Vasaros karštį į Palangą grąžins pirties ir SPA festivalis bei vanojimo čempionatas

Renginio organizatorių inf., 2013-05-23
Peržiūrėta
1759
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vasaros karštį į Palangą grąžins pirties ir SPA festivalis bei vanojimo čempionatas

Praėjusį savaitgalį su beveik tropiniu karščiu atidariusi vasaros sezoną, Palanga vėl kviečia kaitros ir vandens malonumų mėgėjus. Lietuvos pirties-SPA federacija ir Palangos miesto savivaldybė gegužės 24-26 d. Palangoje organizuoja pirmąjį ir analogų Lietuvoje neturėjusį renginį – Pirties-SPA festivalį „Gintarinė Baltija 2013“ bei III-iąjį Lietuvos vanojimo čempionatą.
Festivalio renginiai vyks paplūdimyje pastatytose palapinėse bei mobiliosiose pirtyse ir truks tris dienas. Kurorto svečiai turės galimybę ne tik susipažinti su įdomiomis pirties bei SPA procedūromis, bet ir nemokamai ar už simbolinį mokestį pasilepinti tiek egzotiškomis, tiek tradicinėmis lietuviškomis grožio ir sveikatos procedūromis. Paplūdimyje įsikurs net keli teminiai miesteliai. Mobiliame pirčių miestelyje bus galima pasikaitinti, pasivanoti, išbandyti sveikatinančias pirties procedūras, o po jų pasinerti tiesiai į vėsias Baltijos bangas.
SPA miestelyje unikalias SPA programas pristatys garsiausi Lietuvos SPA centrai bei svečiai iš Latvijos, Ukrainos. Šis miestelis vilios masažais, veido kaukėmis, grožio terapija, aromaterapijos procedūromis.
Unikalus šios šventės akcentas – pažintis su gintaro panaudojimu grožio ir sveikatos puoselėjimui, specialistų konsultacijos ir galimybė čia pat išbandyti jo poveikį. Veiks grožio ir sveikatinimo priemonių mugė, kurioje bus galima įsigyti pirties reikmenų, tautodailininkų dirbinių, ekologiškų arbatų, muilų ir kt.
Nebus pamiršti ir visi, norintys sveikai pasimankštinti gryname pajūrio ore. Sveiko judesio zonoje ant smėlio vyks grupinės treniruotės su muzika bei mankšta visiems. Šiaurietiško ėjimo mėgėjai bus pakviesti į žygį pajūriu. Visi norintys galės pasimokyti šiaurietiško ėjimo technikos, išbandyti lazdas.
Pagrindinis šventės akcentas – stiklinėje kabinoje greta Pirmosios gelbėjimo stoties vyksiantys Lietuvos vanojimo čempionato pasirodymai. Vanojimo čempionatas, kuriame susirungia geriausi vantos virtuozai, Lietuvoje rengiamas jau trečią kartą, tačiau pirmą kartą jį turės galimybę nemokamai stebėti tiek daug žiūrovų. Tie, kam pirtis ir vanojimas asocijuojasi tik su dideliu karščiu ir smarkiu plakimu vantomis, greičiausiai su nuostaba atras, kokia subtili ir maloni yra ši unikali mūsų pirties technika, niekuo nenusileidžianti „importiniams“ masažams ar sveikatinimo technologijoms. Pagrindinė čempionato dalyvių užduotis – parodyti, kaip jie sugeba maloniai ir saugiai sušildyti ir atpalaiduoti žmogaus kūną. Bus vertinamas ir sugebėjimas teisingai parinkti vantas, estetiškumas, artistiškumas, geras psichologinis kontaktas su klientu.
Čempionatas vyks dvi dienas – penktadienį ir šeštadienį. Pirmąją dieną dalyviai rungsis atrankinėse varžybose – privalomoje klasikinio vanojimo rungtyje, o antrąją vyks finalinis etapas, kuriame 6 geriausiai pasirodę dalyviai pristatys laisvąją programą. Programą užbaigs geriausių vanojimo meistrų ir užsienio svečių pasirodymai.
Čempionate pasirodys 14 dalyvių iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Kėdainių ir Kuršėnų. Su 11 vyrų jėgas panoro išmėginti ir 3 moterys. Dalyvių amžius – nuo 18 iki 63 metų, o vanojimo patirtis – nuo 1 iki 33 metų, vieni šio meno mokęsi patys, kiti – įvairiose pirties mokyklose arba pas žinomus Lietuvos ar užsienio meistrus. Taigi įvairovė ir įdomus reginys garantuotas. Juo labiau, kad lietuvių vanotojai jau yra spėję užsitarnauti ir tarptautinį pripažinimą. Aukščiausias pasiekimas – pernai Ukrainoje vykęs tarptautinis sportinio vanojimo turnyras „Europos taurė-2012“, kuriame čempionu tapo Lietuvos atstovas Vladas Jokubauskas, įveikęs 60 varžovų iš 5 šalių. Po šios pergalės teisė rengti kitą Europos sportinio vanojimo čempionatą atiteko Lietuvai, į kurį bus deleguoti geriausiai III-iajame Lietuvos vanojimo čempionate pasirodę vanotojai.
Taigi, kad ir kokį orą žadėtų sinoptikai, savaitgalis Palangoje bus karštas ir turiningas. Ir nors šiemet jis rengiamas pirmą kartą, tikimasi, kad jis taps tradiciniu Palangos vasaros pradžios renginiu.

 

Jūsų komentaras:

Grąžinkit miesto PIRTĮ!.. 2013-05-26 09:07 (. / IP: 86.100.60.112)
Grąžinkit normalią, miesto PIRTĮ !Nedelsiant! Nes žmonės važinėja į Klaipėos bei Kretingos pirtis! Po pirties dar reikia parvažiuoti į Plangą, dažniausiai autobusu!-Tai kaip tada jaučiasi žmonės? Pamėginkit ...tie, kurie pusgalviai drįso PARDUOTI miesto pirtį!? Staigiai grąžinkit miesto PIRTĮ!

Taip pat skaitykite


Joninių savaitgalį į Palangą poilsiautojus viliojo ne tik Joninių laužai, bet ir jau tradicinis penktus metus organizuotas pirties ir SPA festivalis „Gintarinė Baltija“. Renginiai vyko centriniame paplūdimyje prie tilto, J. Basanavičiaus gatvėje, Jūratės ir Kastyčio skvere bei „Atostogų parke“. Kaip teigė Lietuvos pirties-SPA federacijos prezidentas, renginio...


Jau penktus metus iš eilės Palanga kviečia į tradicinį pirties ir SPA festivalį „Gintarinė Baltija“. Šiemet festivalis vyksta birželio 23-25 d., Joninių savaitgalį, todėl laukiama ypač gausaus lankytojų būrio bei daugybės svečių iš Lietuvos ir užsienio. Renginiai vyks centriniame paplūdimyje prie tilto, J. Basanavičiaus gatvėje, Jūratės ir Kastyčio skvere bei...


Kitą savaitę švęsime Jonines – jau tapo tradicija, kad į šios šventės sūkurį įsisukti vėl kviečia Šventoji. Nuobodžiauti tikrai neteks – minint trumpiausią metų naktį bus siūloma daug įvairių pramogų, netgi siekiama rekordo atliekant jogos saulės pasveikinimus. O štai Palangos paplūdimyje ilgąjį savaitgalį vyks jau ketvirtasis pirties-SPA...


Geriausia pirties vanotoja- iš Trakų

"Palangos tilto" informacija, 2015 06 23 | Rubrika: Miestas

Jau trečius metus iš eilės Palanga tapo ne tik vasaros, bet ir pirties bei SPA pramogų sostine. Paplūdimyje, prie tilto ir Basanavičiau gatvėje šurmuliavo pirties ir SPA festivalis „Gintarinė Baltija“.


Nors lietuviški Joninių orai retai lepina šiluma, šis ilgasis savaitgalis Palangoje bus neabejotinai karštas – birželio 20-22 d. J. Basanavičiaus gatvėje ir paplūdimyje prie tilto šurmuliuos jau antrasis pirties ir SPA festivalis „Gintarinė Baltija“.


Palanga įsipareigojo puoselėti pirties tradicijas ir kviečia į išskirtinę šventę

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 06 09 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybė ir Lietuvos pirčių SPA asociacija susitarė bendradarbiauti puoselėjant lietuviškos ir baltų pirties tradicijų išsaugojimą, didinant Palangos kurorto žinomumą ir patrauklumą bei šviečiant visuomenę apie SPA koncepciją bei filosofiją. Bendradarbiavimo sutartį ketvirtadienį pasirašė Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Lietuvos pirties...


Praėjusį savaitgalį su beveik tropiniu karščiu atidariusi vasaros sezoną, Palanga vėl kviečia kaitros ir vandens malonumų mėgėjus. Lietuvos pirties-SPA federacija ir Palangos miesto savivaldybė gegužės 24-26 d. Palangoje organizuoja pirmąjį ir analogų Lietuvoje neturėjusį renginį – Pirties-SPA festivalį „Gintarinė Baltija 2013“ bei III-iąjį Lietuvos vanojimo...


Palangos paplūdimyje – analogų neturinti pirties ir SPA šventė  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 05 20 | Rubrika: Miestas

Lietuvos pirties-SPA federacija ir Palangos miesto savivaldybė gegužės 24-26 d. Palangoje organizuoja pirmąjį ir analogų Lietuvoje neturėjusį renginį – Pirties-SPA festivalį „Gintarinė Baltija 2013“ bei III-ąjį Lietuvos vanojimo čempionatą.


Karštos vasaros dienos pirties mylėtojų neatbaidė nuo pirties kančių. Visą savaitgalį Palangoje, Užkanavės gatvėje, buvusioje pionierių stovykloje, buvo įsikūrę pirtininkai. Nors ši stovykla oficialiai priklauso Lietuvos švietimo ministerijai, tačiau klubo „Pirties bičiuliai“ įkūrėjui Kęstučiui Gurevičiui leista joje vykdyti švietėjišką veiklą. Kiekvieną savaitgalį vasaros metu stovykloje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius