Valdžia vilkina įgyvendinti peticijos reikalavimą nutraukti sutartį su UAB „Litesko“

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-11-26
Peržiūrėta
855
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybės Peticijų komisijoje pripažinta, jog šį rudenį mitingavusių palangiškių parengtoje peticijoje reikalavimas  nutraukti sutartį  su UAB „Litesko“, pagrįstas. Regis, turi būti startas nutraukti neskaidriai ir netinkamai vykdomą sutartį, tačiau aktyvioji bendruomenės dalis pradėjo pagrįstai nuogąstauti, kad valdžia vilkina priimti sprendimą.

 

Klausimas bus vilkinamas

Peticijų komisijos narys, miesto Tarybos opozicijai atstovaujantis Mindaugas Skritulskas sakė, kad tai yra tam tikra palangiškių, nors ir nedidelė pergalė. Nepaisant to, kad komisijoje nemažai diskutuota dėl reikalavimo įgyvendinimo, tačiau svarbiausia akcentuota, kad žmonių reikalavimai turi būti patenkinti. Tokiu būdu,  anot politiko, Savivaldybės administracija įpareigota ruošti dokumentus dėl sutarties su UAB „Litesko“ nutraukimo. Kaip šis darbas bus atliktas, tai jau sprendimo projekto ruošėjai turi pamąstyti. Savo ruožtu, pasak politiko, kita pakankamai svarbi aplinkybė įrodanti valdininkišką požiūrį į gyventojų peticiją ta, jog  komisijos pirmininkė vicemerė Marytė Vačerskienė ne tik, kad susilaikė ir nebalsavo, bet ir neatliko savo pareigų. Vicemerė nepateikė miesto savivaldybės tarybai  išvados dėl peticijos, kaip to reikalauja komisijos nuostatai. M.Skritulsko nuomone, nebūtų nustebęs, jog dokumentų rengimas bus vilkinamas ir, kad peticijos reikalavimus gali tekti įgyvendinti kitos kadencijos Tarybai.

 

Pozicija - delsimas

Bendrapartietis Šarūnas Vaitkus taip pat teigė, kad valdžia delsia, nes ketvirtadienį posėdyje klausimas nebuvo pristatytas. „Dėl sutarties su „Litesko“ nutraukimo  miesto bendruomenė savo nuomonę išreiškė gyventojų apklausoje, surinko parašus po peticija, tačiau  valdžios  užimta delsimo pozicija dar kartą įrodo, kad jie  negina žmonių interesų. Nesuprantama, kodėl reikia laukti“, - klausė  politikas.

 

Valdžia neskuba

Peticiją pasirašiusi aktyvi visuomenininkė Rūta Ruzgutė, beje vienintelė kurorte geriausiai išanalizavusi sutarties su „Litesko“ subtilybes bei puikiai išstudijavusi teisės aktus, susijusius su šilumos ūkiu, ko nepasakysi apie valdžioje esančius, taip pat tvirtino,  kad valdžiai žmonių interesai mažiausiai rūpi. Jos teigimu, Peticijų komisijoje  diskutuota bei kalbėta,  kad bus paisoma  gyventojų reikalavimų bei bus imtasi priemonių, t.y. atlikta studija bei auditas. Tikinta, kad šiuo klausimu sprendimas turėtų būti gruodžio mėnesį. „Tačiau žmonės nėra kvaili ir supranta, jog paprasčiausiai „tempiama guma“. Ketvirtadienį, vykusio miesto Tarybos posėdžio metu pasidomėjus, kodėl nebuvo pristatytas klausimas,  paaiškinta, kad sprendimo projekto nespėta parengti“, - apie tai, kad valdžia niekur neskuba kalbėjo palangiškė.

 

Pasiūlė kreiptis į teismą

R.Ruzgutė sakė norinti pasiūlyti kitokį klausimo sprendimo būdą. Jos nuomone, išmintingiausia būtų kreiptis į teismą ir reikalauti nutraukti sutartį. Šiam pasiūlymui, pasak pašnekovės, pritarė ir peticiją pasirašęs kelias kadencijas miesto Taryboje dirbęs politikas Albinas Stankus, kurio įsitikinimu, procesą reikia pradėti.

 

Abejonės, kad valdžia skubės

Jungtinio demokratinio judėjimo Palangos skyriaus lyderio Donato Žuolio teigimu, peticija dėl sutarties su UAB „Litesko“ nutraukimo valdžiai buvo įteikta rugsėjo viduryje. Peticijų komisija rinkosi ne vieną sykį. Svarstyta ir kalbėta, kad reikia studijos bei audito, tačiau problemos sprendimas nepajudėjo. Anot jo, nors peticija pripažinta pagrįsta, bet akivaizdu, kad gruodžio mėnesį nebus jokio sprendimo, nes šventės, o po to priešrinkiminis maratonas“, - savo pagrįstomis abejonėmis dėl peticijos reikalavimo įgyvendinimo pasidalijo D.Žuolys.

 

Problema niekur nedings

Pasak D.Žuolio, kurorto savivaldybėje įprastas reiškinys vilkinti problemų sprendimą ir nesiskaityti su žmonėmis. Gyventojus piktina, tarnautojų, kurie išlaikomi iš mokesčių mokėtojų kišenės, darbas. Anot palangiškio,  ne tik, kad nesiteikiama laiku atsakyti į skundus bei raštus o esti atvejų, kuomet atsakymo sulaukiama po pusmečio ar apskritai nesulaukiama. „Turime gerą žodį Savivaldybė, o tai reiškia valdome save. Joje dirbantys yra ne valdžia, o visuomenės įgaliotiniai, kurie privalo paisyti visuomenės interesų. Tuo tarpu, dėl sutarties nutraukimo su „Litesko“ valdantieji nieko nedaro, nors problemos nuneigti tiesiog neįmanoma. Pernai vasarą vykusio mitingo peticija buvo nepripažinta, nes esą buvo paruošta ne pagal nustatytas taisykles. Ar pripažinsi, ar nepripažinsi, bet nuo pačios problemos nepabėgsi, nes ji svarbi miesto gyventojams.  Gyvename teisinėje ir demokratinėje valstybėje, tad turime priešintis įsigalėjusiam valdininkijos ir monopolininkų diktatui“, - griežtą nuomonę valdžios atžvilgiu išsakė D.Žuolys.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Reikalaujant Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT) ir Palangos miesto savivaldybei, Palangos teismo rūmai 2020 m. lapkričio 11 dienos sprendimu prieš terminą nutraukė Nacionalinės žemės tarnybos 2012 metų gegužės 29 dieną su UAB „Serenitė“ sudarytą 1,06 ha valstybinės žemės, esančios Šventojoje, nuomos sutartį, nes sklypas yra neprižiūrėtas, o sklype stovi...


Vilniuje šiandien Palanga pasirašė sutartį dėl Šventosios uosto statybos II etapo darbų finansavimo.


Tropinių karščių banga visą birželį alina Lietuvą ir veja žmones prie vandens telkinių, ir taip pat Baltijos jūros. Tačiau Palanga kol kas nedūsta nuo poilsiautojų antplūdžio. „Dauguma lietuvių atostogas yra suplanavę liepai ar rugpjūčiui“, – aiškino keli kurorto verslininkai. Palangos gelbėtojų stoties viršininko pavaduotojas Ričardas Kurpius...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Lietuvos kariuomenės (LK) Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Aristidas Gerasimavičius ketvirtadienį pasirašė bendradarbiavimo sutartį.


Į tradicinį „Palangos tilto“ kavarytį praėjusį antradienį rinkosi Palangos miesto, Šventosios, Nemirsetos ir Būtingės seniūnaičiai bei miesto savivaldybės atstovai – administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Staskonienė ir mero patarėja Jurgita Vanagė. Susitikimo metu seniūnaičiai dalijosi aktualiomis problemomis, viešai išsakė ne tik gyventojų...


Likus vos šiek tiek daugiau nei metams iki savivaldybės sutarties su UAB „Litesko“ galiojimo pabaigos, miesto Taryba sutvirtino savo apsisprendimą nepratęsti po 2016-ųjų sutarties dėl miesto šildymo su privačia bendrove. Nors miesto politikai perša mintį, kad „Litesko“ kaišioja pagalius į miesto „ratus“, bendrovė turi savo...


Palangos miesto savivaldybės Peticijų komisijoje pripažinta, jog šį rudenį mitingavusių palangiškių parengtoje peticijoje reikalavimas  nutraukti sutartį  su UAB „Litesko“, pagrįstas. Regis, turi būti startas nutraukti neskaidriai ir netinkamai vykdomą sutartį, tačiau aktyvioji bendruomenės dalis pradėjo pagrįstai nuogąstauti, kad valdžia vilkina priimti sprendimą.


Ketvirtadienį įvykusiame miesto valdžios posėdyje aktyvioji kurorto bendruomenės dalis iš tribūnos pažėrė valdančiųjų ir mero adresu kaltinimus dėl mitingo, dėl sąmoningai sugalvotų kliūčių vykdant gyventojų apklausą, dėl  šilumos tiekėjo UAB „Litesko“ savivalės bei dėl miestiečių ignoravimo.


Viešųjų pirkimų tarnybai užkliuvo praėjusių metų miesto savivaldybės komunalinių atliekų surinkimo iš gyventojų ir įstaigų papildomų paslaugų pirkimas. Tarnybai kilo abejonių dėl apie pustrečio milijono litų pirktos papildomos paslaugos šiukšlėms vežti iš vienintelio tiekėjo „Palangos komunalinis ūkis“. Tarnybos konstatuota, jog sprendimas vykdyti pirkimą neskelbiamų derybų būdu yra...


Kurorto valdžia pritarė investiciniam projektui, pagal kurį naujosios Savivaldybės administracinės patalpos būtų nuomojamos, o ateityje išperkamos. Savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas įpareigotas rengti dokumentus, būtinus viešųjų pirkimų procedūroms atlikti, bei priimti rengtą, bet nebaigtą naujo pastato techninį projektą ir nutraukti su bendrove „Ardunay...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius