Tobulėjimui erdvės dar yra

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012-02-23
Peržiūrėta
629
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tobulėjimui erdvės dar yra

Ar kas prieš 9 metus galėjo numatyti, kad 900 metrų ilgio J.Basanavičiaus gatvė taps per ankšta Stintų šventei?

Beveik mėnesį šalies žiniasklaidoje platintos būsimos šventės naujienos, televizijos laidose nuolat šmėkščiojusio miesto mero kvietimai atvykti į Palangą davė savo vaisių. Galima drąsiai teigti, kad kurortas žiemą tiek daug svečių dar nebuvo matęs. Tokios žmonių gausos nesutraukė nė Naujųjų metų sutiktuvės, nei prieš 7 metus Palangą užsienyje išgarsinęs magų projektas „Užsišaldę lede“.

Kažkas paskaičiavo, kad šių metų Stintų šventėje pabuvojo apie 100 tūkstančių žmonių. Dėl tokio apvalaus ir gražaus skaičiaus būtų galima ir šyptelėti, tačiau, kad šventės svečiai buvo skaičiuojami dešimtimis tūkstančių – matyt, abejonių niekam nekelia.

Pagaliau nesvarbu kiek žmonių atvažiavo. Savivaldybei nerimo signalu galėtų tapti faktas, kad šventei numatytoje vietoje visi svečiai tilpo sunkiai. Pro J.Basanavičiaus gatvę užtvindžiusią žmonių minią neapmindžius kitiems batų prasibrauti buvo sunku. Į vieną ranką pasiėmę dubenėlį žuvienės, kita laikydami lėkštę keptų stintų, žmonės link stalų yrėsi vienas kitą laistydami viralu ir apmaudžiai akimis palydėdami iš pasvirusios lėkštės į sniego žliugę krentančias stintas.

Šventė pavyko, nes buvo daug žmonių? Be jokios abejonės – taip. Tik ar nepraeinama minia žmonių jau savaime reiškia šventę?

Devintą kartą organizuojama Stintų šventė jau seniai išaugo vaikiškas kelnaites ir vienoje gatvėje aiškiai nebeišsitenka. Juk Palangos šventes organizuojančiam Kultūros centrui nekyla mintis visus Vasaros sezono atidarymo renginius sugrūsti vien tik J.Basanavičiaus gatvėje.

Kodėl ir Stintų šventė negalėtų išsiplėsti į Daukanto gatvę, Birutės alėją? Juolab, kad tai šventės prekybininkus leistų suskirstyti tam tikrais sektoriais. Pavyzdžiui, Daukanto gatvėje – vien tik prekyba suvenyrais. Birutės alėjoje – būtų siūloma rūkyta žuvis. Kažkurioje gatvės atkarpoje būtų pastatoma daug stalų, o karštus patiekalus siūlančios palapinės išsirikiuotų aplinkui. Ir užkąsti sumaniusiam žmogui nereiktų velnias žino kur bruktis su lėkštėm, ir tvarkos šventėje būtų daugiau. O svarbiausia, plačiau pasklidus šventės svečiams J.Basanavičiaus gatvėje taptų erdviau.

Nerimą kelia skurstanti šventės programa, kurioje beliko inkaro laikymo ir stintų valgymo rungtys. Stintų gaudymas nuo tilto jau kelinti metai nepasiteisina, nes niekam bent vienos stintos pagauti ir nepavyksta. Stintų valgymo rungtis buvo nukelta į pavakarę, kai gatvė jau buvo gerokai aptuštėjusi, prekybininkai krovėsi savo rakandus, o linksmos ir nuotaikingos žuvies valgymo varžybos buvo įdomios tik prie scenos likusiems rungties dalyvių draugams ir žurnalistams.

Kaip labiau gurmanišką Stintų šventę gražiai įprasmino Lietuvos barbekiu kepėjų čempionatas, kurio dalyviai patiekalus ruošė iš stintų. Toks čempionatas, kuriame kulinarai varžosi savo fantazija ir išmone, ateityje galėtų tapti pagrindiniu šventės akcentu. Tokias originalias kulinarines varžybas nederėtų nukišti į patį J.Basanavičiaus gatvės galą Jūratės ir Kastyčio skvere. Tokioms kulinarinėms varžyboms reiktų nepagailėti matomiausios erdvės, kur virėjus galėtų linksmai kalbinti, apie ruošiamus patiekalus klausinėti čempionato vedėjas, o dialogai galėtų būti transliuojami visoje gatvėje. Čempionato dalyviai galėtų įsikurti ant pakylų, kad jų darbas būtų matomas daugeliui žiūrovų.

Apskritai, kulinarinės televizijos laidos praleido gerą progą šį čempionatą nufilmuoti. Su dalyvių komentarais, su teisėjų ragavimais būtų šauni ir žiūrima laida, kuri dar labiau propaguotų stintas ir pačią Palangos šventę. Dabar gi, Jūratės ir Kastyčio skvero užkampyje rungęsi kulinarai buvo įdomūs tik patys sau.

Jau ne vienerius metus kalbama apie J.Basanavičiaus gatvės įgarsinimą. Skvere prie tilto ant pastatytos scenos vykstančius koncertus ir renginius girdi, o juo labiau – mato tik keli šimtai žmonių. Tuo tarpu po visą gatvę išsibarstęs stintų valgymas lieka lyg nuo visos šventės atskirta dalis.

Jei mes siekiame nutolti nuo elementarios gatvės prekybos ir į gatvę išsiveržusių lauko kavinių vaizdo, o šį renginį pristatome kaip šventę J.Basanavičiaus gatvėje, turi girdėtis nuo scenos sklindanti šventės atmosfera. Nesvarbu, kur ji būtų pastatyta.

Kitais metais švęsime pirmąjį Stintų šventės jubiliejų, kuris pretenduoja tapti tarptautiniu. Jei iš tiesų pavyktų prisivilioti visų Baltijos jūros šalių atstovus su savo kultūrine programa, Palangoje užgimusi šventė tikrai sulauktų plataus atgarsio ir užsienio valstybių televizijų dėmesio. Ir trukti ji turėtų ne pusdienį, o visą savaitgalį.

Tačiau, kad ji iš gatvės prekybos ir stintų valgymo lauke virstų tikra švente, reikia rimtesnės programos, labiau apgalvoto scenarijaus, daugiau ir įvairesnių renginių. Kad stintų valgymas neužgožtų pačios šventės idėjos.

O jei praalkęs svečias ir prisėdo prie stintų porcijos, ji turėtų kainuoti ne po du litus už vieną stintą, o bent po litą. Kaip praėjusį šeštadienį savo svečius sugebėjo sutikti į „Stinta pūkio“ šventę pasikvietę Neringos verslininkai, kurie naudojosi ne proga palupikauti, bet kūrė šventę. 

Jūsų komentaras:

Raimis 2012-02-24 15:48 (IP: 86.38.226.213)
Laukiant tiek svečių, ir tai kartojant per tv visą savaitę, galėjo bent sniego krūvas išvežti iš tų vietų kur statomi automobiliai, sory, laukiant svečių reikia kiemą iššluoti-pagalvokit apie tai.

Ona 2012-02-24 15:45 (IP: 86.38.226.213)
Manau ,kad tokio mąsto renginys galėtš trukti ilgiau, gal net visą savaitė ir visam mieste , ne tik Basanavičiaus gatvėje.Nes jei tai vyks tik vienoje gatvėje, žmonės nepajus jokios šventės, kaip tai atsitiko šiais metais , man tai buvo panašu į "NARODNOJE GULIANIJIE" iki tilto ir atgal, nes sustoti negalejai, turėjai judėti tik į priekį, nes ta žmonių upė tave kaip akmenuką tuoj įtraukė į galingą žmonių upės tėkmę

Taip pat skaitykite

Palangos senosios gimnazijos biologijos mokytoją Daivą Urbštienę gyvenime sunku labai nustebinti, tačiau kai prieš karantiną, viename susitikime jai prisistačius mokytoja, vos ne visi ėmė sutartinai prisiminti savo mokyklas, mokytojus ir net atskirus dalykus, ji širdyje nusistebėjo: „Žmonės, baigę mokyklą prieš 30 metų ir daugiau, iki šiol prisimena ir kalba apie savo buvusius mokytojus.“


119 tūkst. 520 eurų per metus, arba 9 tūkst. 960 eurų per mėnesį – tiek pinigų už buvusios sovietmečio nomenklatūros vilos „Auska“ nuomą norėtų gauti pernai lapkritį iš Turto banko savo nuosavybėn ją nusprendusi perimti Palangos miesto savivaldybė. Vakar posėdžiavusi kurorto Savivaldybės taryba priėmė sprendimą išnuomoti šį turtą viešojo konkurso...


Palanga dabinasi miesto vėliavomis ir lygiai po savaitės visus metus minėti ne tik kurortui, bet ir šaliai labai svarbią sukaktį – kovo 30 d. sukaks lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai.


Šildymo sezonas – jau čia pat, todėl su UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktore Giedre Juršėne kalbėjomės apie jį, o pokalbį pradėjome nuo malonaus „atradimo“: įmonė darboviete, o Palanga naujaisiais namais per metus tapo vilniečiams, telšiškiui ir kauniečiui. „Tampame mažu modeliu didelių tarptautinių įmonių, kuriose...


Jeigu šiandien susėstumėte pokalbiui prie kavos su Tomu Juliumi Žulkumi, miesto savivaldybės Tarybos nariu bei poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ direktoriumi, kalba, ko gero, pasisuktų apie tris dalykus: sėkmingą „Pušyno“ veiklą – „Kai kiti verčiasi per galvą, kad būtų kuo didesnis užimtumas, ypač ne sezono metu, pas mus laisvų...


Po rekordinių 2015-ųjų, kai per metus Lietuvos oro uostai aptarnavo 4,2 mln. keleivių ir 50 tūkst. skrydžių, Vilniaus, Kauno ir Palangos oro vartai neketina sustoti. Pusmečio statistika rodo, kad šiemet sausio-birželio mėnesiais per Lietuvos oro uostus jau skrido 2,2 mln. žmonių – t. y. 14,6 proc. daugiau negu pernai tokiu pačiu metu. Skrydžių skaičius per tą patį laiką ūgtelėjo...


Klaipėdos apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos Palangos skyriaus vedėja, Palangos miesto tarybos narė, visuomenės veikėja Elena Kuznecova švenčia gražų jubiliejų – šešiasdešimtmetį. Nors per tą laiką nuveikta nemažai prasmingų darbų, stengiamės nekalbėti apie tai, kas ne kartą buvo kalbėta ir rašyta – jubiliejaus išvakarėse...


Naujųjų metų sutiktuvės – daug ramesnės nei pernai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 01 03 | Rubrika: Miestas

Palangiškiai bei kurorto svečiai šiemet sutikdami Gyvatės metus buvo daug ramesni nei pernai – teigia policijos pareigūnai bei ugniagesiai gelbėtojai, o komunalininkai bei medikai priduria, jog gydytojų iškvietimų bei darbo miestą tvarkantiesiems buvo dvigubai mažiau.    


Vakar baigėsi išankstinis balsavimas rinkimuose į Seimą bei referendume  dėl naujos Visagino atominės elektrinės. Palangoje teisę pareikšti savo valią tie, kurie neturės galimybės padaryti to sekmadienį, galėjo Palangos miesto savivaldybės administraciniame pastate Vytauto g. 112 nuo 8 iki 20 val. Pasak stebėtojų, rinkėjai šiemet buvo aktyvūs.


Tobulėjimui erdvės dar yra  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 02 23 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

  Ar kas prieš 9 metus galėjo numatyti, kad 900 metrų ilgio J.Basanavičiaus gatvė taps per ankšta Stintų šventei? Beveik mėnesį šalies žiniasklaidoje platintos būsimos šventės naujienos, televizijos laidose nuolat šmėkščiojusio miesto mero kvietimai atvykti į Palangą davė savo vaisių. Galima drąsiai teigti, kad kurortas žiemą tiek...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius