Bendruomeniniai šeimos namai kviečia rasti laiko pasirūpinti savimi

Palangos tiltas, 2022-04-01
Peržiūrėta
1054
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Bendruomeniniai šeimos namai kviečia rasti laiko pasirūpinti savimi

Palangos bendruomeniniai šeimos namai palangiškiams siūlo naudotis teikiamomis paslaugomis, o taip pat – pasirūpinti savo psichologine savijauta. „Šiuo nežinios ir nerimo kupinu laikotarpiu Palangos bei Šventosios gyventojus kviečiame atsipalaiduoti ir skirti laiko pasirūpinti savimi“, – sakė Zigmantė Petrauskienė, Palangos bendruomeninių šeimos namų koordinatorė.

Streso įveikimas

Neramumai pasaulyje pakoregavo ir Palangos Bendruomeninių šeimos namų (PBŠN) veiklas. „Prasidėjus karui Ukrainoje, daug veiklos grupių, kurios buvo sėkmingai formuojamos, palangiškiams tapo kol kas neaktualios. Sėkmingai suformavome tik „Streso įveikos“ grupę. Žmonės ieško būdų, kaip nusiraminti ir nepanikuoti“, – sakė Z. Petrauskienė. Anot jos, kitas grupes PBŠN planuoja suburti kiek vėliau – gegužę ar birželį. 

Streso įveikos metodų užsiėmimams suaugusiems su psichologe Vytaute Kuktiene galima registruotis tel. 869491354. Užsiėmimai vyks trečiadieniais nuo 16 val. iki 18 val. Renkama aštuonių asmenų uždara grupė, kurios metu visi mokysis atsipalaidavimo, streso įveikos, nerimą mažinančių pratimų.

Mediacijos paslaugos

Bendruomeniniuose šeimos namuose toliau vyks ir individualios nuotolinės ar kontaktinės psichologo konsultacijos. Būtina registracija tel. 869491354.

Taip pat Palangos bei Šventosios gyventojai kviečiami naudotis mediacijos paslaugomis. Mediacija – tai konfidencialaus pobūdžio konfliktų sprendimo procesas (konfliktuojančių pusių sutaikymas turto dalybų, vaiko ugdymo/išlaikymo, skyrybų ir kt. klausimais), kuriame mediatorius padeda konfliktuojančioms šalims pasiekti priimtiniausią konflikto sprendimą. Registracija vyksta telefonu 867453558. Mediatorė  – Kristina Martinkienė.

„Matome itin išaugusį šios paslaugos poreikį – turime žymiai daugiau užklausų, sulaukiame daugiau skambučių. Natūralu – juk teismo sistemą taip pat paveikė karantino suvaržymai: teismo posėdžiai skiriami vėliau arba jie atidedami, tad žmonės nori ginčus išspręsti greičiau ir paprasčiau, padedant mūsų mediatorei Kristinai Martinkienei“, – sakė Z. Petrauskienė.

Asmeninio asistento paslauga 

Vietos gyventojams siūloma ir asmeninio asistento pagalba, kuri apima pagalbą negalią turinčiam asmeniui buityje, viešosiose erdvėse, bendraujant ir panašiai. Tokią pagalbą kurorte šiuo metu gauna septyni asmenys.

„Kiekvienam lankomam asmeniui skiriama iki 2 valandų per dieną. Paslaugos gali būti teikiamos asmenims, priklausantiems didesnės rizikos grupei susirgti sunkia COVID-19 ligos forma, senyvo amžiaus (nuo 65 metų) ar negalią turintiems asmenims. Šios paslaugos neteikiamos šeimoms ar asmenims, kurie teisės aktų nustatyta tvarka gauna ar turi teisę gauti atitinkamas socialines paslaugas“, – sakė Z. Petrauskienė. 

Bendruomeniniai šeimos namai Palangoje yra įsikūrę Jūratės g. 42, antrajame aukšte.

Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Individualios nuotolinės ar kontaktinės psichologo konsultacijos Psichologė Vilma Nichols. Bendruomeniniai šeimos namai, Jūratės g. 42 (II aukštas), Palanga. Būtina registracija tel. nr. 869491354.


Palangos bendruomeniniai šeimos namai palangiškiams siūlo naudotis teikiamomis paslaugomis, o taip pat – pasirūpinti savo psichologine savijauta. „Šiuo nežinios ir nerimo kupinu laikotarpiu Palangos bei Šventosios gyventojus kviečiame atsipalaiduoti ir skirti laiko pasirūpinti savimi“, – sakė Zigmantė Petrauskienė, Palangos bendruomeninių šeimos namų koordinatorė.


Balandžio 10 d. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje pradeda veikti Lietuvos nacionalinės premijos laureato Petro Repšio grafikos darbų paroda „Pasikalbėjimai su savimi“. Tai pirmoji asmeninė autoriaus paroda šiame pajūrio mieste.


Palangos bendruomeniniai šeimos namai (PBŠN), įsikūrę Jūratės g. 42 (II aukštas), ne vienam palangiškiui jau tapę žinomi kaip įdomių veiklų, remiamų Europos Sąjungos ir Savivaldybės lėšomis, centru, trumpam dėl koronaviruso pandemijos pritilo. „Tačiau net ir laikinai užvėrę savo duris, Palangos bendruomeniniai šeimos namai siūlo reikalingas...


Palangos miesto bendruomeniniai šeimos nariai kviečia mažuosius „studentus“ į ankstyvojo muzikinio ugdymo užsiėmimus.


Palangos bendruomeniniai šeimos namai (PBŠN), įsikūrę Jūratės g. 42 (II aukštas), ne vienam palangiškiui jau tapo žinomi kaip įdomių veiklų, remiamų Savivaldybės, centras. Pernai miestelėnai buvo kviečiami ir į mankštas, ir į įdomias paskaitas, nėštukėms buvo organizuojamos konsultacijos ir mankštos, o asmeniniai asistentai padėjo...


Bendruomeniniai šeimos namai lapkričio mėnesį kviečia į Tėvystės įgūdžių paskaitas tėvams


Ketvirtadienį, gruodžio 4 d., Palangos globos namai minės veiklos 20-mečio jubiliejų. Ta proga šios įstaigos darbuotojai bei gyventojai visus palangiškius kviečia į šventinius renginius – prisiminti 20-mečio kelią, pasidžiaugti įstaigos veiklos rezultatais ir tiesiog pabūti kartu. Esami ir buvę Globos namų darbuotojai, o taip pat ir visi norintys...


„Mokykla – antri namai ar...?“

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 03 15 | Rubrika: Miestas

Daugeliui mūsų namai yra ta vieta, kur jautiesi saugus, ramus, mylimas. Namuose mes ilsimės, džiaugiamės, kartais ir liūdime. Tačiau kas yra namai mūsų jaunimui? Ir jeigu mokykla yra antrieji namai, kodėl tiek daug Lietuvos moksleivių juos apleidžia? Pagal šalies Konstituciją, visi asmenys iki šešiolikos metų privalo mokytis, tačiau vis dažniau ir daug kalbama apie...


Kuomet manęs naujai į Angliją kartas nuo karto atvykstantys tautiečiai paklausia, ar britai „pasikėlę“ (atsiprašau už tokį bravūrišką išsireiškimą lituanistų –M.G.), nedvejodamas atsakau: „taip“. Taip, britai pasipūtę žmonės – jeigu žiūrėsime iš tradicinio lietuvio, ne itin daug keliaujančio bei mėgstančio smerkti kitaip kalbančius bei mąstančius, pasaulėžiūros bokšto. Tačiau truputį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius