Tryliktasis atlyginimas: Palangoje jį gaus tik retas

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-12-15
Peržiūrėta
848
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nors nemažai be darbo likę žmonių krizės metais negauna jokio atlyginimo, tačiau kitiems nusišypso laimė gauti per metus ne dvylika, o visus... trylika atlyginimų. Kartais, ypač sunkmečiu, neišgalinčios sumokėti „tryliktojo“ atlyginimo, įmonės savo darbuotojus „malonina“ vadinamaisiais priedais prieš šventes, čekiais, produktais ar visu „apčiuopiamu“ tryliktu atlyginimu. Ar tokia laimė šypsosi prieš didžiausias metų šventes darbuotojams Palangoje?

 

„Kredito Unija“ už gerus metus atsidėkos savo darbuotojams

Palangos kredito unijos vadovas Evaldas Petrauskas teigė, kad šiais metais darbuotojams mokės vadinamąjį tryliktą atlyginimą. „Šie metai mums buvo pelningi, darbuotojai puikiai dirbo savo darbus. Jei dirbame tinkame linkme, manau, kad darbuotojai tikrai nusipelno už savo pastangas gauti tryliktą atlyginimą.  Žadame išmokėti visą pilną tryliktą atlyginimą kiekvienam darbuotojui, tad gruodžio mėnesį žmonės gaus dvigubą atlyginimą“,- pasakojo E. Petrauskas.

Tačiau Sodra, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Palangos skyrius apie dvigubą algą gali tik pasvajoti. „Jau „šimtą“ metų tokių dalykų nei regėjome, nei girdėjome. Niekada apie jokius priedus, o juolab apie tryliktus atlyginimus net nekalbama“, - pasakojo Palangos skyriaus Sodros darbuotoja.

Palangos darbo biržoje situacija tokia pati kaip ir Sodroje – nei apie priedus, nei apie papildomus atlyginimus niekas nekalba ir jų niekada niekas nežada.

Tačiau Lietuvos draudimo Palangos skyriaus vadovė Asta Stirbienė sakė, kad priedų prie atlyginimų prieš šventes yra tikimasi. „Viskas priklauso ne nuo Palangos, o nuo Vilniuje esančios valdžios sprendimo. Tačiau priedai buvo žadami, bet dabar dar neaišku, ar jie bus mokami, ar ne. Tai turėtų paaiškėti greitu laiku“, - aiškino A. Stirbienė.

 

Administracijos direktoriui klausimas sukėlė juoką...

Palangos viešbučio „Alka“ direktorė Gražina Vagener sakė, kad viešbučio savininkai žadėjo išmokėti priedus prieš šventes. „Aš esu tik direktorė, tad ne nuo manęs priklauso priedų išmokėjimai. Tačiau darbuotojams buvo žadami priedai, tikimės, kad taip ir bus. Tik neaišku, ar tai bus tryliktoji alga, ar mažesni piniginiai priedai“, - kalbėjo G. Vagener.

Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas net nusijuokė, paklaustas apie tryliktuosius atlyginimus. „Oi, tikrai nebus jokių priedų ar tryliktų atlyginimų. Savivaldybė yra nepajėgi mokėti darbuotojams papildomų pinigų. Darbuotojai gauna tik papildomus dvidešimt procentų priedą prie atlyginimo, jei pavadavo kitą darbuotoją ir atliko darbus už jį. Savivaldybės darbuotojai neužsitarnavo priedų“, - šypsojosi V. Kuznecovas.

Viešbučio „Smilčių vilos“ savininkas Juozas Tubinas sakė mąstantis apie papildomus priedus darbuotojams. „Manau, kad priedų suma priklausys nuo to, kiek klientų apsilankys pas mus gruodžio mėnesį. Jei darbas bus pelningas ir susilauksime daug klientų, tuomet, be abejo, darbuotojai susilauks šventinio priedo. Gal tai bus ne viso atlyginimo dydžio priedas, tačiau jis vis tiek bus. Manau, kad darbuotojai nusipelnė už savo atliktus darbus gauti tokį priedą“, - kalbėjo J. Tubinas.

 

Dirbantys šeimos nariai gaus dovanų

Palangos Baltijos odontologijos centro darbuotoja sakė, kad vadovas tikrai nežadėjo tryliktojo atlyginimo. „Šiaip nieko nebuvo pasakyta ir apie priedus, tačiau ką gali žinoti“, - kalbėjo moteris.

UAB „Jaunuoliai LT“ vadovas Tautvydas Šimkus sakė, kad įmonėje dirba visi šeimos nariai, todėl tryliktieji atlyginimai mokami nebus. „Padėkos bus išreiškiamos kalėdinėmis dovanomis. Pavyzdžiui, buhalterė yra mano sesuo, tad dovanas vis tiek jai dovanosiu. Jei įmonėje dirbtų ne šeimos nariai, gal ir mąstytume apie kokių nors dovanų čekių įteikimą. Kai darbuotojai yra šeimos nariai, apie juos negalvojame,  bet, kuriuo atveju, dovanų šeimos nariai gaus“, - sakė T. Šimkus.

 

„Priklausys nuo gruodžio mėnesio..“

UAB „Medūza“ viešbučio „Palangos Versmė“ direktorė Živilė Antropikienė teigė, kad darbovietėje niekada nebuvo ir nebus tryliktųjų atlyginimų. „Niekada jų nemokėjome, ypač dabar, kai sunkus laikotarpis, taip pat nemokėsime. Manau, kad kuklios premijos bus išmokamos, tačiau dar neapsisprendėme dėl jų sumos. Manyčiau, kad priedai priklausys ir nuo to, kaip viešbučiui seksis gruodžio mėnesį“, - kalbėjo Ž. Antropikienė.

Palangos turizmo informacijos centro darbuotoja teigė, kad niekada nėra gavusi tryliktojo atlyginimo. „Pas mus darbovietėje niekada nebuvo nei papildomų atlyginimų, nei jokių priedų. Gaila, bet tokių dalykų nėra pas mus. Gauname paprastus atlyginimus kaip ir kiekvieną mėnesį“, - kalbėjo moteris.

Taigi, vieniems Palangoje šypsosi laimė gauti papildomą atlyginimą prieš šventes, o kitiems gruodis – eilinis mėnuo su įprastu atlyginimu.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos senosios gimnazijos biologijos mokytoją Daivą Urbštienę gyvenime sunku labai nustebinti, tačiau kai prieš karantiną, viename susitikime jai prisistačius mokytoja, vos ne visi ėmė sutartinai prisiminti savo mokyklas, mokytojus ir net atskirus dalykus, ji širdyje nusistebėjo: „Žmonės, baigę mokyklą prieš 30 metų ir daugiau, iki šiol prisimena ir kalba apie savo buvusius mokytojus.“


Vyriausybės itin daug nereklamuotu sprendimu į prioritetine tvarka nuo COVID-19 skiepijamų asmenų sąrašą įtraukti savivaldybių merus ir savivaldybių administracijos direktorius, Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasinaudojo tyliai – jis nuo koronaviruso „AstraZeneca“ vakcina pasiskiepijo dar prieš Velykas, balandžio 2 dieną. Skirtingai nei kai kurie kiti...


Nuo gruodžio 13-osios iki pirmadienio, gruodžio 21-osios, gyvenamą vietą Palangoje deklaravo rekordiškai daug asmenų – net 188. „Turime labai daug besideklaruojančiųjų (Palangoje) ir labai daug prašymų pažymoms (apie deklaruotą gyvenamą vietą –PT) išduoti. Vos spėjame padaryti gautas užduotis,“ – „Palangos tiltui“ sakė Vilma...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Prieš didžiausias metų šventes ne vienas Palangos viešbutis sulaukė viliojančių užsakymų iš užsienio, daugiausiai Anglijos, rezervacijų. Ne porai dienų, o kelioms savaitėms. „Neslėpsiu, dėl nepatyrimo prieš trejus metus ant tokio kabliuko ir aš „užkibau“, – sakė kurorto viešbučio „Po kaštonu“...


Didžiosios metų šventės – ne tik pats darbymetis, bet ir padėkų savo darbuotojams metas. Ar „trylikto atlyginimo“ tradicijos dar gyvos šiais laikais? Ar prisimena kurorto įmonių ir organizacijų vadovai savo „biteles“, darbuotojus?


Kaip žinia, nuo praėjusių metų dėl teisės prekiauti ar teikti paslaugas Savivaldybės nustatytose viešose vietose besivaržantys pretendentai nebebando laimės ir nebetraukia iš dėžės kamuoliukų tol, kol ištrauks geidžiamą oranžinį. Porą metų galiojusi loterija pernai baigėsi: Tarybos nustatytą rinkliavą sumokėję verslininkai tarpusavyje varžosi, kas daugiau pasiūlys...


Kas gaus leidimą prekiauti lemia nebe laimė, o pinigai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 04 24 | Rubrika: Miestas

Šiemet dėl teisės prekiauti ar teikti paslaugas Savivaldybės nustatytose viešose vietose besivaržantys pretendentai nebebando laimės ir nebetraukia iš dėžės kamuoliukų tol, kol ištrauks geidžiamą oranžinį. Porą metų galiojusi loterija baigėsi: Tarybos nustatytą rinkliavą sumokėję verslininkai tarpusavyje varžosi, kas daugiau pasiūlys lėšų miesto...


Krizės metu neapskaičiuotos ir neišmokėtos darbo užmokesčio dalies pageidauja ne tik Lietuvos teisėjai ar Seimo kontrolieriai. Palangos miesto savivaldybės administracijoje gauti du buvusių tarnautojų prašymai paskaičiuoti, kokia atlyginimo dalis prarasta, kai 2009-ųjų balandį bei liepą buvo priimti įstatymai sumažinti valstybės tarnautojų bei teisėjų atlyginimus. Tai...


Nors nemažai be darbo likę žmonių krizės metais negauna jokio atlyginimo, tačiau kitiems nusišypso laimė gauti per metus ne dvylika, o visus... trylika atlyginimų. Kartais, ypač sunkmečiu, neišgalinčios sumokėti „tryliktojo“ atlyginimo, įmonės savo darbuotojus „malonina“ vadinamaisiais priedais prieš šventes, čekiais, produktais ar visu „apčiuopiamu“ tryliktu atlyginimu. Ar tokia laimė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius