Palanga, ilgai ieškojusi turgaus direktoriaus su ekonominiu ir teisiniu išsilavinimu, pagaliau išsirinko – turgui vadovaus darželio auklėtoja

Linas JEGELEVIČIUS, 2024-01-05
Peržiūrėta
13172
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

  Palanga, ilgai ieškojusi turgaus direktoriaus su ekonominiu ir teisiniu išsilavinimu, pagaliau išsirinko – turgui vadovaus darželio auklėtoja

Ilgai tūpčiojusi, reikalavusi, kad būsimasis miesto turgaus direktorius turėtų ir ekonominį, ir teisinį išsilavinimą – tiesa, pastarojo reikalavimo, ilgai nesant kandidatų, buvo atsisakyta – Palangos miesto savivaldybės administracija pagaliau išsirinko UAB „Palangos klevas“, kuris administruoja turgų, direktorių. Tiksliau – direktorę: lopšelio-darželio ikimokyklinio ugdymo vyresniąją mokytoją Ingą Galdikienę.

Savivaldybė ignoruoja redakcijos paklausimus

Nors „Palangos tiltas“ triskart Savivaldybei pateikė paklausimą informacijai dėl konkurso, jokio atsakymo nesulaukė. 

Kad I. Galdikienė – naujoji turgaus direktorė, „Palangos tiltui“ patvirtino šaltiniai turguje, Savivaldybėje ir miesto Taryboje.

„Dabar ji turi praeiti visų specialių institucijų patikrą. Konkurse ji dalyvavo ne viena. Buvo ir už ją kompetentingesnių kandidatų,“ – „Palangos tiltui“ sakė šaltinis Savivaldybėje.

Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ internetiniame tinklapy skelbiama, kad I. Galdikienė dirba ikimokyklinio ugdymo vyresniąja mokytoja.

Ponia Inga neatsakė į „Palangos tiltas“ paklausimą raštu.

Puiki, kūrybiška, iniciatyvi mokytoja

Darželio direktorė Jolanta Rimkienė ignoravo „Palangos tilto“ klausimus apie I. Galdikienės išsilavinimą ir darbo stažą.

„Dėl duomenų apsaugos tikrai negaliu apie šią mokytoją atskleisti duomenų. Galiu tik charakterizuoti, kad puiki, kūrybiška, iniciatyvi mokytoja,“ – sakė J. Rimkienė.

Toks Savivaldybės pasirinkimas gerokai nustebino kurorto turgaus prekeivius ir miesto politikus.

Iki šiol Palanga bergždžiai ieško turgaus direktoriaus keturis kartus – iki šiol skelbtuose konkursuose pretendentų neatsirado .

„Juokiasi visi dabar čia, turguje. Ieškojo žmogaus su dideliu išsilavinimu, o išsirinko darželio auklėtoją. Gal kokia nors kokio nors Savivaldybės pono giminaitė?“ – „Palangos tiltui“ sakė garbingo amžiaus Palangos turgaus prekeivė.

Kuomet turguje lankėsi šių eilučių autorius, prekyba vyko vangiai.

Buvusio turgaus direktoriaus patarimas

Andrejus Byčkovas, buvęs „Palangos klevas“ direktorius, išėjęs iš darbo spalio pradžioje, buvo nustebintas žinios apie naująją įmonės direktorę.

„Įdomu. Reiškia, kad – kompetentingas žmogus, – šyptelėjo išgirdęs. – Laikas parodys, ar protingas žmogus.

Anot jo, turgaus kolektyvas – geras, sugebantis dirbti.

Paklaustas, kokį patarimą duotų naujai direktorei, A. Byčkovas sakė: „Nepradėti numatytos turgaus rekonstrukcijos, kuri yra numatyta. Jeigu ją darys, visi likę prekeiviai išsilakstys.

O buvęs turgaus direktorius Eimutis Židanavičius sakė „Palangos tiltui“: „Jau apie dvi savaites, kai ji išrinkta. Pavardės jos nežinau. Man tai keista: kelia didelius reikalavimus, nori ir ekonomisto, ir teisininko viename asmeny, o į darbą priima darželio auklėtoją.“

Kita kandidatė buvo labiau patyrusi?

Eugenijus Simutis, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, sakė, irgi neslėpė nuostabos, kad tokios pareigos patikėtos darželio auklėtojai.

„Žmonės kalba, kad ji dirba daržely, į kurį eina didžiausių Palangos politikų vaikai. Bet tai – nesvarbu...Keista, kad pirmiausia keliami dideli reikalavimai, mėnesių mėnesiais neišsirenkamas naujas direktorius, o pasirodo, kad gali būti ir auklytė tokioms pareigoms užimti. Girdėjau, kad paskutiniame konkurse dalyvavo ir didelę vadovavimo verslui patirtį turinti moteris, bet, matyt, ponams Savivaldybėje ji neįtiko,“ – sakė E. Simutis „Palangos tiltui.“

Tarybos narė stebėjosi

Anksčiau Elena Kuznecova, miesto Tarybos narė, Tarybos Kontrolės komiteto pirmininkė, sakė „Palangos tiltui“, kad jai „keista ir stebina“, kad neatsiranda žmonių, norinčių užimti turgaus direktoriaus pareigas.

„Mano žiniomis, konkurso sąlygos buvo supaprastintos, tad teigti, kad vien dėl jų nerandama naujo tinkamo direktoriaus, nebūtų sąžininga, – samprotavo E. Kuznecova. – Gal ten kokios povandeninės srovės veikia?“ – ji sakė „Palangos tiltui“ rudenį.

A. Byčkovas paliko „Palangos klevą“ spalio 11 dieną.

Buvę direktoriai – ne be krislo akyse

Pasak E. Židanavičių, A. Byčkovas įeis „į turgaus istoriją“ kaip direktorius kai kuriems prekiautojams tarifus pakėlęs net 200 procentų.

E. Židanavičiaus veikla turguje taip pat nebuvo krištolo skaidrumo.

 „Palangos tiltas“ primena, kad 2016 metais Klaipėdos miesto apylinkės teismas patvirtino , jog E. Židanavičius  apgaulingai, o jo pavaduotoja Irena Vitkienė – aplaidžiai tvarkė turgaus buhalterinę įmonės apskaitą. 

Nuo baudžiamosios atsakomybės jie buvo atleisti pagal laidavimą be užstato, paskiriant baudžiamojo poveikio priemonę – įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą. 

Paklausta, kaip ji vertina A. Byčkovo veiklą, E. Kuznecova rudenį sakė, kad buvusiam vadovui „nelabai sekėsi komunikuoti su prekeiviais ir administracijos darbuotojais.“

„Jis tikrai kartais nelabai adekvačiai priimdavo pastabas, kritiką,“ – pabrėžė pašnekovė.

Rasta daug pažeidimų

Palangos miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba (PMSKAT) balandį konstatavo nemažai ydų „Palangos kleve“ ir jo buvusio direktoriaus A. Byčkovo veikloje.

Buvo rasti nemaži inventorizacijos – ir piniginių lėšų – neatitikimai.

Pavyzdžiui, pažymima, kad prie inventorizacijos aprašų pridėtame „Grynųjų pinigų patikrinimo kasoje akte“  grynų pinigų likutis pagal kasos knygos duomenis 2022 m. gruodžio 31 d. rodomas 6716,94 Eur, o inventorizacijos metu faktiškai patikrinus – 18822,79 Eur, t. y. 12105,85 Eur daugiau.

Bendrovė pateikė  Kasos darbo organizavimo ir kasos operacijų atliko tvarkos aprašą, tačiau jame taip pat nebuvo numatyti veiksmai ir procedūros dėl grynųjų pinigų inventorizacijos atlikimo.

Auditoriai pažymėjo, kad transporto naudojimo organizavimas „Palangos kleve“ taip pat turi trūkumų.

Atlikus 2020-2022 metų Bendrovės lengvojo automobilio kelionės lapų analizę, pastebėta, kad įsigyta vienoks degalų kiekis litrais, o sunaudota kitoks.

Darbo kodekse nustatyta, kad bent viena iš kasmetinių atostogų dalių negali būti  trumpesnė kaip dešimt darbo dienų arba ne mažiau kaip dvylika darbo dienų (jeigu dirbama šešias darbo dienas per savaitę), o jeigu darbo dienų per savaitę skaičius yra mažesnis arba skirtingas, atostogų dalis negali būti trumpesnė kaip dvi savaitės, tačiau buvo nustatyta, kad per 2021 m. trys Bendrovės darbuotojai nepertraukiamai neatostogavo dešimt ar daugiau darbo dienų, per 2022 m. – du darbuotojai.

Savo darbą vertino gerai

Tačiau A. Byčkovas, jau buvęs turgaus direktorius, teigiamai vertina savo dešimtmetį už turgaus vairo.

„Audito išvados – melas, šmeižtas. Galėčiau jas apskųsti, bet kam tas galvos skausmas? Kaip įmonė gali dirbti prastai, jeigu per dešimt metų buvome pasiekę rekordinį pelną? 2022 metais jis buvo 44 tūkstančiai su trupučiu,“ – sakė A. Byčkovas.

Jis sutiko, kad toks pelnas „dalinai“ – dėl drastiškai padidintų tarifų. Kai kuriems prekeiviams jie augo iki 100-200 procentų.

Anot jo, kandidatų vadovauti direktoriui neatsiranda dėl „kitų dalykų“, ne dėl didelių reikalavimų konkursantams.

„Kas eis, kai aišku, kad kam nors neįtiksi? Apie (Palangos) turgų metų metais nepalankiai šnekama. Ar čia kam nors naujiena? O konkurso reikalavimai man atrodo normalūs,“ – A. Byčkovas sakė „Palangos tiltui“ rudenį.

 

 

 

 

Jūsų komentaras:

..... 2023-12-22 11:10 (IP: 162.158.87.98)
Vasiuko uošvės politika

Taip pat skaitykite

Kaip informavo „Palangos tiltą“ Jurgita Vanagė, Palangos mero patarėja, įmonių, įskaitant UAB, vadovų visos pareigybės šiuo metu yra užimtos. Šiuo metu laisvos yra dviejų biudžetinių įstaigų – Palangos miesto botanikos parko direktoriaus ir Palangos sanatorinės mokyklos direktoriaus – pareigybės. PT info


Ilgai tūpčiojusi, reikalavusi, kad būsimasis miesto turgaus direktorius turėtų ir ekonominį, ir teisinį išsilavinimą – tiesa, pastarojo reikalavimo, ilgai nesant kandidatų, buvo atsisakyta – Palangos miesto savivaldybės administracija pagaliau išsirinko UAB „Palangos klevas“, kuris administruoja turgų, direktorių. Tiksliau – direktorę: vieno kurorto lopšelio-darželio ikimokyklinio ugdymo...


Gal ieškote direktoriaus darbo?   Konkursas į UAB „Palangos Klevas“, valdančios miesto turgų, direktoriaus pareigas šiemet buvo skelbtas 4 kartus, tačiau pretendentų dalyvauti konkurse nebuvo. „Šiuo metu yra paskelbtas naujas konkursas, vykdomos konkurso procedūros,“ – „Palangos tiltui“ sakė Jurgita Vanagė, Palangos miesto mero patarėja. Tiesa, šiuo metu Savivaldybės internetiniame...


Palangos miesto savivaldybė skelbia konkursus Palangos pradinės mokyklos direktoriaus ir Palangos lopšelio-darželio „Sigutė“ direktoriaus pareigoms eiti.


Palangos miesto savivaldybė skelbia konkursus Palangos pradinės mokyklos direktoriaus ir Palangos lopšelio-darželio „Sigutė“ direktoriaus pareigoms eiti.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Trečią vasarą Palangoje organizuojamas „Bagažinių“ turgus greit išpopuliarėjo, jame palangiškiai pamėgo ir apsipirkinėti, ir prekiauti. Šio turgaus iniciatorės – Auksė Buteikienė ir Auksė Kontrimienė–džiaugiasi, kad idėja pasiteisino itin greitai, tad netrukus ėmė žvalgytis naujos vietos, bet geresnės niekur nėra. Kaip patikino moterys, nėra jau...


                Dar kartą „sės“ ir įsikals vinį į karstą savo, kaip politiko, karjerą? Ar kaltinimai savivale jau buvusiai Palangos turgaus UAB „Palangos klevas“ direktorei Irena Vitkienei ir už finansinę veiklą įmonėje atsakingam, po direktorės atleidimo susirgusiam Eimučiui...


Palangos Senojo turgaus gatvė netrukus virs pėsčiųjų alėja

"Palangos tilto" informacija, 2011 11 04 | Rubrika: Miestas

Senojo turgaus gatvė Palangoje netrukus turės naują veidą – šią savaitę pradėti 230 metrų ilgio atkarpos nuo Ganyklų g. iki Senojo turgaus g. 2 remonto darbai. Rangovai įsipareigojo įrengti naujus važiuojamosios dalies pagrindus bei šaligatvį, asfalto danga bus pakeista trinkelėmis.


Dainininkė Evelina Sašenko - šešis kartus „Dainų dainelės“ laureatė, šiuo metu Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantūroje studijuojanti džiazo vokalą. Ji dalyvavo tokiuose projektuose kaip „Triumfo arka 2“, LNK muzikiniame projekte „Žvaigždžių duetai 5“, taipogi du kartus jau žengė į nacionalinės atrankos „Eurovizija“ sceną,  antrasis kartas, žinia, buvo sėkmingas – mergina...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius