Šventosios gyventojai prašo Palangos miesto Tarybos neparduoti kino teatro „Eldija“ (BUS PAPILDYTA SAVIVALDYBĖS KOMENTARU)

Linas JEGELEVIČIUS, 2022-02-25
Peržiūrėta
1722
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventosios gyventojai prašo Palangos miesto Tarybos neparduoti kino teatro „Eldija“ (BUS PAPILDYTA SAVIVALDYBĖS KOMENTARU)

Monciškių seniūnaitė Olga Dejienė kreipėsi į Palangos miesto savivaldybės Tarybą prašydama  iš privatizuojamų objektų sąrašo išbraukti Šventosios kultūros centrą, kino teatrą ,,Eldija“.

Anot seniūnaitės, Palangos miesto savivaldybės Taryba 2020 metų vasario 27 dieną priėmė sprendimą parduoti Šventosios kultūros centro-kino teatro pastatą „Eldiją“. 

„Kalbėdama Tarybos posėdyje paminėjau, kad dar 2013 metais, kai buvo norima prijungti Šventosios kultūros centrą prie Palangos kultūros centro, Šventosios seniūnijos seniūnaičiai, Šventosios bendruomenės taryba ir gyventojai pritarė tokiam Palangos savivaldybės sprendimui tik su sąlyga, kad „Eldija” pastatas bus sutvarkytas pagal parengtą projektą, kuris kainavo nemažai ir, aišku, buvo rengtas už mokesčių mokėtojų pinigus,“ – „Palangos tiltui“ sakė O. Dejienė.

Tačiau kol šventojiškiai laukė „Eldijos” atgimimo, per 10 metų, anot šventojiškės, jis buvo nustekentas, ir dabartinė miesto Taryba nusprendė jį parduot, net nesitardama su Šventosios seniūnijos gyventojais. 

„Pažadais patikėję ir laukę 10 metų, dabar esame prie „suskilusios geldos.“ Šventoji nebeturi jau vasaros estrados, esame kurortas, ir ne mažesnis už Palangą, o Šventoji tuoj neteks savo kultūros centro „Eldija”, nors kiti mažieji miesteliai remontuoja kultūros centrus, stengiasi išsaugoti kultūros židinius. Apmaudu, kad Palangos taryba iš Šventosios nori atimti paskutinį kultūrai skirtą pastatą.,“ – sakė O. Dejienė.

Pasak ją, paaiškinimai, kad „Eldijos” kultūros centro pastatas sugriuvęs ir yra per didelis Šventajai – tai, anot jos, teigė Palangos meras Šarūnas Vaitkus Tarybos posėdyje – prieštarauja Savivaldybės planams dėl uosto statybos.

„Tai tada gal ir uosto nebereikia. O kodėl pastatas sugriuvo, norėtume viešo paaiškinimo iš Savivaldybės. Kodėl Savivaldybė jo neprižiūrėjo ir neieškojo investicijų, nors Šventosios uostui meras ieško finansavimo. Gaila, kad jo „Eldijai” nerandama. Jei Šventosios aikštės sutvarkymui buvo rastos lėšos, jos turi atsirasti ir „Eldijos” rekonstrukcijai,“ – įsitikinusi seniūnaitė.

Ji primena, kad Šventoji  jau nebeteko autobusų stoties centre – ji buvo parduota ir  6 metus nuomojama iš naujojo savininko.

Netrukus parduotos Šventosios autobusų stoties vietoje išdygs apgyvendinimui skirti pastatai. 

„Tikėti, kad pardavus „Eldiją“ bus pastatyti Bendruomenės namai, kultūros centras, labai sunku, nes priešrinkiminėje programoje buvo žadėta ir pristatyta net vaizdinė medžiaga kaip atrodys „Eldija“ po rekonstrukcijos. Deja, šios kadencijos valdančioji dauguma užmiršo savo rinkiminės programos pažadus – „Eldija“ nori parduoti,“ – sako O. Dejienė.

„Viliamės, kad Palangos taryba ištaisys savo klaidą, o tai pasiekti padės ir Šventąją atstovaujantys Tarybos nariai Domininkas Jurevičius ir Vaidas Šimaitis,“ – sakė ji.

Anot seniūnaitės, surinkta per 100 šventojiškių parašų, kurie prašo Palangos miesto Tarybos išsaugoti „Eldiją“.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo gruodžio 1 d. Palangos kino teatras „Naglis“ perduodamas Lietuvos kino centrui, šis etapas leidžia pereiti prie pastato rekonstrukcijos darbų, paskutinės Regioninės filmotekos steigimo dalies. 


Palangos savivaldybės administracija vakar išdavė leidimą kino teatro „Naglis“ rekonstrukcijos darbams. Darbus tikimasi pradėti jau ateinančiais metais.


Ketvirtadienį pasibaigusiame Palangos miesto savivaldybės administracijos organizuotame neveikiančio kino teatro „Eldija“ pastato Šventojoje aukcione už turtą pasiūlyta pradinė kaina – 1,08 mln. eurų.


Europos šalių kino forumas „Scanorama“, antrą kartą rengiantis mažuosius festivalius Lietuvos miestuose ir siūlantis europietiško kino atostogas su „Scanoramos vasara“, atkeliauja į Palangos pajūrį.


Palangos valdžia birželį už 1,08 mln. eurų pradinę kainą bandys parduoti neveikiančio kino teatro „Eldija“ pastatą Šventojoje.


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Šventosios aikštėje netrūko mielinių blynų, šokių, muzikos ir puikios nuotaikos. Tokios triukšmingos ir galingos eisenos miestas dar nebuvo matęs. Kanapinis su šventojiškių pagalba nugalėjo lašininį ir pakvietė pavasarį į mūsų širdis ir kiemus. 


Monciškių seniūnaitė Olga Dejienė kreipėsi į Palangos miesto savivaldybės Tarybą prašydama  iš privatizuojamų objektų sąrašo išbraukti Šventosios kultūros centrą, kino teatrą ,,Eldija“.


Palangoje esančio kino teatro „Naglis“ renovacija gali kainuoti apie 2,5 mln. eurų, sako likviduojamos bendrovės „Lietuvos kinas“ vadovas Arūnas Stoškus.


Kiek daugiau nei prieš metus valstybės valdomos bendrovės „Lietuvos kinas“ vadovai pranešė, jog jau šiemet kurorto gyventojai ir svečiai galės lankytis gerokai pasikeitusiame vieninteliame kurorto kino teatre „Naglis“, tačiau, kaip paaiškėjo, atnaujinto kino teatro reiks dar palaukti iki 2018-ųjų vasaros. Beje, atnaujinimo planus koreguoja ne...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius