„Švytintys kvadratai. Etnografinis opartas ir šiuolaikinė muzika“

Palangos tiltas, 2024-03-15
Peržiūrėta
829
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Švytintys kvadratai. Etnografinis opartas ir šiuolaikinė muzika“

Kompozitorių Matą Samulionį kalbina

menotyrininkė  Indrė Urbelytė  

 

 Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kovo 21 d. 17.30 val. kviečia jus į parodos „Tapatybė ir forma: Kazio Varnelio kūryba“ lydimąjį renginį ŠVYTINTYS KVADRATAI. ETNOGRAFINIS OPARTAS IR ŠIUOLAIKINĖ MUZIKA“, kuriame kompozitorių Matą Samulionį kalbins menotyrininkė Indrė Urbelytė.

 Kaip šiuolaikinis menininkas gali transformuoti tradiciją? Ar Kazio Varnelio optinę tapybą formavusi lietuvių liaudies tekstilė vis dar gali įkvėpti naujų kūrybinių atradimų?  

 2022 m. rudenį atsakymo į šį klausimą ieškojo jaunosios kartos kompozitorius Matas Samulionis ir eksperimentinio kino režisierius Collinas Kluchmanas. Jų kūrinius įkvėpė abstraktūs lietuvių liaudies tekstilės raštai, kosmoso amžių menantys oparto ritmai ir tradicinės audimo technologijos, davusios pradžią ankstyvosioms kompiuterinėms sistemoms. Ruošiantis šį rudenį vyksiančiam Lietuvos sezonui Prancūzijoje, Matas toliau vysto pradėtą darbą – plėtoja sferinio garso instaliaciją. Parodoje „Tapatybė ir forma: Kazio Varnelio kūryba“ vyksiančio pokalbio dalyviai pirmą kartą išgirs šio kūrinio ištraukas, turės galimybę susipažinti su kūrybos procesu ir Prancūzijos auditorijai pristatomo projekto detalėmis.  

 Ar išgirsite klaksinčias stakles ir verpimo ratelius? O gal pastebėsite į audinį ritmingai įtekančius švytinčius kvadratus? 

 Matas Samulionis – improvizatorius, kompozitorius, nuolat ieškantis balanso tarp akustinės ir elektroninės muzikos principų. LMTA baigė džiazo atlikimo, o vėliau improvizacinės ir šiuolaikinės muzikos atlikimo studijas. Magistro studijų metu susižavėjo analoginiais moduliariniais sintezatoriais, garsyno gilumu ir begalinėmis galimybėmis tembrui. Elektroninės muzikos žinias muzikantas gilino kaip elektroninės muzikos dueto „Artfcl“ narys, kur išleido ne vieną albumą. Lygiagrečiai vystė savo kūrybinius projektus, kuriuose atsirasdavo vis daugiau ir daugiau elektroninių muzikos įrankių. Šiuo metu muzikantas aktyviai dirba su šiuolaikinės elektroakustinės muzikos grupėmis „Quark Effect“, „The Last 2 Brain Cells“ bei matuojasi meno tyrėjo statusą, siekdamas meno daktaro laipsnio. 

 Indrė Urbelytė – XX a. vidurio Lietuvos dailės istorikė ir parodų kuratorė, Kazio Varnelio namų-muziejaus menotyrininkė. 

 

Kada?  kovo 21 d. 17.30 val.  

Kur?     Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus (Vytauto g. 23A, Palanga) 

Kaina?  renginys nemokamas 

https://lnm.lt/renginiai/svytintys-kvadratai-etnografinis-opartas-ir-siuolaikine-muzika/

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

 Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kovo 21 d. 17.30 val. kviečia jus į parodos „Tapatybė ir forma: Kazio Varnelio kūryba“ lydimąjį renginį „ ŠVYTINTYS KVADRATAI. 


Pirmojo Palangos burmistro gimtadienį kurorto jaunimas kviečiamas švęsti kuriant memus.


Kovo 26 d., šeštadienį, 16.30 val. Palangos kurorto muziejuje vyks koncertas „Vilties muzika“, skirtas pianistės, koncertmeisterės, vargonininkės, giesmių kūrėjos ir atlikėjos, palangiškės Audronės Juozauskaitės jubiliejui.


Dėl senatvinių ortopedinių pakitimų, traumų ar profesinių pažeidimų nejudrus, nesilankstantis – „negyvas“ – rankos nykštys – ortopedų-traumatologų darbo kasdienybė. Dylant sąnariams ir kaulams, žmonėms tampa problematiška pasukti riešą, ypač nykštį – jaučiamas skausmas.


Šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 19 | Rubrika: Kultūra

15-asis šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“ pradeda kelionę 15-ojo Klaipėdos koncertų salės gimtadienio link. Koncertų salė 2020 metų balandžio 1-ąją minės 15-os metų veiklos sukaktį. Viso koncertinio sezono metu ji bus pažymima pačiomis įdomiausiomis ir vertingiausiomis meninėmis programomis. Rugsėjo 20–spalio 9 dienomis Klaipėdą drebins įdomiausių...


Šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 19 | Rubrika: Verslas pinigai

15-asis šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“ pradeda kelionę 15-ojo Klaipėdos koncertų salės gimtadienio link. Koncertų salė 2020 metų balandžio 1-ąją minės 15-os metų veiklos sukaktį. Viso koncertinio sezono metu ji bus pažymima pačiomis įdomiausiomis ir vertingiausiomis meninėmis programomis. Rugsėjo 20–spalio 9 dienomis Klaipėdą drebins įdomiausių...


Sekmadienį Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčioje skambėjo ne tik malda, bet ir muzika – į klasikinės muzikos koncertą bendruomenę pakvietė Ramunė Bučniūtė (smuikas bei vokalas) ir Dailė Docienė (arfa).


Šį savaitgalį Palangoje ne tik skambėjo varinių pučiamųjų muzika bei vyko tarptautinė konferencija „Nauji vėjai“, sukvietusi šios srities ekspertus ir muzikantus iš daugybės šalių, bet ir žengtas žingsnis link galimybės didžiausiame šalies kurorte 2019–2020 m. surengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą – penktadienį tarp...


„Lai sušildo jus muzika...“

Audronė Levickytė, 2013 11 07 | Rubrika: Kultūra

Spalio 31 d. nuskambėjo paskutinis koncertas „Lai sušildo jus muzika...“ iš ciklo „Palangiškiai – Palangai“, kurio rėmėjas yra ir Palangos miesto savivaldybė. Jis buvo skirtas Palangos globos namų gyventojams.


Gatves užliejo muzika

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 04 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį visoje Lietuvoje buvo minima „Gatvės muzikos diena 2010“. Palangoje ji buvo švenčiama net dvi dienas, suteikiant galimybę suspėti visiems muzikantams pademonstruoti savo muzikinius gabumus, prisijungiant prie į gatves „pasipylusių“ linksmai nusiteikusių miestelėnų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius