Trečios šaulių rinktinės šaulių išvyka

Palangos tiltas, 2024-07-30
Peržiūrėta
816
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuotraukoje iš kairės: P. Karbauskas, Z. Gulbinas, A. Sendrauskas, V. Jurevičius
Nuotraukoje iš kairės: P. Karbauskas, Z. Gulbinas, A. Sendrauskas, V. Jurevičius

Liepos 26–28 d. Klaipėdoje vyko tradicinė kasmetinė Jūros šventė, svarbi  ne tik klaipėdiečiams, bet ir visai Lietuvai. Jūros šventė primena, kad esame jūrinė valstybė, o jūra mums be galo svarbi tiek ekonominiame, tiek politiniame gyvenime. Pirmoji jūros šventė vyko Klaipėdoje 1934 m. Šiemet Jūros šventė minėjo 90-čio jubiliejų. Kaip ir kasmet, į šventę buvo pakviesta visa Lietuva, Klaipėdoje vyko daug kultūrinių, pramoginių, sportinių renginių.

Trečios šaulių rinktinės šauliai dalyvavo žuvusiųjų jūrose pagerbimo ceremonijoje Baltijos jūroje. Laivai išplaukė nuo kruizinių laivų terminalo 11 val. ryto. Mūsų delegacija plaukė kariniu laivu „Šakiai“. Šio laivo įgula atlieka gelbėjimo darbus jūroje ir prie Būtingės terminalo. 

Klaipėdos mažųjų laivų savininkų asociacijos „Pajūrio laivai“ laivai norinčius dalyvauti ceremonijoje plukdė nuo dešinės Danės krantinės. Keleivius su gėlėmis plukdė nemokamai. 

Po valandos plaukimo atvira jūra, pagal komandą 12 val. iš visų laivų į jūrą buvo nuleisti gėlių vainikėliai. Mūsų delegacija į jūrą nuleido du vainikėlius. Jūra buvo rami, vandens paviršiumi gražiai suposi įvairiaspalvių gėlių vainikėliai. Virš gausybės laivų suko ratus karinis sraigtasparnis. Pilotai skrido žemai, sveikindami kilnios misijos laivus ir ceremonijos dalyvius.

Mūsų delegacijoje dalyvavo trečios rinktinės šauliai: Petras Karbauskas – Klaipėdos apskrities Žemaitijos atsargos karininkų valdybos  pirmininkas, Zigmas Gulbinas – Lietuvos laisvės armijos ir rėmėjų vadovas, Adolfas Sendrauskas – Palangos generolo J. Žemaičio 306 kuopos vadas, Vytautas Jurevičius – Lietuvos šaulių sąjungos išeivijoje, gen. Daukanto jūros šaulių kuopos vado pavaduotojas.

Pietų metu mus vaišino „Šakių“ laivo įgula. Laivo kapitonas Artūras Andriušaitis mus šiltai sutiko ir išlydėjo. Likome dėkingi už puikią patriotinę išvyką į atvirą jūrą.

 

Adolfas Sendrauskas

Palangos generolo J. Žemaičio 306 kuopos vadas

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Liepos 26–28 d. Klaipėdoje vyko tradicinė kasmetinė Jūros šventė, svarbi  ne tik klaipėdiečiams, bet ir visai Lietuvai. Jūros šventė primena, kad esame jūrinė valstybė, o jūra mums be galo svarbi tiek ekonominiame, tiek politiniame gyvenime. 


Šiemet švenčiame 105-ąjį Lietuvos šaulių sąjungos gimtadienį. LŠS įkurta 1919 m. birželio 27 d. Kaune. 


Motinos dienos proga sveikatos centro „Energetikas“ vadovai savo įstaigoje jėgas atgaunantiems pacientams padovanojo šiltą, pavasarišką popietę.


Rugpjūčio 19 d. Palangos šauliai vyko į Šilalės rajoną, netoli Medvėgalio piliakalnio, į memorialinio paminklo Žemaitijos apygardos vadui Vladui Montvydui atidengimo iškilmes.


Liepos pabaigoje Palangos jūros šauliai dalyvavo sporto žaidynėse Kartenoje.


Rugsėjo  mėn.24 d. Palangos pensininkų bendrija „Bočiai“ kartu su „Jūros šaulių“ vyrų choru  buvo pakviesti sudalyvauti Šiaulių kultūros centre vykstančiame renginyje „Gamtos likimas mūsų rankose“.


Rugpjūčio mėnesį, pakviesti Žemaičių apygardos 3-ios rinktinės savanorių, Palangos generolo J. Žemaičio šaulių choro grupė nuvyko į Mažeikius.


Balandžio mėn. 9 d. Lietuvos šaulių sąjungos vakarų jūros šaulių rinktinė, vadovaujama atsargos majoro Rolando Lukšo, organizavo gausią šaulių priesaikos ceremoniją. 


Palangos šauliai gavo kvietimą rugsėjo 26 d. Medvėgalio kalno papėdėje paminėti Lietuvos laisvės armijos 80-ties metų jubiliejų ir Lietuvos partizanų Žemaičių apygardos vado pulkininko Vlado Montvydo-Žemaičio 110-ąsias gimimo metines.


Jūros šaulių vyrų choras susiformavo iš 1981 m. Arvydo Krisiukėno įkurto Palangos kultūros centro vyrų choro. Nuo 1985 m. chorui vadovavo Aloyzas Žilys, o nuo 2008 m. – Edmundas Jucevičius. Dabartinis choro vadovas Rimgaudas Juozapavičius chorą veda nuo 2014 m.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius