Vykdant mokymus pasieniečiai buvo raginami papildyti savanorių ugniagesių gretas

Palangos tiltas, 2015-09-28
Peržiūrėta
1448
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vykdant mokymus pasieniečiai buvo raginami papildyti savanorių ugniagesių gretas

Rugsėjo 24 d. Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės Palangos užkardoje vyko gaisro gesinimo pratybos. Pasienio pareigūnai mokėsi pagal rinktinės vado patvirtintą darbuotojų veiksmų kilus gaisrui planą. Pagal scenarijų: užkardos pastato II-o aukšto poilsio kambaryje kilo gaisras, buvo stipriai uždūmintos tarnybinės patalpos. Pastate liko 33 darbuotojai ir 15 kursantų.
Pratybų metu budintis tiksliai apie gaisrą pranešė BPC Klaipėdos skyriui tel. 112 ir informavo atsakingus vadovus, pasieniečiai koordinuotai vykdė darbuotojų ir atvykusių į kursus kolegų evakuaciją iš pastato. Iš viso evakuoti 43 pareigūnai ir 5 darbuotojai. Laiku pasitiko atvykusias Palangos PGT pajėgas, suteikė ugniagesiams gelbėtojams reikiamą informaciją incidentui likviduoti.
Vėliau vyko praktiniai užsiėmimai naudojant gaisro gesinimo priemones, pamainų vyresnieji gesino realų gaisrą ne tik su gesintuvais, bet ir išbandė gaisrinius vandens švirkštus.
Pasieniečiams buvo išsamiai pristatyta Palangos ugniagesių gelbėtojų naudojama technika ir įranga.
Palangos PGT viršininkas Vidmantas Jarulis į tarnybinius užsiėmimus sukviestus iš įvairių miestų ir rajonų pasieniečius supažindino su nuo 2016 m. sausio 1 d. įsigaliojančiomis Priešgaisrinės saugos įstatymo nuostatomis, reglamentuojančiomis ugniagesių savanorių veiklą. Pakvietė kolegas pasieniečius būti aktyviems ir sąmoningiems bei aktyviai prisidėti prie pagalbos suteikimo į gaisrą ar kitą nelaimę patekusiems savo kaimynams ar bendruomenės nariams. Paskatino jaunus, stiprius ir puikios sveikatos vyrus kreiptis pagal savo gyvenamą vietą į savivaldybių priešgaisrinių tarnybų vadovus ir pateikti prašymus tapti savanoriais ugniagesiais.

Palangos PGT inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Emocinę paramą teikianti organizacija "Jaunimo linija" ieško naujų savanorių, kad telefoniniais ir internetiniais pokalbiais teiktų emocinę paramą jauniems žmonėms. 


Birželio 21 d. nuo 10 val. iki 12 val. Palangos savivaldybės teritorijoje, jūros priekrantėje bei adresu Kontininkų g. 26, Palangoje, bus organizuojamos funkcinės ugniagesių pratybos.


Velykų žinia - aiški: likite namuose, tik taip greičiau įveiksime koronaviruso pandemiją. Pasak Palangos policijos komisariato vadovo Algirdo Budgino, kurorto pareigūnai yra pasirengę užtikrinti šio sprendimo vykdymą. Esant poreikiui, pagalbą suteiks ir pasieniečiai, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, policijos rėmėjai, Karo policija.


Palangos oro uoste bei Klaipėdos jūrų uoste pasieniečiai sulaikė du Lietuvos piliečius, kurie buvo ieškomi dėl nusikaltimų. Trečiadienį, lapkričio 27 d., Palangos oro uoste VSAT pareigūnai atliko pasirinktinį kelių reisu Ryga – Palanga atskridusių keleivių patikrinimą. Tai yra Šengeno vidaus reisas, kuriuo keliaujančių asmenų nuolatinė kontrolė neatliekama, tačiau...


Spalio 26 d. Šventosios pagrindinės mokyklos pirmos ir ketvirtos klasės mokiniai lankėsi Palangos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, kur vyko prevencinė akcija „Moksleivi, būk saugus!”. Pagrindinis šios išvykos tikslas – supažindinti mokinius su ugniagesių profesijos specifika ir darbo sąlygomis.


Sausio 6-19 dienomis Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos budinčių pamainų pareigūnai treniravosi tobulindami savo įgūdžius gelbėjant ant ledo „įlūžusius“ žmonės.Mokymais siekta patobulinti žinias ir praktinius veiksmus, vykdant skęstančių žmonių gelbėjimo darbus, įvertinti ugniagesių gelbėtojų pasirengimą darbui su sauso tipo kostiumais ir gelbėjimo rogėmis gerinant...


Turiningai žiemos atostogas praleido Palangos sanatorinės mokyklos moksleiviai: dalyvavo išvykose, sportiniuose renginiuose, edukacinėse parodose. Gydytis į Palangos vaikų reabilitacijos sanatoriją „Palangos gintaras“ atvyksta mokiniai iš visos Lietuvos. Mokytojai stengiasi jiems surengti įdomias ir prasmingas edukacines išvykas po lankytinas Palangos vietas ir...


Rugsėjo 24 d. Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės Palangos užkardoje vyko gaisro gesinimo pratybos. Pasienio pareigūnai mokėsi pagal rinktinės vado patvirtintą darbuotojų veiksmų kilus gaisrui planą. Pagal scenarijų: užkardos pastato II-o aukšto poilsio kambaryje kilo gaisras, buvo stipriai uždūmintos tarnybinės patalpos. Pastate liko 33 darbuotojai...


Kieno atminimą derėtų įamžinti Palangoje ir kam pastatyti nors paminklą? Kol miestelėnai paburba, kad kurorte nėra deramai pagerbtas Palangos kūrėjų grafų Tiškevičių atminimas, Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos III-os rinktinės kariai ir jų vadas pulkininkas leitenantas Vytautas Reklaitis nusitaikė į Palangą – siūlo joje pastatyti paminklą...


Miesto piniginei papildyti – Rinkliavų centras

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 27 | Rubrika: Miestas

Miesto valdžiai apsisprendus steigti Rinkliavų centrą, praėjusį penktadienį Savivaldybės administracijos direktoriaus Valerijaus Kuznecovo įsakymu sudaryta komisija jo vadovu paskyrė UAB „Ginta ir partneriai“ dirbantį palangiškį Gintarą Žiukevičių, šiuo metu vadybininko pareigas užimantį boulinge „Cactus“.  Pastarojo kandidatūrą dar turės tvirtinti miesto Taryba.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius