Vilma Schmitd: „Per paveikslus žmogus parodo savo vidų“

Alfredas Pumpulis, 2011-10-27
Peržiūrėta
1209
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vilma Schmitd: „Per paveikslus žmogus parodo savo vidų“

Praėjusį antradienį viešbutyje „Prie parko“ vyko pirmosios V. Schmidt personalinės tapybos parodos atidarymas, suintrigavęs ne vieną palangiškį ir miesto svečią. Paveikslų autorė, viena iš  Palangos moterų „Lions“ klubo įkūrėjų, visuomenės veikėja, dabar tapusi ir dailininke, pristatė savo darbus visuomenei.

Viešbutyje vykusiame vakare buvo galima ne tik pasivaišinti šampanu, užkandžiais ar įvairiausiais vynais, tačiau ir pasigrožėti meniškumu bei subtiliu žavesiu dvelkiančiais paveikslais. Viešbučio savininkas Juozas Tubinas kalbėjo: „Šį vakarą pamatysite daug gražių spalvų, naują pažiūrį į gamtą, manau, kad pamatysite čia visai kitokį pasaulį. Žodžiai ir fantazija čia harmoningai susilieja“.

Pati autorė renginio metu apie kilusią idėją „Palangos tiltui“ pasakojo: „Jeigu žmogus turi svajonę, jis jos siekia... Mano svajonė buvo išmokti tapyti taip, jog nebūtų gėda parodyti. Tiesą pasakius, aš visą gyvenimą tapau ir esu dėkinga savo mokytojai Redai Ščerbakovienei, kad manimi neabejojo ir, kad padrąsindavo, kai to reikėdavo. Per paveikslus žmogus parodo savo vidų“.

Parodos metu buvo galima ne tik grožėtis eksponuojamais paveikslais, tačiau ir apžiūrėti viešbučio naujai atidarytą  vyninę  buvo parodyta 500 pačių įvairiausių vyno rūšių. Susirinkusieji galėjo patikusį vyną nusipirkti arba net paragaut vietoje. Apie vynus pasakojo ir kvietė degustuoti somelje, parodos vakarą  grojęs gitara Tomas Skunčikas. Pirmoji personalinė V.Schmidt paroda sulaukė  didelio susidomėjimo, joje apsilankė daugiau nei 70 žmonių.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje, Lietuvos dailininkų sąjungos kūrybos namuose-viešbutyje „Dailininkų Namai“ vyksta tapytojos Giedrės Riškutės-Kariniauskienės tapybos paroda. Giedrės Riškutės tapyba yra unikali, sako Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) pirmininkė Eglė Ganda Bogdanienė.


Spalio 22 dieną, penktadienį, 18 val. Europos Parlamento nario Liudo Mažylio biure Palangoje vyks fotomenininko Rimgaudo Malecko (1934–2019) fotografijų parodos „Fotografikos abstrakcijos“ atidarymas.


Informuojame, kad asmenys, kurie neturi galimybės PGR tyrimui užsiregistruoti  www.1808.lt , ar nepavyksta to padaryti per Karštąją liniją tel. Nr. 1808, gali būti PGR tyrimui užregistruoti per savo šeimos gydytojus, o moksleiviai ir pedagogai - per Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovus


Palanga dabinasi miesto vėliavomis ir lygiai po savaitės visus metus minėti ne tik kurortui, bet ir šaliai labai svarbią sukaktį – kovo 30 d. sukaks lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai. Kurorto gyventojai taip pat kviečiami pažymėti šią visai šaliai svarbią sukaktį –...


Klaipėdos apygardos teismas konstatavo, jog pirmosios instancijos teismas pagrįstai išteisino menininko seserį ir jos draugą, kuriems buvo pareikšti kaltinimai dėl menininko paveikslų ir skulptūrų vagystės.  Moteris ir jos draugas buvo kaltinami tuo, kad veikdami bendrininkų grupe, moteriai turint priėjimą prie mirusio brolio turto, iš jo dirbtuvių ir buto Palangoje...


Lietuvoje tik prasidėjus vietinių braškių sezonui, jų gausa ir įvairovė tapo naujos Renatos Ničajienės knygos „Gero maisto dienoraštis. Vasara“ pristatymo tema. Ją būriui svečių, tarp kurių – aktorė Eglė Jackaitė su bičiule Rasa Kulyte, „Žuvėdros“ treneriai Skaistutė ir Romaldas Idzelevičiai, šokėja Kristina Navickaitė-Tina su seserimi Agne...


Genoveita Krasauskienė „Palangos tilto“ redaktoriui suteikė unikalią galimybę – artimiau susipažinti su jos darbu Švietimo ir mokslo ministerijoje ir praleisti dalį dienos dalyvaujant viceministrės organizuojamuose pasitarimuose, posėdžiuose ir kituose renginiuose. Viceministrė G. Krasauskienė savo įprastinę darbo dieną paprastai pradeda anksti –7.30 val....


Praėjusį antradienį viešbutyje „Prie parko“ vyko pirmosios V. Schmidt personalinės tapybos parodos atidarymas, suintrigavęs ne vieną palangiškį ir miesto svečią. Paveikslų autorė, viena iš   Palangos moterų „Lions“ klubo  įkūrėjų, visuomenės veikėja, dabar tapusi ir dailininke, pristatė savo darbus visuomenei.


Miesto politikai savo pinigines atvėrė visuomenei

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 10 05 | Rubrika: Miestas

Kartą metuose Lietuvos politikai leidžia pažvelgti į savo turimus turtus bei santaupas. Kiekvieno rudens viduryje paskelbiamos jų turto deklaracijos, patenkina visuomenės smalsumą bei leidžia palyginti kokį „derlių“ per metus užaugino valdantieji.


Riešinių mezgėjos pristatė savo parodą

„Palangos tilto“ informacija, 2011 04 24 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį dar vieną pavasario gūsį padovanojo palangiškės, tautinio paveldo sertifikatus gavusios riešinių mezgėjos Birutė Čepienė ir Milda Zubernienė. Jos savo riešinių parodą atidarė dailės salone „Mostas“, kur susirinko gausus būrys sveikintojų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius