Sena nuoskauda pažadino nemalonius prisiminimus

Sena nuoskauda pažadino nemalonius prisiminimus

Rasa GEDVILAITĖ, 2017 11 30

Iš Šiaulių su šeima į Palangą rugsėjo pradžioje atvykęs Kastytis Lazdauskas už tai, kad nesusimokėjo automobilių stovėjimo rinkliavos, gavo baudą. Jis pripažįsta, jog istorija – jau senesnė, tačiau atradęs nuotraukas ir ją prisiminęs, jis parašė atsiliepimą „Palangos tiltui“, norėdamas išsiaiškinti, ar kelio ženklas, kad aikštelė yra mokamoje zonoje, neklaidina. Palangos miesto rinkliavų centro direktorius Bronius Martinkus paaiškino, jog ženklinimas šioje vietoje yra tikslus, o vairuotojams priminė, kad būtina stebėti kelio ženklus.

Nepavyko tinkamai išsiaiškinti
Kaip papasakojo šiaulietis Kastytis, toji istorija įvyko lietingą rugsėjo 2 dieną. Ir nors praėjo nemažai laiko, iki šiol jam nepavyko išsiaiškinti, kur buvo jo klaida.
„Atvykome į Palangą pavaikščioti pajūriu, pasėdėti kokioje nors kavinėje. Atvažiavus į pajūrį, pastačius automobilį Kastyčio gatvėje nepastebėjau kokių nors ženklų (o jie buvo, matyt, mano klaida), kad tai yra mokama stovėjimo zona. O pažvelgęs į ženklus, esančius toliau, mačiau, kad tai yra tiesiog automobilių stovėjimo aikštelė. Matyt, nemokama, bent jau taip atrodė, žiūrint į ženklus. Na, ir pasivaikščiojus pajūriu, pasėdėjus kavinukėj ir grįžus prie automobilio, ant lango radau raudoną „papuošimą“, kuris maloniai pranešė, kad aš dabar skolingas už stovėjimą „mokamoje“ aikštelėje už visą nuostabią dieną. Pabandžius susisiekti „raudoname biliete“ nurodytu telefonu ir paklausti, ką reiškia toks ženklinimas, buvau „nukreiptas“ skundus rašyti Palangos savivaldybei, nes jo „darbas rašyti baudas, o ne ženklus statyti“. Taip ir padariau... Deja, ten atsiliepęs ponas pasakė, kad „visą vasarą visiems buvo rašomos baudos ir aš pirmas toks, kuriam nepatinka ženklinimas, ir pats kaltas, kad nepastebėjau, jog tai mokama zona“. Taigi, prisipažįstu kaltas ir atgailauju, kad pažeidžiau Palangos savivaldybės stovėjimo aikštelių taisykles ir nesumokėjau stovėjimo mokesčio, todėl su didele atgaila susimokėjau už visos dienos stovėjimą – nepamenu tiksliai, lyg 12 eurų. Ir jeigu tiksliai suprantu, tokių pinigų užtektų nusipirkti kuro nuvažiuoti į Ventspilį. Jame stovėjimas nemokamas, gatvės tokios pačios gražios, įrengti suoliukai ir panašiai... Taip ir padarysiu kitą vasarą, kad nereikėtų mokėti už stovėjimo aikšteles, plepėti su arogantiškais tarnautojais“, – prisiminė istoriją šiaulietis.
Jis ženklus tądien ir nufotografavo, norėdamas parodyti ir kitiems, jog, jo nuomone, ženklinimas šioje vietoje yra klaidinantis, nes nėra lentelės, nurodančios, kad mokėjimo aikštelė yra mokama.

Kelio ženklai įrengti
Palangos miesto rinkliavų centro direktorius B. Martinkus informavo, kad Kastyčio gatvės atkarpa nuo Neringos g. iki Naglio al. Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu yra įtraukta į sąrašą Palangos miesto gatvių, kuriose už automobilių stovėjimą aktyviojo kurortinio sezono metu (nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d.) yra mokama vietinė rinkliava.
„Kad Jūsų minimu atveju vairuotojams būtų patogu sumokėti rinkliavą, aikštelėje yra įrengtas parkomatas (jis matomas ir vairuotojo atsiųstoje nuotraukoje). Apie tai, kad įvažiuojama į mokamą automobilių stovėjimo zoną, informuoja kelio ženklai, – teigė B. Martinkus. – Važiuojančius į Jūsų minimą Kastyčio gatvės aikštelę apie mokamą automobilių stovėjimą šioje miesto dalyje aktyviojo kurortinio sezono metu informuoja kelio ženklai „Stovėjimo zona“ su papildoma lentele (Nr. 840 „Mokamos paslaugos“). Jie įrengti visose gatvėse, kuriomis galima įvažiuoti į mokamą automobilių stovėjimo zoną Kastyčio gatvės atkarpoje: Žvejų gatvėje (prieš sankirtą su Neringos g.), Kastyčio gatvėje (prieš sankirtą su Neringos g.), Smilčių skersgatvyje (prieš sankirtą su Neringos g.) bei Neringos gatvėje (prieš sankirtą su Jūratės g.)“.
Direktorius atkreipė dėmesį, kad vairuotojas privalo pažinti kelio ženklus, stebėti juos bei laikytis kelio ženklų reikalavimų.
Pašnekovas taip pat pasidalino nuotraukomis, kuriose matyti, jog kelio ženklai, įspėjantys apie mokamą automobilių stovėjimą minimoje miesto dalyje, yra įrengti ir aiškiai pastebimi.


Jūsų komentaras:

CAPTCHAPETRAS 2017-12-03 15:43 (IP: 86.38.15.80)
O KAS GALĖTU IŠAIŠKINTI AR VASAROS LAIKU PASTATYTAS ŽENKLAS EISMAS DRAUDŽIAMAS MECHANINĖMS TRANSPORTO PRIEMONĖMS ( IŠ BIRUTĖS AL. Į BASANAVIČIAUS GATVĘ) , NEPAŽEIDŽIA J. BASANAVIČIAUS GATVĖJE GYVENANČIŲ ŽMONIŲ TEISĖS? NIEKAS NEGALI IŠAIŠKINTI, KAŽIN AR PATI SAV. SUSIGAUDO?

Taip pat skaitykite

Žmogų priima pagal rūbą, palydi pagal protą – byloja sena patarlė. O kaip mus priima Palangos miestas?


Iš Šiaulių su šeima į Palangą rugsėjo pradžioje atvykęs Kastytis Lazdauskas už tai, kad nesusimokėjo automobilių stovėjimo rinkliavos, gavo baudą. Jis pripažįsta, jog istorija – jau senesnė, tačiau atradęs nuotraukas ir ją prisiminęs, jis parašė atsiliepimą „Palangos tiltui“, norėdamas išsiaiškinti, ar kelio ženklas, kad...


Iš Berlyno į Lietuvą atvažiavęs Abramas Bruckus neteko žado: už Palangos centre jo senelių turėtą 17 arų sklypą jam miesto pakraštyje esančiuose laukuose buvo pasiūlytas 5,5 aro žemės lopinėlis.  „Toks įspūdis, kad už atimtą „Mercedes-Benz“ automobilį nori atlyginti brukdami dviratį“, – Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) siūloma...


Ilgai užtrunkate tualete? Turite bėdų, apie kurias garsiai nekalbama? Apie jas nedrįstate prisipažinti net gydytojui? Nuo hemorojaus, vidurių užkietėjimo ar išmatų nelaikymo niekas nemirė, bet šios problemos gyvenimą paverčia nemielu. Gėda ir nemalonu. Tokius pasiteisinimus girdi  proktologas docentas Paulius Žeromskas, kai pacientų paklausia, kodėl taip ilgai kentė...


„Kūrybiškumo, židinio šilumos, minkštų teptukų ir naujų idėjų prikeliant seną ir parodant naujoje šviesoje“ – tai tik vienas iš daugelio palinkėjimų, kurie buvo surašyti svečių knygoje projekto „Laiko perspektyvos“ dalyviams, įsikūrusiems Birutės parko sargo namelyje.


Palangos „Bamo“ rajono gyventojai džiaugiasi gražėjančia aplinka. Kažkada pamirštas, apgriuvęs, netvarki ngas rajonas palangiškiams dabar tik kelia nemalonius prisiminimus. Jie piktinosi, kad kurorto valdžia nesirūpino jų gyvenamąja aplinka. Dabar gyventojai teigia, net šiukšlės labiau renkamos, nei anksčiau.


Kažkuomet Jono vardas buvo pats populiariausias, juo pakrikštydavo daugelį berniukų, palaipsniui populiarumas blėso, vėl kilo. Tačiau viena aišku, Jonai visuomet išliks, o kaip gi kitaip, juk jiems netgi skirta šventė, kurią švenčia visa Lietuva. Artėjantį penktadienį šia proga vėl deginsim laužus, palydėsim ilgiausią dieną, džiaugsimės trumpiausia naktimi. Palangiškiai Jonai sutartinai...


Sugrįžus į prisiminimus

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 08 29 | Rubrika: Miestas

Senose nuotraukose atgyja prisiminimai. Ne paslaptis, jog sugrįžti į jaunystės laikus, juo labiau, jei jie buvo laimingi – malonu. Tokią galimybę turėjo palangiškis Jonas Lacvikas, kuriam pavyko nusikelti į jaunystės laikus pažvelgus ne į savo fotografijų albumą, o atsivertus „Palangos tilto“ numerį. Jame pozuojantis jaunuolis žvelgia ramiu žvilgsniu į jūrą.


Biblioteka glaudžia daugybę istorijų, kurias visas savomis rankomis paliečia joje dirbantys darbuotojai. Surūšiuotos, radusios savo vietas jos suranda ir savo skaitytojus. Šią misiją vykdo atsidavę knygai ir jos puoselėjimui darbštūs bibliotekos darbuotojai. Itin išraiškingai apie savo vykdytą veiklą papasakojo buvusi Šventosios bibliotekos vedėja Anelė-Emilija Mažeivaitė ir ne šiaip...


Mes politikams – žmonės ar rinkėjai?

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 03 27 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje klausant palangiškės Danutės Apalainienės kalbos apie Palangos šilumos ūkio problemas, vis augo nuoskauda:  juk taip iš tribūnos turėtų kalbėti miesto gyventojų išrinktas ir palangiškių interesus įsipareigojęs ginti Tarybos narys.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius