Šventėms samdyti darbuotojai nesiskundė ir džiaugėsi galį užsidirbti

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012-01-09
Peržiūrėta
1470
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventėms samdyti darbuotojai nesiskundė ir džiaugėsi galį užsidirbti

Praūžus didžiosioms metų šventėms it vištos ėmėme skaičiuoti kiaušinus: domėjomės viešbučių ir restoranų šventiniu repertuaru, laisvomis vietomis, o po švenčių bandėme skaičiuoti jų pelną. Šį kartą „Palangos tiltas“ klausė, ar atsirado norinčiųjų šventinėmis dienomis darbuotis restoranuose ir baruose bei už kokią sumą darbuotojai „pardavė“ savo šventes. Rasti norinčiųjų dirbti vos vieną ar kelis šventinius vakarus – užduotis ne iš lengvųjų, bet ir ne pati sunkiausia.

 

Darbuotojus rado nesunkiai

Prieš Šv. Kalėdas ir Naujuosius metus miesto laikraščiuose ir internetiniuose portaluose buvo skelbiama apie Naujųjų metų nakčiai reikalingus padavėjus, barmenus ir virėjus. „Palangos žuvėdra“ direktorius Kristupas Šliogeris laikraščiui sakė, kad darbuotojus rado nesunkiai: „Ieškojome keturių darbuotojų. 2 padavėjų, 1 barmeno ir 1 virėjos. Visi jie vietiniai – palangiškiai, kretingiškiai, tad su radybom neužtrukom. Negaliu atskleisti už kokią pinigų sumą jie sutiko dirbti, tačiau pinigai tikrai buvo didesni nei įprastai“.

Per Naujuosius metus svečių stygiumi negalėjęs pasiskųsti „Žuvėdros“ direktorius sakė, kad jų turėjo ir šį savaitgalį, kuomet rusai šventė savo Kalėdas: „Galime tik pasidžiaugti naujų metų pradžia“.

Pilnutėliu viešbučiu džiaugėsi ir keturių žvaigždučių viešbutis „Gabija“. „Kambariai atsilaisvino tik sekmadienį vakare. Viešbutis buvo pilnas nuo pat gruodžio 30 dienos“, – „Palangos tiltui“ sakė valdytoja Audra Vainoraitė.

Naujus metus „Gabijos“ restorane sutiko 156 žmonės. Tam, kad spėtų juos aptarnauti valdytoja ieškojo 5 žmonių: „Juos radome, tačiau informacijos apie jų užmokestį neteiksiu. Tai konfidencialu“.

 

Mobilizavo savo darbuotojus

Būti kartu per šventes siūlė ir restoranas „Žuvinė“. Tačiau kitaip nei viešbučiai, naujų metų vakarui žuvies restoranas papildomų darbuotojų neieškojo. „Kvietėme savo darbuotojus. Kitaip tariant, mobilizavome pajėgas. Jų užteko, kadangi nebuvo lauko prekybos. O ir darbuotojai noriai ėjo į darbą. Jie džiaugiasi galimybe dirbti šventinėmis dienomis, kadangi darbuotojams tuomet mokamas didesnis atlyginimas. Kuo restorane daugiau žmonių – tuo didesnius arbatpinigius šie gauna“, – sakė „Žuvinės“ vadovas Edmundas Sakalauskas, darbuotojams mokėjęs tokius priedus, kokius numato įstatymas.

„Buvo tų svečių“, – paklaustas, ar daug jų sulaukė pasitinkant Naujuosius Drakono metus, atsakė E. Sakalauskas.

„Tačiau tikėjausi daugiau jų sulaukti per stačiatikių Kalėdas. Nors laikraščių antraštės šaukė apie rusų turistus šį savaitgali – stebuklų, siurprizų nesulaukėme. Negaliu džiūgauti, kad šventinis periodas buvo labai geras, nes tuoj bus labai blogai“, – pabrėžė verslininkas.

Palangos turizmo informacijos centro vadybininkė Alma Slaboševičienė negalėjo atsakyti, ar šiais metais turistų iš Rusijos, nusprendusių Naujuosius sutikti mūsų kurorte buvo daugiau nei pernai: „Galbūt svetimšalių ir buvo daugiau, tikslių duomenų neturime. Didžioji dauguma turistų išvyko iškart po Naujų metų. Tačiau keletas jų tikrai liko čia paminėti ir stačiatikių Kalėdų, kadangi  sulaukėme jų mūsų centre ir šiandien“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Padėti susirasti darbą ir kuo sėkmingiau įsitvirtinti visuomenėje – tokiu tikslu Lietuvos miestuose rengiami Ukrainos piliečių susikimai su darbdaviais susilaukia vis didesnio susidomėjimo.   


Palangos miesto savivaldybė pagal susirgimų COVID-19 skaičių šią savaitę pateko į pirmąją vietą Lietuvoje – Statistikos departamentas skelbia, kad 100 tūkstančių gyventojų tenka 201 naujas ligos atvejis, o šiuo metu Palangoje esą serga 35 asmenys. 


Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė tikina, kad dar per anksti įvertinti, ar lietuviai vis tik nuspręs sutikti šventes pajūryje.


Kai kalbėjomės karštą rugpjūčio antrosios pusės dieną, Jono Pirožniko, Palangos paplūdimio gelbėtojų vado, telefonas ir racija mūsų 15 minučių pokalbio metu vis pypsėdavo, skambėdavo. „Taip dirbu visą vasarą,“ – šyptelėjo J. Pirožnikas. „Jūs – Palangos, Lietuvos vasaros sostinės, premjeras,“ – jam atsakiau. Pagyręs visus savo gelbėtojus...


Kurorto kultūros ir meno darbuotojai paminėjo Kultūros dieną

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 20 | Rubrika: Kultūra

Palangos kultūros ir meno srities darbuotojai turiningai paminėjo pasaulinę Kultūros dieną. Balandžio 14 d. Nepriklausomybės aikštėje tradiciškai buvo iškelta Taikos vėliava, o po šios ceremonijos kurorto kultūros ir meno darbuotojai išvyko į turiningą ekskursiją. Ekskursijos metu aplankyta Žemaitijos sostinė Telšiai, Alkos muziejus, Plungės...


Inga ŠVIESAITĖ Išaušo dar vienas rytas Rissani. Ir šį kartą jau šviesesnis ir geresnis nei vakar. Nors reguliarūs vizitai į mano jau pamėgtą vietą vis nesiliovė, tačiau jaučiau, kad vėl galiu grįžti į žemiškąjį gyvenimą. Su realybės pojūčiu grįžo ir neišspręstos problemos – reikėjo apsilankyti banke ir išsiaiškinti...


Praėjusį penktadienį viešbutyje „Vanagupė“ vyko Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (VRA) inicijuotas kurorto viešbučių ir restoranų verslo atstovų susitikimas su Palangos miesto vadovais.


Laikraščiui „Palangos tiltas“ reikalinga(-as) maketuotoja(-as)-dizainerė(-is) dirbti redakcijoje pirmadieniais ir ketvirtadieniais. Būtina mokėti dirbti Adobe


Praūžus didžiosioms metų šventėms it vištos ėmėme skaičiuoti kiaušinus: domėjomės viešbučių ir restoranų šventiniu repertuaru, laisvomis vietomis, o po švenčių bandėme skaičiuoti jų pelną. Šį kartą „Palangos tiltas“ klausė, ar atsirado norinčiųjų šventinėmis dienomis darbuotis restoranuose ir baruose bei už kokią sumą...


Šalies viešbučiams sumažinti 21 procentą siekiantį pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą ne kartą prašė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija. „Manau, kad šis kartas turėtų būti realus, kadangi tokio aukšto PVM mokesčio niekur kitur nėra. Sumažinus mokestį, žiemą viešbučiai galėtų neužsidarinėti, viešbučių savininkai galėtų neatleidinėti darbuotojų žiemos metu. Tai būtų naudinga ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas