Vietoj biudžeto svarstymo – tušti politikų paistalai

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2017-02-23
Peržiūrėta
611
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vietoj biudžeto svarstymo – tušti politikų paistalai

Dėl kažkieno neapsižiūrėjimo apversta Lietuvos vėliavėlė pasirašant draugystės ir bendradarbiavimo sutartį su Izraelio kurortu Palangos politikams užgožė bene šiemet svarbiausią taryboje patvirtintą dokumentą – savivaldybės biudžetą, pagal kurį miestas gyvens visus šiuos metus.
Įvairioms miesto gyvenimo sritims ir iš anksto planuojamiems tikslams savivaldybė paskirstė beveik 22 mln. eurų. Štai kur, atrodytų, pati tinkamiausia proga pasireikšti valdančiosios daugumos opozicijai. Ar į biudžetą įtrauktos visos miestui reikalingos sritys? Ar visi finansuoti numatyti tikslai, perkamos paslaugos ar turtas šiemet yra būtini Palangai? Ar jiems ne per daug numatoma skirti lėšų, ar jos nėra paprasčiausiai švaistomos? Gal valdžios stalčiuose guli seniai užmesta problema, kurią šiemet būtina spręsti, o tam reikalingi pinigai?
Žiūrėk, Seime svarstant biudžetą vos ne posėdžių salės stogas kilnojasi nuo čia kunkuliuojančių aistrų, kai, mėgindami patenkinti savo rinkėjų interesus, šalies parlamento nariai biudžeto antklodę tampo į visas puses.
Gi, Palangos miesto taryboje atliekant tą patį veiksmą, tai yra, tvirtinant miesto biudžetą – tylu ramu. O gal tikrai tarybos narius ne palangiškiai, o šuniukai ir kačiukai į valdžią išrinko, kaip anąkart ėmė abejoti opozicijai priklausantis liberalas Eugenijus Simutis.
Gyvuliukai, žinia, kalbėti nemoka, todėl savo pageidavimų miesto politikams išsakyti negali. Žmonės dažniausiai visuomet yra pritvinkę pasiūlymų ir pageidavimų. Tad ar tarybos nariai su jais nesusitinka, ar gyventojų negirdi, ar palangiškiai viskuo yra patenkinti?
Todėl keista, kai apie savo atstovavimą rinkėjams ir visuomenei pabrėžti neužmirštantys tarybos nariai tvirtinant šių metų biudžetą neturi jokių klausimų, pastabų, pasiūlymų, o svarbiausio metų klausimo aptarimas netrunka nė minutės.
Sakysite, viskas aptarta, pasiūlyta ir, kaip dabar madinga sakyti, „išdiskutuota“ jau tarybos komitetuose? Tuomet už priimtus pataisymus vis vien turėjo būti balsuojama tarybos posėdyje.
Štai čia ir išlenda visa tarybos narių kompetencija. Regis, mūsų politikai moka tik kaip turguje su pirkėjais papliaukšti liežuviu. Tačiau išanalizuoti storoką biudžeto dokumentų segtuvą, pasidomėti, koks konkretus pirkinys ar paslauga slepiasi už nieko nesakančios programos pavadinimo, trūksta paprasčiausio supratimo arba tingisi. Tai už ką lyg ir visuomeniniais pagrindais tarybos nario pareigas atliekantiems politikams kas mėnesį iš biudžeto mokama bemaž po 450 eurų? Sakysite, už darbą? Kur tas darbas?
Štai, svarstant strateginį miesto plėtros planą, E. Simutis sugebėjo surasti tik kelias žioplas spausdinimo klaidas ir, neslėpdamas pasitenkinimo savo įžvalgumu, pranešėją tardė, kodėl šiemet Rytų kvartale numatoma asfaltuoti būtent Priešaušrio gatvę. Ar tik ne todėl, kad ten gyvena Seimo nariu tapęs Dainius Kepenis ir vienas žurnalistas, kuris kažkodėl vis nieko blogo neparašo apie miesto valdžią?
Teisingai klausimą kelia iš miesto biudžeto už savo darbą visai jau nemenką atlygį gaunantis politikas. Nenusipelno tie du asfalto. Kad kiti gyventojai nenukentėtų, gatvę reiktų išasfaltuoti ties Seimo nario ir nedoro žurnalisto namais paliekant žvyrkelį. Ir dėl viso pikto, miesto vandentiekio tiekiamą vandenį ir nuotekas jiems užsukti. Kad žinotų.
Čia juokais. Neduokdie, dar tikrai užsuks. O jei rimtai, siaubas apima klausant tokio ne vieną kadenciją taryboje kelnes trinančio politiko, kuris, tyčia ar ne, užmiršo, jog Priešaušrio gatvė asfaltavimui pasirinkta todėl, kad sutvarkytos gatvės Rytų kvartale sudarytų žiedą. Juo ketinama paleisti miesto autobusų maršrutą, nes dabar mašinų neturintys šio kvartalo gyventojai iki miesto centro turi pėdinti apie kilometrą. Taip, tiesa, Aušros gatvė yra kraštinė kvartalo gatvė, tačiau ten kol kas dar statomi tik pora namų.
Nedorėlis žurnalistas tarybos nariui užkliuvo ir prakalbus apie ketinimą Vytauto gatvėje įvesti vienos krypties eismą. „Ar tik ne todėl tai daroma, kad vienam žurnalistui sudėtinga iš Gintaro gatvės įsukti į kairę?“ – maždaug taip rimtu veidu porina ne šuniukų į tarybą išrinktas E. Simutis.
Kad Vytauto gatve į kairę nepatogu kasdien sukantiems šimtams, o vasarą gal net tūkstančiams palangiškių ir miesto svečių – politikui nė motais.
Tokių turgaus bobučių lygio politikų taryboje yra ir daugiau. Savo „genialias“ įžvalgas, absurdiškus klausimus ir tuščius paistalus jie vadina valdžios kritika ir kitokia nuomone, nors tai tėra akivaizdus opozicijos „kritikos“ imitavimas. O pavadinti miesto kenkėjais, tokie politikai įsižeidžia ir jaučiasi sugniuždytais. Vienas toks „sugniuždytas“ Eimutis Židanavičius protestuodamas net iš tarybos posėdžio išėjo.
O kur nuėjo? Ogi atpėdino į teismo posėdį pasiklausyti savo bendraminčio Žilvino Kažio, kuris jau kelis mėnesius per galvą verčiasi įrodinėdamas, kaip prieš dvejus metus jį žiauriai sumušė buvęs Kultūros skyriaus vedėjas V. Rekašius. Patenkinęs smalsumą, matyt, „atsigniuždęs“ E. Židanavičius grįžo į tarybos posėdį.
Ar už tokį politikų darbą mokesčių mokėtojai kas mėnesį jiems sumoka po 450 eurų?

Jūsų komentaras:

Tikekit Palangos valdzia, meru ir biudzetu.. :))) 2017-02-28 16:26 ([email protected] / IP: 188.69.195.130)
Palangos valdzia ir tikroji demokratija??? Palangos valdzia ir nuomoniu ivairove, kurybiskumas, pagarba kitaminciams??? Palangos valdzia ir smulkaus verslo skatinimas??? JUS JUOKAUJAT??? Ka cia ir kalbeti!!! Tiketi tuo gali tik naivus arba visiskai su Palangos valdzia nesusidure zmones.

Liūdna kai tokias bobas renka į taryba 2017-02-26 23:34 (liudna / IP: 82.81.94.211)
Židanavičius ir Simutis tikri turgaus bobos abu labu tokie, pliatkiniku irštva, nieko daugiau ir neveikia vaiksto po miestą ir skalambija kokie mes "dori" tvarkingi ir gražūs, tokių politiku nei per patrankos šūvi negalima prileisti, ka jie padare miestui ? Ogi nieko nei Simutis nei Eimutis :(

Vytautas 2017-02-26 10:30 (IP: 193.219.12.71)
Tokie ten ir politikai tie zidinavicius ir simutis, tikrai turgaus bobos ir nieko rimto. Taiklei cia. Tik pliotkai rupi, o ne rimtas darbas. Na tas pasimate ir per savivaldybiu rinkimus...

Taip pat skaitykite

Dalyvaujamasis biudžetas nėra kažkas naujo ar išskirtinio. Pirmieji jį pasaulyje prieš tris dešimtmečius pradėjo taikyti brazilai, kai Porto Alegrės miesto gyventojams buvo pasiūlyta patiems nuspręsti, kam ir kaip leisti biudžeto lėšas. Palangos kaimynai, Kretinga, jį jau išbandė pernai ir pakartos šiemet, o Klaipėdos rajonas tai pasiryžo...


Išnagrinėję Palangos miesto Strateginį veiklos 2021-2023 m. planą bei jo pagrindu sudarytą biudžeto projektą Palangos socialdemokratai įžvelgė esminių jų spragų, todėl nusprendė biudžeto projektui nepritarti.


Kodėl, anot Tarybos politinei daugumai oponuojančios Elenos Kuznecovos, savivaldybėje jau dirba net trys viešųjų ryšių specialistai? Diskusija apie tai ir kvietimas visiems palangiškiams teikti pasiūlymus dėl savivaldybės 2018-ųjų metų biudžeto buvo bene pagrindiniai vakar įvykusio Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdžio akcentai.


Nepasotinamas apetitas kenkia politikų sveikatai  7

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2017 03 16 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Prisidengę tarybos nario veikla, Palangos politikai asmeniniams poreikiams nesivaržydami semia lėšas iš miesto biudžeto: miestas visiškai išlaiko jų nuosavus automobilius, visus ketverius metus mokesčių mokėtojai tarybos narių automobilių bakus pripildo degalais, apmoka už telefono ir interneto ryšį, iš biudžeto lėšų perkama kompiuterinė įranga...


Vietoj biudžeto svarstymo – tušti politikų paistalai  3

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2017 02 23 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Dėl kažkieno neapsižiūrėjimo apversta Lietuvos vėliavėlė pasirašant draugystės ir bendradarbiavimo sutartį su Izraelio kurortu Palangos politikams užgožė bene šiemet svarbiausią taryboje patvirtintą dokumentą – savivaldybės biudžetą, pagal kurį miestas gyvens visus šiuos metus.


Trečiadienį vykusiame miesto tarybos posėdyje skambėjo politikų aplodismentai. Jie pasigirdo po to, kai buvo patvirtintas šių metų Palangos miesto savivaldybės biudžetas. Į jo katilą planuojama surinkti 60 mln. 529,4 tūkst. Lt pajamų, o išgriebti – 71 mln. 196,6 tūkst. Lt asignavimų. Pastarieji viršija pajamas skolintomis lėšomis investicijų projektams finansuoti: tam prireiks 6 mln. 820,6...


Akcija „Gėlė - vietoj cigaretės“

„Palangos tilto” informacija, 2013 06 03 | Rubrika: Sveikata

Gegužės 31-ąją pasaulis minėjo Dieną be tabako. Minint Pasaulinę dieną be tabako Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras prisijungė prie Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centro organizuojamos akcijos „Gėlė vietoj cigaretės“. Visuomenės sveikatos specialistai kartu su mokiniais dalino praeiviams gėles, kurios skatino rūkalius bent vieną dieną nerūkyti ir susimąstyti apie...


Politikų privilegija – savo nuožiūra dalinti biudžeto pinigus  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 03 08 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Praėjusiame tarybos posėdyje kurorto politikų atmesta žemės nuomos mokesčio lengvatos siekiančios 78 metų palangiškės Jadvygos Žižienės pasiūlyta taikos sutartis verčia grįžti prie mokesčių lengvatų temos.


Nors Palangos miesto savivaldybės šių metų biudžeto projektas viešai paskelbtas ir visuomenė pakviesta dėl jo teikti savo pastabas, siūlymus, beveik nereikia abejoti, kad po rinkimų susiformavus naujajai valdančiajai daugumai, biudžetas bus peržiūrėtas – tai yra, partijos pasistengs, kad rinkimų programose numatytiems darbams būtų numatyta ir atitinkama biudžeto eilutė. „Natūralu, kad...


2010 m. miesto biudžeto svarstymo peripetijos

Mindaugas Skritulskas, Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas, 2010 03 03 | Rubrika: Miestas

Vasario 19 d. Palangos miesto taryba patvirtino 2010 m. miesto biudžetą, kurį parengti  buvo kaip niekada sudėtinga. Lyginant su praėjusiais metais, savivaldybės biudžeto apimtis sumažėjo apie 14 mln. litų, o išlaidos, dėl kurių paprastai daugiausia diskutuojama - nuo 52 mln. iki 40 mln. litų, kitaip tariant - daugiau kaip 20 proc. Kas blogiausia, kad realiai išlaidos mūsų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius