Valdantieji „kanda“ į prieškopę

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-01-09
Peržiūrėta
275
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybės taryba sutiko iš Valstybės turto fondo perimti sovietmečiu saugumui priklausiusių poilsio namų pastatą, pirtį, kiemo aikšteles, esančius pajūrio juostoje, už valstybinių poilsio namų „Auska“. Statinių bendras plotas – apie 300 kv. metrų.

 

Turtas valstybei nereikalingas

Kaip miesto politikus informavo Savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas, šiuo metu valstybei nuosavybės teise priklausančius pastatus su kiemo aikštelėmis patikėjimo teise valdo Valstybės turto fondas. Vadovaujantis Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymu, valstybės turtas, jei jis pripažintas nereikalingu ir nėra kam jo pritaikyti, gali būti perduotas savivaldybių funkcijoms įgyvendinti. Pasak direktoriaus, miesto Tarybai priėmus sprendimą, šie nenaudojami ir nusidėvėję pastatai galėtų būti panaudoti savivaldybės savarankiškai funkcijai vykdyti, t.y. suradus investuotoją būtų galimybė plėtoti kultūrą ir sportą bei organizuoti gyventojų poilsį.

 

Parengė projektą

Direktoriaus V.Kuznecovo teigimu, Savivaldybė, kartu su Kretingos miškų urėdija, parengė projektinį pasiūlymą „Pažintinis takas su įranga, skirta aktyviam poilsiui“, kuriame pademonstruota galimybė panaudoti Vytauto g. 5 ir 7 numeriu pažymėtus pastatus kaip sporto bazę. Taip pat šiame rekreaciniame miške numatyta įrengti pažintinius pasivaikščiojimų takus bei pramogų vaikams įrenginius.

 

Dar daugiau „vaiduoklių“

Miesto Tarybos narės Salomėjos Slaboševičienės nuomone, savivaldybėje yra nemažai pastatų „vaiduoklių“. Anot jos, dabar vėl perimamas dar vienas sunykęs turtas, kurį teksią saugoti. Politikė sakė, jog būtų įdomu sužinoti, kiek tokių objektų saugoma. Direktoriaus V.Kuznecovo tikinimu,  šiuo metu saugojamos tik buvusios purvo gydyklos.

 

Seka pasakas

Pasak opozicijai atstovaujančio  Dainiaus Želvio, nuvažiuota į vietą ir apžiūrėti pastatai. „Yra pamatai ir trūksta tik spyruoklių. Mums nereikia sekti kalėdinių pasakų, nes ta vieta yra prieškopėje ir žemės sklypas brangiai kainuoja. Be to, čia yra pirmoji zona ir toms spyruoklėms įrengti reikės leidimo“, - neslėpė ironijos politikas. Jo bendrapartietis Giedrius Šatkauskas taip pat stebėjosi, nejau Kretingos miškų urėdijos prašymu parengta galimybių studija Savivaldybei nieko nekainavo.

Nors Palangos miesto savivaldybės tarybos  Ekonomikos ir finansų komitetas nepritarė šiam sprendimo projektui, nes  pirmininko Mindaugo Skritulsko nuomone, pirmiausia reikia sutvarkyti žemės sklypą, o tik po to perimti pastatus, miesto Tarybos daugumos balsais apsispręsta perimti pastatus ir sunykusias kiemo aikšteles.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apygardos prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo vilos „Auska“ Palangoje turto pasisavinimo bei sugadinimo. Ikiteisminį tyrimą pavesta atlikti Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams. Minėtoji vila pagal nuomos sutartį 2011 metais buvo išnuomota dešimčiai metų vienai privačiai bendrovei. Praėjus numatytam...


Palangos centre vystomas projektas „Smilčių namai”, kuriame poilsio apartamentai bus iš anksto pritaikyti nuomai. Skaičiuojama, kad šiuose apartamentuose iš nuomos gautos pajamos gali siekti vidutiniškai 10 000 eur per metus ir grąžinti apie dešimtadalį būstui skirtos investicijos.


Palangos miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba atliko Palangos miesto savivaldybės 2019 metų konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio, Savivaldybės biudžeto ir turto naudojimo auditą ir nustatė reikšmingų duomenų iškraipymų, turėjusių įtakos 2019 metų savivaldybės konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinio duomenų teisingumui. Nustatyti trūkumai apskaitant savivaldybės...


2020 m. sausio 9 d. „Inreal“ tarpininkavo parduodant beveik 400 kv. m poilsio namus bei panaudos teise valdomą 8 arų sklypą Palangoje (Liepų takas 6). Teritorijoje galima išplėtoti apie 1270 kv. m. Pradinė aukciono kaina – 250 000 eurų.


Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas ir nekilnojamojo turto valdymo bei vystymo bendrovė „Laviga“ užbaigė sandorį dėl Palangoje esančių poilsio namų „Baltija“ įsigijimo. Už 100 proc. akcijų paketą aukcioną laimėjęs investuotojas sumokėjo daugiau nei 4 mln. Eur.


Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas skelbia poilsio namų „Baltija“, esančių Palangoje, 100 proc. akcijų paketo pardavimą. Pradinė pardavimo kaina – 4 mln. eurų.


Į kovą su nelegaliais nameliais žadantys kilti mero Šarūno Vaitkaus nurodymu ir Šventosios seniūnijos bendruomenės iniciatyva sukurtos darbo grupės mediniams poilsio nameliams Šventojoje suskaičiuoti bei aiškintis, kurie iš jų stovi neteisėtai, nariai turėtų sukrusti: prasidėjus pavasariui šiame kurortiniame miestelyje atbunda ne tik gamta. Atkuto...


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Kol Tarybos opozicijos „garsiakalbis“, partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Aleksandras Jokūbauskas per Tarybos posėdžius rėkia vis garsiau, kitas „tvarkietis“ Gediminas Valinevičius jau nekart balsavo kaip valdančioji koalicija.


Valdantieji „kanda“ į prieškopę

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 01 09 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės taryba sutiko iš Valstybės turto fondo perimti sovietmečiu saugumui priklausiusių poilsio namų pastatą, pirtį, kiemo aikšteles, esančius pajūrio juostoje, už valstybinių poilsio namų „Auska“. Statinių bendras plotas – apie 300 kv. metrų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius