Žemės valandą užtemo Palangos jūros tiltas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012-04-02
Peržiūrėta
1095
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Žemės valandą užtemo Palangos jūros tiltas

 Iš žvakių liepsnelių sudėliotas skaičius 60 bei valandai į tamsą paniręs jūros tiltas – taip šeštadienio vakarą atrodė didžiausias šalies kurortas Palanga.

„Prisijungdami prie Žemės valandos akcijos siekėme paskatinti žmones susilaikyti nuo bereikalingo vartojimo bei susimąstyti, jog bet kokius pokyčius turėtume pradėti kiekvienas nuo savęs“, – sakė Palangos kultūros centro direktorius Žilvinas Kažys.

Paminėti Žemės valandą prie tilto susirinko ir kurorto nevyriausybinių organizacijų jaunimas – dar prieš užtemstant tiltui, jo prieigose jaunieji palangiškiai iš žvakių išdėliojo skaičių 60, simbolizuojantį minutes, kurių metu Žemei bus leidžiama pailsėti. Ši akcija sulaukė ir praeivių dėmesio bei palaikymo.

20.30 val. išjungtas jūros tilto apšvietimas – valandai užgesintos visos 50 jį apšviečiančių elektros energiją tausojančių LED lempų. Per šį trumpą laiką sutaupyta 3 kilovatai energijos.

Jūros tiltas Žemės valandai paminėti pasirinktas ne atsitiktinai – pasak Kultūros centro direktoriaus pavaduotojo Nerijaus Stasiulio, šis objektas simbolizuoja ne tik didžiausią šalies kurortą, bet ir visą Lietuvos pajūrį.

Ž. Kažys teigė, jog kitąmet planuojama labiau išplėsti Žemės valandos akciją Palangoje. „Šiemet buvo pabandymas, jis pavyko – sulaukėme tik teigiamos aplinkinių reakcijos. Tikimės, kad kitąmet Žemės valandos metu Palangoje užtems ne tik tiltas, bet ir daugiau objektų. O ir nemažai gyventojų, kaip pastebėjau, noriai palaiko šią ekologinę idėją ir sutartą valandą išjungia šviesas namuose“, – kalbėjo Kultūros centro direktorius.

Šeštadienį Žemės valandos akcijoje dalyvavo 150 valstybių ir 6525 miestai. Kiekviename iš jų šviesos valandai užgeso 20.30 val. vietos laiku. Taip siekiama visuomenę paskatinti susimąstyti, ką kiekvienas iš mūsų galime padaryti, kad sumažintume pragaištingus žmogaus veiklos padarinius gamtai.

Lietuva akcijoje dalyvavo trečią kartą, šiemet šviesos išjungtos 14 šalies miestų bei miestelių. Palanga Žemės valandą minėjo pirmą kartą.


 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Per Velykų šventes Palanga atrodė tarsi vidurvasarį – į kurortą suvažiavo daugybė automobilių, J.Basanavičiaus gatvė buvo pilna žmonių, veikė kavinės, praeivius linksmino gatvės muzikantai.


Siekiant išvengti didelių žmonių susibūrimų, gruodžio 31 d. jūros tiltas jau 21 val. bus uždarytas, o atvertas visiems norintiems jis bus praėjus pusvalandžiui po vidurnakčio.


Šis savaitgalis Palangoje išskirtinis – didžiausias šalies kurortas mini grąžinimo Lietuvai šimtmetį. Įvairiose miesti kertelėse šurmuliuoja šventiniai renginiai, jo dalyvius nukeliantys į visai Lietuvai svarbius šimto metų senumo įvykius.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Skundų dėžutė.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Politikų, bendruomenės lyderių žodis.


Šeštadienį valandai užtemo Palangos jūros tiltas

„Palangos tilto” informacija, 2013 03 25 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį, kovo 23 d., 20.30 val. valandai užtemo Palangos jūros tiltas. Taip didžiausias šalies kurortas prisijungė prie visame pasaulyje minimos Žemės valandos.


Palanga tapo apdovanojimų „Travel.ru žvaigždė“ nugalėtoja, o tai įrodo kurorto indėlio į Lietuvos turizmą svarumą ir reikšmę.


Palangos tiltas – kaip iki šiol ar nuo šiol – Draugystės tiltas, simbolizuojantis Latvijos, Lietuvos ir Estijos tikrą ar menamą draugystę, nes ant jo penktadienį, pradedant kurorto sezono atidarymo šventę „Myliu Palangą“, lipo ir komplimentų Palangai pažėrė trijų Baltijos šalių parlamentų pirmininkės? Vakar Palangos savivaldybės vicemeras S....


Žemės valandą užtemo Palangos jūros tiltas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 02 | Rubrika: Miestas

Iš žvakių liepsnelių sudėliotas skaičius 60 bei valandai į tamsą paniręs jūros tiltas – taip šeštadienio vakarą atrodė didžiausias šalies kurortas Palanga.


Palanga šeštadienį prisijungs prie pasaulyje jau šeštą kartą rengiamos akcijos „Žemės valanda“, kurios metu visi raginami vienai valandai išjungti šviesą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius