Žinomi Lietuvos kino aktoriai rinkosi į neįprastą stovyklą Šventojoje

Palangos tiltas, 2022-08-31
Peržiūrėta
1694
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuotraukos Editos Markevičienės
Nuotraukos Editos Markevičienės

Ateinančių metų pradžioje kino teatruose pasirodys dabar Šventojoje gyvenančio scenaristo-režisieriaus Ruslano Abdulajevo kriminalinis trileris „Tu mano deimantas“.

Filmo kūrėjas žada dar nematytą erotikos ir įtampos pliūpsnį lietuviškame kine, o pirmą kartą Lietuvoje prodiuserinės kompanijos Maobori Production suorganizuota filmo repeticijų stovykla, nustebino ne tik poilsiautojus, bet ir pačius aktorius.

Keturių dienų aktorių stovykla Šventosios paplūdimyje traukė ne vieno poilsiautojo akį. Repetuoti filmo scenų susirinko aktoriai Vytautas Medineckas- Ironvytas, Edgar  Bechter, Sergej Severjanov, Ugnė Zavistauskaitė ir Saulius Baltrūnas. 

Scenaristo- režisieriaus Ruslano Abdulajevo ir jo žmonos prodiuserės Eglės Adomavičiūtės įkurta prodiuserinė kompanija Maobori Production nori kelti lietuvišką komercinį kiną į naują lygį, todėl skyrę labai daug dėmesio pasiruošimui filmavimams, suorganizavo repeticijų stovyklą filmo aktoriams. 

Paklausus režisieriaus, kodėl jis pasirinko repeticijas daryti paplūdimyje prie minios poilsiautojų, kepinant trisdešimt laipsnių karščiui, atsakymas buvo netikėtas: „Jeigu aktoriai sugebės tokiomis sąlygomis įvykdyti paskirtas užduotis, tai filmavimo aikštelėje bus žymiai lengviau, kadangi nusimato sunkūs filmavimai dėl įtempto siužeto. Aktoriai turi būti tvirtai pasiruošę.“

 „Norėdami turėti kokybišką rezultatą, aktoriai turi ne tik gerai vaidinti, bet ir reikalui esant pakoreguoti išvaizdą pagal savo personažą. Pasiruošti personažams padeda rėmėjai- aktoriai sportuoja Gymplius sporto klube, balina šypsenas  CLINIC | DPC klinikoje. Tai yra detalės, kurios didžiąja dalimi nulemia filmo kokybę. Džiaugiamės, kad jaučiame verslo palaikymą, kurie supranta tokių paslaugų svarbą,“ – pasakoja prodiuserė Eglė.

Ironvytas dalinasi pasidalino mintimis apie stovyklą: „Per visą savo aktorystės karjerą turėjau nemažai projektų tiek su lietuvių, tiek su užsienio kompanijomis, tačiau pirmą kartą buvau pakviestas į kūrybinę filmo stovyklą repetuoti būsimų vaidybinių scenų. Lietuvoje dažniausiai repetuodavome tik veiksmo scenas, per kurias su kaskadininkais mokydavomės kaip taisyklingai smūgiuoti ar kristi, kad per kameras atrodytų kuo tikroviškiau. O šį kartą ieškojome personažų charakterių tarpusavio santykiuose. Tikrai įdomi patirtis. O smagiausia, kad tai darėme prie jūros. Jūra, saulė, mėgstama veikla – kas gali būti geriau. Tokia patirtis, manau, teigiamai veiks visą kūrybinės komandos „chemiją”, nes po tokio „team buildingo” tarpusavio santykiai sustiprėja. Tikiu, kad ta komandinė dvasia, kurią sukūrėme, persikels ir į filmavimo aikštelę.”

Pagrindinį vaidmenį atliekantis Edgar Bechter apie stovyklą pasakoja: „Turiu labai daug filmavimosi patirties, bet pirmą kartą gyvenime repetuoju filmą! Taip turėtų pradėti dirbti kiekvienas režisierius bei prodiuserinė kompanija, ir tada mūsų kinas pakils visai į kitą lygį. Stovykloje mes ne tik geriau pažinome savo personažus, bet turėjome puikią progą tapti artimesniais kaip asmenybės, kas yra neįkainojama mūsų srityje.”

„Mano įsitikinimu, svarbiausia dirbant kadre yra laisvė ir ryšys su partneriu. Stovyklos dėka gavome galimybę džiazuoti ir atsiskleisti vieni kitiems. Mano praktikoje tai – unikalus reiškinys, kuris, manau, turėtų tapti neatsiejama pasiruošimo darbų dalimi,” – atsiliepia apie stovyklą Ugnė, atliksianti taip pat vieną iš pagrindinių vaidmenų.

„Tokia stovykla Lietuvoje buvo organizuota pirmą kartą, buvo stipru, atmosfera buvo nereali, išanalizavome kiekvieną sceną. Repeticijos prieš filmavimą yra labai svarbu aktoriui ir režisieriui.. Esu šimtu procentų įsitikinęs, kad filmas bus labai geras,“ – sakė Sergej Severjanov.

Filmo komandą stovyklos metu maitino Šventojoje esantis baras  Irish Pub, kuris bus ir filmo rėmėjas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dainuojantys aktoriai: Olegas Ditkovskis ir Saulius Bareikis


Nuo gruodžio 1 d. Palangos kino teatras „Naglis“ perduodamas Lietuvos kino centrui, šis etapas leidžia pereiti prie pastato rekonstrukcijos darbų, paskutinės Regioninės filmotekos steigimo dalies. 


Ketvirtadienį pasibaigusiame Palangos miesto savivaldybės administracijos organizuotame neveikiančio kino teatro „Eldija“ pastato Šventojoje aukcione už turtą pasiūlyta pradinė kaina – 1,08 mln. eurų.


Ateinančių metų pradžioje kino teatruose pasirodys dabar Šventojoje gyvenančio scenaristo-režisieriaus Ruslano Abdulajevo kriminalinis trileris „Tu mano deimantas“.


Europos šalių kino forumas „Scanorama“, antrą kartą rengiantis mažuosius festivalius Lietuvos miestuose ir siūlantis europietiško kino atostogas su „Scanoramos vasara“, atkeliauja į Palangos pajūrį.


Palangos valdžia birželį už 1,08 mln. eurų pradinę kainą bandys parduoti neveikiančio kino teatro „Eldija“ pastatą Šventojoje.


Po metų pertraukos prancūziško kino seansai vėl vyks LNDM Palangos gintaro muziejuje bei Palangos kurorto muziejuje sausio 28 d.– vasario 12 d. „Žiemos ekranai“ – tai nuo 2004 m. Prancūzų instituto Lietuvoje rengiamas festivalis, vykstantis keliolikoje Lietuvos miestų. Siekiama pristatyti naujausias autorinio prancūziško kino tendencijas ir supažindinti žiūrovus su kino istorijoje svarbiais...


Nuo birželio 1 dienos visi palangiškiai, kaip ir bet kurios kitos savivaldybės gyventojai, sulaukę 16 metų, yra kviečiami savarankiškai registruotis skiepui nuo koronaviruso. Žinomi kurorto žmonės ragina pasinaudoti tokia galimybe ir pasiskiepyti. „Kuo daugiau žmonių kuo greičiau tai padarys, tuo sparčiau grįšime į iki pandemijos buvusias gyvenimo vėžes“, – sakė...


Liepos 22-31 d. Palangoje treniruočių stovyklą surengė nacionalinė krepšinio rinktinė. Į stovyklą besirenkantys krepšininkai susitiko po 2 metų pertraukos, tačiau daug laiko pasidalyti gyvenimo džiaugsmais ir rūpesčiais žaidėjai neturės. Jau visai netrukus prasidės pasiruošimas rugpjūčio 31–rugsėjo 15 d. Kinijoje vyksiančiam čempionatui.


Lietuvos konservatoriai rinkosi į sąskrydį Šventojoje

"Palangos tilto" informacija, 2016 07 18 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį, liepos 16 d., Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos nariai iš visos šalies rinkosi Šventojoje, į jau tradicija tapusį TS-LKD sąskrydį, kurio metu vyko Tarybos posėdis ir buvo patvirtintas galutinis kandidatų daugiamandatėje apygardoje 2016 m. Seimo rinkimams sąrašas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius