Žengiant profesionalumo link – kurorto krepšinio garbę nuo šiol gins „Palanga“

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012-02-09
Peržiūrėta
1132
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Žengiant profesionalumo link – kurorto krepšinio garbę nuo šiol gins „Palanga“

Jau visai netrukus bus užverstas dar vienas Palangos krepšinio istorijos puslapis. Jau šį šeštadienį (vasario 11 d.) Šventosios pagrindinės mokyklos sporto salėje, rungtynėse su Latvijos krepšinio klubu „Valmiera“, palangiškiai į aikštelę išbėgs vilkėdami naujus marškinėlius su „Palangos“ pavadinimu. „Žengiam profesionalumo link ir tikimės, kad pokyčiai klubui išpranašaus šviesią ateitį“, – „Palangos tiltui“ sakė klubo direktorius Regimantas Juška.

 

Tikslas – kopti į viršų

Vasario 7 d. kurorto komanda neatsilaikė prieš kaimyninės Latvijos ekipą „Valmiera“ ir turėjo pripažinti pastarųjų pranašumą. Tačiau, kaip sakė R. Juška, ginklų palangiškiai dar tikrai nesudėjo. „Šiose rungtynėse puikai pasirodė jaunasis krepšininkas Mantas Mockevičius. Svečiuose pralaimėjome 11 taškų skirtumu, tad namuose sieksime revanšo. Kaimynus turime įveikti didesniu nei 11 taškų skirtumu. Jeigu taip bus – iškovosime teisę žaisti Baltijos krepšinio lygos iššūkio taurės finaliniame ketverte. Tikiuosi, kad prie pergalės prisidės ir namų sienos, ir komandos sirgaliai. Jų Šventojoje visuomet sulaukiame. Pamenu, kuomet rungtynių tvarkaraštis būdavo palankesnis, turėjome šaunių, energingų sirgalių būrį. Pradedant vaikais, vyresniais komandos gerbėjais, rėmėjais, baigiant Šventosios seniūnu, kuris visuomet entuziastingai palaikydavo komandą. Jo dabar ypač pasigendame. Kiekvienas sirgalius mums yra brangus. Sudėtingiau rungtyniauti Klaipėdoje. Stebėti rungtynių susirenka nemažai žiūrovų, bet palaikymo trūksta. Kaip ir kiekvienam krepšinio klubui, taip ir mums, sirgalių palaikymo norisi. Palangoje mus atpažįsta tik savi – krepšiniu besidomintys žmonės, taigi išlepinti dėmėsiu tikrai nesame. Stebėti rungtynių galėtų ateiti daugiau žmonių“, – pasakojo R. Juška.

 

Treneris – optimistas

Kaip ir kiekviename darbe, taip ir Palangos krepšinio komandoje yra narių, be kurių – kaip be rankų. „Tikrai nenorėtumėme prarasti Dane Johnson. Jis yra tas, kurį praradus, galėtumėm pasakyti – dabar jau bus blogai. Tačiau kaip ir bet kurios kitos srities profesionalą, jį kalbina ir kiti Lietuvos krepšinio klubai. Siūlo dvigubai didensį uždarbį, galbūt geresnes sąlygas. Tikimės jį išsaugoti bent jau iki šio sezono pabaigos. Iš Palangos jis išvykti nenori, tačiau jį spaudžia agentai, klubai. Taip pat galime pasigirti puikiais palangiškiais, pavyzdžiui, jau minėtu Mantu Mockevičiumi, Mindaugu Reminu. Pastarasis labai gerai sužaidžia rungtynes namuose, – geriausius vardijo pašnekovas bei išdavė šių metų planus. – Pesimistai sako, kad mes esame paskutiniai Lietuvos krepšinio lygoje. Kadangi aš esu optimistas, sakau kad mes esam 12 Lietuvoj, o tai yra labai geras rezultatas. Būti 12, kuomet už mūsų nugarų yra dar koks 50 komandų – nėra blogas rezultatas. „Palangai“ LKL trūksta vienos-dviejų pergalių iki aukštesnės pozicijos. Praėjusiais metais LKL užėmėme 12 vietą, šiemet turim tikslą bent viena ar dviem vietom pakilti. Ar taip ir bus? Tikiuosi ir tai yra realu“.

 

Rėmėjai – itin svarbu

Kodėl nutarta keisti pavadinimą? „Kadangi mūsų krepšinio klubo biudžetas nėra didelis, turime pagalvoti ir apie rėmėjus, kurių tikrai randame nelengvai. Manome, kad jiems būtų maloniau remti „Palangos“ komandą negu „Naglio“, taip pat – atiduodame duoklę miesto savivaldybei, kuri jau daug metų remia mūsų miesto komandą ir jos indėlis į klubo biudžetą sulig kiekvienais metais didėja. Savivaldybę vadinčiau didžiuoju mūsų komandos gelbėtoju, tad vadinti komandą Palangos „Palanga“ – logiška. Vadinsimės miesto, o ne kalno pavadinimu“, – geros nuotaikos nestokojo Regimantas.

Netrukus „Palangos“ krepšininkai ne tik pasipuoš nauja apranga, džiaugiasi ir atsinaujinusia komanda. „Klube dirba nauja, profesionali vadybininkė Milda Griciūtė bei fotografė Ieva. Tikimės, kad naujos komandos narės įneš šviežio oro gūsį. Atsinaujins ir mūsų tinklalapis, kuriame palangiškiai galės matyti ir naujų komandos nuotraukų, ir video klipų. Žengiam profesionalumo link ir tikimės, kad tai mums padės pritraukti naujų rėmėjų. Tam, kad klubas gyvuotų“, – sakė R. Juška.

 

Keičiasi tik komandos pavadinimas

Įdomu, kaip klubo naujienas priimė komanda? „Visi supranta, kad „Naglis“ Lietuvoje paliko pėdsaką. Žinoma, neapsieisime ir be popierizmo – reikės pakeisti pavadinimus ir lygose, kuriose žaidžiame, ir tvarkaraščių lenteles. Klubas išlieka tas pats – „Naglio“. Tik komanda atstovaujanti Palangai vadinsis „Palanga“. Reprezentacinė Palangos „Palanga“, o vaikai vis tiek žais „Naglio“ klube. Labai norėtųsi turėti vieną stiprų rėmėją, galbūt sutiktumėm žaisti net su jų pavadinimu, tačiau kol kas labai vargstam su komandos biudžetu, trūksta lėšų. Jeigu lygintumėm Klaipėdos „Neptūno“ komandą ir jai skiriamą Klaipėdos savivaldybės finansavimą su Palanga – mums savivaldybė padeda ir gerai padeda. Žinoma, Klaipėdos komandos biudžetas didesnis. Nežiūrint to, kad Klaipėda trečias pagal dydį Lietuvos miestas, o Palanga maža – žaidžiam toj pačioj Lietuvos krepšinio lygoj. Ir žaidžiam vienodam lygyje. Kol kas „Neptūną“ įveikiam rezultatu 2:1. Taigi apgailėtini tikrai nesame“, – kalbėjo R.Juška.  

 

Keisis komandos sudėtis

Dar viena naujiena klube – pasikeitę žaidėjai. „Kaip žinia, „Naglis“ yra ta komanda, kuri negali mokėti žaidėjams didelių pinigų. Rudenį buvom „pasiskolinę“ vieną žaidėją iš Rusijos CSK klubo. Ten jis buvo nevertinamas, nelabai reikalingas. Palangoje jis žaidė gerai ir grįžo į CSK jau kaip reikalingas žaidėjas. Tačiau esame profesionali komanda. Kaip ir kiti Lietuvai atstovaujantys krepšinio klubai treniruojame ryte bei vakare. Turime komandoje ir tokių žaidėjų, kurie rytinėje treniruotėje nepasirodo. Vien dėl to, jog jie yra moksleiviai, studentai, neakivaizdines studijas pasirinkę studentai. Kadangi nesame vienas iš tų klubų, kurie žaidėjams galėtų pasakyti: „Ne, jūs gaunate pinigus, tad nieko kito veikti negalite, išskyrus treniruotis“, turime leisti jiems mokytis. Gal šioje vietoje ir prasilenkia profesionalumas su mėgėjišku krepšiniu, tačiau savo komanda aš tikiu“, – teigė klubo vadovas. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sakoma, gera pradžia – pusė darbo. Bet ne krepšinio aikštelėje Palangoje. Pirmą kėlinį žaidimo taisykles diktavusi Seimo narių krepšinio rinktinė netrukus išsikvėpė ir Palangą paliks gavusi į kailį 66-84. Nors po pirmo kėlinio jai audros niekas nežadėjo – jį parlamentarai laimėjo 15—11.


Mindaugas Skritulskas, palangiškis Seimo narys, sukurpė išradingą idėją, kaip į Palangą atvilioti visą būrį Seimo narių, iš valdančios daugumos ir opozicijos. Ne tik Palangą ir Šventąją apžiūrėti, bet ir paprakaituoti kurorto universalioje sporto arenoje.


Dovanokime knygas, kurios keičia gyvenimą!


Sezono uždarymo renginyje praėjusį antradienį klubo vadovai padėkojo ir įteikė atminimo prizus žaidėjams bei klubo rėmėjams.


Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalinio ketverto šeimininkė „Palangos“ komanda savo žiūrovams padovanojo tikrą krepšinio šventę ir bronzos medalius – trenerio Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai rungtynėse dėl trečios vietos 80:65 (22:20, 17:12, 14:9, 27:24) įveikė Jonavos „Petrochemą“.


Pralaimėjimą pirmosiose Baltijos krepšinio lygos (BBL) „Top 16“ etapo rungtynėse patyrė užsieniečių pasipildžiusi „Palangos/Triobet“ ekipa. Kurorto komanda išvykoje Estijoje rezultatu 75:84 (25:20, 14:24, 20:22, 16:18) nusileido Talino „Kalev/Cramo“ krepšininkams.


Jau visai netrukus bus užverstas dar vienas Palangos krepšinio istorijos puslapis. Jau šį šeštadienį (vasario 11 d.) Šventosios pagrindinės mokyklos sporto salėje, rungtynėse su Latvijos krepšinio klubu „Valmiera“, palangiškiai į aikštelę išbėgs vilkėdami naujus marškinėlius su „Palangos“ pavadinimu....


Palangos kavinės vilioja krepšinio sirgalius

Ugnė RAUDYTĖ, 2010 08 31 | Rubrika: Miestas

Vyrų krepšinio pasaulio čempionatas Turkijoje Palangos verslininkams padeda pratęsti sezoną ir ...  pinigų byrėjimą į kasą. Nemažai Palangos kavinių bei barų, vykstant čempionatui, skelbia akcijas maistui ar gėrimams. Tikslas akcijų aiškus: pritraukti kuo daugiau krepšinio žiūrovų.


Dar vienas „Naglio“ žingsnis link finalo

„Palangos tilto“ informacija, 2010 04 13 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangos krepšinio komanda „Naglis“ Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pusfinalyje trečiosiose serijos rungtynėse nugalėjo Pakruojo komandą „Meresta“ ir taip priartėjo dar vienu žingsneliu prie finalo. Namie vykusiose varžybose palangiškiai nugalėjo atvykusius svečius rezultatu 95:80.


Jaunieji palangiškiai – Europos jaunimo krepšinio lygoje

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 12 | Rubrika: Miestas

Vaikų krepšinio komanda kartu su savo treneriu Regimantu Juška intensyviai ruošiasi sunkioms Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) varžyboms. Praėjusių metų gruodžio mėnesį vykę į Lenkijos miestą Vroclavą ir ten išbandę savo jėgas susitikimuose su komandomis iš Rusijos, Lenkijos bei Lietuvos, šį savaitgalį namie laukia kovingai nusiteikusių svečių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius