Vaiko edukacija: ne tik mokslas, bet ir kūryba

Palangos tiltas, 2021-08-25
Peržiūrėta
1555
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vaiko edukacija: ne tik mokslas, bet ir kūryba

Visi tėveliai nori kuo įdomiau ir įvairiau užimti savo vaiką laisvalaikio metu. Dažniausiai norima, kad veikla būtų naudinga vaiko raidai ir sužinotos žinios, panaudotos ateities planams. Deja, mažai tėvų pagalvoja apie kūrybinius įrankius, kurie taip pat lavina vaiko pasaulėžiūrą ir leidžia atskleisti savo fantaziją. Tam, kad būtų rastas balansas tarp mokslo ir kūrybos, labai svarbu, kad mažylis galėtų pažinti abi šias kryptis.

Kokių priemonių reikėtų piešimui su vaiku?

Tiesa, vaikai, kuriems maždaug yra iki 3 metų vis norisi daugelį dalykų paragauti. Ne išimtis ir dažų tūtelė, kuri atrodo itin viliojančiai ir skaniai. Tam, kad vaikas neapsinuodytų, svarbu, kad pirmąsias „dailės pamokėles“ praleistumėte kartu. Paaiškinkite vaikui, kas tai yra per priemonės bei ką su jomis reikia daryti. Na, o toliau leiskite skleistis vaiko vaizduotei.

Tam, kad viskas vyktų pagal planą, reikėtų vadovautis keliais aspektais:

dailės reikmenys laikykite visada vienoje vietojeerdvę, kurioje vyks kūrybinis procesas, paruoškite iš anksčiauprieš piešimą, paruoškite popierius, dažus, teptukus bei kitas priemonesparuoškite vaiką ir patys save (susiraskite drabužių arba prijuosčių, kurių nebus gaila išteplioti)svarbiausia gera nuotaika ir laisvė kūrybai!

 

Jeigu ieškote priemonių su kuriomis norite atskleisti vaiko kūrybiškumą ir lavinti edukacinius įgūdžius, juos galite rasti https://littledutch.lt/edukaciniai-zaislai/. Ši internetinė vaikų žaislų parduotuvė siūlo priemonės, kurios padės pasiekti ne kiekybę, o kokybę!

Kaip pasisemti idėjų?

Kūrybai nėra ribų, todėl galite piešti visur - ant veidrodžio, plastikinės, medinės lentelės, lango stiklo ir pan. Skirtingi paviršiai, sukuria vis kitokią piešinio nuotaiką, todėl atsižvelkite į tos dienos vaiko emocijas. Jeigu jis tą dieną jaučiasi linksmas ir energingas - leiskite jam tai pavaizduoti ant medinės lentelės, o jeigu slegia liūdesys ar pyktis - pasinaudokite seno (nenaudojamo) veidrodžio pagalbą.

Tapyti galima ir be teptukų, o juos gali pakeisti ir kitos priemonės - medinės ar plastikinės kaladėlės, gėlių, medžių lapai, akmenukai, samanos, ausų krapštukai (ypač tinkamai tapšnoti dažus), karoliai, siūlai, sagos, šakutės. O vienas iš maloniausių - rankų pirštai ir delnai! Nebijokite išsiterlioti ir pašėlioti su savo vaiku. Piešimas ant kūno ne tik išreiškia kūrybiškumą, bet ir yra raminanti veikla. 

Kas turi būti kiekvieno vaiko kūrybos dėžutėje?

Vyresniems vaikams galima palikti tapybos priemonių ir jie juos galės pasiimti, kada tik norės. Kūrybiškumas ateina pats, todėl versti vaiko - nereikėtų. Svarbu, kad priemonės būtų paliktos matomoje vietoje, o atėjus norui išsireikšti - būtų galima jas laisvai pasiekti. 

Visada namuose verta turėti popieriaus, spalvoto popieriaus, kreidelių, pieštukų, klijų, dažų, žirklučių, guašo, modelino, plastilino, molio, skirtingų medžiagų skiaučių, vandeninius dažus, virveles ir siūlus. 

 

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Birželio 29 d., ketvirtadienį, 16 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į savo kiemelį, kur kartu su Klaipėdos lėlių teatro aktoriais jaunieji žiūrovai gliaudys ir išbandys mechanikos paslaptis.


Rugpjūčio 12 d. (penktadienį) 16 val. Palangos viešojoje bibliotekoje (renginių salė, III a.) ukrainietė dailininkė Natalija Didenko maloniai kviečia į popieriaus karpinių edukaciją vaikams ir suaugusiems.


Liepos 8 d., penktadienį, 16 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje vėl svečiuosis Klaipėdos lėlių teatras.


Visi tėveliai nori kuo įdomiau ir įvairiau užimti savo vaiką laisvalaikio metu. Dažniausiai norima, kad veikla būtų naudinga vaiko raidai ir sužinotos žinios, panaudotos ateities planams. Deja, mažai tėvų pagalvoja apie kūrybinius įrankius, kurie taip pat lavina vaiko pasaulėžiūrą ir leidžia atskleisti savo fantaziją. Tam, kad būtų rastas balansas tarp mokslo ir kūrybos, labai svarbu, kad...


Praėjusią savaitę Palangos miesto savivaldybėje į bendrą pasitarimą susirinkusių institucijų, atsakingų už vaiko teisių užtikrinimą Palangoje, atstovai aptarė platesnio bendradarbiavimo galimybes bei būdus, padėsiančius labiau rūpintis mažaisiais kurorto gyventojais.


Palangos senosios gimnazijos jaunimo   grupė „Sportuojantys moksliukai“ baigė savo renginių maratoną – Europos sąjungos finansuojamą vietinę iniciatyvą „Sportas netrukdo mokslui, mokslas netrukdo sportui“ – apdovanojimais.


Sportas netrukdo mokslui – mokslas netrukdo sportui

Dalia RAKAUSKIENĖ Palangos senosios gimnazijos mokytoja, 2013 12 02 | Rubrika: O man ne dzin

Palangos senojoje gimnazijoje baigėsi „Veiklaus jaunimo“ futbolo varžybos. Jos buvo iniciatyvos „Sportas netrukdo mokslui – mokslas netrukdo sportui“ dalis. Turnyre dalyvavo devynios 1-4 klasių komandos. Sužaisti 25 susitikimai. Paraiškose buvo nurodyti 84 Palangos senosios gimnazijos  moksleiviai. Geriausiais Palangos senosios gimnazijos...


Palangiškės vargai dėl „vaiko pinigų“

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 23 | Rubrika: Miestas

Į „Palangos tilto“ redakciją kreipėsi palangiškė ir skundėsi, jog Socialinės rūpybos skyriuje jai nepavykę išsiaiškinti situacijos dėl taip vadinamos „vaiko pinigų“ išmokos gavimo. Moters teigimu, ji kreipėsi į skyrių su prašymu dėl tų nelemtų 52 litų. Anot jos, skyriaus specialistė paaiškino, kad pinigai bus skirti ne nuo rugsėjo mėnesio, kaip nurodyta prašyme, o taip, kaip numato įstatymas.


Muzikos mokykloje mokslas kainuos brangiau

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 17 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės taryba padidino užmokestį už vaiko ugdymą Palangos S.Vainiūno muzikos mokykloje. Nuo šių metų rugsėjo 1 dienos už kiekvieną mokslo metų mėnesį tėvams jau teks mokėti 40 litų. Iki šiol nustatytas mokestis buvo 26 litai.


Finansinis nuosmukis atsiliepė ir „vaiko pinigams“

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 20 | Rubrika: Miestas

Finansinis nuosmukis palietė ir taip įvardijamus „vaiko pinigus“. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informavo, jog nuo š.m.kovo 1 dienos visi vaikai iki 3 – jų metų gaus išmokas, nepriklausomai nuo šeimos pajamų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius