Vasaros sezoną galima pailginti, ir ne tik – vasariškas ritmas gali jaustis visus metus

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-09-14
Peržiūrėta
1985
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiemet vėl buvo peikiama vasara dėl prastų orų, tačiau Turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė pabrėžė, jog tai nebūtinai reikia vertinti kaip minusą – galima pritraukti tikslines turistų grupes iš karščiu alsuojančių šalių.
Šiemet vėl buvo peikiama vasara dėl prastų orų, tačiau Turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė pabrėžė, jog tai nebūtinai reikia vertinti kaip minusą – galima pritraukti tikslines turistų grupes iš karščiu alsuojančių šalių.

„Palangos tiltas“ tęsia straipsnių ciklą-apžvalgą apie vasaros sezoną. Palangos turizmo informacijos centro darbuotojai tikriausiai susiduria su didžiausia turistų įvairove Palangoje vasaros metu. Centro vadovė Rasa Kmitienė „Palangos tiltui“, tęsiančiam apžvalgą apie praėjusios vasaros sezoną, pasakojo, jog turistų sulaukta iš įvairiausių pasaulio šalių, o šiandien svarbiausias uždavinys yra išmokti vasarą pratęsti kuo ilgiau ir ištisus metus regėti kuo daugiau turistų.

Jaučiamas rusų turistų pagyvėjimas
„Vasara Palangoje išties buvo intensyvesnė, įdomesnė, visai kitokia nei buvau įpratus profesiniu atžvilgiu. Čia yra toji vieta, kur galima kurti idėjas ir jas realizuoti“, – pripažino vasaros pradžioje vadovės pareigų Palangos turizmo informacijos centre ėmusis R. Kmitienė.
Skaičiuojama, jog iki rugsėjo 1-osios Palangos turizmo informacijos centre apsilankė apie 30 tūkst. lankytojų. „Pasižiūrėjus į tokią preliminarią statistiką, kurią tikslią atliksime kiek vėliau, nes kol kas dar oficialus vasaros sezonas tęsiasi, matome, jog daugiausiai turistų sulaukiame iš kaimyninių šalių: Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos. Su kolegom kaip tik aptarėm, jog jaučiamas rusų turistų pagyvėjimas, palyginti su praėjusiais metais“, – pasakojo pašnekovė. Maloniai nustebino ir turistai iš tokių šalių, kaip Kenija, Australija, Kanada, Afganistanas, įvairiausių šalių atstovų sulaukta. O kur dar elektroniniai laiškai, atplaukę iš įvairiausių pasaulio kampelių.
Pasvarsčius, kodėl pagyvėjo rusakalbių turistų, R. Kmitienė neslėpė, jog būta daug kliūčių – ir susisiekimas, ir sunkiai gaunamos vizos, politinė situacija nebuvo palanki.
„Daug gali būti faktorių. Gal ir kainos turi įtakos. Tačiau žmonės nesiskundžia, nes Palangoje siūlomų paslaugų spektras yra labai įvairus – nuo privataus sektoriaus iki aukščiausios klasės apgyvendinimo. Kiekvienas renkasi pagal savo galimybes, pagal savo norus, tą daryti galima, tam suteiktos visos galimybės“, – sakė vadovė.

Kai suremiami pečiai
Tam, kad Palanga sudomintų didesnį turistų srautą, bendradarbiaujama ir su kurorto verslininkais. „Pastebėjome, jog sprendimas dalyvauti Talino parodoje duoda vaisių – jaučiamas turistų pagyvėjimas būtent iš Estijos“, – paminėjo direktorė.
Taline rugsėjo pradžioje palangiškiai pristatė visas naujienas, ką veikti Palangoje ne sezono metu ir buvo kviečiama apsilankyti būtent tokiu laikotarpiu. Ten vyko ne tik Turizmo informacijos centro atstovai, bet ir kurorto verslininkai, visi bendrai pristatė Palangą ir joje teikiamas paslaugas. „Draugiškai surėmėm pečius ir pasidarėm puikų pristatymą. Viską darėm bendrom jėgom, sutelkę ir finansus, ir idėjas, džiugu, jog pavyko puikiai. Džiaugiamės, jog mums pavyko visiems kartu sudalyvauti“, – kalbėjo R. Kmitienė.
Pašnekovė prisiminė, jog dar kiek anksčiau ji buvo girdėjusi, jog estai nieko nežino apie Lietuvą, apie mūsų šalies kurortus, juo labiau apie Klaipėdos regioną, tad tokios misijos labai padeda platinti žinią žmonėms, ką jie gali čia pamatyti, ką veikti, įtikinti, jog būtina į savo atostogų maršrutus įtraukti ir mūsų didžiausią kurortą.
Pristatymų planuojama svečioje šalyje ir netolimoje ateityje, tuomet bus galima pristatyti Palangą vasaros sezono metu.

Minusą paversti pliusu
Anot R. Kmitienės, didelis potencialas yra ir Skandinavijos šalys, tad spalio mėnesį Palangos turizmo informacijos centro atstovai vyks kartu su Lietuvos turizmo departamentu pristatyti visas poilsio ir pramogų galimybes Stokholme vyksiančioje parodoje. Taip pat Palangos vardas girdėsis ir Bresto (Baltarusija) parodoje, taip pat ketinama dalyvauti Varšuvos jubiliejinėje parodoje rudenį.
„Tikimės, jog šių renginių pagalba pavyks pritraukti turistų ne sezono metu. Tai šiuo metu yra mūsų tikslas ir didžiausias galvos skausmas“, – užsiminė vadovė.
Šiemet vėl buvo peikiama vasara dėl prastų orų, tačiau Turizmo informacijos centro direktorė pabrėžė, jog tai nebūtinai reikia vertinti kaip minusą. „Mums reikėtų apsisukti ir pasižiūrėti kitu kampu. Turime vėsesnes vasaras, bet dėl to galime pritraukti tikslines turistų grupes iš karščiu alsuojančių šalių. Ta pati Ukraina. Ukrainiečiai sako, kad jie čia atsigauna, nes gali pilna gerkle kvėpuoti. Tad kartais galėtume į tuos savo minusus pasižiūrėti iš kitos pusės. Aišku, yra labai sunku, kai tuos minusus reikia paversti pliusais ir juos išnaudoti. Pasižiūrėkime, ką matome. Kai yra vėsesnis oras, žmonės nori daugiau pramogų, nori daugiau veiklos, ieško, kuo užsiimti, kad ir ekskursijų, nes negali mėgautis pliažu. Dėl to labai džiaugiamės, jog tų pramogų atsiranda vis daugiau – šiemet buvo atidarytas ir Vasaros parkas, ir Iliuzijų namas, neskaičiuojant ir įvairiausių kitų pramogų, teikiamų ne tik verslininkų, bet ir pačios gamtos“, – paminėjo pašnekovė.
O įvairių pramogų pasiūla išties jaučiama Palangoje. Kaip paminėjo R. Kmitienė, siūloma pasiklausyti muzikos nuo klasikos iki alternatyvos, organizuojamos įvairiausių pomėgių žmonėms parodos, galima atrasti sau labiausiai tinkančią.
O tam, kad žmonės kuo daugiau ir kuo greičiau sužinotų, kas vyksta Palangoje, šiemet Palangos turizmo informacijos centras sumanė dalintis su visais norinčiais naujienlaiškiu. „Šį sunkų darbą atlieka mūsų specialistas Mindaugas Surblys, už tai jam reikia dėkoti. Labai džiugu, jog su mumis sutinka bendradarbiauti organizacijos, įmonės ir susiunčia visus renginių anonsus. Atrodo, toks nematomas tas mūsų darbas, tačiau palengvina turistų ir visų suinteresuotų žmonių paieškas. Žinoma, labai norėtųsi tokiais naujienlaiškiais dalintis ir su mūsų užsienio partneriais, tačiau tam reikėtų juos versti į anglų kalbą, o tai yra „žvėriškas“ darbas. Džiaugiuosi, kad mūsų komanda yra profesionali, turinti daug idėjų, iniciatyvi, labai lengva dirbti. O ir labai džiugu, kad esama žmonių, kurie mielai bendradarbiauja, kartu garsiname Palangos vardą. Kaip kad ir ką tik Šilutėje vykusios žuvienės varžytuvės. Nuvykome, sudalyvavome ir dar pirmą vietą užėmėme. Turime vieną tikslą – kad kuo daugiau žmonių sužinotų Palangos vardą ir žmonės čia atvyksta. Tai yra visų bendras noras, o Palangos vardas gali skambėti įvairiausiais būdais“, – šypsojosi Rasa.

Nemokamos grožio terapijos
Palanga be įvairiausių renginių taip pat turi ką pasiūlyt. Pavyzdžiui, kad ir puiki dviračių trasa, kurią įvertino pati Turizmo informacijos centro vadovė, lydėjusi turistus dviračiais. „Galima tik pasidžiaugti, kad Palangos dviračių trasos kokybė yra geresnė nei, pavyzdžiui, Kuršių Nerijoje. Mes jau galime kelti nosį į viršų, – šyptelėjo pašnekovė. – Kur dar visų paslaugų, pramogų kokybė ir spektras. Visa tai ir dar daugiau ir yra, dėl ko smagu poilsiauti Palangoje“.
R. Kmitienė atskleidė, jog užėmusi naujas pareigas ir persikėlusi gyventi į Palangą, ji norėjo kuo geriau pajusti kurorto ritmą, tad dažnai vakarais tiesiog vaikščiodavo gatvėmis, stebėjo, kaip gyvenimas verda. Ji neslėpė, jog jai susižavėjimą kelia J. Basanavičiaus gatvės fenomenas, o ir kitokia Palanga sužavėjo – tylesnė, ramesnė. „Palangoje galima gauti nemokamų grožio procedūrų, tereikia vaikščioti pušynais, ypač, kai vyrauja drėgnesni orai, tuomet puiki terapija veido odai. Tokie maži dalykai paskatina mėgautis tuo, ką teikia kurortas. O kai dar ir kitiems tai pasakai, žiūrėk, ir atsiranda susidomėjimas“, – kalbėjo Rasa.

Būtina išnaudoti „perliukus“
„Mes turime įtikti turistui, turi būti jaučiamas lankstumas. Tik taip išlošime, kad turistai liktų patenkinti patys ir dar kitiems papasakotų. Nešdami žinią turistai tarsi tampa mūsų bendradarbiai. Reikia stengtis, kad išsivežtų tik geras emocijas, nes jei liks nepatenkinti, paskleis ir neigiamą atsiliepimą“, – paminėjo R. Kmitienė.
Tam, kad turistai rastų įvairiausios veiklos, Turizmo informacijos centro kolektyvas siūlė įvairias ekskursijas, būta ir nemokamų, kurios buvo vedamos lietuvių ir rusų kalbomis. Susidomėjimas jomis buvo didžiulis, žmonės mielai keliavo Palangos keliais, pažindami šį miestą dar labiau. Apie tai, kad ekskursijos paliko didžiulį įspūdį, rodo surašyti gražiausi žmonių linkėjimai ir padėkos gidams ir centro kolektyvui.
„Paskutinę vasaros dieną pastebėjau, jog dar buvo labai daug žmonių. O pamenu tokius laikus, kai žmonės skųsdavosi, jog jau rugpjūčio viduryje nebebūdavo žmonių. Dabar mes turime vadinamąjį „barchatinį“ sezoną (paskutinis vasaros mėnuo vyraujančiais šiltais orais ir nuotaika dažnai vadinamas „barchatiniu”), kada jūra šilta, oras jau nebėra toks karštas, ir vėlgi atitinkama žmonių grupė važiuoja. Išėjus į gatvę pastebėtume atostogaujančių žmonių ir dabar. Taigi, išnaudokime tuos „perliukus“, kuriuos turime. Juk švenčių Palangoje netrūksta ir šiuo metu. Štai artėja Baltų vienybės diena, kokia puiki sudaryta programa“, – svarstė pašnekovė, kviesdama tik pasidomėti.
Rasa neabejoja, jog laikui bėgant išties Palangoje knibždės turistų bet kuriuo metų laiku, bet tai padaroma ne per vieną dieną, tam reikia laiko. Minčių ir idėjų netrūksta, o ir verslininkai tiesia pagalbos ranką. Visiems kartu siekiant vieno tikslo, neabejojama, jog jis bus pasiektas, ir greitu metu.
„Turizmas neturi sienų, neturi apibrėžtumo, svarbus bendradarbiavimas su visais – čia pat šalyje visiems ir užsienyje. Lietuva yra maža šalis, ypač turistams. Turizmo parodos tai įrodo, kadangi trys Baltijos šalys yra matomos kaip vienuma, tad mūsų tikslas yra, kad turistai kuo ilgiau užsibūtų Lietuvoje, aplankant ir Palangą. O tam reikia pateikti koncentruotą informaciją, ką gali gauti atvykę turistai, kitaip jie čia nevažiuos. Reikia dirbti, skleisti informaciją, kad ji pasiektų tą tikslinį vartotoją. Daug esama niuansų, kaip pasiekti užsienio turistus, dėl to ir stengiamės, to siekiame“, – sakė Palangos turizmo informacijos centro vadovė R. Kmitienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ „Žiogelių“ grupės vaikai su jų mokytoja Jūrate Mikalajūnaite dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamame projekte „Sveikata visus metus 2023“. 


Tokio Palangos aukščiausio meistriškumo krepšinio klubo starto, kokiu 7Bet-NKL lygoje, antroje pagal stiprumą šalies krepšinio lygoje, didžiuojasi Palangos „Olimpas“, Palangoje dar niekas nematė. Kai kalbėjomės su Jonu Vainausku, klubo naujuoju savininku, lapkričio 15 dieną, komanda turėjo 11 pergalių ir tik vienintelį pralaimėjimą! O Karaliaus Mindaugo turnyre komanda iki tol buvo jau...


Dėl pavyzdingai tvarkomų Palangos viešųjų vietų pagyrų sulaukiantys komunalininkai per vasarą išveža tiek šiukšlių, kiek mieste susikaupia per visus likusius metus.


Palanga beveik įveikė ją ilgus metus kamavusią sezoniškumo problemą – šį pavasarį atidarytas baseinas kvies visus, kai nelepins saulė, vilios kavinės ir restoranai, tačiau didžiausiame šalies kurorte teks atidžiau dairytis į kelio ženklus – J. Basanavičiaus gatvėje, Botanikos parke ir ant Palangos tilto visą vasarą, nuo birželio 1 dienos draudžiama važiuoti...


„Palangos tiltas“ tęsia straipsnių ciklą-apžvalgą apie vasaros sezoną. Palangos turizmo informacijos centro darbuotojai tikriausiai susiduria su didžiausia turistų įvairove Palangoje vasaros metu. Centro vadovė Rasa Kmitienė „Palangos tiltui“, tęsiančiam apžvalgą apie praėjusios vasaros sezoną, pasakojo, jog turistų sulaukta iš įvairiausių pasaulio...


Palangos vasaros skaitykla skaičiuoja 50-ąjį sezoną

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 06 16 | Rubrika: Kultūra

Birželio 13 dieną Palangos vasaros skaitykloje būriavosi visi, kuriems ne svetima knyga. Čia buvo atidaromas vasaros skaityklos 50-asis sezonas. Atidarymo metu buvo rengiamas ir „Literatūrinis furšetas“, kuriame derėjo ir knygos, ir maistas.  


760 metų sukaktį švenčianti Lietuvos kultūros sostinė Palanga savaitgalį paskelbė atidaranti vasaros sezoną. Mero Šarūno Vaitkaus žodžius: „Sveiki sulaukę tikros vasaros“, pasakytus pirmojo šventės „Palanga 760“ renginio ir pakartotus oficialiame visos šventės atidaryme, ko gero, išgirdo ir pati gamta: tokio vasariško, iki 30...


Palangoje poilsiautojai gali jaustis saugūs

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 05 09 | Rubrika: Miestas

„Policija vasaros sezonui pasirengusi gerai“, – teigia policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla. Pasak jo, sutelktos policijos pajėgos dirbs visame pajūryje, tačiau didžiausias dėmesys bus skiriamas Palangai, išsiskiriančiai poilsiautojų gausa. „Lygindami kitų šalių kurortus su mūsų, pastebime, kad Lietuvos kurortuose yra saugiau“...


Palangos poilsiautojai gali jaustis saugūs

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 07 19 | Rubrika: Miestas

Įvertindami tai, jog Palanga iš kitų Lietuvos kurortų išsiskiria poilsiautojų gausa, policijos pareigūnai vasaros sezonui iš anksto pasirengė. „Gyventojai gali drąsiai vykti ilsėtis į Palangą ir kitus kurortus ir, jei elgsis juose tvarkingai, tikrai gali būti ramūs dėl savo saugumo“, – sakė policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla....


Didžiuosiuose Lietuvos miestuose vos gimus vaikučiui tėvai skuba jį užrašyti į darželį. Neretai tėvai piktinasi ilgomis darželio eilėmis. Palangos lopšeliai-darželiai mažųjų lankytojų laukia visus metus – eilių čia nėra, nors, pavyzdžiui, Kretingoje eilės į juos didelės. Ne todėl, kad darželių Palangoje būtų labai daug, o todėl, kad, blogėjant demografinei padėčiai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius