Tarp geriausių 10 šalies merų – vienintelis konservatorius, Palangos meras Šarūnas Vaitkus

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016-02-04
Peržiūrėta
2072
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jau aštuntus metus žurnalas „Veidas“ renka geriausią miesto merą.
Jau aštuntus metus žurnalas „Veidas“ renka geriausią miesto merą.

Jau aštuntus metus žurnalas „Veidas“ renka geriausią miesto merą. Paskelbtas geriausių 2015 metų Lietuvos miestų ir rajonų merų trisdešimtukas, kuriame aštuntąją poziciją užima antrąją kadenciją Palangos miesto savivaldybei vadovaujantis Šarūnas Vaitkus, surinkęs 58,70 balų.

Geriausiai tvarkosi Kaunas, o pasitempti reikėtų Kaišiadorims
Geriausiu 2015 metų meru išrinktas debiutantas, dar tik pirmąją kadenciją Kauno miesto savivaldybės mero kėdėje sėdintis Visvaldas Matijošaitis, gavęs 88,77 balus. Antroji vieta atiteko Klaipėdos miesto merui Vytautui Grubliauskui (88,51), o trečiąja džiaugiasi arba liūdi Vilnius ir jam vadovaujantis Remigijus Šimašius (85,88).
„Metų mero“ apdovanojimo ceremonijoje, kuomet V. Matijošaičiui buvo įteiktas apdovanojimas, Kauno meras sakė, jog nors apdovanojimas ir netikėtas, vis dėlto pabrėžė, kad apdovanojimas priklauso visai jo suburtai profesionaliai komandai. Paskutiniąją, trisdešimtąją vietą užėmė Kaišiadorių rajono meras Vytenis Tomkus (32,90). Greta jo, 29-oje vietoje, atsidūrė Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė (33,81).
Nuolatinė Palangos kurorto konkurencija su Druskininkais šįkart taip pat buvo ne Palangos pusėje, nors vos per tris pozicijas. Druskininkų meras Ričardas Malinauskas surinko 75,22 balus ir užėmė 5-ąją vietą. Tarp dešimt geriausiųjų pateko šeši socialdemokratai, du liberalai, vienas konservatorius ir vienas visuomeninio komiteto atstovas.

Kaip buvo renkami merai
Geriausi merai buvo renkami pagal tris kriterijus: savivaldybės vieta žurnalo „Veidas“ savivaldybių 2015 metų reitinge. Čia Palangai atiteko penkta pozicija. Taip pat atsižvelgta į Laisvosios rinkos instituto savivaldybių indekso duomenis ir apklausos dalyvių balsus. Apklausoje dalyvauja su savivaldybėmis dirbantys valstybinių institucijų, ministerijų, verslo ir kitų organizacijų atstovai, merus pažįstantys kolegos. Pagal pastarąjį kriterijų apklausų respondentai Š. Vaitkui skyrė 57 balus, Lietuvos laisvosios rinkos instituto savivaldybių indekse skirta 63,9 balo, o „Veido“ savivaldybių reitinge surinkti 57,3 taškai. Nacionalinės Lietuvos naujienų agentūros (ELTA) duomenimis, šių metų rinkimai pateikė nemažai staigmenų – ilgamečius lyderius pakeitė nauji veidai. Nors kai kurie išliko panašiose pozicijose – Klaipėdos miesto meras, pernai pelnęs geriausio mero titulą, šiemet nukrito vos per vieną poziciją.

Nebeiškrenta iš geriausiųjų dešimtuko
2011 metais, kuomet Š. Vaitkus dar tik pradėjo vadovauti Palangai, jis užėmė tik 19 poziciją. Tačiau tais metais buvo reitinguojama 60 merų, tad 19 vieta taip pat daug reiškianti. Tuomet tokius vertinimus meras vertino dviprasmiškai ir džiaugėsi, kad tapo pirmuoju Palangos meru, apskritai patekusiu tarp reitinguojamųjų, bet nesijautė prastesnis ir už tuometį Vilniaus merą Artūrą Zuoką. Tačiau akivaizdu, kad ši vieta netenkino Palangos mero, nes 2012 metais užkopta itin aukštai – pasiekta 3 vieta, o 2014 m. nukrito vos per vieną pakopą ir užėmė 4 vietą. Šiemet – 8 vieta, vis dar geriausiųjų dešimtuke.
Žurnalo „Veidas“ duomenimis, tarp geriausiųjų kiek sudėtingiau patekti konservatoriams, tačiau pokyčių, kaip rodo Palangos pavyzdys, esama. Ne vienas kurorto meras buvo konservatorius, tačiau gerieji pokyčiai išryškėjo tik 2011 metais, kuomet į kėdę sėdo Š. Vaitkus. Pasak Darbdavių konfederacijos generalinio direktoriaus Dano Arlausko, dabartinis miesto meras į Palangą nuo pat pradžios žiūrėjo ne tik kaip į vasaros rezidenciją, bet ir kaip į ištisus metus lankytojų laukiantį kurortą. Sėkmingai šia kryptimi judama ir toliau.

Svarbiausias įvertinimas – gyventojų nuomonė
Pats Š. Vaitkus džiaugiasi tokiu įvertinimu, tačiau kaip jis pabrėžia, viską daro miesto labui, o ne dėl reitingų: „Manau, kad sudarant minėtą reitingą buvo vertinama ne tik asmeninės konkretaus politiko savybės bei nuveikti darbai, bet ir nemaža dalimi – visos savivaldybės pasiekimai. O Savivaldybės pasiekimus, kaip žinome, lemia bendras visų jos gyventojų – tiek politikų, tiek Savivaldybės administracijos darbuotojų, tiek ir kiekvieno gyventojo – indėlis į miesto ar rajono gerovę“.
Pasak miesto mero, kurorto gyvenime svarbus kiekvienas: „Kad Palanga kasmet gražėtų, kad kurorte gerai jaustųsi tiek vietos gyventojai, tiek ir svečiai, daug pastangų dedame mes visi, ir darome tai ne dėl reitingų. Žinoma, kai teigiami miesto pokyčiai yra pastebimi ir įvertinami, yra malonu, tačiau svarbiau nei minėti reitingai, man yra mano miesto gyventojų – palangiškių ir šventojiškių – nuomonė“.

Įvertintas teisingai
Vilimiškės seniūnaitis, Palangos miesto savivaldybės Komisijos kovai su korupcija narys Jonas Jukna tokius reitingų rezultatus vertina teigiamai: „Labai gerai. Žinant, kad konkuruojama su didžiaisiais miestais, Palangai tai labai svarbu. Tvarkytis kurorte apskritai nėra lengva, o Š. Vaitkus beveik su visomis iškilusiomis problemomis susidoroja tikrai neblogai. Taip ir toliau, tik reikia suvokti, kad vienas žmogus negali kalnų nuversti, tad svarbi ir kitų pagalba. Manau, kad pagal dabartinius nuveiktus darbus, ši aštunta vieta tikrai skirta pelnytai“.
Tarybos narys Dainius Želvys džiaugiasi šiuo vertinimu ir kaip politikas: „Tarp geriausiųjų merų dešimtuke daugiau nėra nė vieno konservatoriaus, o tai jau daug ką pasako. Nesigilinant, kiek šie reitingai yra objektyvūs ar subjektyvūs, aš galvoju, kad tokie rezultatai bet kokiu atveju džiugina. Pastaraisiais metais meras matomas aukštose pozicijose, vadinasi dirbama produktyviai ir efektyviai. Tokie rezultatai demonstruoja, kad žmogus yra ne tik dirbantis ir matomas, bet ir sėdi savo vietoje. Ypač dar reikia atsižvelgti, kokie buvo reitingų kriterijai. Jei, kaip aš sakau, priešininkai vertina teigiamai, tai labai džiugina“.

Pagal nuopelnus galėjo būti ir aukščiau
Tarybos narė Ilona Pociuvienė reitingų rezultatus vertino teigiamai, tačiau linkusi manyti, kad pozicija kiek per žema: „Manau, kad galėjo būti gerokai aukštesnė vieta. Sprendžiu pagal tai, kiek meras ir jo darbai yra matomi mieste. Š. Vaitkus tikrai yra jau nuveikęs nemažai, tad vien pagal savo darbus ir atsidavimą, norus ir pastangas aš jam jau skirčiau aukštesnę vietą. Bet kokiu atveju džiugu, kad yra bent jau geriausiųjų dešimtuke, ne žemiau. Manau, kad geriausiai vis dėlto reitinguoja patys gyventojai, kaip jie patys vertina valdžią, kaip jaučiasi savame mieste“.
Panašiai mano ir kita Tarybos narė Irena Galdikienė: „Tikrai galėjo aukštesnę poziciją užimti. Mūsų meras tikrai myli ir Palangą, ir Šventąją. Tai rodo jo darbai, nesėdėjimas vietoje, tad aštunta vieta – per žema pozicija“.

Palangos meras turi tvirtas ir palaikančias pozicijas
Tarybos narys Mindaugas Skritulskas mano, kad žurnalas „Veidas“ apskritai yra ne tas šaltinis, kuriuo galima pasitikėti: „Nėra tiksliai aišku, kas reitinguoja. Bet merą vis dėlto renka patys gyventojai, tad objektyviausias vertinimas – jų pasitikėjimas. Tai daugiau ar mažiau bene objektyviausias vertinimas“.
Aukščiau už Palangą esantys Klaipėda, Druskininkai, Jonava ir kt., pasak M. Skritulsko, taip pat yra verti tokių vietų: „Daugelis yra perrinkti antrajai kadencijai, aišku, kitas klausimas, kokiu skirtumu jie buvo perrinkti. O Palangos meras, jei neklystu, vienas iš daugiausiai surinkusių balsų iš gyventojų, o tai daug ką pasako. Štai čia ir yra patys geriausi reitingai“. Bet kuriuo atveju Tarybos narys aštuntąją mero poziciją iš geriausiųjų vertina aukštai: „Tai parodo politiko stabilumą, jis yra matomas. Tokius reitingus šmaikščiai palyginčiau su figūriniais šokiais ar čiuožimu ant ledo, kur nėra centimetrų ar milimetrų, pagal kuriuos reikėtų vertinti. Tokiuose kaip šie reitingai vis dėlto dalis subjektyvumo, tenka pripažinti, yra. Bet tai, kad meras papuola į dešimtuką, ir tai, kad gyventojai savo balsavimu parodė, jog jis yra vienas iš labiausiai palaikomų, galima daryti išvadą, kad meras turi tvirtas ir palaikančias pozicijas. Palanga turi vieną iš pažangesnių merų, o ir patys darbai kalba už save – pajudėjo ne vienas objektas ir pan., tai sunku būtų paneigti. Būčiau kur kas labiau nustebęs, jei Š. Vaitkus būtų atsidūręs ties kokia 28 vieta“.

Jūsų komentaras:

Kaunietis 2019-03-01 20:19 (IP: 78.58.124.86)
senesnių informacijos neturite.Naftalinas. Todel ir Palanga trenkia naftalinu

MONTEGO BEIJ 2016-02-15 15:49 (IP: 78.57.226.210)
ir tas kitas ZMOGUS, jeegu riebaluotas, tai laabai grazus, bo blizga, kaip JAMAIKA/ toks tai palydovas gyvianimo/

MONTEGO BEIJ 2016-02-15 15:46 (IP: 78.57.226.210)
ir tas kitas ZMOGUS, jeegu riebaluotas, tai laabai grazus, bo blizga, kaip JAMAIKA

P.EBSW 2016-02-08 15:38 (l / IP: 78.57.226.210)
SU NEKANTRYBE LAUKIAM TESINIO

su schwiantiem tautieciai 2016-02-08 11:15 (IP: 78.57.226.210)
kaip UZGAVIENIU blynas..... apsiriebalavesis

joooo 2016-02-07 10:59 (. / IP: 78.57.226.210)
BLIZGA..... KAIP ....5jewrai,,,,, BLIZGAAAA

fainas!!! patenkinesis meras 2016-02-07 10:30 (; / IP: 78.57.226.210)
blizga, kaip meras, gal nuo salcio riebalais tepasi

patarimas REDAKCIJAI 2016-02-06 12:07 (IP: 78.57.226.210)
parinkit normalias mero FOTKES, nebent tycia kenkiat

brawo 2016-02-05 11:37 (, / IP: 78.57.226.210)
BRAWO, saulele, brawo.....

Taip pat skaitykite

Antradienį, gegužės 2 dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus lankėsi Vilniuje, Seime, o paskui su žmona Vilma – ir Prezidentūroje: su naujos kadencijos merais susipažino Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė – Nielsen, o vėliau – Prezidentas Gitanas Nausėda. „Į Vilnių suvažiavo tikrai didelis būrys Lietuvos savivaldos vadovų. Pirmąjį susitikimą su naujai išrinktais Lietuvos savivaldybių merais...


Palangos senosios gimnazijos bendruomenė šį pavasarį, kovo mėnesį, džiaugėsi literatūrinių konkursų ir olimpiadų prizininkais. 


Visi 60 Lietuvos merų raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, Seimą ir Vyriausybę, išsakydami poziciją, jog šalies gyventojai privalo turėti galimybę gauti viešąsias paslaugas,nesiekiant pelno.


Vakar, spalio 30 d., įvyko Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) Tarybos posėdis. Jame, be kita ko, buvo sudaryta LSA grupė iš keturių šalies merų teikti konsultacijas Vyriausybei savivaldybių klausimais. Tarp keturių merų - ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus, kuris yra LSA viceprezidentas.


Šeši drąsūs palangiškiai praėjusį sekmadienį, spalio 6 d., lėšas Palangos specialųjų poreikių turintiems vaikams rinko dar neregėtu būdu – mindami vintažinių dviračių pedalus mažame Italijos miestelyje Gaiole in Chianti, esančiame Toskanos regione. Kartu su Dainiumi Drungilu, Jūrate Mitkevičiūte ir Ilona Emanuelsson įveikęs 46 kilometrus, Palangos meras...


Saulė Janavičiūtė- tarp geriausių jaunųjų biologų Lietuvoje Kovo pabaigoje Palangos senąją gimnaziją pasiekė džiugi žinia - IA klasės gimnazistė Saulė Janavičiūtė tapo 52-osios Lietuvos mokinių biologijos olimpiados prizininke devintų klasių grupėje.


Jau aštuntus metus žurnalas „Veidas“ renka geriausią miesto merą. Paskelbtas geriausių 2015 metų Lietuvos miestų ir rajonų merų trisdešimtukas, kuriame aštuntąją poziciją užima antrąją kadenciją Palangos miesto savivaldybei vadovaujantis Šarūnas Vaitkus, surinkęs 58,70 balų. Geriausiai tvarkosi Kaunas, o pasitempti reikėtų Kaišiadorims...


Tarp geriausių šalies gimnazijų Palangos nėra

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2015 12 14 | Rubrika: Miestas

Žurnalas „Reitingai“ praėjusią savaitę paskelbė geriausias šalies gimnazijas, kurios geriausiai paruošia egzaminams, ir kur auga Lietuvos protai. Deja, tarp geriausiųjų Palangos senosios gimnazijos nėra. Ko reikia, kad mūsų kurorto gimnazija atsidurtų tarp geriausiųjų?..


Praėjusią savaitę savaitraštis „Veidas“ paskelbė geriausių Lietuvos merų trisdešimtuką. Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus išliko geriausiųjų savivaldybių vadovų dešimtuke, užėmęs aštuntąją vietą. Prieš metus jis buvo ketvirtas, užpernai – trečias, o 2011-aisiais – devynioliktas. Pirmoje vietoje...


Tradiciniuose žurnalo „Veidas“ geriausių šalies merų rinkimuose Palangos meras Šarūnas Vaitkus užėmė 19-ąją vietą. Tai yra aukščiausias Palangos miesto vadovo įvertinimas iki šiol surengtuose žurnalo geriausio mero rinkimuose. Sveikiname!   Palangos meras – 19-as tarp geriausiųjų „Turint omenyje, kad Š. Vaitkus realiai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius