Žmonės, kreipkitės pagalbos, jeigu jos jums reikia – savanoriai pasirengę jums padėti! (SKELBIAMOS SAVANORIŲ NUOTRAUKOS)

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-04-03
Peržiūrėta
2564
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savanorių, norinčių padėti sunkumų dėl koronaviruso pandemijos patiriantiems palangiškiams, sąrašas sparčiai didėja – jų praėjusios savaitės viduryje buvo vos 13, o šio trečiadienio popietę – jau per 30. Tačiau koronaviruso pandemijos sukeltos krizės pabaigos dar nematyti, o tai reiškia, kad Palangai reikės dar daugiau pagalbos rankų.

Paprašyta apsižvalgyti aplink

„Kadangi palangiškiai nesikreipė į Palangos savivaldybę pagalbos – visi savimi rūpinosi patys ar sulaukė giminaičių pagalbos, paprašėme pačių savanorių pasižvalgyti savo kaimynystėje, akyliau stebėti joje gyvenančius žmones ir atkreipti dėmesį, kam ir ko reikia“, – sakė Albertas Martinaitis, Palangos miesto savivaldybės ekstremalių situacijų (EKS) komisijos narys, atsakingas už savanorių koordinavimą esant ekstremaliai situacijai.
Toks principas pasiteisino – palangiškiai, priklausantys rizikos grupėms, ypač – senjorai, jau išdrįsta kreiptis, prašydami parnešti vaistų, maisto, siuntinį iš pašto ar tiesiog pavedžioti jų šunį.
„Tiesa, tai – tik pirmieji tokios pagalbos pavyzdžiai, bet esu įsitikinęs, kad ekstremaliai situacijai tęsiantis atsiras ir daugiau pažeidžiamų palangiškių, kurie išdrįs kreiptis pagalbos, ir pačių savanorių, pasiryžusių skirti savo laiką geradarystei“, – sakė A. Martinaitis.

Padeda užsakyti kaukių internetu

Paminėti pavyzdžiai – toli gražu ne visa savanorių pagalba. Vis dar trūkstant apsauginių kaukių, savanoriai miesto senjorams, turintiems minimalių kompiuterinio raštingumo įgūdžių, padeda internetu užsisakyti veido kaukių, kitų sanitarinių prekių, atlikti būtiniausius mokėjimus.
„Jeigu kaukės užsakomos į paštomatą, savanoriai jas iš jų paima ir pristato tokios paslaugos pageidavusiems gyventojams“, – pasakojo Ekstremalių situacijų komisijos narys.
Pirmiesiems darbams savanoriai jau buvo pasitelkti praėjusios savaitės pradžioje – praėjusio antradienio vakarą dalis Palangos savanorių dirbo priimant į Palangos oro uostą lėktuvu iš Londono atvykusius keleivius. Jie padėjo nukreipti keleivius į tam tikrus autobusus.

Savanoriai pradėjo bendradarbiauti

Siekiant efektyvesnės pagalbos, Palangos miesto savivaldybės savanoriai pradėjo bendradarbiauti su Palangos moterų klubu „Lions“ – dalijamasi informacija apie gyventojus, kurie prašo lauke pavedžioti augintinius, kuriems reikia vaistų, maisto. „Man pasirodė labai graži „Lions“ mintis pagalbos besikreipusiems žmonėms pristatyti ir knygų. Jos daugeliui palangiškių tikrai praskaidrins nuotaiką karantino laikotarpiu“, – įsitikinęs A. Martinaitis.
A. Martinaičio koordinuojami savanoriai pradėjo bendradarbiauti ir su miesto socialinės rūpybos įstaigomis. „Informavome jas, kad, esant poreikiui, jos gali kreiptis pagalbos į mūsų savanorius“, – sakė jis.

Savanoriai bus pristatomi ir laikraštyje

Bendru sutarimu, nuo šio penktadienio miesto laikraštyje „Palangos tiltas“ bus pristatomi savanoriai. „Manau, kad kai žmonės laikraštyje pamatys konkrečias, galbūt net jiems pažįstamų žmonių nuotraukas, su individualiais prisistatymais ir individualia informacija, kokią konkrečią paslaugą vienas ar kitas savanoris teikia, tuomet pralaušime tarpusavio pasitikėjimo ledus – atsiras daugiau į mus besikreipiančiųjų“, – tiki A. Martinaitis.

Rūpinamasi savanorių saugumu

Nors naujų savanorių įsijungimas į geradarystės veiklą yra visokeriopai skatinamas, tačiau neužmirštama pasirūpinti ir savanorių saugumu – jie įspėjami dėvėti apsaugines kaukes ir laikytis saugaus socialinio atstumo. „Pavyzdžiui, mūsų savanorių neišvysite judresnėse miesto vietose ir įspėjančių kitus nesiburti į didesnes grupes – tam yra policijos pareigūnai“, – sakė pašnekovas.
Savanoriai bus aprūpinti reikiamomis apsaugos priemonėmis – veido kaukėmis bei pirštinėmis.

Ragina būti pilietiškus

A. Martinaitis ragina visus palangiškius būti pilietiškus ir sąmoningus – tereikia kiekvienam Palangos bendruomenės nariui apsižvalgyti ir pastebėti, ko ir kam reikia šiuo nelengvu metu.
„Kviečiame dėl pagalbos kreiptis gyventojus, ypač – rizikos grupei priklausančius vyresnio amžiaus žmones, kuriems pavojinga eiti į parduotuvę nusipirkti maisto ar į vaistinę – vaistų, reikia kitokios pagalbos“, – sakė A. Martinaitis.
Dėl pagalbos galima kreiptis tel. 8 686 01378. Galima tai padaryti ir elektroniniu laišku: [email protected].

Ragina savanoriauti

EKS narys tikisi, kad dar daugiau žmonių, atitinkančių savanoriams keliamus reikalavimus, artimiausiu metu papildys augantį Savivaldybės savanorių būrį. „Savivaldybės vardu kviečiu sveikus, rizikos grupei nepriklausančius pilnamečius asmenis tapti savanoriais ir padėti organizuojant izoliuotų ar turėjusių kontaktą su sergančiais koronaviruso liga asmenų maitinimą, transportavimą, apgyvendinimą bei teikiant kitas paslaugas“, – sakė A. Martinaitis.
Į Savivaldybės kvietimą savanoriauti atsiliepė ne tik fiziniai asmenys, bet ir kelios įmonės.
Norintieji tapti savanoriais kviečiami užpildyti anketą, kurią rasite Palangos miesto savivaldybės administracijos interneto svetainėje: http://www.palanga.lt/savanorystes-anketa/6337.
Pildant ją, prašoma tik vardo, pavardės, kontaktinių duomenų ir teiraujamasi, kokią funkciją savanoriai norėtų ir galėtų atlikti.
Svarbu žinoti, jog savanoriu gali būti fizinis asmuo iki 60 metų, neturintis sveikatos sutrikimų ir nekontaktavęs su sergančiais koronaviruso (COVID-19) liga.

Svarbūs kontaktai

Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskirti asmenys, atsakingi už konkrečių paslaugų teikimo gyventojams koordinavimą karantino laikotarpiu.
Esant Savivaldybės numatytų izoliavimosi patalpų poreikiui skambinti tel. 8 615 59396.
Jei asmuo izoliavimosi namuose metu neturi artimųjų, galinčių pristatyti maisto ir kitų būtinųjų priemonių, skambinti tel. 8 686 01378.
Vaikų priežiūra išimtiniais atvejais, jeigu to neįmanoma įgyvendinti namuose – el. p. [email protected] arba tel. 8 620 69275.
Žmonių su negalia bei pagyvenusių žmonių priežiūra išimtiniais atvejais – [email protected] arba tel. 8 611 16120, 8 615 27568.
Atpažinę koronaviruso simptomus, nedelsiant skambinkite nemokama karštąja koronos linija – 1808. Kitais atvejais telefonu susisiekite su savo šeimos gydytoju – konsultacija bus vykdoma nuotoliniu būdu.
Dėl Jūsų pačių ir Jūsų artimųjų saugumo skatiname likti namuose – saugokime save ir aplinkinius.
Koronaviruso informacija – 1808

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ikiteisminį tyrimą atliekantys Palangos miesto PK pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – padėti nustatyti mirusios, iki šiol neatpažintos apie 70 metų moters tapatybę.


Ikiteisminį tyrimą atliekantys Palangos miesto PK pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – padėti atpažinti nuotraukose užfiksuotą asmenį, galintį suteikti tyrimui vertingos informacijos.


Jei turite jums priklausančią erdvę – sodą ar kiemą, tokiu atveju, verta pagalvoti ir apie tai, kokie elementai turėtų joje atsirasti, kad jūsų gyvenimas būtų dar kokybiškesnis. Bene greičiau į galvą ateina mintis, kad šias erdves reikia puošti įvairiais augalais – tam, kad būtų galima mėgautis itin estetišku vaizdu, o taip pat – įvairiais...


Greitas gyvenimo tempas, stresas, nuovargis ir netinkama mityba gali sutrikdyti jūsų virškinimą. Idealu, jei laikotės tvarkingo maitinimosi režimo, laiku valgote sveiką ir subalansuotą maistą. Deja, bet dauguma šiuolaikinių žmonių tikrai nespėja laiku ir sveikai pavalgyti. Kai kurie atsisako pusryčių, kiti nespėja pavalgyti pietų arba greitosiomis kažko užkanda tiesiai prie darbo...


Palangos miesto savivaldybė ragina kurorto gyventojus, kurie turi mobilumo (judėjimo) sunkumų, serga koronaviruso infekcija, taip pat – asmenis, kurie dėl koronaviruso infekcijos vengia ar negali išeiti iš namų, pasikliauti savanorių pagalba – jie jums į namus pristatys maistą, vaistus, siuntinius, mėgstamą leidinį, pagal galimybes įgyvendins kitus prašymus....


Prašome padėti atpažinti asmenį. Ikiteisminį tyrimą atliekantys Palangos miesto PK pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – padėti atpažinti nuotraukoje užfiksuotą asmenį, galintį suteikti tyrimui vertingos informacijos. Pažinusius asmenį, prašome informuoti telefonu 8 700 64716, arba el. paštu [email protected]


Savivaldybės savanorių, norinčių padėti sunkumų dėl koronaviruso pandemijos patiriantiems palangiškiams, yra apie 30, tačiau itin aktyvių – apie 10. Bendru sutarimu su Savivaldybės ekstremalių situacijų komisija, „Palangos tiltas“ pristato Savivaldybės savanorius.


Savanorių, norinčių padėti sunkumų dėl koronaviruso pandemijos patiriantiems palangiškiams, sąrašas sparčiai didėja – jų praėjusios savaitės viduryje buvo vos 13, o šio trečiadienio popietę – jau per 30. Tačiau koronaviruso pandemijos sukeltos krizės pabaigos dar nematyti, o tai reiškia, kad Palangai reikės dar daugiau pagalbos rankų.Palangoje sužalotas jaunas vyras aprašė istoriją, kaip siekdamas pagalbos blaškėsi per tris ligonines dviejuose miestuose. Pacientas pasidalino savo subjektyviu patyrimu apie kontaktus su medicinos personalu, ir jam suteiktą pagalbą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius