Šventoji linksmybėmis pradėjo vasaros sezoną

„Palangos tilto“ informacija, 2009-06-10
Peržiūrėta
2071
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį savaitgalį Šventoji, kuri būdavo vadinama Palangos podukra, linksmai ir išradingai atšventė vasaros sezono atidarymą. Penktadienį vyko kermošius, kalviai varžėsi, kuris nukals ilgiausią vinį, svečius linksmino Pajūrio krašto kapelos ir etnografiniai ansambliai.

 

Iškilmingoje atidarymo ceremonijoje susirinkusiuosius į šventę sveikino jos organizatoriai, rėmėjai.  Ypatingai poilsiautojai ir šventojiškiai laukė šeštadienio vakaro, kuomet lydima pučiamųjų orkestro nuo Beždžionių tilto per visą miestelį Kopų gatve patraukė įvairiaspalvė ir marga parado kolona. Karnavalo dalyviais buvo užeigos „Paršelio rojus“ personažai, dūzgė kartai, riedėjo keli retroautomobiliai bei nemažas būrys baikerių su savo plieniniais žirgais.  Smalsuolių minios lydėjo paradą iki miestelio prieigose įsikūrusio „Kuršių kaimo“, kurio teritorijoje virė prekyba bei buvo siūloma paskanauti įvairiausių skanumynų, pradedant šašlykais, žirniais, troškintais kopūstais ir baigiant medumi. Šventės kulminacija – fejerverkas, kuriuo grožėjosi atostogautojai bei šventojiškiai. Sekmadienį buvo sveikinami tėveliai bei vyko koncertas, skirtas „Tėvo dienai“.Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trumpiausią metų naktį – Jonines – pasitikti kviečianti Šventoji žada smagią, įspūdingą šventę. Birželio 21–24 dienomis joje vyks Joninių mugė, į kurią sugužės daugiau nei 130 tautodailės, paveldo ir išskirtinių produktų kūrėjų.


Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykla vėl atveria duris ir kviečia kartu pasitikti jau 58-ąją vasarą.


Dar vasaros pradžioje vos 15 km nuo vasaros kurorto sostine vadinamos Palangos esantis kitas pajūrio miestelis – Šventoji – buvo ramus ir gana nykus, tačiau pastarosiomis dienomis čia jau verda veiksmas. 


Šventoji šią vasarą kurorto svečius pasitiko gerokai pagražėjusi: tvarkomos viešosios erdvės, gražinama gyvenamoji aplinka, rekonstruojamos gatvės. Tačiau, pasak seniūno pareigas einančio Alvido Baciaus, sustoti neketinama – jau netolimoje aplinkoje Šventosios laukia dar daugiau pokyčių.


Palangos vasaros skaitykla skaičiuoja 50-ąjį sezoną

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 06 16 | Rubrika: Kultūra

Birželio 13 dieną Palangos vasaros skaitykloje būriavosi visi, kuriems ne svetima knyga. Čia buvo atidaromas vasaros skaityklos 50-asis sezonas. Atidarymo metu buvo rengiamas ir „Literatūrinis furšetas“, kuriame derėjo ir knygos, ir maistas.  


760 metų sukaktį švenčianti Lietuvos kultūros sostinė Palanga savaitgalį paskelbė atidaranti vasaros sezoną. Mero Šarūno Vaitkaus žodžius: „Sveiki sulaukę tikros vasaros“, pasakytus pirmojo šventės „Palanga 760“ renginio ir pakartotus oficialiame visos šventės atidaryme, ko gero, išgirdo ir pati gamta: tokio vasariško, iki 30...


Šventoji pavargo būti Palangos podukra  7

Linas JEGELEVIČIUS, Livija GRAJAUSKIENĖ, 2013 01 03 | Rubrika: Miestas

  Paskutiniojo praėjusių metų Kretingos rajono tarybos posėdžio metu politikus nustebino Tarybos narys Edmundas Valantiejus, perdavęs kai kurių šventojiškių klausimą: kaip pažiūrėtų kaimyninio rajono valdantieji, jeigu artimiausiu metu į juos būtų kreiptasi su prašymu, kad po beveik 40 metų Šventoji vėl taptų Kretingos rajono dalimi? Gyventojų...


„Šventoji 2010“ - vasaros sezono atidarymas


Šventoji atšventė Jonines

„Palangos tilto“ informacija, 2009 06 26 | Rubrika: Miestas

Praėjusio antradienio vakarą bei naktį šventojiškiai ir jų svečiai ieškojo paparčio žiedo. Kažkas galbūt jį surado, o kai kam galbūt ir nepavyko, tačiau visiems Joninių vakarą buvo linksma.


Šventoji linksmybėmis pradėjo vasaros sezoną

„Palangos tilto“ informacija, 2009 06 10 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį Šventoji, kuri būdavo vadinama Palangos podukra, linksmai ir išradingai atšventė vasaros sezono atidarymą. Penktadienį vyko kermošius, kalviai varžėsi, kuris nukals ilgiausią vinį, svečius linksmino Pajūrio krašto kapelos ir etnografiniai ansambliai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius