Šventojoje iškils nauji traukos objektai: prie uostelio iškils svečių namai ir viešbutis

Palangos tiltas, 2022-04-11
Peržiūrėta
3930
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventojoje iškils nauji traukos objektai: prie uostelio iškils svečių namai ir viešbutis

Jei investuotojų planai nepasikeis, Šventojoje, prie uostelio, turėtų iškilti dviejų pastatų kompleksas - poilsio namai ir viešbutis.

Viešai paskelbtuose projektiniuose pasiūlymuose nurodoma, kad sklypuose Prieplaukos g. 2 ir 4 AB „Lietkabelis“ užsakymu projektuojami poilsio paskirties pastatai.

Dviejų aukštų su mansarda pastatus sudarys po du korpusus, kurie bus sujungti stikliniu holu, taip suformuojant kiemelius.

Prie miško planuojamas korpusas bus poilsio paskirties, prie sankryžos – viešbučių. 

Sklype Prieplaukos g. 2 poilsio korpuse kiekviename aukšte bus po 5 numerius, iš kurių 4 - šeimyniniai (po du kambarius) ir po 1 - vieno kambario. Iš viso bus 15 poilsio paskirties numerių.

Viešbučių korpuse projektuojama po 4 numerius kiekviename aukšte, iš jų po tris - 2 kambarių, po 1 - vieno kambario. Iš viso bus 12 viešbučio numerių. Pirmame aukšte kiekvienas numeris turės po privačią terasą, antrame ir mansardiniuose aukštuose suprojektuota po balkoną.

Sklype Prieplaukos g. 4 poilsio korpuse antrame ir mansardiniame aukštuose suprojektuota po 8 numerius, iš kurių 7 yra vieno kambario ir vienas dviejų kambarių, iš viso - 16. Antrame ir mansardiniuose aukštuose numatyta po 16 vieno kambario numerių ir po 1 dviejų kambarių numerį, iš viso - 34. Kiekvienas poilsio paskirties numeris turės po balkoną. 

Pirmame aukšte ir dalyje požeminio aukšto projektuojama SPA zona numeriuose apsistojusiems poilsiautojams. Pirmame aukšte projektuojamas restoranas, skirtas apsistojusiems svečiams bei miestiečiams, atvykstantiems tik į restoraną.

Taip pat numatyta įrengti požemines automobilių stovėjimo aikšteles.

“Numerių tūriai prastumti vienas kito atžvilgiu. Toks prastūmimas kuria uždaresnius jaukesnius balkonus, terasas. Atskirų elementų išraišką sustiprina ir elementų šlaitiniai stogai. Kuriamas smulkaus mastelio siluetas dera prie Šventajai būdingo sodybinio užstatymo, šlaitinių stogų siluetų”, - nurodoma UAB „arches” parengtuose projektiniuose pasiūlymuose.

Projektuojų sumanyta, kad pastatai įsilietų į gamtinę aplinką. Pastatų „ląstelių“ išorė bus iš žalsvai pilkos spalvos cinko skardos. Ant arčiau uosto projektuojamo korpuso stogo bus medinė terasa.

Projektuotojai nurodo, kad Šventoji yra „žalias“ kurortas, tad medžių išsaugojimas yra svarbus uždavinys. Bus kertami tik du medžiai, vietoje kurių bus pasodinta naujų.

Tikimasi, kad šis projektas padės išjudėti viso uostelio projektui - sklypai yra prie svarbių Šventosios pėsčiųjų bei transporto gatvių bei formuoja pietrytinį priėjimą, patekimą į Šventosios uostą. 

“Projektuojamas pastatas formuoja gatvių sankryžą bei žymi “vartus” į uosto zoną. Dėl vystomos uosto infrastruktūros bei didelio Šventosios reakreacinio potencialo sklypas patrauklus poilsio paskirties funkcijai. Poilsio paskirties pastatas su sutvarkytomis viešosiomis erdvėmis darniai įsilies bei papildys bendrą uosto atgaivinimo koncepciją”, - viliasi projekto vystytojai.

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima Palangos miesto savivaldybės interneto svetainėje. Viešas projektų pristatymas vyks balandži 28 d. “Zoom” platformoje.

“Vakarų ekspresas”

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jei investuotojų planai nepasikeis, Šventojoje, prie uostelio, turėtų iškilti dviejų pastatų kompleksas - poilsio namai ir viešbutis.


Palangos kultūros ir jaunimo centro „Grubusis" teatras, vadovaujamas Virginijaus Milinio, pristato spektaklį „Tanato viešbutis“ pagal žymaus XX a. prancūzų rašytojo klasiko Andrė Maurois novelę „Mirties pensionas“, kuri ypač aktuali šiandien, kai savižudybių skaičius drastiškai didėja. Ši novelė buvo ekranizuota garsaus XX a. kino režisieriaus A. Hičkoko.


Palangoje ir Šventojoje įrengtos daugiafunkcinės, saulės baterija įkraunamos viešųjų erdvių paslaugų stotelės SUNECO. Šis įrenginys puošia viešąsias erdves bei technologiškai praturtina įvairiais, kasdieninį žmonių poreikį aprūpinančiais sprendimais. Palangoje stotelė įrengta greta Turizmo informacijos centro, Šventojoje - centrinėje aikštėje.


Lapkričio 13, 20 ir 21 dienomis kurhauzo teatro salę vėl užplūs teatro gerbėjai. Šiomis dienomis „Grubusis“ teatras rodys daug laurų respublikinėje mėgėjų teatro šventėje „Tegyvuoja teatras“ pelniusį spektaklį „Tanato viešbutis”. 


Registrų centro duomenimis, Palangoje šių metų spalį parduotos 215 patalpos (gyvenamosios ir negyvenamosios paskirties, kurios apima ir netipinės paskirties būstą, pvz. viešbučių apartamentus), arba net 2,5 karto daugiau nei tuo pačiu metu pernai, kai buvo parduoti 86 objektai.


Garsus profesorius biotechnologas, medicinos centrų „Northway“ įsteigėjas Vladas Algirdas Bumelis pirmadienį, vasario 24 d., lankėsi Palangos miesto savivaldybėje su geromis naujienomis.


Ką įdomaus Palangoje dar galime pamatyti, be iki skausmo pažįstamo jūros tilto, Birutės parko ar Gintaro muziejaus? Apie turistų dar neišmintas, bet istoriškai įdomias didžiausio Lietuvos kurorto vietas pasakoja savamokslis archeologas, istorikas, kraštotyrininkas, kolekcininkas šventojiškis Mikelis Balčius, oficialiai – latvis, pagal etninę grupę...


Tarptautinio viešbučių tinklo „Marriott“ viešbutis „Marriott“ 2018 metais atsiras ir Palangoje, buvusio „Jūratės“ baseino vietoje. Arčiausiai Palangos „Marriott“ viešbučiai yra Lenkijoje, Varšuvoje ir Sopote, ir Baltarusijos sostinėje Minske. Vakar Palangos miesto savivaldybėje įtvirtinti bendradarbiavimo sąlygas...


Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko atvirukų paroda iš asmeninės Sauliaus Žulkaus kolekcijos. Atvirukuose užfiksuoti svarbiausi Palangos ir Šventosios objektai: Kurhauzas, Tiškevičių rūmai, Palangos tiltas, senoji Palangos vasaros estrada, Šventosios jūrų uostas bei daugelis kitų. Nepaisant to, kad paroda surengta savaitgalį, ji sulaukė...


„Mokykla – antri namai ar...?“

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 03 15 | Rubrika: Miestas

Daugeliui mūsų namai yra ta vieta, kur jautiesi saugus, ramus, mylimas. Namuose mes ilsimės, džiaugiamės, kartais ir liūdime. Tačiau kas yra namai mūsų jaunimui? Ir jeigu mokykla yra antrieji namai, kodėl tiek daug Lietuvos moksleivių juos apleidžia? Pagal šalies Konstituciją, visi asmenys iki šešiolikos metų privalo mokytis, tačiau vis dažniau ir daug kalbama apie...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius