Žurnalas „Lietuvos pajūris“ lieka ištikimas sau: daug gyvenimo prieskonių patyrusiuose žmonėse „išlukštename“ jei ne deimantą, tai bent lietuviško gintaro grynuolį

Linas JEGELEVIČIUS, 2023-07-28
Peržiūrėta
1576
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Žurnalas  „Lietuvos pajūris“ lieka ištikimas sau: daug gyvenimo prieskonių patyrusiuose žmonėse „išlukštename“ jei ne deimantą, tai bent lietuviško gintaro grynuolį

Jūsų rankose – naujas nemokamo žurnalo „Lietuvos pajūris“ numeris. 

Jeigu jo dar neturite, žvalgykitės jo miesto bibliotekoje, Savivaldybėje, Turizmo informacijos centre, kavinėje „Caffeine“ prie bažnyčios. Tai – tik kelios jums patogios vietos centre. Žinoma, žurnalą mielai įteiksime ir laikraščio „Palangos tiltas“ redakcijoje. Primenu: žurnalas gimė būtent kaip „Palangos tilto“ priedas.

Ir vėl likome ištikimi senai žurnalo tradicijai – rašyti apie paprastus (taip, taip – būta ir įžymybių žurnale, jų yra ir šiame!), bet įdomius, su daug gyvenimo prieskonių pajūrio žmones, juose „išlukštenti“, jei ne deimantą, tai bent lietuviško gintaro grynuolį.

Man įdomiausi tie pokalbiai, kai aptarus interviu ir jį baigus, regis, žmogų priešais save jau pažįsti kaip nuluptą, o jis ar ji – diktofonui jau nesisukant – užsimena „tarp kitko“ apie ką nors „nesvarbaus“ ir netikėto, kas kilsteli bent jau mano antakius.

„Tarp kitko, prieš dešimt metų, sulaukusi beveik 40, aš pasikrikštijau – man to reikėjo“, – mūsų pokalbio gale prisipažino Patricija, naujojo „Lietuvos pajūrio“ viršelio herojė. Toks neblėstantis energijos kamuoliukas!

Gyvenime mėtyta ir vėtyta klaipėdietė laimę, svajonių darbą ir ramybę rado Turkijoje, Antalijoje. Perla Dental Centre klinika, jai atlikusi dantų implantaciją, pasiūlė dirbti ryšių su lietuviais pacientais vadove.

Palangos baseino plaukimo trenerė ir architektė bei trijų atžalų mama Lina (tiek apie ją težinojau iki mums susitinkant interviu) mane taip pat privertė aiktelėti, pasirodo, ji – šių metų Lietuvos freediving-o (nėrimo ir nardymo be papildomos įrangos sulaikius kvėpavimą) šalies čempionė bei karatė fanatė. O tokia kukli!

Žinoma, pristatyti kitos mūsų žurnalo herojės, Nomedos Kazlaus, operos žvaigždės, ir Palangos didelės bičiulės, nereikia. Po valandos interviu dingtelėjo, kad Nomedą pažįstu jau kelis gyvenimus. Tokia ji įtraukli, žemiška, bet pakylėta.

Jeigu man reikėtų rinkti mieliausią frazę, pasakytą kurio nors herojaus ar herojės, rengiant šį žurnalą, be abejonės, ja taptų buvusio Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko žodžiai: „Klaipėda – miestas su siela dryžuotais marškinėliais, tai – visada jauna širdis, plakanti džiazo ritmu.“

Ar yra kas nors gražiau apibūdinęs mūsų uostamiestį?

40 kilogramų atsikračiusi palangiškė Sandra, dar viena mūsų žurnalo herojė, prisipažįsta pagaliau tapusi laiminga: „Išsilaisvinau iš savo paties kalėjimo!“

Link 80-ies artėjanti Lina Gaudiešienė, taip pat palangiškė, „Lietuvos pajūriui“ sakė: „Nejaučiu jokio fizinio skirtumo tarp jaunystės ir šiandienos.“ Nieko sau!

Perskaitę ar bent atidžiai pervertę naują „Lietuvos pajūrį“, ir jūs skubėkite pabumpsėti kamuoliu, su vėjeliu pralėkti pajūrio dviračių trasa ar tiesiog pasivaikščioti.

Gi ne veltui sakoma: „Sveikame kūne – sveika siela.“ Ir, žinoma, svarbiausia – neužmiršti jų abiejų. O jei jaučiate, kad jie – silpnesni, pajūris – puiki vieta abu sustiprinti.

 

Linas Jegelevičius

„Lietuvos pajūris“ ir „Palangos tiltas“ redaktorius

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jūsų rankose – naujas nemokamo žurnalo „Lietuvos pajūris“ numeris.  Jeigu jo dar neturite, žvalgykitės jo miesto bibliotekoje, Savivaldybėje, Turizmo informacijos centre, kavinėje „Caffeine“ prie bažnyčios. Tai – tik kelios jums patogios vietos centre. Žinoma, žurnalą mielai įteiksime ir laikraščio „Palangos tiltas“ redakcijoje. Primenu: žurnalas gimė būtent kaip „Palangos tilto“...


LNDM Palangos gintaro muziejuje gegužės 19 dieną, penktadienį, 18 val. atidaroma kartu su Vokietijos gintaro muziejumi parengta paroda „Gintaras iš gelmių“.


Palangos „Kuršiai“ oficialiai paskelbė, kad prie komandos vairo lieka vyr. treneris Povilas Šakinis.


Po audrų pajūrio gyventojai skuba ieškoti gintaro, tačiau aplinkosaugininkai ragina būti budriems – vietoje gintaro galite rasti baltojo fosforo gabalėlių.


YCHO STUDIJA –  lietuviško dizaino namai, kur susitinka ypatingos, charizmatiškos ir originalios asmenybės ne tik vasaros nuotykiams, bet ir stiliaus atradimams. 


Partnerystėje su "Palangos tiltu" išleistas naujas žurnalo "Lietuvos pajūris" vasaros-rudens numeris tęsia kelionę per Lietuvą - šįkart vėl Vilniuje. O jau netrukus pradėsime leisti žiemos sezonui skirtą žurnalą. Kas jam turi idėjų, pasiūlymų?


Ko gero, kai skaitote šias eilutes, „Palangos tilto“ žurnalą „Lietuvos pajūris 2019”, jau matėte, o gal ir spėjote visą perskaityti. Žurnalas vasario 15 d. buvo pristatytas ir paleistas į kelionę pas skaitytojus pagrindinės žurnalo herojės, Sandros Vainorės vadovaujamame bare-„pabe“ „Resort Pub“, kuris anksčiau buvo žinomas kaip kavinė...


Į Palangą atvykęs svečias privalo padaryti bent du dalykus – pasigrožėti Baltijos jūra nuo tilto ir užsukti į Palangos gintaro muziejų. Apsilankyti muziejuje – ne pramoga, atšausite, bet Palangos gintaro muziejus – išskirtinis. Buvusioje grafų Tiškevičių rezidencijoje 1963 metų rugpjūčio 3 dieną įkurtas muziejus turi kuo nustebinti kiekvieną lankytoją....


Rytoj, šeštadienį, Palangos J. Basanavičiaus gatvėje bei paplūdimyje prie jūros tilto, prapliups gintaro lietus – didžiausias šalies kurortas jau septintą kartą kviečia į Gintarinio savaitgalio šventę bei 3-ąjį Lietuvos gintaro rinkimo čempionatą. Kaip ir kasmet, gintaro lietumi pramogautojus džiugins jūrų dievas Bangpatys, kuris vidurdienį savo kelionę...


Kartais smalsu dirstelėti pro rakto skylutę ir sužinoti, ką veikia kaimynas, pažįstamas ar kitas mums kuo nors reikšmingas žmogus. „Palangos tiltas“ pakalbino miestą puošiančius ar kitaip prie kurorto gerovės prisidedančius žmones ir pasmalsavo, kaip jie leidžia savaitgalius, kokių įdomių laisvalaikio pomėgių turi. Visai netikėtai užkalbinti pašnekovai atvėrė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius