Palangos „Sporto Kopa“ sporto klubo treneriui skirta 2 500 eurų bauda už teiktas pavojingas sporto paslaugas

Palangos tiltas, 2023-11-20
Peržiūrėta
11317
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Asociatyvi nuotr. / Kopa Gym nuotr.
Asociatyvi nuotr. / Kopa Gym nuotr.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) išnagrinėjo bylą dėl Dominyko Vaitkaus, vykdančio veiklą pagal verslo liudijimą, teiktų pavojingų sporto paslaugų „Ankorr“ treniruočių metu.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos atliko operatyviąją kontrolę pagal vartotojo skundą dėl MB „Sporto Kopa“ sporto klube teikiamų nesaugių paslaugų ir dėl to patirto sveikatos sutrikdymo (rankų traumos).

Nustatyta, jog prieš treniruotę vartotojui nebuvo suteikta išsami informacija, susijusi su „Ankorr“ įrangos naudojimo apribojimais. Vartotojas nebuvo supažindintas su įrangos naudojimosi vadovu, kuriame nurodyta įspėjamoji informacija, jog diržų (gumų) negalima įtempti daugiau nei 4 metrus nuo fiksuoto taško bei esant apkrovai nesisukti 180 laipsnių kampu. Taip pat nebuvo nurodyta informacija, susijusi su galima rizika sveikatai, t. y., kad prieš treniruotę reikia pasitarti su gydytoju, ypač vyresniems nei 45 m. asmenims, turintiems širdies kraujagyslių problemų, aukštą cholesterolio kiekį kraujyje ar sergantiems diabetu ir širdies ligomis.

VVTAT konstatavo, kad teikta paslauga yra nesaugi, t. y. nustatytas priežastinis ryšys tarp paslaugų teikėjo (trenerio) suteiktos paslaugos („Ankorr“ treniruotės) ir vartotojo sveikatos sutrikdymo – patirtos rankų traumos, bei pažeidžia Produktų saugos įstatymą.

Atsižvelgiant į tyrimo metu nustatytas aplinkybes, Dominykui Vaitkui skirta 2500 eurų bauda.

VVTAT nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo ekonominės veiklos vykdytojui dienos gali būti apskųstas administraciniam teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) išnagrinėjo bylą dėl Dominyko Vaitkaus, vykdančio veiklą pagal verslo liudijimą, teiktų pavojingų sporto paslaugų „Ankorr“ treniruočių metu.


Palangoje policijos darbuotoją iškoneveikusiam ir be saugos diržo vairavusiam vyrui skirta 25 eurų bauda.


Policija Seimo nariui Dainiui Kepeniui skyrė baudą dėl kaukės nedėvėjimo teatre. Pats politikas sako ją jau sumokėjęs. 


Trečiadienio vakarą Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami reidą, tikrino, kaip žvejai laikosi limituotos stintų žvejybos nuo Palangos tilto tinkliniais samčiais reikalavimų. Vienas asmuo žvejojo ne mėgėjų žvejybos įrankiu – didesniu nei leistina tinkliniu samčiu.


Kaip informavo "Palangos tiltą" Klaipėdos apskr. VPK Komunikacijos vedėja Andromeda Grauslienė, Palangoje  praėjusį savaitgalį vėl buvo išskirta papildomų pajėgų. Per ilgąjį savaitgalį Palangos kurorte buvo surašyti 143 protokolai už KET pažeidimus, o už administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 45 str. pažeidimą dėl karantino nesilaikymo surašytas tik 1...


Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), išnagrinėjęs AB „Kauno būstai“ apeliacinį skundą, konstatavo, jog pareiškėjo skelbimai dėl parduodamų būstų Palangoje pagrįstai buvo pripažinti prieštaraujantys Reklamos įstatymo reikalavimams, o už padarytus pažeidimus 6 300 Eur bauda buvo paskirta teisėtai.


Į Valstybinės mokesčių inspekcijos akiratį pakliuvo neseniai pajūryje duris atvėręs SPA centras: paaiškėjo, kad darbuotojai ėjo į darbą nė nežinodami, kad yra atleisti ir neturi socialinio draudimo. Prie pat Palangos, Žibininkuose įsikūrusio SPA centro „Atostogų parke“ vadovei už tokį bandymą išvengti mokesčių paskirta solidi bauda. Aštuoni grožio ir...


Nors populiarėja sveikas gyvenimo būdas, tačiau vis dar nemažai pacientų kreipiasi į medikus pagalbos dėl persivalgymo sukeltų pasekmių – įvairių virškinimo sutrikimų ir antsvorio. Pasak medikų, persivalgymas pavojingas ne tik augančiais kilogramais, bet ir išprovokuoja visą puokštę ligų. Apie tai, kuo pavojingas persivalgymas ir kokios medikų pagalbos prireikia...


Už sąvartyną miesto centre bauda skirta teisėtai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 07 01 | Rubrika: Miestas

„Teismo vertinimu, Egidijus Vičius neįvardino konkrečių bei objektyvių priežasčių, dėl kurių jis neturi galimybės sutvarkyti aplinką, kad sklypas nevirstų statybinių atliekų sąvartynu miesto centre“, – tokią išvadą padarė Palangos miesto apylinkės teismas, atmetęs UAB „Entoja“ direktoriaus E. Vičiaus skundą dėl jam skirtos 500 Lt baudos už turimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius