To Palangoje dar nebuvo: gausūs poilsiautojai keičia visus planus

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2020-10-04
Peržiūrėta
1533
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

To Palangoje dar nebuvo: gausūs poilsiautojai keičia visus planus

Poilsiautojų nestokojo kurorto viešbučiai ir restoranai, o pliažų prižiūrėtojai turėjo pakankamai darbo. „Jau spalis, o iš paplūdimių dar nesame išvežę visų persirengimo kabinų. Taip tikrai nėra buvę“, – vakar stebėjosi bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Gediminas Valinevičius.
Koreguoti kurorto tvarkdarių planus privertė neįprastai šilti orai ir žmonių gausa paplūdimiuose. Rugsėjo pabaigos savaitgaliais Palangos paplūdimiai priminė vasarą: orui įkaitus iki 23 laipsnių tūkstančiai žmonių deginosi saulėje, maudėsi iki 17 laipsnių įšilusioje jūroje, o centriniame paplūdimyje veikė visos kavinės.
Įprastai paplūdimių inventorius – persirengimo kabinos, suolai, šiukšliadėžės kartu su konteineriniais tualetais iš pliažų išgabenami įpusėjus rugsėjui, kai skelbiama oficiali vasaros sezono pabaiga. Tada pliažuose nebelieka ir gelbėtojų. Tačiau net ir rugsėjo pabaigoje žmonių paplūdimiuose dar buvo tiek, kad teko palikti daugiau nei pusę iš 93 vasarą pastatomų pliažų inventoriaus komplektų. Intensyviai dar būtų naudojami ir pliažuose buvę konteineriniai tualetai, tačiau juos teko išvežti numatytu laiku, nes būtent rugsėjo 15 dieną baigiasi jų nuomos laikas.
„Rugsėjo mėnesį paplūdimiai buvo tvarkomi tokiu pat intensyvumu kaip ir vasarą“, – teigė įmonės Komunalinių atliekų tvarkymo skyriaus vyriausiasis vadybininkas Gintas Mackevičius. Žmonių daugiau nei pernai Ypač daug poilsiautojų sulaukta praėjusį savaitgalį. Tai liudija ir pliažuose surinktos komunalinės atliekos: per abi savaitgalio dienas iš Palangos ir Šventosios paplūdimių buvo išvežta pustrečios tonos šiukšlių – tiek, kiek ir vasaros savaitgalį. Pagrindiniuose pliažuose persirengimo kabinas, suolus ir šiukšliadėžes komunalininkai nusprendė dar palikti ir šiam savaitgaliui – kadangi orai turėtų būti šilti, prie jūros vėl laukiama daug poilsiautojų.
Pagal pliažuose susikaupiančių šiukšlių kiekį Palangos komunalininkai sprendžia, kad šią vasarą kurorto pliažuose pabuvo gerokai daugiau poilsiautojų nei pernai. Pernai per tris vasaros mėnesius iš Palangos ir Šventosios pliažų buvo išvežta apie 129 tonas šiukšlių, o šiemet – net 155 tonos.
To Palangoje, ko gero, dar nebuvo – šiltais orais ir svečių gausa rugsėjis nenusileido birželiui. Poilsiautojų nestokojo kurorto viešbučiai ir restoranai, o pliažų prižiūrėtojai turėjo pakankamai darbo. Iškalbingas ir rugsėjis. Pernai iki mėnesio vidurio iš pliažų buvo išvežta apie 20 tonų atliekų, o šiemet net 37,7 tonos – kiek daugiau nei per birželį.
Pasibaigus vasarai kurorto viešbučiai ir restoranai susidūrė su neįprasta problema – lankytojų srautams nemažėjant pritrūko darbuotojų. Su sezoniniais darbuotojais – dažniausiai vyresniųjų klasių mokiniais ir studentais – atsisveikinama vasaros pabaigoje, o prasidėjus rudeniui įmonės verčiasi su nuolatiniais darbuotojais. Šį rugsėjį į Palangą plūstelėjus netikėtai daug poilsiautojų restoranai pristigo virėjų ir padavėjų, o viešbučiai – registratūros darbuotojų ir kambarių tvarkytojų.
„Šis ruduo mums yra neįprastas – nebeliko kurortą užpildančių užsieniečių iš artimiausių šalių, tačiau juos netikėtai pakeitė projekto „Atostogos medikams“ dalyviai, kai valstybė paskelbė 200 eurų suma apmokanti medikų poilsį“, – teigė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė.
Pasak jos, pasinaudoję šiltais orais daug medikų su šeimomis patraukė prie jūros ir tai pajuto kurorto verslininkai. Ankstesniais metais rugsėjį Palangos viešbučių užimtumas siekė apie 50–60 proc., o dabar jis yra 70 proc. ir didesnis. Klientų nestokoja ir kurorto restoranai, pramogas teikiančios įmonės. I.Valaitienė tikisi, kad medikai kurorto verslininkus maitins visą rudenį, nes šis projektas tęsis iki lapkričio 30 dienos.


Alvydas Ziabkus
„Lietuvos rytas“

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atostogaujanti Lietuva plūsta į pajūrį - Mokesčių inspekcija, atsižvelgdama į tai, laikinai keičia klientų aptarnavimo tvarką.


Penktadienį Šiauliuose atsisveikinta su trečiadienį Anapilin iškeliavusia 67-erių Lietuvos estrados primadona Vitalija Katunskyte. Į laidojimo namus „Tylos namai“ gerbėjai ir artimieji rinkosi nešini baltų gėlių žiedais, o salėje skambėjo V.Katunskytės dainos.


Šios savaitės viduryje į Lietuvą plūstelėjus karščio bangai, poilsiautojai plūstelėjo į pajūrį. 


To Palangoje dar nebuvo: gausūs poilsiautojai keičia visus planus

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2020 10 04 | Rubrika: Miestas

Poilsiautojų nestokojo kurorto viešbučiai ir restoranai, o pliažų prižiūrėtojai turėjo pakankamai darbo. „Jau spalis, o iš paplūdimių dar nesame išvežę visų persirengimo kabinų. Taip tikrai nėra buvę“, – vakar stebėjosi bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Gediminas Valinevičius.


Šiemet atliktas tyrimas parodė, kad rūkančių Lietuvos gyventojų mažėja, o dalis rūkalių vietoj cigarečių renkasi alternatyvas – elektroninės cigaretės ar kaitinamojo tabako gaminius. Šią tendenciją nesunku pastebėti ir pajūryje. Juk poilsiautojai su savo įpročiais per atostogas nesiskiria. Tad dairantis vasarotojų minioje šiemet žvilgsnis dažniau užkliūva už žmonių...


Besitęsiantis karantinas pakoregavo ir Palangos kultūros ir jaunimo centro veiklos planus, suteikdamas ne tik naujas komunikavimo, pažinimo, kūrybos ir bendradarbiavimo galimybes, bet ir keldamas naujus iššūkius. Dabarties situacija pakeitė kultūros centro darbuotojų darbo aplinką, meno kolektyvų repeticijų procesus, renginių koncepcijas, bet tuo pačiu suteikė galimybes kurti ir...


Palangos poliklinika jau dėliojasi planus, kaip ir kada galėtų atverti duris planiniams pacientams. Net ir tai padarius srautai bus kontroliuojami, ir jos dirbs dar ne visu pajėgumu. Poliklinikos planus dar turės įvertinti Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. "Net ir po karantino iki pusės paslaugų bus teikiama tik nuotoliniu būdu," - "Palangos tiltui" sakė Palangos...


Ekstremali situacija šalyje pakoregavo Palangos konservatorių planus. Balandžio 3 dieną turėjęs įvykti visuotinis Palangos skyriaus konservatorių susirinkimas, kuriame turėjo būti apsvarstytas ir skyriaus kandidatų į Seimo rinkimus klausimas, dėl karantino buvo atidėtas neribotam laikui.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Rugsėjį prasideda daug aktyvesnis metas, vėl grįžtama į darbus ar mokslus ir laisvo laiko lieka mažiau. Todėltechnologijų lyderė „Tele2“ siūlo jį taupyti ir apsipirkti internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt, o čia įsigijusiems naujus planus – dovanoja papildomų duomenų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius