Vaikai Pasaulinei gyvūnų dienai skyrė savo augintinių piešinius

Palangos tiltas, 2016-10-06
Peržiūrėta
2595
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vaikai Pasaulinei gyvūnų dienai skyrė savo augintinių piešinius

Pasaulis kasmet spalio 4-ąją pažymi Pasaulinę gyvūnų dieną. Pasaulinės gyvūnų dienos misija – pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.
Ši diena sutampa su šv. Pranciškaus vardadieniu. Šv. Pranciškus visą savo gyvenimą pašventė gyvūnėlių globai. Jis ne tik pats jų neskriausdavo, bet agituodavo ir kitus pasekti jo pavyzdžiu.
Lietuvoje Pasaulinė gyvūnų diena pradėta minėti nuo 2000 metų. Gyvūnų gerovė – viena prioritetinių sričių ir Europos Sąjungos veterinarijoje. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, siekdama užtikrinti gyvūnų gerovę Lietuvoje, yra parengusi Gyvūnų globos, laikymo, priežiūros, šėrimo, vežimo, skerdimo, apsaugos nuo blogo elgesio su jais taisykles.
Spalio 4d. VMVT Palangos VMVT įvyko vaikų piešinių konkursas „Mano augintinis – mano draugas“.
Konkurse dalyvavo vaikai iš Palangos Stasio Vainiūno meno, Palangos pradinės, Palangos Šventosios pagrindinės mokyklų, iš lopšelių-darželių „Nykštukas“ ir „Ąžuoliukas“.
Piešinių konkursas skirtas Pasaulinei gyvūnų globos dienai paminėti. Buvo sulaukta apie 100 piešinių. Visi piešiniai buvo nuostabūs ir išrinkti geriausius buvo sudėtinga užduotis. Kadangi komisijoje nebuvo profesionalių dailininkų, tai piešinius vertino visi VMVT Palangos Valstybinės maisto ir veterinarijos darbuotojai. Buvo daugiau vertinamas piešinių originalumas, vaizdingumas, idėjos atskleidimas ir įdėtos pastangos.
VMVT Palangos valstybinės veterinarijos tarnybos viršininkė Virginija Grigalauskienė įteikė padėkas už dalyvavimą konkurse ir temos suvokimą keliolikai jaunųjų dailininkų. Konkurso nugalėtojams buvo įteikti diplomai, o jų augintiniams šunų ar kačių maistas.
Daugumos nuomone pirma vieta atiteko penkiametei Aistei Valiukaitei, Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtinei iš „Bitučių“ grupės už piešinį „Katinas Pūkutis“ (auklėtoja Rita Nazarovienė).
Antroji vieta buvo paskirta dvylikamečiui Jonui Bubeliui, Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos auklėtiniui (mokytoja AudronėBukauskienė).
Trečia vieta atiteko dešimtmetei Sofijai Pavolskytei,S.Vainiūno meno mokyklos auklėtinei (mokytojas Petras Baronas).Specialus prizas už geriausiai išvystytą temą ir idėjos atskleidimą buvo paskirtas S. Vainiūno meno mokyklos auklėtinei penkiolikmetei Austėjai Daukšaitei (mokytoja Danguolė Baravykienė).

Palangos VMVT inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šventų Kalėdų stebuklas aplanko visus! Palangos miesto savivaldybėje gruodžio 19-20 dienomis surengta gerumo akcija – Viešosios tvarkos skyriaus sanitarijos inspektorės Vaivos Tekoriutės iniciatyva rinkta parama gyvūnų globos namams.


Trečdalis šalies gyventojų, laikančių augintinius, juos jau yra paženklinę, o dar 30 proc. tai ketina padaryti artimiausiu metu, mat iki šių metų gegužės 1 dienos Lietuvoje mikroschema turi būti paženklinti ir į Gyvūnų augintinių registrą įtraukti visi šunys, katės bei šeškai.


Alina D. karo apimtą šalį paliko su penkiais vaikais. Iš Zaporižės į Lietuvą keliavo su pusantrų metų sūneliu Artūru, devynerių Kirilu bei savo trim nepilnamečiais broliais, kurių globėja tapo anksti mirus tėvams: Romanu (14 m.), Vladiku (15 m.) ir Aleksandru (16 m.). Svetingų raseiniškių namuose su gausia šeima prisiglaudusi 32-ejų metų moteris sako, kad nėra nieko geriau už ramų dangų...


„Buvo ankstus 2013-ųjų metų Kūčių rytas...Mano sūnus Lukas jau gyveno ir studijavo Londone. Aš – Briuselyje ir laukiau Luko atvažiuojant pas mane Kalėdoms. Tačiau jo nesulaukiau...“ – Jūratė Ardour, Luko mama, prisiminė „Palangos tiltui“. Mamą netrukus pribloškė baisi žinia: sūnus pakliuvo į kraupią auto avariją ir jo gyvybė – ant...


Sausio 19-20 dienomis Kaune, Aleksandro Stulginskio universiteto parodų paviljone Nr. 3 vyko VI-oji paukščių ir gyvūnų paroda „PET SHOW LIETUVA“, kurioje nepastebėti neliko ir palangiškiai. Parodą globojo Seimo narys Kęstutis Mažeika.


Pasaulis kasmet spalio 4-ąją pažymi Pasaulinę gyvūnų dieną. Pasaulinės gyvūnų dienos misija – pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.


„Palangos tilto“ laikraščio balandžio 11 dienos numeryje straipsnis („Šunų vedžiotojų sąmoningumas auga: 53 iš 60-ies turėjo maišelius kakučiams surinkti“, – red. past.) apie augantį šunų vedžiotojų sąmoningumą nepaliko manęs abejingos.


Trečiadienio pavakare Sporto gatvėje nuo komunalininkų genimų medžių krentanti šaka sunkiai sužalojo pro šalį dviračiu važiavusį 1948 m. gimusį palangiškį. Į ligoninę vežamas vyriškis labiausiai sielojosi ne dėl savo traumos, o dėl to, kad jo namelyje liks uždaryti augintiniai: šuniukas ir kačiukas.


„Tėvai nežinojo, pas ką mane nuvežti, tai aš pati jiems pasakiau“, - atkartojo savo mažosios pacientės žodžius vaikų gydytojas Alfredas Kerulis. Pelnyti vaikų meilę šiam gydytojui ne itin sudėtinga. Pasak jo, svarbu užmegzti ryšį, o jį užmezgus vaikai gydytoju ima pasitikėti ir nejaučia nei menkiausios baimės. Ypatingai tuo atveju, jei atliekama procedūra nekelia skausmo. Pastaruoju metu...


Jaunieji palangiškiai kūrybingai minėjo gyvūnų dieną

„Palangos tilto“ informacija, 2010 10 10 | Rubrika: Miestas

Visą praėjusią savaitę Palangos miesto Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba minėjo Pasaulinės pasiutligės ir gyvūnijos dienas. Praėjusį pirmadienį renginį, pavadintą „Gyvūnas – mano draugas“, organizavo Šventosios pagrindinėje mokykloje, o vakar gausus būrys vaikų rinkosi Palangos pradinėje mokykloje, kur buvo vertinami jaunųjų gyvūnų mylėtojų darbai – piešiniai bei fotografijos....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius