Palangos bendruomeniniai šeimos namai kviečia registruotis nemokamoms nuotolinėms psichologinės pagalbos paslaugoms

Palangos tiltas, 2020-04-18
Peržiūrėta
2229
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos bendruomeniniai šeimos namai (PBŠN), įsikūrę Jūratės g. 42 (II aukštas), ne vienam palangiškiui jau tapo žinomi kaip įdomių veiklų, remiamų Savivaldybės, centras. Pernai miestelėnai buvo kviečiami ir į mankštas, ir į įdomias paskaitas, nėštukėms buvo organizuojamos konsultacijos ir mankštos, o asmeniniai asistentai padėjo palangiškiams namų buityje. Mūsų visų įprastą gyvenimo ritmą sujaukus koronaviruso pandemijai, Bendruomeniniai šeimos namai laikinai užvėrė savo duris, tačiau jau netrukus pradės teikti ne vieną reikalingą paslaugą nuotoliniu būdu – per vaizdo konferencijas naudojantis populiaria aplikacija Zoom.

Kviečia neužsisklęsti savyje

„Kviečiame palangiškius šiuo metu neužsisklęsti savyje ir aktyviai gyventi, mokytis, gauti pagalbą, tiesa, namuose. Pagal programą „Kompleksinės paslaugos šeimai organizavimas ir teikimas Palangos miesto savivaldybėje“ renkame keturias grupes, – sakė Palangos miesto bendruomeninių šeimos namų koordinatorė Zigmantė Petrauskienė. – Neabejoju, kad jos bus paklausios“.
Nemokama, nuotolinė streso įveikos grupė veikiausiai itin aktuali ne vienam dabar, kai dėl karantino namų sienos jau ne vienam įgriso. „Natūralu, kad šiuo nežinios ir nerimo kupinu laikotarpiu dalis žmonių patiria stresą, nerimą dėl ateities, dėl sveikatos, dėl artimųjų. Prisijungus prie šios grupės, psichologė Vytautė Kuktienė mokys visus atsipalaiduoti ir skirti laiko pasirūpinti savimi, – pasakojo Z. Petrauskienė. – Šią grupę renkame nuo antradienio, keli žmonės jau užsiregistravo“.
Renkama 8 asmenų uždara grupė, užsiėmimai vyks nuotoliniu būdu, naudojant Zoom programą, jų trukmė – iki 2 valandų kartą per savaitę, ketvirtadieniais nuo 16 val. iki 18 val., iš viso planuojami 8 susitikimai. Registracija ir informacija – tel. 8 694 91354.

Išankstinių reikalavimų nėra

Anot pašnekovės, jokių išankstinių reikalavimų ar pageidavimų norintiesiems dalyvauti užsiėmimuose nekeliama: „Tik siūlome visiems namuose, kiek įmanoma, sukurti ramią, privačią erdvę, išjungti visus prietaisus, išskyrus tą, kuriuo naudositės zoom programa. Žinoma, derėtų pasirūpinti geru interneto ryšiu“.
Į šią grupę panaši ir kita, skirta individualioms psichologinėms konsultacijoms nuotolininiu būdu. Tiesa, ji veikia senokai, nuo kovo 12 dienos. Konsultacijas teiks psichologės B. Narmontienė, tel. 8 679 25565 (skambinti po 12 val.) ir V. Kuktienė, tel. 8 645 98955. Konsultacijos – nemokamos. Registruotis galima paskambinus minėtoms psichologėms.
V. Kuktienė ypač gerai pažįstama įvairioms miesto bendruomenėms. Ji ne vienerius metus bendradarbiavo su Sutrikusios psichikos žmonių globos bendrija.

Nemokamos mediacijos konsultacijos

Dar viena PBŠN buriama grupė nuotolinei pagalbai – nemokamos mediacijos konsultacijos nuotoliniu būdu Palangos ir Šventosios gyventojams. Registracija jau nuo kovo vidurio vyksta tel. 8 674 53558. Mediatorė – K. Martinkienė.
Palangos miesto bendruomeninių šeimos namų koordinatorė Z. Petrauskienė pastebėjo, kad moterys gerokai aktyviau skambina, domisi ir registruojasi nei vyrai. „Esame sulaukę tik kelių vyrų skambučių. Jų pirmas klausimas: „Ar aš būsiu vienintelis vyras tokioje grupėje?“ Neatmetu galimybės, kad ateityje bursime ir psichologinės pagalbos grupę tik vyrams. Tačiau vyrai aktyviai dalyvauja nėščių moterų užsiėmimų grupėse“, – sakė Z. Petrauskienė.

Dėmesys būsimoms Palangos mamoms

Be dėmesio nelieka ir būsimos Palangos mamos – buriama jų nuotolinė, nemokamų paslaugų grupė, kuriai vadovaus edukologė dula (gimdyvių, nėštukių padėjėja – aut.) Indrė Gaudiešiūtė.
„Susitikimuose susipažinsime, aptarsime Jūsų lūkesčius ir mano galimybes. Išgirsime vienos kitų patirtis. Papasakosiu, kas yra dula ir kuo ji gali padėti besilaukiančiai mamai, – sakė I. Gaudiešiūtė. – Be to, aptarsime natūralius ir medikamentinius nuskausminimo, gimdymo veiklos skatinimo būdus, išbandysime praktiškai rebozo masažą, rebozo galimybes, siekiant palengvinti gimdymą, sąrėmius ir kitu laiku. Iš esmės tai užsiėmimas nėštukių partneriams, kurie lydės jus į gimdymą“.

Daug įvairių temų

O kokiomis kitomis temomis bus diskutuojama nėštukių grupėje? Daug ir įvairių! Pirmosios valandos po gimimo: kuo jos svarbios? Koks gali būti gimdymas? Kaip gimdyti taip, kaip norisi? Kokios yra nėščiosios, gimdyvės teisės? Ką svarbu žinoti renkantis gimdymo namus? Ką pasiimti į gimdymo namus, kraitelis? „Tai išsiaiškinę, aptarsime, kaip padėti mamai atsigauti po gimdymo, kokia turėtų būti naujagimio priežiūra pirmosiomis savaitėmis ir kita“, – kalbėjo edukologė dula.
Anot jos, užsiėmimų temų eiliškumas gali keistis pagal poreikį. Paskubėkite registruotis. Laukiami ir būsimi tėčiai, nes ir jiems viskas nauja, svarbu. Registracija: tel. 8 694 91354.

Asmeninio asistento paslaugos

Karantino metu išaugo poreikis asmeninio asistento paslaugoms. „Šiuo metu tokią paslaugą gauna 7 asmenys, tačiau tokios paslaugos poreikis yra linkęs augti, – teigė PBŠN koordinatorė. –Mes priimame prašymus nemokamai asmeninio asistento paslaugai gauti“
Asmeninio asistento paslauga – namų ir viešojoje aplinkoje (palydint ir komunikuojant) individualiai asmeniui teikiama pagalba, padedanti įgalinti asmenį būti savarankišku ir užtikrinanti svarbiausias asmens gyvybines veiklos funkcijas (asmens higiena, mityba, judėjimas / mobilumas, socialiniai santykiai ir aplinka).
Teisę į asmeninio asistento paslaugas turi asmenys nuo 16 metų ir iki šiuo metu galiojančio pensinio amžius, kuriems Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka nustatytas neįgalumo lygis arba darbingumo lygis dėl fizinės (judėjimo, regos, klausos, vidaus organų sutrikimai) ir (ar) kompleksinės negalios, kuri visiškai arba vidutiniškai apriboja jų veiklą, dalyvumą (orientuotis, judėti, dirbti bei savarankiškai tvarkyti asmeninį ir socialinį gyvenimą), ir kuriems reikalinga kitų asmenų pagalba.

Kur ieškoti informacijos?

Daugiau informacijos tel. (8 460) 48732 arba el. paštu [email protected] arba Bendruomeniniai šeimos namai, Palanga

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Indrė Gaudiešiutė. Mama, laiminga moteris, lektorė, kviečia į 3 paskaitų ciklą tėvams, auginantiems vaikus. 


Penktadienį, vasario 24 d., Palangoje atidaryti modernūs Bendruomenės namai, po vienu stogu subursiantys Trečiojo amžiaus universitetą, Švietimo pagalbos tarnybą, neįgaliųjų organizacijas, šokių kolektyvus „Bočiai“, „Banguolis“, pensininkų bendriją „Bočiai“, šaulių ir kitas organizacijas.


Individualios nuotolinės ar kontaktinės psichologo konsultacijos Psichologė Vilma Nichols. Bendruomeniniai šeimos namai, Jūratės g. 42 (II aukštas), Palanga. Būtina registracija tel. nr. 869491354.


Palangos bendruomeniniai šeimos namai palangiškiams siūlo naudotis teikiamomis paslaugomis, o taip pat – pasirūpinti savo psichologine savijauta. „Šiuo nežinios ir nerimo kupinu laikotarpiu Palangos bei Šventosios gyventojus kviečiame atsipalaiduoti ir skirti laiko pasirūpinti savimi“, – sakė Zigmantė Petrauskienė, Palangos bendruomeninių šeimos namų koordinatorė.


Nemokamos individualios psichologinės konsultacijos Palangoje. Artimiausi konsultacijų laikai jau gruodžio 9 dieną.


Palangos bendruomeniniai šeimos namai (PBŠN), įsikūrę Jūratės g. 42 (II aukštas), ne vienam palangiškiui jau tapę žinomi kaip įdomių veiklų, remiamų Europos Sąjungos ir Savivaldybės lėšomis, centru, trumpam dėl koronaviruso pandemijos pritilo. „Tačiau net ir laikinai užvėrę savo duris, Palangos bendruomeniniai šeimos namai siūlo reikalingas...


Palangos miesto bendruomeniniai šeimos nariai kviečia mažuosius „studentus“ į ankstyvojo muzikinio ugdymo užsiėmimus.


Palangos bendruomeniniai šeimos namai (PBŠN), įsikūrę Jūratės g. 42 (II aukštas), ne vienam palangiškiui jau tapo žinomi kaip įdomių veiklų, remiamų Savivaldybės, centras. Pernai miestelėnai buvo kviečiami ir į mankštas, ir į įdomias paskaitas, nėštukėms buvo organizuojamos konsultacijos ir mankštos, o asmeniniai asistentai padėjo...


Bendruomeniniai šeimos namai lapkričio mėnesį kviečia į Tėvystės įgūdžių paskaitas tėvams


Ketvirtadienį, gruodžio 4 d., Palangos globos namai minės veiklos 20-mečio jubiliejų. Ta proga šios įstaigos darbuotojai bei gyventojai visus palangiškius kviečia į šventinius renginius – prisiminti 20-mečio kelią, pasidžiaugti įstaigos veiklos rezultatais ir tiesiog pabūti kartu. Esami ir buvę Globos namų darbuotojai, o taip pat ir visi norintys...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius