Tarp NT kurortuose pirkėjų populiariausia – Palanga

Palangos tiltas, 2023-08-31
Peržiūrėta
934
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Luminor“ banko būsto paskolos produkto vadovė Žydra Rakauskaitė
„Luminor“ banko būsto paskolos produkto vadovė Žydra Rakauskaitė

Pristabdytoje Lietuvos būsto rinkoje išlieka sritis, kuri išlaiko beveik tokį patį tempą, kaip ir iki šiol – „Luminor“ banko duomenimis, Lietuvos kurortuose būsto įsigijimų sumažėjo visiškai nežymiai. Populiariausias kurortas nekilnojamojo turto (NT) pirkėjams – Palanga, antroje vietoje – Trakai, treti – Druskininkai.  

„Luminor“ banko klientai nuo metų pradžios paėmė beveik tiek pat būsto paskolų, kaip ir pernai per tą patį laikotarpį. Vertinant finansavimą, skirtą būstui įsigyti poilsiui palankiose Lietuvos zonose – situacija pirmąjį metų pusmetį liko stabili.

Lietuvoje yra keturi kurortai (Birštonas, Druskininkai, Neringa, Palanga) ir penkios kurortinės teritorijos (Anykščiai, Trakai, Zarasai, Ignalinos miesto Strigailiškio ir Palūšės kaimų dalių teritorijos bei Kulautuvos, Kačerginės miestelių ir dalies Zapyškio miestelio teritorijos). Tarp „Luminor“ banko finansuotų NT pirkimų kaip populiariausia vieta išliko Palanga, antroje vietoje – Trakai, trečioje – Druskininkai. 

„Panašu, kad lietuviai lieka ištikimi pajūriui. Besikeičianti situacija NT rinkoje niekaip nepaveikė NT įsigijimų populiariausiuose Lietuvos kurortuose – tiek Palangoje tiek, Druskininkuose būstui įsigyti suteikta beveik tiek pat paskolų kaip ir pernai. Nemažėjantis susidomėjimas nuteikia optimistiškai – toks elgesys rodo, kad rinka pozityviai vertina mūsų kurortų galimybes“, – sako „Luminor“ banko būsto paskolos produkto vadovė Žydra Rakauskaitė. 

Prieš kelis dešimtmečius lietuviams pradėjus aktyviai keliauti, sparčiai populiarėjo poilsis šiltuosiuose kraštuose, neretai Lietuvos kurortai ne savo naudai buvo lyginami su Ispanijos ar Turkijos poilsio regionais. Tačiau iš stabilaus NT sandorių poilsinėse Lietuvos vietovėse skaičiaus galima spręsti, jog tautiečiai lieka ištikimi poilsiui savo krašte. 

„Šylant klimatui, kiekvieną vasarą pietiniuose regionuose stebime vis didėjančius karščius ir pasikartojančius gaisrus, tas greičiausiai priverčia prisiminti ir iš naujo įvertinti Lietuvos kurortų teikiamas galimybes“, – sako Ž. Rakauskaitė.

Bendra NT finansavimo Lietuvoje dinamika rodo aiškią tendenciją – klientai savo būsto įsigijimo ar investicinius planus koncentruoja aktyviausiai veikiančiose rinkose, kur NT yra labai likvidus – Vilniuje ir Vilniaus rajone, Kaune, Klaipėdoje. Nutolus nuo didžiųjų miestų, NT rinkoje jaučiamas sulėtėjimas. 

Beveik pusė šiemet įsigytų būstų – Vilniuje ir Vilniaus rajone, ketvirtadalis – Kaune ir Kauno rajone, tuo tarpu Klaipėdoje ir Klaipėdos rajone užregistruota apie 15 proc. visų sandorių. 

Pirmąjį šių metų pusmetį vidutinė būsto paskola „Luminor“ banke siekė apie 110 tūkst. eurų. 

Apie „Luminor“: 
„Luminor“ yra pirmaujantis nepriklausomas bankas Baltijos šalyse ir trečias pagal dydį finansinių paslaugų tiekėjas regione. Mes aptarnaujame asmenų, šeimų ir verslo finansinius poreikius. Kaip ir mūsų namų rinkos – Estija, Latvija ir Lietuva – mes esame jauni, dinamiški ir žvelgiantys į ateitį. *

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Seimas apsispręs, ar leisti kurortuose įrengti daugiau automobilių aikštelių ir jų saugyklų už Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšas, skiriamas savivaldybėms.


Pristabdytoje Lietuvos būsto rinkoje išlieka sritis, kuri išlaiko beveik tokį patį tempą, kaip ir iki šiol – „Luminor“ banko duomenimis, Lietuvos kurortuose būsto įsigijimų sumažėjo visiškai nežymiai. 


Panorę į Naujuosius metus žengti didžiuosiuose Lietuvos miestuose ar kurortuose dar gali pasirūpinti vieta apsistoti.


Paskutinės minutės planai Lietuvos kurortuose gali atsieiti brangiau, tačiau sinoptikų pažadėti saulėti orai gali suvilioti poilsiui ilgąjį savaitgalį atseikėti daugiau. 


Artėjant vasaros sezonui, iš kurortuose nuomojamų būstų iškeliami Ukrainos karo pabėgėliai jau turi naujas gyvenamąsias vietas, daliai jų būstai dar ieškomi, sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė .


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


NT sandorių rinka: Palangoje augo pirkėjų apetitas

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 09 | Rubrika: Verslas pinigai

Po birželį fiksuoto sumažėjusio perleistų nekilnojamojo turto (NT) objektų skaičiaus praeitą mėnesį rinka vėl sugrįžo į augimo vėžes – šalyje daugėjo tiek butų, tiek gyvenamųjų namų pirkimo-pardavimo sandorių, taip pat atsigavo ir žemės sklypų rinka. Tuo metu Palangoje stebimas išaugęs butų pirkėjų apetitas. Šias ir kitas NT tendencijas stebi Registrų centras...


Šią savaitę įvyko konkursas dėl leidimų prekiauti ar teikti paslaugas išdavimo Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose. 84 vietoms užimti buvo pateikta 200 prašymų. Tiesa, ne visos vietos sulaukė susidomėjimo, dėl jų bus skelbiama papildoma atranka. Populiariausia veikla šiemet, kaip teigė viena iš komisijos narių...


Rytas Palangos miesto turguje prasideda bruzdesiu – prekeiviai zuja nešini savo prekėmis, kruopščiai dėlioja jas ant prekystalių, ore tvyro dar neatšalusi rudeniška gaiva, aplink prekybininkų gražiai išrikiuotą medų ratus suka bitutės, o pirmieji pirkėjai džiugiai renkasi prekes iš siūlomo plataus prekių asortimento. Bet tai –...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius