VRK apžvalga: kaip keitėsi kandidatų į savivaldybių tarybų narius statistika nuo 1995 metų

Palangos tiltas, 2022-09-28
Peržiūrėta
1520
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

VRK apžvalga: kaip keitėsi kandidatų į savivaldybių tarybų narius statistika nuo 1995 metų

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) atliko apžvalgą, kaip keitėsi kandidatų skaičius visuotiniuose savivaldybių tarybų rinkimuose. Apžvalgoje surinkti statistiniai duomenys nuo 1995 m. VRK organizuotų Lietuvos savivaldybių tarybų rinkimų iki 2019-ųjų, kai savivaldybių tarybos bei merai buvo renkami pastarąjį kartą. 

Savivaldybių tarybų nariai renkami ketveriems metams. Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių tarybos narių skaičius nustatomas pagal tai, kiek konkrečioje savivaldybėje yra gyventojų. Daugiausiai tarybos narių šiuo metu dirba Vilniaus miesto, turinčio daugiau kaip 500 tūkst. gyventojų, savivaldybėje – 51. Mažiausiai – tik 15 tarybos narių yra Birštono savivaldybėje, kurioje gyvena nepilni 3,8 tūkst. rinkėjų. 

VRK duomenys rodo, kad aktyviausiai kandidatai savivaldybių tarybų narių postų siekė 2011 m. tąkart kandidatais buvo registruoti 16408 asmenys. Vangiausiai rinkimuose buvo dalyvauta 1997 m., kai VRK užregistravo tik 6276 savivaldybės tarybos nario mandato siekusius kandidatus. 

Bendras išrinktų savivaldybių tarybų narių skaičius per pastaruosius dešimtmečius keitėsi keliomis dešimtimis. 1995-aisiais į savivaldybių tarybas buvo išrinkti 1488 nariai. Šis skaičius labiausiai paaugo 2000 m., kai į tarybas buvo išrinkta daugiausiai narių – 1562. Vėliau jis palaipsniui mažėjo. 2011-aisiais buvo išrinkti 1526 tarybų nariai, o 2019-aisiais – 1502. 

Svarbu paminėti, kad nuo 2015 m., dėl pasikeitusio teisinio reguliavimo, prie kandidatų į savivaldybių tarybų narius skaičiaus buvo pridedamas ir kandidatų į savivaldybių tarybų narius–merus skaičius. 

Šiemet, įsigaliojus Rinkimų kodeksui, šis reglamentavimas vėl pakeistas ir 2023 m. kovo 5 d. vyksiančiuose savivaldybių merų rinkimuose išrinkti merai nebeturės savivaldybės tarybos nario mandato, tačiau galės pirmininkauti tarybos posėdžiams. 

Koks skaičius savivaldybių tarybų narių bus renkamas konkrečioje savivaldybėje 2023 m., VRK  jau yra paskelbusi ČIA.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Į viešumą kyla vis daugiau įtarimų, kaip savivaldybių tarybų nariai galimai grobsto lėšas: už mokesčių mokėtojų pinigus nuomojasi jiems patiems priklausančias mašinas, perkasi kompiuterius bei telefonus. 


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) išanalizavo Lietuvos savivaldybių tarybų narių kaitos duomenis ir parengė apžvalgą. Joje matoma, kaip keitėsi 60-ties Lietuvos savivaldybių tarybų sudėtys 2019-2023 m. kadencijos metu.


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimų rezultatus. 


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) apžvelgė, kaip keitėsi šiemet registruotų savarankiškų politinės kampanijos dalyvių skaičius lyginant jį su 2019 metų rinkimais. 


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad artėjančiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose balsuoti už savivaldybių tarybas ir merus teisę turės tik nuolatiniai savivaldybės gyventojai, savo gyvenamąją vietą konkrečioje savivaldybėje deklaravę ne vėliau kaip likus 60 dienų iki rinkimų. 


Spalio 7 d. (penktadienį) Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pradeda savarankiškų politinės kampanijos dalyvių registravimą 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose.


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) atliko apžvalgą, kaip keitėsi kandidatų skaičius visuotiniuose savivaldybių tarybų rinkimuose. 


Visoje Lietuvoje vykstant viešame masinio vertinimo dokumentų svarstyme visuomenė gali susipažinti su Registrų centro perskaičiuotomis projektinėmis žemės ir statinių vidutinėmis rinkos vertėmis, kurios įsigalios nuo kitų metų sausio. 


Likus mažiau nei metams iki 2023 m. savivaldybių tarybų narių rinkimų Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) išanalizavo Lietuvos savivaldybių tarybų narių kaitos duomenis ir parengė apžvalgą. Joje matoma, kaip keitėsi 60-ties Lietuvos savivaldybių tarybų sudėtys nuo pastarųjų visuotinių savivaldybių tarybų rinkimų, vykusių 2019 m. kovo 3 d., iki š. m. kovo 31 d. 


Palangos kurorto muziejuje penktadienį atidaryta neeilinė paroda „Paplūdimio mada. 150 metų. Iš AlexandreVassiliev kolekcijos“. Kokias sukneles vasaros metu dėvėdavo moterys, o vyrai kostiumus, dar 1850 metais, kaip keitėsi vasaros mados laikui bėgant, kokius aksesuarus mėgdavo, o kokie būdavo maudymosi kostiumėliai, – visa tai pamatyti galima naujoje parodoje, kuri...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius