk vaikystė – pats nuostabiausias amžiaus tarpsnis. Tačiau naujos technologijos gerokai sumažino vaikų fizinio aktyvumo stoką, laisvalaikį jie praleidžia tūnodami prie televizoriaus ar kompiuterio.

 

Dalyvavo ir palangiškiai

Siekiant, kad moksleivija suvoktų būtinybę judėti ir patirtų judėjimo džiaugsmo, visą vasarį šalies mokyklose vyko moksleivių „Sveikatiada“ .

Sveikai gyvensenai neabejingi ir palangiškiai. Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla kartu su pedagoge Tatjana Stankevičiene taip pat prisijungė prie mankštos.

„Svarbiausia, kad moksleiviai gilina žinias ir lavina savo sveikos gyvensenos įgūdžius, išbando smagias veiklas,  kurdami savo pačių sveiką gyvenimo būdą. Svarbu ir tai, jog šiame projekte inicijuojamos įvairios veiklos, kiekvieną mėnesį yra naujos temos, neformalios veiklos ir užduotys.  Dėl to tikime, jog dalyvauti moksleiviams smagu ir aktualu. Kalbant apie sveikatą, tai ji susideda iš daugiau dalių. Pats projektas daugiau orientuojasi į sveikų įpročių formavimą. Žinoma, tai turi įtakos sveikatai“, – sakė T. Stankevičienė.

 

Gerinti savijautą

Remiantis sveikatos specialistų ir su vaikais dirbančių pedagogų nuomone, vaikų dienos ritmas nėra subalansuotas: trūksta ritmingo darbo ir poilsio režimo, valgoma kada yra laiko, nedaromos aktyvios pertraukos tarp pamokų, vis mažiau judama. Taigi „Sveikatiados“ inicijuojami mankštos užsiėmimai – tai galimybė gerinti savijautą, stiprinti sveikatą ir paįvairinti laisvalaikį.

„Visi žinome, jog kiekvienam iš mūsų būtina reguliariai judėti, mankštintis. O kiek iš mūsų tuo užsiima nuolatos? Reikia pripažinti, kad esame įsukti į greitą šiuolaikinio gyvenimo tempą ir neretai fiziniam aktyvumui tiesiog nelieka laiko. Tačiau nereikia pamiršti, jog mes, suaugę žmonės, esame atsakingi ne tik už savo, bet ir mūsų aplinkoje esančių vaikų dienotvarkę: tėvai, artimieji, pedagogai – visi gali paskatinti vaikus, moksleivius gyventi fiziškai aktyviau, o tai reiškia ir sveikiau“, – mintimis dalijosi „Sveikatiados“ vadovė A. Bajarūnaitė.

Šį mėnesį projekte dalyvavusios mokyklos vadovavosi šūkiu „Judam visą mėnesį“. „Mankštiados“ iniciatoriai siekė ne tik formuoti moksleivių nuostatą į mankštos ir judėjimo svarbą, bet kartu ir išbandyti įvairias dienos mankštas, pasirenkant smagias judėjimo formas, kad tai taptų maloniu įpročiu. Mankšta – tai šokių pamokos, čiuožimas ant ledo, aktyvūs žaidimai, mėtymas į krepšį, sniego senio statymas.

„Mokyklų bendruomenėms buvo siūloma į mankštą pažiūrėti kuo originaliau. Pavyzdžiui, mokiniai buvo supažindinami su energingu lotynų šokiu – mankšta Zumba, kurioje persipina Lotynų Amerikos muzika, choreografija bei aerobikos judesiai. Vaikai tarsi patenka į smagų šokių vakarėlį ir kartu mankština savo kūną bei įgauna teigiamos energijos“, – sakė veiklos iniciatorė A. Bajarūnaitė.

Projekto vadovė laikraščiui pasidžiaugė, kad prie projekto prisijungia vis daugiau šalies mokyklų: „Tai rodo, kad sveikai gyventi yra viena didžiausių vertybių mūsų gyvenime. Šiuo metu į projekto veiklas bent kartą yra įsitraukusios daugiau nei 350 mokyklų. Apklausus vaikus po renginių, dauguma jų tvirtina, kad smagiai ir naudingai praleido laiką. Vadinasi, sveikos gyvensenos įgūdžių formavimas mokyklose gali būti nenuobodus, o kaip tik labai malonus ir įtraukiantis. Suformuoti įgūdį užtrunka laiko, tačiau duoti paspyrį mąstyti ir kelti klausimus – štai čia įsitraukiame“.

 

Sportavo ir mokyklų direktoriai

Projektas yra įgyvendinamas jau ketvirtus mokslo metus. Pradėtas vykdyti Panevėžio apskrityje, praėjusiais mokslo metais jis buvo populiarus Vilniaus, Kauno, Utenos, Alytaus ir Marijampolės apskričių bendrojo lavinimo mokyklų bendruomenėse. Šiais mokslo metais „Sveikatiada“ tęsia veiklą Klaipėdos, Telšių, Šiaulių bei Tauragės apskričių mokyklose. Vyksta renginiai ir Palangoje. „Vadovaujamės šūkiu „Sveikai gyventi yra smagu“. Džiaugiamės, kad mokyklų bendruomenės rodė entuziazmą: sujungė „Sveikatiados“ organizatorių patarimus ir savo pratimus, įvedė grūdinimosi elementų, mankštą atlikdavo gryname ore. Sveikintina ir tai, jog prie mankštų prisijungdavo net ir mokyklų direktoriai! Juk suaugusiesiems svarbu rodyti pavyzdį ir taip daryti vaikams teigiamą įtaką“, – įspūdžiai dalijosi pašnekovė.

Mankštų iniciatoriai taip pat skatino mankštinti atskiras kūno dalis: buvo patariama, kaip mankštinti akis, aiškinama, kuo naudingas, kad ir trumpas, galvos, kaklo masažas. Be to, siekiant kuo aktyviau įtraukti moksleivius į fizinį lavinimą, vaikai taip pat buvo skatinami susikurti savo mankštos įrankius: kilimėlius, svarelius sportui.

„Mankštos moksleiviams suteikė daug teigiamų emocijų, vaikai nori tokių užsiėmimų ir jiems ypač smagu buvo mankštintis kartu su draugais, skambant linksmai muzikai. Mūsų inicijuotoje veikloje dalyvavę pedagogai džiaugėsi ir tuo, jog mankštinosi tiek mergaitės, tiek berniukai, ir netgi patys mokiniai rodė iniciatyvą vesti mankštas, pakelti vienas kitam nuotaiką smagiais pratimais. Sulaukdami tokių atsiliepimų, suvokiame, jog visas projektas yra naudingas moksleiviams, formuoja jų suvokimą ir skatina sveiką gyvenseną“, – džiaugėsi A. Bajarūnaitė. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dar nepasiskiepiję nuo COVID-19 ligos 75 metų ir vyresni Palangos miesto savivaldybės gyventojai turi galimybę tai padaryti ne tik sveikatos priežiūros įstaigose, bet ir, esant poreikiui, – savo namuose.


Europos vaistų agentūrai leidus „Comirnaty“ vakcina nuo koronaviruso skiepyti 12–15 metų asmenis, šios amžiaus grupės vakcinacija startuoja ir Lietuvoje. Nuo pirmadienio registruoti vaikus skiepijimui gali tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai.


Koks bedarbystės lygis Palangoje šiuo metu? Kiek artėjantis vasaros sezonas jį sumažins? Kaip sakė „Palangos tiltui“ Lietuvos Užimtumo tarnyba (LUT) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, šių metų balandžio 1 d. Palangos miesto savivaldybėje registruota 1,5 tūkst. darbo neturinčių asmenų – tai sudaro 16,3 proc. darbingo amžiaus savivaldybės gyventojų....


Ar prisimenate, kada paskutinį kartą rankose laikėte knygą? O ypač tokią, kad perskaitęs, sušukote: „Oho, kokia nuostabi knyga!” Mano šių metų skaitymo atradimas – Gedimino Kulikausko knygos „Lietuvio kodas“ ir „Apelsinų kontrabanda“, kurios mane „nusviedė“ į mano prosenelių ir senelių Lietuvą. G. Kulikauskas, vienas...


Šiandien, vasario 27 d., Vilniuje atidaryta fotoportretų paroda #AmžiusNesvarbu. Prie idėjos realizavimo prisijungusi parodoje eksponuojamų fotoportretų autorė, šventojiškė Neringa Rekašiūtė svajoja gyventi visuomenėje, kurioje kiekvienas žmogus būtų matomas, girdimas ir vertas pagarbos.


Spalio pirmąją, tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) pradėjo naujus mokslo metus. Senjorus į užsiėmimus TAU kviečia jau septintus metus, ir jo populiarumas kasmet auga. Pirmaisiais TAU gyvavimo metais mokslus čia pradėjo šiek tiek daugiau nei 200 senjorų, o šiemet naujieji mokslo metai sukvietė maždaug pusę tūkstančio vyresnio...


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka vykdo projektą „Informacinis raštingumas – senjorų kelias į pilnavertį rytojų“. Jo metu organizuojamos paskaitos, kurias veda itin ryškios asmenybės, turinčios kuo pasidalinti. Šią savaitę į susitikimą, kurių prieš tai būta jau keturi, pakvietė žinoma žurnalistė, Lietuvos politinė bei...


Palangos trečiojo amžiaus universiteto mokslo metų baigiamasis renginys šiemet driokstelėjo neeiliniu įvykiu – pajūrio zonos TAU konferencija „Kuo mums reikšmingas TAU: realijos ir perspektyvos“.


Kaip vaikams, mėgstantiems mieliau spoksoti į kompiuterio ekraną negu skaityti knygas, į rankas įbrukti vaikišką knygelę? Nūdien tai padaryti nelengva. Trečiadienio popietę paplūdimyje įsitaisę negausūs poilsiautojai su vaikais susilaukė netikėtų dovanų – knygų iš paties kurorto mero Šarūno Vaitkaus rankų. Taip pat palinkėjimų mažiau kiurksoti prie kompiuterio...


Vyresnio amžiaus žmonės, kalbėdami apie vaikystę mėgsta kartoti: „Per dienas laksčiau laukais, namuose manęs nematydavo“, arba „Troškau pažinti ir užuosti pasaulį, knygas skaičiau“. Juk vaikystė – pats nuostabiausias amžiaus tarpsnis. Tačiau naujos technologijos gerokai sumažino vaikų fizinio aktyvumo stoką, laisvalaikį jie praleidžia tūnodami prie...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius