Šventojoje griaudėjo galingi motociklai

"Palangos tilto" informacija, 2016-06-20
Peržiūrėta
522
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventojoje griaudėjo galingi motociklai

Visą savaitgalį Šventojoje vyko įspūdingas tarptautinis, beje, pirmasis toks, Paplūdimio baikerių festivalis. Tiek itin išskirtinių, dėmesį traukiančių motociklų Šventoji dar nebuvo mačiusi. Visose miestelio gatvėse netrūko šurmulio, o centrinėje Šventosios aikštėje visą savaitgalį vyko mugė, įvairūs koncertai bei sporto renginiai.

Didžiausia šiemetinė birželio atrakcija
Į pirmą kartą Šventojoje surengtą festivalį suvažiavo baikeriai iš maždaug dešimties Europos šalių, kurorto gatves užplūdo keli šimtai galingų motociklų – suskaičiuota, jog daugiau nei 700.
Pirmieji „plieniniai žirgai“ Šventosios gatvėse pasirodė ketvirtadienį, ir galingieji motociklai netruko tapti bene didžiausia šiemetinio birželio atrakcija Šventojoje. Tai nestebina – vien jau galimybė vienoje vietoje išvysti tiek įspūdingų motociklų yra verta dėmesio. Įspūdį smalsuoliams darė ne tik plieniniai žirgai, bet ir patys specifine apranga pasidabinę baikeriai, kurie noriai bendraavo su smalsuoliais bei mielai atsakinėjo į dominančius klausimus.

„Gyvenu, kad važiuočiau“
Festivalio dalyvių amžius ­ – labai įvairus. Kaip sakė patys baikeriai, norint suprasti, kodėl netgi sulaukusieji solidaus amžiaus (beje, tarp baikerių – vis daugiau dailiosios lyties atstovių) sėda ant motociklo, reikia tai išbandyti pačiam. Tuomet daugiau klausimų nebekils, o ir noro nulipti nuo motociklo nebejausite.
„Važiuodamas motociklu, tu pajunti laisvę, iš naujo atrandi save. Laikas tarsi išnyksta, ir gyvenimas pasidaro kitoks – kol važiuoji, tu neturi rūpesčių, tu tiesiog gyveni“, – sakė Paplūdimio baikerių festivalio organizatorius Vaidas Šimaitis.
Baikeriai sutartinai tvirtina – posakis „Gyvenu kad važiuočiau, važiuoju, kad gyvenčiau“ yra šimtaprocentiniai teisingas. Šiuos žodžius patvirtina ir bene vyriausias į festivalį atvykęs baikeris – telšiškis Petras, priklausantis „Chimeros MC“ klubui.
Septyniasdešimt penkerių metų vyras tvirtina: „Jei nebūčiau baikeris, būčiau miręs“ ir pateikia abejonių nebepaliekantį faktą – visi buvę jo klasės draugai jau yra palikę šį pasaulį.

Pirmasis festivalis pavyko, laukia kitas
Šiek tiek renginio planus pakoregavo siautulingi orai. Penktadienio vakare ėmęs pūsti gūsingas vėjas naktį nepagailėjo šventinės zonos. Jis nunešė visas palapines, tačiau tai šventės nesugadino – viskas netrukus buvo atstatyta iš naujo.
„Oras, aišku, kažkiek „kišo koją“. Mat kai kuriems buvo sunku pavažiuoti, pylė kaip iš kibiro. Tokių nemalonumų patyrė vykusieji iš Kauno, Vilniau, Šiaulių, jie pasirodė tik kitą dieną“, – pasakojo V. Šimaitis. Kaip pastebėjo šventės iniciatorius, per šešerius metus šis savaitgalis, kuris buvo numatytas festivaliui visuomet būdavo saulėtas ir ramus, o šiemet orai, lyg tyčia, nusprendė iškrėsti pokštą.
Tačiau pirmą kartą organizuotu renginiu V. Šimaitis nenusivylė. „Viskas praėjo labai gerai, ypač atsižvelgiant į tai, kad iki šiol tokio renginio organizuoti neteko. Sulaukėme daug baikerių iš įvairių šalių. Kitąmet, net neabejojame, festivalį vėl organizuosime. Bus daug lengviau nei šiemet, kiek kitaip platinsime žinią, kad ji kuo daugiau išplistų. Kaip sakoma, baigėsi šventė – šventė prasideda. Juk liko mažiau nei metai iki kito festivalio, mes pasirengę vėl kibti į darbus“, – entuziastingai kalbėjo „Palangos tiltui“ V. Šimaitis.
Sužinoję apie paplūdimio festivalį baikerių grupės atvyko iš dešimties šalių, užsuko ir važiavę pro šalį.

Mintis surengti tokį festivalį pajūryje V. Šimaičiui kilo prieš šešerius metus, viešint panašiuose, tačiau grandiozinio dydžio festivaliuose Vakarų Europoje.
Kaip pasakojo festivalio organizatorius, tokių renginių yra daug, bet jie mokami. Pavyzdžiui, San Tropeze vyksta vienas didžiausių renginių, į jį susirenka apie 15 tūkstančių motociklų. Austrijoje yra nemokamas, remia miestas, Harlio atstovybė. Netgi fiksuotas rekordas – 70 tūkstančių motociklų kolona. V. Šimaitis pastebėjo, kad Skandinavijos pusėje nėra tokio renginio. „Stebėjome situaciją, šiemet Barselonoje vyko Harlio ralis, daugiausiai susidomėjusių buvo iš Skandinavijos pusės: estai, suomiai, švedai, norvegai“, – sakė festivalio organizatorius.
Renginio biudžetas siekė 30 tūkstančių eurų, savivaldybė skyrė 10 tūkstančių, kitos lėšos – rėmėjų.
„Esu labai dėkingas merui, kad palaiko, tapo renginio globėju. Jis įžvelgė tokio festivalio privalumus. Net ir nestatant vandens parko, ar kažko, galima pritraukti krūvą poilsiautojų, kurie vėliau gal su šeimomis atvyks, tai kurorto viešinimas“, – sakė V. Šimaitis.

Turininga programa
O kad tiek festivalio dalyviai, tiek ir žiūrovai Šventojoje nenuobodžiautų, organizatoriai parengė turiningą bei renginių turtingą Paplūdimio baikerių festivalio programą.
Žiūrovų dėmesį neabejotinai traukė šeštadienį vykęs motociklų paradas maršrutu Šventoji–Palanga–Šventoji, motociklų paroda, Harlių Harlio rinkimai, padangų svilinimo varžybos, trumpos distancijos drageris ir kitos kvapą gniaužiančios atrakcijos.
Be pramogų, susijusių su motociklais, Šventosios aikštėje šurmuliavo mugė, vyko įvairūs koncertai, konkursai, sporto varžybos.
Festivalio metu scenoje pasirodė keliolika muzikos grupių, vyko ir įspūdingas pirotechnikos šou. Užsieniečius baikerius, norinčius apžiūrėti Lietuvą, kapitonai palydėjo po apylinkes vietose – aprodė Platelius, Telšius, Nidą.
Pirmą kartą Šventojoje vykusio Paplūdimio baikerių festivalio nekantriai laukė ne tik patys baikeriai, bet ir vietos gyventojai, nes suvažiavę motociklų gerbėjai į Šventąją atvežė ne tik įspūdingą reginį bei renginį, bet ir pajamų.
Kaip paaiškėjo, Šventojoje buvo užpildyta didelė dalis apgyvendinimo vietų. Birželio pirmoje pusėje tai yra tikrai nemažai.
Renginį organizavo Palangos miesto savivaldybė, asociacija Palangos miesto „Saulės“ klubas bei Klaipėdos miesto motociklininkų klubas „Chimeros“. Pasak organizatorių, pirmą kartą Šventojoje rengiamas Paplūdimio baikerių festivalis neabejotinai taps tradicinis ir tikimasi, kad šio renginio populiarumas kasmet vis augs.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Užpraeitą savaitę Palangoje buvo atidaryta pirmoji sezoninė „Rimi“ parduotuvė, o šią savaitę, birželio 3 d., duris atverė ir Šventojoje įsikūrusi šio tinklo parduotuvė. Atsižvelgdamos į pirkėjų poreikius šią vasarą sezoninės parduotuvės pasiūlys dar platesnį prekių asortimentą, pritaikytą kokybiškoms atostogoms pajūryje. Šią vasarą tikimasi didelio pirkėjų antplūdžio, todėl bus skiriamas...


Šiandien, penktadienį, Palangą sudrebins amerikietiškos technikos variklių gausmas – kurorte prasidės dvi dienas truksiantis tarptautinis amerikietiškų automobilių ir motociklų mėgėjų sąskrydis „American Spirit 2016“.


Šventojoje griaudėjo galingi motociklai

"Palangos tilto" informacija, 2016 06 20 | Rubrika: Miestas

Visą savaitgalį Šventojoje vyko įspūdingas tarptautinis, beje, pirmasis toks, Paplūdimio baikerių festivalis. Tiek itin išskirtinių, dėmesį traukiančių motociklų Šventoji dar nebuvo mačiusi. Visose miestelio gatvėse netrūko šurmulio, o centrinėje Šventosios aikštėje visą savaitgalį vyko mugė, įvairūs koncertai bei sporto renginiai.


Nuo praėjusio šeštadienio Lietuva jau turi du jūrų uostus - Klaipėdoje ir Šventojoje, kurioje savaitgalį įvyko iškilmingas uosto atidarymas. Nuo šiol Šventosios uoste galės švartuotis maži komerciniai ir pramoginiai laivai ir jachtos.


Šventojoje po griuvėsiais žuvo žmogus

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 04 25 | Rubrika: Kriminalai

Ketvirtadienio popietę Šventojoje, Prieplaukos gatvėje, po apleistų dirbtuvių nuolaužomis, žuvo žinomas Šventosios verslininkas Vytautas Grišinas.


Praėjusį penktadienį Šventojoje buvo smagiai atšvęsta tradicinė Žvejų šventė. Ir šįkart nebuvo pamirštos žvejiškos tradicijos, kurias išbandyti ryžosi patys aktyviausi šventės dalyviai. Kokia gi Žvejų šventė be pačių žvejų, žuvies traukimo, nebijant iššūkių, o ir jėgos išbandymo, tad aktyvių pramogų netrūko.


Praėjusią savaitę Šventojoje siautė būrys jaunuolių, atvykusių iš įvairių Lietuvos miestų. Nusiteikę šėlioti ir daug sužinoti, jie aktyviai dalyvavo jau penktąjį kartą rengtoje Žemaitijos akademijoje, įgavusioje optimistišką pavadinimą „Kartu mes galime daug“. Šiemet renginyje, vykusiame būtent Šventojoje, dalyvavo 334 dalyviai, panorę praleisti tris dienas itin naudingai ir be abejo...


Šventojoje gimę kūriniai pristatyti palangiškiams

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 21 | Rubrika: Kultūra

Šeštadienį Palangos viešojoje bibliotekoje savo darbus pristatyti susirinko vasarą vykusio jau ketvirtojo plenero „Šventosios žemės atminties ženklai“ dalyviai. Šis Šventojoje vykęs dailės pleneras buvo skirtas šiemet 185-etį mininčiai Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčiai.


Joninės Šventojoje

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 06 20 | Rubrika: Kultūra


Gamtos išdaigos Šventojoje

„Palangos tilto“ informacija, 2009 04 01 | Rubrika: Miestas

Netikėtą ir neregėtą išdaigą šį pavasarį gamta iškrėtė Šventojoje. Atvykę prie Šventosios žiočių gamtosaugininkai nustėro, išvydę labai keistą vaizdą. Pastarąjį savaitgalį nuo pavasarinio lietaus prie „Beždžionių tilto“ pakilęs Šventosios upės vanduo pragraužė naujas žiotis į jūrą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius