Verslininkai išsikovojo mažesnius mokesčius už šiukšles

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-05-27
Peržiūrėta
1839
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ketvirtadienį, posėdžiavusi miesto valdžia dar kartą pakoregavo vietinės rinkliavos mokestį už šiukšles. Šįsyk, priimtas sprendimas palankus verslininkams, kuriems minėto mokesčio našta sumažėjo net kelias dešimtis kartų, tačiau gyventojų problemos taip ir liko neišspręstos. Be to, skubos tvarka buvo pritarta pasiūlymui, kad verslininkai rinkliavą už šiukšles  galės susimokėti nuo liepos 15 dienos.

 

Mokesčių našta didėja

Posėdyje pasisakiusi palangiškė aktyvi miesto visuomenės veikėja Rūta Ruzgutė, padėkojusi už asmeniškai jai prieš posėdį įteiktą sąskaitą už šiukšlės, atkreipė miesto vadovo V.Stalmoko dėmesį, kad nors ne kartą kurorto valdžios vyrai buvo surengę ne vieną susitikimą su palangiškiais, tačiau į jų nuomonę nebuvo atsižvelgta ir jie paprasčiausiai ignoruojami. Priminusi partijų rinkiminius pažadus, kalbėjusioji sakė norinti paklausti, koks už komunalines paslaugas mokestis per liberalcenstristų valdymą buvo sumažintas? R.Ruzgutė konstatavo, jog apskritai miesto valdžia sugebėjo padidinti visų įmanomų mokesčių naštą, kuri daugumai palangiškių nebepakeliama.

 

Gyventojai už borto

Svarstant vicemero Rimanto Garolio pristatytą sprendimo projektą dėl vietinės rinkliavos mokesčio už šiukšles, politinės mažumos atstovė Salomėja Slaboševičienė teiravosi, kodėl paisyta tik verslininkų pageidavimų, neatsižvelgiant į gyventojus. „Kiek reikia palangiškių sukilimų, kad būtų parengtas sprendimo projektas, kuriame būtų nustatyti realūs įkainiai už šiukšles“, - pasipiktinimą dėl aplaidaus valdininkų darbo išsakė politikė.  Mero pavaduotojas teisinosi, esą nebuvo laiko gilintis dėl kitų mokėtojų, patikinęs, kad bandys spręsti problemas.

Tėvynės sąjungos frakcijai miesto Taryboje atstovaujančio Giedriaus Šatkausko teigimu, sprendimas diskriminuojantis fizinius asmenis, nes jiems taipogi turi būti suteikta teisė, kaip ir juridiniams asmenims, deklaruoti šiukšles. Politikas pasiūlė įtraukti šią nuostatą. Tačiau G.Šatkausko pasiūlymui nepritarta.

 

Stebuklas ir nušvitimas

Posėdyje pasisakęs opozicijos atstovas Dainius Želvys pažymėjo, kad dabartinis tai šešis kartus pataisytas sprendimo projektas. Anot politiko, iš vicemero R.Garolio ruošto liko tik forma, o turinys pasikeitė. „Koks įvyko stebuklas ir nušvitimas, kad likus keturioms dienoms iki vasaros sezono pradžios, vietinės rinkliavos įkainiai taip buvo sumažinti. Nejau, leistina taip smarkiai klysti?“, - klausė  D.Želvys, apgailestavęs, kad operatyviai nebuvo sureaguota dėl gyventojų.

Jo bendrapartietis Šarūnas Vaitkus atkreipęs dėmesį, kad verslui turi būti suteikiamos nuolaidos, taip pat sakė, jog socialiai remtiniems, pensininkams, neįgaliems lengvatos turi būti. Tą yra numatę tiek Klaipėda, tiek Kretinga, tiek Šilutė.

 

Taisė skaičius

Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Mindaugas Skritulskas akcentavo, kad kartu su Statybos ir miesto ūkio komitetu taisė kai kuriuos įkainius. Buvo pasiūlyti simboliniai mokesčiai tiems verslininkams, kurie prekiauja ne maisto produktais. Taip pat atsirado mokestis pagal zonas, nes ne vienodas šiukšlių kiekis susikaupia paplūdimiuose lyginant su atokesnėmis miesto vietomis.

Statybos ir miesto ūkio komiteto pirmininkas Vaidas Šimaitis, apibendrindamas patvirtintus mokesčius atliekų turėtojams, sakė,  jog reikėjo apmokestinti Šventojoje esančių namelių šiukšlintojus. Anot komiteto pirmininko, vertinant susiklosčiusią padėtį, jau buvo nenormalu, kuomet vasaros sezono metu šių namelių gyventojai kraudavo visas šiukšles į seniūnijoje esančius konteinerius.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Baltijos jūra yra viena labiausiai užterštų vidinių jūrų pasaulyje. Prie šios taršos gana stipriai prisideda ne tik pramonė, bet ir mes visi, mat nemaža dalis teršalų atkeliauja tiesiai iš namų ūkių. Todėl norėdami atkreipti dėmesį į pajūrio taršos problemą, liepos 9– 12 d. ir liepos 16–18 d. ledai „Baltija“ inicijuoja nedidelę švarinimo akciją Palangos Birutės parko paplūdimyje, kurios metu...


Ne viename susitikime su valdžia gyventojų konstatuota, jog  valdantieji liberalcentristai sugebėjo padidinti visų įmokamų mokesčių naštą, kuri daugumai palangiškių tapo nebepakeliama. Miestelėnų įsitikinimu, paisoma tik verslininkų pageidavimų, neatsižvelgiant į gyventojus, kurių problemos ir bėdos valdantiesiems nerūpi. Miesto savivaldybės taryboje opozicijai atstovaujantys...


Už kieno šiukšles sumoka pensininkai?

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 11 14 | Rubrika: Miestas

Baigiasi metai, kai Palangos gyventojus užgulė gerokai padidėjusi rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą. Dar šį pavasarį, kai buvo suskaičiuoti visi rinkliavos mokėtojai, buvo aišku, kad pinigų už šiukšles surinksime daugiau, nei reikia sukauptų atliekų išvežimui į sąvartyną.


Įsigaliojusi naujoji tvarka už atliekų išvežimą, tebekelia palangiškių emocijų audras. Palangos miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga Rinkliavų centras, administruojantis vietinės rinkliavos mokestį už šiukšles, ne tik sulaukia nemažai priekaištų iš gyventojų tiek dėl mokesčio dydžio, tiek dėl gautų sąskaitų. Taip pat mokesčių surinkimas atskleidė absurdišką padėtį apie Registro duomenų...


Ketvirtadienį, posėdžiavusi miesto valdžia dar kartą pakoregavo vietinės rinkliavos mokestį už šiukšles. Šįsyk, priimtas sprendimas palankus verslininkams, kuriems minėto mokesčio našta sumažėjo net kelias dešimtis kartų, tačiau gyventojų problemos taip ir liko neišspręstos. Be to, skubos tvarka buvo pritarta pasiūlymui, kad verslininkai rinkliavą už šiukšles  galės susimokėti nuo...


Kilus skandalui dėl vietinės rinkliavos mokesčio už šiukšles, pirmadienį vicemeras Rimantas Garolis jungtiniame Ekonomikos ir finansų bei Statybos ir miesto komitetų  posėdyje pristatė naujus pakeitimus dėl vietinės rinkliavos už komunalines atliekas. Posėdyje dalyvavo Savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Kostas Jakubauskas, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius...


Mokestis už šiukšles: lyg bandymų poligone

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 05 21 | Rubrika: Miestas

Pernai lapkritį miesto valdžia įteisino naujus vietinės rinkliavos už šiukšles tarifus bei patvirtino šiukšlių surinkimo tvarką. Po mėnesio miesto Taryba žengė antrą žingsnį – suteikė galimybę juridiniams asmenims vietinę rinkliavą susimokėti pagal deklaruotą komunalinių atliekų kiekį. Kad valdžios sprendimas ne tik diskriminuoja daugiabučių gyventojus, bet ir yra absurdiškas miesto...


Pernai lapkritį miesto valdžia įteisino naujus vietinės rinkliavos už šiukšles tarifus bei patvirtino šiukšlių surinkimo tvarką. Naujųjų metų išvakarėse įvykusiame savivaldybės Tarybos posėdyje žengtas antrasis žingsnis – suteikta galimybė juridiniams asmenims vietinę rinkliavą susimokėti pagal deklaruotų komunalinių atliekų kiekį.


Mokestis už šiukšles smogs nuo Naujųjų metų

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 13 | Rubrika: Miestas

Posėdžiavusi miesto valdžia įteisino naujus vietinės rinkliavos mokesčių tarifus už šiukšlių išvežimą. Taip pat patvirtinta nustatyto mokesčio surinkimo tvarka bei biudžetinei įstaigai Palangos miesto rinkliavų centrui pavesta administruoti šį mokestį.


Įteisinti naują vietinės rinkliavos mokestį už šiukšles Palangos valdžiai nepavyko. Pagal parengtą sprendimo projektą planuota tarifą už šiukšles skaičiuoti nuo turimo gyvenamojo ploto bei ūkinės veiklos. Tokiam projektui pasipriešino Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius