TV3.lt: Liūdnos dienos Palangoje: miestą vėl praminė savaitgaliniu kurortu

Palangos tiltas, 2020-08-08
Peržiūrėta
1781
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

TV3.lt: Liūdnos dienos Palangoje: miestą vėl praminė savaitgaliniu kurortu

Saulėtomis dienomis birželį pasidžiaugę Palangos verslininkai lietingą liepą neteko ūpo ir miestą vėl praminė savaitgaliniu kurortu. Mat svečiai visą mėnesį čia lankėsi tik savaitgaliais. Tačiau nosis nukabina ne visi. Krituliais džiaugiasi sušilti norinčių poilsiautojų sulaukiantys kavinių ir barų savininkai, mažiau darbo turi ir policininkai. Pareigūnai juokauja, kad lietus atvėsina karštakošius svečius. 0 Irena į Palangą atvyko pailsėti iš Jurbarko. Sako, kitokių atostogų nė neįsivaizduoja – kaip jūra, smėlis ir gera knyga. Moters net kurorte krapnojantis lietus negąsdina. „Negąsdina orai. Eisim pasivaikščioti, prie jūros pabūsim. Atsigausim“, – sako jurbarkietė Irena.

 Tačiau tokių kaip Irena poilsiautojų – mažuma. Birželį turistais vietos verslininkai džiaugėsi, o štai lietingą liepą ir ištuštėję paplūdimiai laikiną nakvynę siūlančius verslininkus verčia Palangą vadinti savaitgaliniu kurortu. Mat orai pasitaiso dažniausiai savaitgaliais. Štai ir po pastarojo saulėto savaitgalio Basanavičiaus alėją jau merkė lietus. 

„Ką mes matėm visą liepos mėnesį, tai viena savaitė buvo labai graži. Tai lenktynių savaitė. Palangą lepino geru oru ir saule. Šiaip, ką apibendrint galėtume liepos mėnesį, tai būtų daugiau tokia savaitgalinė Palanga ir žmonės važiavo ilsėtis tik trumpam savaitgaliui“, –komentavo Palangos bendruomenės valdybos pirmininkė Adelina Sabaliauskaitė.

„Savaitgaliui pasibaigus mes išleidome didelį srautą svečių, išvykstančių ir buvo toks kaip ir sumažėjimas svečių srauto, užimtumai viešbučiuose krito“, – sakė Palangos viešbučių asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė. Saulę sinoptikai prognozuoja savaitgaliui, o paskui saulę atkeliauja ir poilsiautojai. „Svečiai turbūt užmatė geras orų prognozes ir puolė rezervuoti nakvynes nuo ketvirtadienio iki sekmadienio, ir šios dienomis duomenimis, mes jau beveik visi viešbučiai nebeturime vietų“, – teigė I. Valaitienė.

Vis dėlto, kol viešbučių kambarius ir vienkartines nakvynes siūlantys verslininkai dirba stebėdami orų prognozes, lietus erzina ne visus palangiškius. Štai policininkai krituliais džiaugiasi. Sako, tuomet į kurortą atvykę svečiai elgiasi kur kas ramiau. Matyt, visas emocijas lietus atvėsina, juokauja pareigūnai.

„Jeigu pastebit, kai pradeda lyti, sulėtėja eismas. Žmonės gal šiek tiek atsakingiau važiuoja, šiek tiek gal stebi tas eismo sąlygas, tai natūralu, kad eismas sulėtėja“, – mano Palangos policijos viršininkas Algirdas Budginas. Lietumi nesiskundžia ir Palangos kavinių personalas. Darbuotojai pasakoja, kad slėpdamiesi nuo kritulių poilsiautojai suguža po stogu ir neša pelną.

„Ateina kavos, nes būna vėsu, dargana. Kavos, arbatos atsigeria. Bet jeigu atsisėda, tai praktiškai po to būna ir brendis. Ir sėdi po valandą, po pusantros žiūrėdami į mūsų nuostabią Palangą, tą orą“, – sako kavinės „Jūros akis“ administratorius Kęstutis Blažys. Ir saulėtomis, ir lietingomis dienomis dienos pietūs Palangoje kainuoja nuo keturių su puse iki dešimties eurų.

Cepelinų poilsiautojai randa ir už pustrečio ir beveik aštuonis eurus. Norintys mėsainių turės sumokėti beveik devynis eurus už vieną. O štai vieno kambario butas keturiems asmenims už parą atsieis apie 60 eurų, apartamentai šešiems – 100 eurų. Keturių žvaigždučių viešbučio kambario kaina vidutiniškai siekia 100, 140 eurų už parą.
 

tv3.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiandien, liepos 27 d., Palangos orkestras išvyksta į koncertines gastroles Švedijos Karalystėje, kuriomis su 900-uoju gimtadieniu sveikins Palangos miestą partnerį - Simrishamną.


Būdamas sveikas retas iš mūsų susimąsto, kiek svarbi medicininė reabilitacija, tuo tarpu patyrusiems sunkias ligas ar traumas kartais būna iššūkis sulaukti savo eilės ir gauti siuntimą į kokybiškas reabilitacijos paslaugas sanatorijoje.


Palangos miestą (balandžio 19-25 d. savaitę pasiekė 666 vakcinos nuo COVID-19 ligos: 366 – Pfizer, 100 – Moderna, 200 – Vaxzevria (AstraZeneca). Anot Palangos mero Šarūno Vaitkaus, iki penktadienio (balandžio 23 d.) buvo panaudotos visos turėtos Pfizer vakcinos.


Saulėtomis dienomis birželį pasidžiaugę Palangos verslininkai lietingą liepą neteko ūpo ir miestą vėl praminė savaitgaliniu kurortu. Mat svečiai visą mėnesį čia lankėsi tik savaitgaliais.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Penktadienį, vasario 17 d., Palangos gintaro muziejuje pasirašyta dviejų kurortų draugystės ir bendradarbiavimo sutartis – miestais-partneriais oficialiai tapo didžiausias Lietuvos kurortas Palanga bei Izraelio pajūrio kurortas Elatas. Miestų bendradarbiavimo sutartį pasirašė Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Elato meras Meir Itzhak Halevi.


Artėjantys Seimo rinkimai jau kaitina kai kuriuos savivaldybių politikus, kurie aktyviai žvalgosi progų savo žinomumui padidinti. Vieną tokią progą jiems, regis, padovanojo Palangos miesto taryba, dar liepos mėnesį nusprendusi įvesti naują rinkliavą už kurortinės infrastruktūros naudojimą vietoj mokesčio už nakvynę kurorte apmokestinant įvažiavimą į Palangą transporto...


Mažieji palangiškiai ir kurorto svečiai džiūgauja – kurortas praturtėjo naujomis, moderniomis žaidimų aikštelėmis daugiabučių namų kiemuose. Nauji ryškiaspalviai žaidimų įrenginiai įrengti ir kurorto vaikų darželiuose, o netrukus naujais atrakcionais praturtės ir populiarumo nestokojantis Vaikų parkas, esantis visai šalia jūros.


Trečiadienio vakarą S. Vainiūno meno mokyklos salėn susirinkusiems Palangos bendruomenės nariams miesto meras Šarūnas Vaitkus pristatė praėjusio pusmečio veiklos ataskaitą. Porą valandų trukusiame susitikime su gyventojais meras ne tik vardijo savo ir visos komandos – Tarybos ir Savivaldybės administracijos darbuotojų – atliktus darbus bei artimiausiu metu numatomus pradėti...


Tarptautinis turizmo ekspertas iš Jungtinių Amerikos Valstijų, John Edwards McRinow, turintis darbo patirties su daugiau kaip 40 pasaulio šalių turizmo vystymo agentūrų, praėjusį savaitgalį viešnagę Lietuvoje baigė apsilankymu Palangos kurorto sezono atidarymo šventėje. „Dėl profesinių interesų neatsispyriau pagundai susipažinti su didžiausiu Lietuvos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius