Valdantiesiems gresia dar viena byla

Aistas MENDEIKA, 2009-03-25
Peržiūrėta
710
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Viešosios įstaigos Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vyriausiasis gydytojas Egidijus Rimkus įžvelgia padarytą nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 228 straipsnyje, kurią galėję padaryti Palangos miesto savivaldybės tarybos Turizmo, sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto pirmininkas Viktoras Pivrikas, nariai Sondra Kulikauskienė, Nijolė Petkutė, Laimutė Ežerinskienė bei Tarybos narys Remigijus Alvydas Kirstukas. Vakar Palangos miesto apylinkės prokuratūrai įteiktame pareiškime prašoma pradėti ikiteisminį tyrimą.

  Vasario 4-ąją įvykęs Turizmo, sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto posėdis susilaukė itin daug atgarsių. „Palangos tilte“ rašyta, kad šio komiteto narė S.Kulikauskienė bei posėdyje (galbūt svečio teisėmis, o galbūt kaip suinteresuotas asmuo) dalyvavęs Tarybos narys R.A.Kirstukas pateko į etikos sargų akiratį – jų veikla susidomėjo Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. Dabar – jau ir prokurorai.

Palangiškiai taip pat neabejingi miesto poliklinikos likimui. Ne kiekvienas nori naudotis S.Kulikauskienės individualios įstaigos Bendrosios praktikos gydytojo centro paslaugomis, todėl piktinamasi minėtos Tarybos narės elgesiu. Net ir valdančioji dauguma nelieka nepaliesta – jos atžvilgiu kasdien galima išgirsti smerkiančių žodžių ne tik už pritarimą norui sunaikinti polikliniką, bet dar ir už bendrapartiečių bei koalicijos partnerių palaikymą priimant ginčytinus sprendimus.

Miesto poliklinikos vyriausiasis gydytojas E.Rimkus įtaria, kad Turizmo, sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto nariai liepė atlikti šališką ir neobjektyvų finansinį auditą. Redakcijos duomenimis, jau egzistuoja ir Administracijos direktoriaus Valerijaus Kuznecovo įsakymas dėl išorinio audito, tačiau kol kas jo nepasirašo Savivaldybės juristai. Audituoti ar ne kokią nors biudžetinę įstaigą turėtų nuspręsti Taryba, todėl galima spėti, kad laukiama rytoj vyksiančio posėdžio, kuriame gali būti šis klausimas svarstomas kaip papildomas.

Tokia sprendimų projektų pateikimo svarstyti Tarybai praktika kurorte labai populiari. Paprastai projektai pateikiami iš anksto, kad Tarybos nariai turėtų laiko su jais susipažinti, įsigilinti. Tačiau valdančiajai daugumai patogiau svarbesnius sprendimų projektus pateikti svarstyti kaip papildomus, jau prasidėjus posėdžiui. Tikėtina, kad rytoj numatytame Tarybos posėdyje taip ir atsitiks arba apie polikliniką visai nebus kalbama. Beje, jau nebe pirmą kartą šis klausimas neįtraukiamas į posėdžio darbotvarkę, o Tarybos opozicija nesulaukia atsakymų, kuo motyvuojamas toks valdančiųjų elgesys.

Poliklinikos vyriausiojo gydytojo E.Rimkaus pareiškime teigiama, kad „Komiteto sprendimas buvo priimtas ne atsitiktinai, tačiau sąmoningai siekiant patenkinti ne viešuosius, bet privačius interesus. VšĮ Palangos PASPC, pagal 2006, 2007, 2008 metų finansinės veiklos rezultatus, pelningai veikianti įstaiga, teikianti paslaugas beveik pusei miesto gyventojų. Kitiems kurorto gyventojams pirmines sveikatos paslaugas teikia komiteto narės S.Kulikauskienės individuali įmonė. Abi įstaigos, plėsdamos paslaugų įvairovę ir taip tenkindamos viešuosius interesus, tarpusavyje konkuruoja. Šiuo atveju komiteto nariai, tarp jų ir S.Kulikauskienė, naudodamiesi savo padėtimi, siekia, likviduojant konkuruojančią įstaigą, pagerinti tik savo kolegės individualios įmonės finansinę padėtį“. Beje, nei 2006-ųjų, nei 2007-ųjų, nei praėjusiųjų metų poliklinikos finansinės veiklos ataskaitos iki šiol dar nepatvirtintos!

Įdomu, kodėl valdančioji dauguma nutarė, jog Palangai nereikalingos dvi tokias pat paslaugas teikiančios įstaigos? Juo labiau, kodėl stengiamasi sunaikinti biudžetinę įstaigą, o ne atvirkščiai – padėti jai konkuruoti su privačia įmone? Vargu ar būtų įmanoma neatspėti iš pirmo karto...

Pareiškime prokuratūrai E.Rimkus teigia, jog nuo 2006-ųjų jis kreipęsis į savivaldybės Tarybą prašydamas patvirtinti metines ataskaitas bei naujus įstaigos įstatus, kurie leistų plėsti įmonės veiklą ir būtų galima padidinti jos pajamas. „Nei tuometinis meras Remigijus Alvydas Kirstukas, nei dabartinis Vytautas Stalmokas net neteikia tvirtinti savivaldybės Tarybai šių būtinų įstaigai dokumentų“, - rašo E.Rimkus.

Ar turės dar vieną teisminę „dovanėlę“ Palangos valdantieji politikai, netrukus nuspręs prokuratūra.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro geriausia 2020 metų specialiste tapo visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Agnė Leonavičiūtė, įvertinta už atsakingą, nuoseklų darbą stiprinant Palangos miesto savivaldybės gyventojų sveikatą nuo įstaigos įsikūrimo pradžios. Specialistę pasveikino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta...


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Gegužės 23 dieną Palangos asmens sveikatos priežiūros centre atidarytas naujas Diabetinės pėdos kabinetas. Lėšų reikiamai įrangai įsigyti skyrė Palangos Rotary klubas bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (VRA).  


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyrius informuoja, kad gripo vakcina, skirta 2018–2019 m. gripo sezonui, įsigyta už valstybės lėšas, rizikos grupių skiepijimui pristatyta į visas Klaipėdos apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigas (ASPĮ). Šių metų gripo sezonui Klaipėdos...


Nuo praėjusių metų vidurio mieste veikiantis Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (toliau – Sveikatos biuras) rūpinasi savivaldybės gyventojų sveikata, organizuoja ir vykdo įvairias sveikatinančias veiklas, siekdamas įgyvendinti šiuolaikinę visuomenės sveikatos misiją – gerinti gyventojų sveikatą bei mažinti sveikatos netolygumus.


Nors Palangoje radiatoriai visur jau šyla, tačiau Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro patalpose šiluma nesijaučia. Darbuotojai dirba ne itin tinkamomis sąlygomis, o ir atėjusieji pacientai nejaučia jokio malonumo nešildomose patalpose, juk tarp besilankančiųjų yra ir mažų vaikų.


Valdantiesiems gresia dar viena byla

Aistas MENDEIKA, 2009 03 25 | Rubrika: Miestas

Viešosios įstaigos Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vyriausiasis gydytojas Egidijus Rimkus įžvelgia padarytą nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 228 straipsnyje, kurią galėję padaryti Palangos miesto savivaldybės tarybos Turizmo, sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto pirmininkas Viktoras Pivrikas, nariai Sondra Kulikauskienė, Nijolė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius