Vėliavų šlamesio, gėlių ir dainų apsupta Kovo 11-oji

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-03-13
Peržiūrėta
863
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vėliavų šlamesio, gėlių ir dainų apsupta Kovo 11-oji

Kovo 11-ąją Palangoje netrūko renginių ir reginių, skirtų Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti: nuo vėliavomis plazdančios eisenos, gėlių padėjimo ceremonijos prie generolo J. Žemaičio ir tautos patriarcho J. Basanavičiaus paminklų, Šv. Mišių iki jaunimo akcijos ir pačių gabiausiųjų Palangos moksleivių koncerto.

Prisiglaudžiame prie kovos už laisvę...

Gerokai prieš pusę dvyliktos prie paminklo generolui J. Žemaičiui pradėjo rinktis šventiškai nusiteikę palangiškiai, atėję paminėti 24-ųjų mūsų valstybės nepriklausomybės atkūrimo metinių.

Nešini trispalvėmis vėliavėlėmis, gėlėmis, pasipuošę tautinės vėliavos spalvomis išmargintais šalikais palangiškiai pasitiko nuo Palangos savivaldybės administracijos atžygiavusią, plazdančiomis vėliavomis pasipuošusią Palangos Šaulių 6-osios kuopos suorganizuotą eiseną.

Prie paminklo ketvirtajam Lietuvos prezidentui, Lietuvos Laisvės kovų sąjūdžio vadui sveikinimo žodį tarė Nemirsetos seniūnaitis Laimutis Kondratas.

„Kasmet, minėdami ir švęsdami mūsų Valstybės atkūrimo šventę, ateiname čia, prie Jono Žemaičio – Vytauto paminklo. Mes kiekvienas prisiglaudžiame prie kovos už Laisvę“, – prie nepriklausomos Valstybės ir Laisvės simbolio, primenančio ilgą kelią į Laisvę, kurį teko nueiti mūsų tautai, kalbėjo L. Kondratas.

„Mūsų kartai Laisvės varpas sugaudė 1990 metų kovo 11 dieną. Laisvuose rinkimuose išrinktas Seimas paskelbė apie Nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimą. Apie ką anuomet galvojo, kuo net mirties akivaizdoje nenustojo tikėjęs generolas Žemaitis, pagaliau išsipildė. Laisvė, apie kurią mums kalbėjo tėvai, apie kurią svajojome ir mes patys tą kovo dieną, atėjo“, – priminė kalbėjusysis.

Priminė jis ir tai, kad valstybės priešai galvojo, jog truputį paspaudus, nutildys laisvės varpo gausmą ir užgesins mūsų laisvės troškimą. Sausio 13-ąją buvo pralietas mūsų brolių ir seserų kraujas. Tąkart visi kaip vienas Lietuvos žmonės stojo ginti savo laisvės, nes troško kurti savo valstybę.

Prabėgo jau 24 metai. Per visą tą laiką, kaip sakė L. Kondratas, jautėme pareigą ir atsakomybę už savo šalį. Žinojome, ko norime ir siekiame. Dirbome ir mokėmės. Perėmėme Europos valstybių patirtį, sukūrėme teisinę valstybę ir siekiame sukurti pilietinę visuomenę. Esame Europos Sąjungoje, tikimės esant būtinybei NATO pagalbos.

Valstybę turime kurti kasdien

„Pasiekėme daug. Bet ne visados tai pastebime. Daugiau skundžiamės, nei džiaugiamės. Girdim pyktį, priekaištus, rietenas. Keikiam valstybę ir tvarką. Dar vis leidžiamės mulkinami sukčių ir savanaudžių pranašų – ką ir kalbėti, nuklystame, tačiau, ačiū Dievui, nepasiklystame“, – emocingai kalbėjo L. Kondratas.

Jis priminė, kad šiandien su skausmu žiūrim į didvyrišką ukrainiečių tautą, jos kančias ir vargus. Ir tikimės, jog ukrainiečiai pasieks savo laisvę.

„O mes turime kuo džiaugtis ir kuo didžiuotis. Esame lamingi, turėdami laisvą Tėvynę, savo kalbą, tikėjimą ir pilnavertį gyvenimą. Darbais tikėjimas tikrinamas ir matuojamas. Labiausiai Tėvynei šiandien ir stinga mūsų darbų“, – sakė L. Kondratas.

„Prieš ateidami čia, mes padėjome gėlių ir uždegėme žvakutes ant Nepriklausomybės akto signataro, buvusio Palangos miesto mero Algimanto Vinco Ulbos kapo. Pagerbdami jo atminimą, pagerbėme visus tuos, kurie vėlyvą 1990-ųjų kovo 11-osios vakarą nepabūgo balsuoti už Lietuvos nepriklausomybės atstatymą, nepabijojo – nors ir nežinojo, kas bus rytoj, ko imsis iš savo gniaužtų Lietuvos nenorinti paleisti Tarybų Sąjunga, – padėti savo parašų po Aktu, kuriuo atkuriama mūsų Nepriklausomybė“, – kreipėsi į susirinkusiuosius Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Pasak mero, šiandien, kai minime 24-ąsias Nepriklausomybės atkūrimo metines, jau turėjome ir turime laiko įvertinti, kiek daug mums toji nepriklausomybė davė, kiek daug mūsų valstybę per tą laiką pasiekė. Tačiau neturime ir pamiršti, jog savo valstybę turime kurti kasdien.

„Kantrybės ir stiprybės jums, mieli palangiškiai. Niekada nepamirškime, kieno dėka mes kvėpuojame laisvės oru, kieno dėka gyvename laisvoje Tėvynėje“, – sveikindamas su Kovo 11-ąja kalbėjo meras Š. Vaitkus.

Dainavo ne tik moksleiviai

Padėję gėlių prie paminklo generolui J. Žemaičiui, palangiškiai šaulių kvietimu pajudėjo link paminklo J. Basanavičiui, kur taip pat buvo padėta gėlių ir sugiedotas Lietuvos himnas.

Po Šv. Mišių palangiškiai, eidami į Kovo 11-ajai skirtą Palangos moksleivių koncertą Senosios gimnazijos salėje, turėjo progą dalyvauti Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriaus surengtoje akcijoje – centrinėje miesto aikštėje moksleiviai ir atėjusieji jų palaikyti į dangų paleido galybę trijų spalvų balionų.

Dar kartą Lietuvos himnas Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga skambėjo žmonių sausakimšoje Senosios gimnazijos salėje. Dar kartą palangiškius pasveikinus merui Š. Vaitkui, vieni po kitų į sceną kilo gimnazistai, „Baltijos“ ir V. Jurgučio pagrindinių mokyklų moksleiviai, S. Vainiūno meno mokyklos ir Palangos moksleivių klubo jaunieji atlikėjai. Žiūrovai negailėjo aplodismentų jauniesiems šokėjams, muzikantams ir dainininkams – iš viso scenoje pasirodė 150 moksleivių, kuriuos koncertui parengė 15 pedagogų, – o kai kurias dainas pusantros valandos trukusiame koncerte publika dainavo kartu su atlikėjais.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Oro bendrovė Wizz Air paskelbė, kad nuo 2022 m. kovo mėn. planuoja pradėti vykdyti skrydžius iš Palangos į Kijevą.


Naujas gėlių salonas „Happy Flowers“ įsikūrė Plytų gatvė 3, Palanga. 


„Ryanair“, pigių skrydžių bendrovė, pranešė pirmadienį, sausio 18 d., kad dėl koronaviruso iki kovo atšaukia skrydžius iš Vilniaus ir Palangos į Dubliną. „Ryanair“ nuo 2020-ųjų kovo keleivius pradėjo skraidinti iš Palangos į Airijos sostinę Dubliną.


Palangiškis Kristupas Kerulis gruodžio 25-27 dienomis vykusiame tarptautiniame jaunųjų dainininkų dainų konkurse Euro Pop Contest „Berliner perle“ tapo absoliučiu nugalėtoju. Vaikinukui atiteko Grand Prix prizas. SKAITYKITE INTERVIU SU KRISTUPU "PALANGOS TILTE" ARTIMIAUSIU METU.


Šiandien, liepos 23 d., savo 50-metį Palangoje pasitikęs Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis viename kurorto viešbutyje sulaukė Palangos mero Šarūno Vaitkaus vizito. Š. Vaitkus S. Skverneliui jubiliejaus proga įteikė gėlių puokštę.


Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija pirmadienį, kovo 23 d., priėmė sprendimą, kad nemokamas mokinių maitinimas (mokiniams, kurių tėvai gauna mažas pajamas) turi būti organizuojamas nuo kovo 23 d. iki karantino pabaigos.


Šiemet į jubiliejinę Lietuvos valstybingumo šimtmečio dainų šventę Palanga pasiuntė 10 įvairių kolektyvų, kuriuose 246 meno mėgėjų entuziastų


Per pirmuosius šių metų mėnesius nupirkta jau trigubai daugiau vėliavų, nei jų pirkta 2017-aisiais. Kartu intensyviai perkami vėliavų stiebai bei jų laikikliai, kita tautinė atributika.


Ilgąjį kovo savaitgalį palangiškiai ir Palangos svečiai kviečiami pažiūrėti ir pasiklausyti populiariųjų miuziklų. Palangos koncertų salėje vėl karaliaus muzika – Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristatys populiariausius miuziklus.


Kovo 11-ąją Palangoje netrūko renginių ir reginių, skirtų Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti: nuo vėliavomis plazdančios eisenos, gėlių padėjimo ceremonijos prie generolo J. Žemaičio ir tautos patriarcho J. Basanavičiaus paminklų, Šv. Mišių iki jaunimo akcijos ir pačių gabiausiųjų Palangos moksleivių koncerto.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius