Visada jauna Senoji gimnazija atšventė 90 metų jubiliejų

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-04-22
Peržiūrėta
1803
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Visada jauna Senoji gimnazija atšventė 90 metų jubiliejų

Penktadienio vakarą Šv. Mišiomis Palangos Švč. Mergelės Marijos Dangun Ėmimo bažnyčioje prasidėjusi, šeštadienio dieną šventine eisena per Palangos miestą iki jūros tilto, kur į dangų nuskriejo balionai, nusidriekusi Palangos senosios gimnazijos 90 metų jubiliejaus šventė vainikuota įspūdingu per tris valandas trukusiu renginiu gimnazijos salėje, kur skambėjo iškilmingos kalbos bei sveikinimo žodžiai ir akį džiugino išmoningi gimnazistų pasirodymai.

90-metis – žingsnis link 100 metų jubiliejaus
„Kai žmogus, o juolab įstaiga švenčia savo jubiliejų, yra smagu, – kreipėsi į vos tilpusius erdvion Senosios gimnazijos salėn šventės svečius ir pačią gimnazijos bendruomenę ne tik šios ugdymo įstaigos jubiliejų, bet ir trisdešimt metų savo vadovavimo jai sukaktį šeštadienį minėjęs gimnazijos direktorius Algirdas Karačionka. – Net nežinau, kaip į jus kreiptis, nes čia susirinko ir dabar čia dirbantys pedagogai bei darbuotojai, ir besimokantys moksleiviai, ir kelių kartų buvę abiturientai, ir moksleivių tėvai. Tegu skamba ir oficialiai, bet leisiu sau kreiptis į jus: gerbiama Senosios gimnazijos bendruomene, kuri kūrė, kuria ir toliau kurs mūsų įstaigos istoriją. O istorija – turtinga, susidedanti iš prisiminimų. Ir leidžianti teigti, jog mokykla yra ypatinga tuo, kad ji visada jauna“.
Pasak direktoriaus, kalbant apie gimnaziją ir jos istoriją nevalia pamiršti tų, kurie dirbo ir gyveno bei kūrė mokyklą tada, kai mūsų dar nebuvo. A. Karačionkai itin malonu prisiminti šviesios atminties direktorių Juozą Kazlauską, iš kurio rankų jam teko perimti simbolinį tuometinės pirmosios vidurinės mokyklos raktą, kuris ir dabar kabo jo kabinete, ilgametį lietuvių kalbos ir literatūros mokytoją, jaunųjų filologų konkursams parengusį visą būrį laureatų Joną Brindzą, anglų kalbos mokytoją Joną Šarką ir visą eilę kitų pedagogų, stovėjusių prie mokyklos kūrimo ištakų. O taip pat ir tuos pedagogus, kurie dabar dirba ir prisideda prie vadovėlių bei metodinės medžiagos kūrimo.
„Per visus metus būta visko: ir gero, ir nelabai gero. Tačiau pastarieji prisiminimai išblėsta, o tai, kas buvo gero, atrodo, taip ir turėję būti, – kalbėjo direktorius. – Norėčiau išskirti paskutinį dešimtmetį, iš kurių įsimintiniausi 2008-ieji, kai po ilgų klajonių ir nerimo kėlusių aplinkybių tapome išgryninta keturmete gimnazija“.
Pasak A. Karačionkos, daug kas buvo padaryta ir daroma savomis jėgomis. Tačiau dera padėkoti ir kitoms Palangos ugdymo įstaigoms, iš kurių ateina ugdytiniai į Senąją gimnaziją, kurioje šiuo metu dirba 53 mokytojai, savo žinais perteikiantys 598 gimnazistams.
„Norisi tikėti, kad Senoji gimnazija, įžengusi į pirmuosius artėjančio šimto metų jubiliejaus metus, yra amžina, o visi tie, kurie čia ateina – geri ir geranoriški“, – sakė direktorius.

Sveikino garbūs svečiai
Į sceną direktoriaus A. Karačionkos pakviesti kilo gimnazijos su jubiliejumi pasveikinti atvykę svečiai: švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė, Švietimo ir mokslo ministerijos švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento vyriausioji specialistė Birutė Banevičienė, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir vicemeras Saulius Simė, buvusi Senosios gimnazijos mokinė ir mokytoja, Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė, Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė.
„Mieli pedagogai, darbuotojai ir gimnazistai. Labai gražu ir simboliška, kad gimnazija jubiliejų švenčia šiais metais, kai Palanga yra Lietuvos kultūros sostinė. Ačiū jums visiems, kad esate, būkite ir toliau bei ugdykite jaunus žmones, garsinančius Palangos vardą Lietuvoje ir pasaulyje, dar ne vieną šimtmetį“, – sakė meras Š. Vaitkus, pasveikinęs ir direktorių A. Karačionką, trisdešimt metų vedusį įstaigą teisingu keliu, bei įteikęs gimnazijai vertingą dovaną – multimedijos projektorių.
Švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio sveikinimą perskaitė viceministrė Genoveita Krasauskienė ir įteikė gimnazijos bendruomenei dovaną – laikrodį, kuris, skaičiuodamas minutes, valandas, dienas ir metus skatintų judėti į priekį, nesustoti ir neabejoti.
Padėka už išmintį, įžvalgas ir kantrybę įteikta direktoriui A. Karačionkai, 30 metų vedančiam gimnaziją į priekį. Padėkos raštais už ilgametį nuoširdų ir kūrybingą pedagoginį darbą apdovanoti ir mokytojai Jūratė Galinauskienė, Genė Pečiukevičienė, Vilma Urbonienė, Liudmila Agucevičienė, Rimgaudas Kornelijus Grabauskas.

Padėkos, padėkos...
Sveikinimo žodį tarė ir buvęs šios mokyklos mokinys bei mokytojas, vicemeras Saulius Simė, priminęs, jog kinų patarlė sako: mokytojas atidaro duris, pro kurias įeinam mes patys. „Ačiū mokytojams, atidariusiems man šias duris, ačiū buvusiems kolegoms – jūs nuostabūs“, – sakė vicemeras, įteikęs Savivaldybės vardu padėkas gimnazijos mokytojams, bendruomenės atstovams, darbuotojams bei moksleiviams – Z. Bružienei, J. Galinauskienei, L. Augucevičienei, B. Simutienei, A. Sakalauskaitei, B. Miseliūnaitei, J. Simučiui, G. Pečiukevičienei, A. Lukavičienei, A. Jazbutienei, R. K. Grabauskui, V. Urbonienei, D. Urbštienei, A. Žemaitaitienei, D. Rakauskienei, D. Stonkuvienei, A. Kleivai, S. Balčkaičiui.
Gimnaziją su jubiliejumi pasveikino ir Savivaldybės administracijos direktorė A. Kilijonienė, atskirai padėkojusi tiems mokytojams, kurie kūrė ne tik mokyklos, bet ir jos pačios gyvenimo pradmenis.
„90 metų – ilgas laiko tarpas tiek žmogaus, tiek įstaigos gyvenime, – kreipėsi į salėn susirinkusiuosius Švietimo skyriaus vedėja L. Valužienė. – Atsisukę atgal mes peržvelgiam nueitą kelią, per istorijos įvykius įvertiname pasisekimus ir galbūt suklupimus. Šiandien, kaip tie sąsiuvinio lapai už mano nugaros, į storą knygą sugula kiekviena gimnazijos diena. Žinot, mes galime renovuoti ir išblizginti pastatą, nupirkti baldus ir moderniausią įrangą, bet mokykla vis tiek bus šalta. O šilumą kuriate jūs visi: ir buvę, ir esantys, ir būsimi žmonės. Man malonu, kad galiu pasakyti: ne tik aš, bet ir daugelis palangiškių supranta, kad be Senosios gimnazijos, žinių ir kultūros lopšio, Palanga negali gyventi. Ačiū jums visiems, ačiū direktoriui, 30 metų vedusiam gimnaziją į tikslą“.
L. Valužienė gimnazijos bendruomenei padovanojo knygų bei įteikė Švietimo skyriaus padėkas trisdešimčiai pedagogų, darbuotojų bei pačių aktyviausių moksleivių.
Po iškilmingų kalbų prasidėjo įspūdingas renginys, kur persipynė eilės ir muzika, senos gimnazijos praeitį menančios nuotraukos ir naujausias filmukas apie ją, senos ir naujausios gimnazistų atliekamos dainos bei šokiai ir netradicinis bei intriguojantis madų šou.

Gyvuot ne vieną šimtmetį
Aplodismentai lydėjo R. Tamošiūno, S. Norkaus, R. Antanavičiaus ir G. Šedžio papuoštoje scenoje mokytojų Z. Šidlauskienės, D. Stonkuvienės, R. Radzevičienės ir N. Šakinienės surežisuoto renginio numerius, kuriuos parengti padėjo mokytojai S. Baltmiškienė ir E. Jucevičius, aplodismentai skambėjo ir jauniesiems rūbų dizaineriams: R. Liekytei, E. Kasmauskaitei, G. Mickutei, G. Šedžiui, G. Jurčytei, J. Rakauskaitei, R. Vaitkevičiūtei, V. Narmontaitei, T. Bondarevui, A. Raciūtei, E. Kaktytei, K. Griciūtei, R. Balsytei, V. Anužytei ir J. Zabitytei.
O pačioje renginio pabaigoje žodį vėl perėmė direktorius A. Karačionka, savo ruožtu įteikęs padėkas gimnazijos bendruomenės nariams bei viso jubiliejinio renginio rėmėjams. Ir vėl skambėjo sveikinimo žodžiai, šįkart iš gimnaziją baigusiųjų lūpų, nuo gimnazistų tėvų bei kitų Palangos savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklų vadovų. Seimo nario P. Žeimio sveikinimus perdavė jo padėjėjas Donatas Elijošius.
Paskutinis žodį tarė jaunosios kartos atstovas – mokinių parlamento narys Justinas Gecevičius, linkėjęs visiems gimnazijos šeimos nariams išlikti aktyviais, produktyviais, ryžtingais, ir kad po šimtojo jubiliejaus paminėjimo mokykla gyvuotų dar ne vieną šimtmetį.
Po oficialiosios renginio dalies vykusioje šventėje „Palangos tiltas“ kalbino buvusius gimnazijos moksleivius. Ir visi jie vienu balsu tikino: jeigu būtų įmanoma, jie su didžiuliu malonumu grįžtų į savąją mokyklą...

„Palangos tiltas” vykdo Spaudos, Radijo ir Televizijos rėmimo fondo projektą „Mes – Baltijos jūros vaikai”.

Jūsų komentaras:

o as 2013-04-24 19:54 (IP: 78.61.104.50)
prisimenu mokyklos svenciama 50 meti ...

senmerge 2013-04-24 17:46 (IP: 109.128.3.254)
o ku meras?

Taip pat skaitykite

Palangą pasiekė puiki žinia iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos –  Palangos senosios gimnazijos geografijos mokytojas ekspertas Nerijus Vaišvilas tapo Metų mokytojo premijos laureatu.Šimto metų jubiliejų švenčianti Palangos senoji gimnazija gruodžio mėnesį žurnale „Reitingai“ minima itin aukštose pozicijose.


Palangiški, šeštadienio vakarą gurkštelk jūros kartu su istorinę sukaktį – 100-o metų jubiliejų – švenčiančia Palangos senąja gimnazija.


Kitais metais Palangos senoji gimnazija minės 100 metų jubiliejų. Ši šventė svarbi ne tik Senosios gimnazijos bendruomenei, bet ir visam Palangos miestui. Šioje ugdymo įstaigoje mokosi Palangos jaunimas, savo pasiekimais džiuginantis ir miestą, ir visą Lietuvą. Gimnazijos istorija liudija, kad nuo įsteigimo iš čia kilo ir veržėsi naujos idėjos. Tai mokykla, turinti gilias tradicijas, kurios...


Penktadienį, spalio 1 d., Palanga smagiai atšventė Palangos kultūros ir jaunimo centro šokių ansamblio „Bočiai“ kolektyvo „Bočiai“ 60 metų veiklos jubiliejų.


Palangos senosios gimnazijos gamtos mokslų mokytojos gimnazistams, besidomintiems gamtos mokslais, organizavo kelionę į Taliną ir Tartu mokslo centrą AHHAA. Kelionė prasidėjo anksti – pirmą valandą nakties. Nors ir trūko miego, visiems rūpėjo iki soties pasišnekėti su draugais, todėl per Latviją Estijos link tamsoje riedantis autobusas ūžė kaip avilys.


Penktadienio vakarą Šv. Mišiomis Palangos Švč. Mergelės Marijos Dangun Ėmimo bažnyčioje prasidėjusi, šeštadienio dieną šventine eisena per Palangos miestą iki jūros tilto, kur į dangų nuskriejo balionai, nusidriekusi Palangos senosios gimnazijos 90 metų jubiliejaus šventė vainikuota įspūdingu per tris valandas trukusiu renginiu gimnazijos...


Kovo 23 dieną Klaipėdos apskrities jūros šaulių sąjunga savo būstinėje Klaipėdoje šventė neeilinę sukaktį – šiemet sukako 90 metų nuo sąjungos įkūrimo. Iškilmėse dalyvavo ir Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-osios rinktinės Palangos šaulių 6-osios kuopos šauliai.


Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje ieškota vietos dvasios

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 09 17 | Rubrika: Miestas

Rugsėjo 14 d. Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje vyko Europos paveldo dienų renginys tema „Genius loci. Vietos dvasia“. Ja siekiama atkreipti dėmesį į tai, kas sukuria savitą tiek atskiro paminklo, tiek rajono, tiek viso miestelio ar miesto „aurą“ – išskirtinę vietos dvasią.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius