Žiežirbas įskėlė daugiabutyje atlikti darbai

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-05-17
Peržiūrėta
1189
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Žiežirbas įskėlė daugiabutyje atlikti darbai

Į redakciją užsukusi palangiškė Birutė Intienė papasakojo, dėl kokių priežasčių jai sukėlė pyktį jų daugiabučio namo administratorė – UAB „Palangos butų ūkis“. Kaip aiškino moteris, stogo kaina – pernelyg didelė, tokiomis kainomis tris kartus stogą būtų buvę galima uždengti, medžiagų pripirkta daugiau nei reikėjo, vamzdžiai sutvarkyti taip pat abejotinai. Palangiškė tikino, kad viską žūtbūt išsiaiškins ir nepaliks viso to taip ramybėje. Tuo tarpu daugiabutį administruojantys specialistai teigė, jog viskas buvo aptarta iš anksto, gyventojai tuomet jokių priekaištų neturėjo.

Regi daug nelogiškų sprendimų
Daugiabutyje, esančiame Sodų g. 6, gyvenanti Birutė ėmėsi ginti gyventojų interesų, kai pamatė, kad lyg ir „nesueina sąskaitų galai“, kai darbų imasi „Palangos butų ūkis“.
„Stogą sutvarkė bet kaip, o kaina – milžiniška: padalino 18 tūkst. eurų sumą ne pagal stogo plotą, o pagal butų kvadratūrą – po 11,91 eurų už kvadratą. Ir jiems dabar galai nesueina, skaičiuojant, bet iš mūsų reikalauja pinigų. Pagal jų skaičiavimą, tai išeitų 700 kvadratų, o jie iš mūsų reikalauja apmokėti 1500 kvadratų plotą. Mums, pagal tai, kad stogas yra gerokai mažesnis, nei prašoma sumokėti, ir kaina turėtų būti visai kita – dešimčia tūkstančių mažesnė nei kad dabar mokam. Beje, apskaičiavome stogą, jis yra 550 kvadratinių metrų ploto. Negi čia logiška? Dalį sumos jau esame sumokėję, o ką daryti, turim mokėti, jeigu nemokėsim, grasina antstoliais“, – situaciją pradėjo pasakoti B. Intienė.
Palangiškė suabejojo ir pirktų medžiagų kiekiu. Neva nupirkta kai ko per daug ir daug didesnėmis kainomis nei būtų galima gauti eiliniam pirkėjui.
„Štai, nupirkta midos, vadinamojo ruberoido, mažiau, nei užkelta ant stogo. Sumokėjo 262 eurus. Nupirko polistirolo, jis gi lengvas, o už pakėlimą, neva atliktą darbą, priskaičiuota beveik šimtas eurų. Ir dar ne vienas toks logikos neturintis neatitikimas. Prašiau Savivaldybės pagalbos, kad būtų galima pažiūrėti visus dokumentus, nes įprastai nerodo. Gavau raštą, jog nusiųsta ir Butų ūkiui, jog turi parodyti“, – pasakojo palangiškė Birutė.
Moteris nuogąstavo, jog su daugiabutį administruojančia įmone sunku išsiaiškinti, jie teigia, kad buvo viskas sutarta iš anksto. „Taip, buvo sutarta dėl darbų, bet mes nesitarėme, kad apmokestinimas bus toks, mūsų atžvilgiu, neteisingas“, – guodėsi Birutė, papasakojusi, jog susirinkimo metu ir buvo pasakyta, jog už vieną kvadratinį metrą gyventojams reikės mokėti po 11,91 eurų, bet neišsiaiškinta, jog taip bus skaičiuojama pagal kiekvieno gyventojo buto kvadratūrą.

Sumą padalino į tris dalis
Pasak pašnekovės, panaši situacija buvo ir su vamzdynu, kurio tvarkybos darbams gyventojai atseikėjo 10 tūkstančių eurų.
„Išties, mūsų namo vamzdyno būklė jau buvo labai bloga. Sutikome tvarkyti, kaip ir stogą, gi žmonėms bėga per lubas, norisi tvarkingai gyventi, bet kad visus darbus atlieka atmestinai, tik pinigus didžiulius pasiima“, – kategoriška buvo ponia Birutė.
Už stogo remontą gyventojams mokėtina suma padalinta į tris dalis, kad mokesčių našta nebūtų tokia sunki. „Gerai, padalino į tris dalis, bet mano dėmesį patraukė tai, kad dar papildomai prie šios sumos mums reikia sumokėti ir PVM. Vien PVM man reikia mokėti 43 eurus. Paprastas stogas ir tiek daug mums jis atsieina“, – pasakojo Birutė.
Moteris teigė, jog kitą savaitę bus organizuojamas daugiabučio gyventojų ir UAB „Palangos butų ūkis“ susirinkimas, kurio metu, anot palangiškės, gyventojai kels klausimą ir dėl administratoriaus pakeitimo. Neva jau seniai yra surinkti gyventojų parašai. „Tokios sumos eina, daugiau laukti nebegalime“, – kovoti pasiryžusi Birutė.

Nebuvo pastabų ar pretenzijų
UAB „Palangos butų ūkis“ direktorė Jurgita Trinskienė informavo, jog konkursas dėl Palangos Sodų g. esančio gyvenamojo namo plokščiojo stogo dangos remonto darbų vyko praėjusių metų rugsėjo mėnesį. Konkursą laimėję „Pastatų meistrai“ buvo pasiūlę optimaliausią darbų kainos ir apimties santykį su bendra projekto suma – 17859,60 eurų.
„Gyventojų bendruomenė šį sprendimą palaikė – nebuvo pastabų ar pretenzijų, todėl jau lapkritį prasidėjo darbai. Su pertrauka šaltam žiemos sezonui, kada tokiems darbams nėra tinkamų oro sąlygų, visi stogo remontai darbai buvo pabaigti šių metų balandį. Atsižvelgiant į faktines išlaidas, galutinė projekto suma net sumažėjo – iki 17814,95 eurų“, – teigė vadovė.
Pasak pašnekovės, vadovaujantis tiek konkurso sąlygomis, tiek teisės aktais, visa minėta suma buvo padalinta pagal nuosavybės teise valdomą plotą. Po darbų atlikimo buvo palaikyta gyventojų iniciatyva asmeniškai apžiūrėti suremontuotą stogą. Apžiūros metu rangovas ir techniniai prižiūrėtojai suteikė visą informaciją apie atliktus darbus, jų kiekius bei atsakė į kitus gyventojų klausimus.
„Apgailestaujame, jeigu atskirų butų savininkai negalėjo dalyvauti apžiūroje arba negavo visos reikiamos informacijos“, – teigė įmonės vadovė.
Pašnekovės teigimu, visi stogo remonto darbai atitinka sutarties sąlygas ir statybos kokybės standartus, numatytus atitinkamais normatyviniais dokumentais.
„Gyventojai yra raginami kreiptis į pastato techninį prižiūrėtoją, jeigu yra pastebėję darbų kokybės trūkumų – atliktiems darbams rangovas yra įpareigotas teikti garantinį aptarnavimą“, – patarė UAB „Palangos butų ūkis“ vadovė J. Trinskienė, patikinusi, jog kiekvienas gyventojams jiems yra svarbus, gi jeigu nebūtų gyventojų, nebūtų ir jų.

 

Jūsų komentaras:

klausimėlis 2018-05-21 07:46 ([email protected] / IP: 86.100.63.84)
Tai koks gi to stogo plotas?

Kostas 2018-05-20 07:30 ([email protected] / IP: 88.119.39.72)
Didele beda ir su "Kretingos bustu", už paslaugas labai idomios kainos rodo, kad kažkas yra labai negerai su vadovavimu ar tai nesugebejimas pirkti paslaugas, ar tyčinė veikla.

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės administracija informuoja, kad š. m. birželio 1 d. buvo atlikti Palangos miesto vaikų žaidimų aikštelių smėlio parazitologiniai tyrimai, kurių metu parazitologinės taršos neaptikta.


Remontuoti būstą ar patalpas gali tekti gan dažnai. Tačiau kas kiek laiko remontuoti – normalu, o kas kiek – per retai ar per dažnai? Aišku, vienareikšmiško atsakymo niekur tikrai nerasime, bet galime pasvarstyti apie tai, kokios tendencijos pasaulyje ir mūsų šalyje yra dažniausios bei kaip remontuoti būtų teisingiausia. Taigi, kas kiek laiko rekomenduojama atlikti remontą?


Vienas iš šilumos kainą apsprendžiančiųjų faktorių yra biokuro kaina, kurį perkame per BALTPOOL biržą. Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT) rugsėjo pradžioje savo tinklapy paskelbė, kad per metus biokuro kaina biržoje didėjo 19,8 procento. Ko tikėtis Palangos šilumos vartotojui? Apie tai „Palangos tiltas“ kalbėjosi su UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktore Giedre Juršėne.


Antradienį, balandžio 7 d., Palangoje pradėjo veiklą mobilioji brigada, imanti tepinėlius COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriniams tyrimams atlikti. Pirmąją mobiliosios brigados darbo dieną tepinėliai paimti trims pacientams – dviem Lietuvos piliečiams bei vienam Latvijos piliečiui, dirbančiam mūsų šalyje. Šiandien, trečiadienį, tepinėliams paimti jau...


Džiovykla Ganyklų gatvės daugiabutyje

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 23 | Rubrika: Miestas

Kas lankėsi Egipte ar Ispanijoje, matė, kad namų šeimininkės skalbinius ten drąsiai kabina ant balkonų ar tiesiog ar virvių virš turistų galvų skersgatviuose. Tačiau pamatyti tokį vaizdą Palangoje, ypač vienoje pagrindinių gatvių (Ganyklos g.), šiuolaikiniame name – neįprasta.


Ką daryti, kai netenkina atlikti remonto darbai

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 06 21 | Rubrika: Miestas

Kai vieni nesugebame ko nors pasidaryti, kviečiame pagalbą, – tai įprasta. Pagalbos prireikė ir palangiškei Zitai Paulauskienei, pageidavusiai, kad patyrę meistrai išbetonuotų sodo namelio grindis. „Už 12 kvadratinių metrų grindis sumokėjau 450 eurų ir padarė taip nekokybiškai, net baisu. Svarbiausia, kad darbus atlikusių meistrų nebegalėjau prisikviesti...


Į redakciją užsukusi palangiškė Birutė Intienė papasakojo, dėl kokių priežasčių jai sukėlė pyktį jų daugiabučio namo administratorė – UAB „Palangos butų ūkis“. Kaip aiškino moteris, stogo kaina – pernelyg didelė, tokiomis kainomis tris kartus stogą būtų buvę galima uždengti, medžiagų pripirkta daugiau nei reikėjo, vamzdžiai sutvarkyti taip pat...


Jau beveik šimtadienį nuo miesto šilumos ūkio perėmimo mininti savivaldybės įmonė UAB „Palangos šilumos tinklai“ energingai ruošiasi didžiausiam išbandymui: naujajam šildymo sezonui. Jau kitą savaitę bus pradėta testuoti naujoji biokuro katilinė, įmonės specialistai baigia likviduoti lokalizuotus testuojant gedimus šilumos trasose...


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos veiksmų programą Palangoje yra vykdomas projektas „Palangos mokyklos - darželio „Pasaka“ rekonstrukcija“. Mokykla-darželis yra viešos paskirties pastatas, kuris be paramos lėšų nebūtų pajėgus atlikti pastato rekonstrukcijos darbų mažinant suvartojamos energijos sąnaudas.


Vyksta bažnyčios restauravimo darbai

Ugnė RAUDYTĖ, 2011 04 12 | Rubrika: Miestas

Palangos Švenčiausiosios Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia pasipuoš nauju stogu. „Toliau bus tęsiami stogo ir fasadų restauravimo darbai. Jau šiais metais didžioji restauravimo darbų dalis bus atlikti, o tuo labai džiaugiasi visa parapija“,- kalbėjo Palangos bažnyčios klebonas Marius Venskus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius