Baigtas įgyvendinti Palangos miesto kapinių plėtros projektas – atsirado 627 papildomos kapavietės

"Palangos tilto" informacija, 2022-10-28
Peržiūrėta
1756
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Baigtas įgyvendinti Palangos miesto kapinių plėtros projektas – atsirado 627 papildomos kapavietės

Palangoje baigtas įgyvendinti kapinių plėtros projektas – esama kapinių teritorija buvo sutvarkyta ir pritaikyta laidojimo vietoms tarp Laidojimo namų, senųjų kapinių bei kapinių šiaurinėje pusėje.  

Įrengta papildomų vietų

„Kapinių plėtros darbai jau baigti, bus pradėtos pridavimo procedūros“, – sakė Palangos miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyresnysis patarėjas Giedrius Ramonas.

Įgyvendinus kapinių plėtros projektą, Palangos miesto kapinėse atsirado 627 papildomos kapavietės, kurių kiekvienoje – po 2 laidojimo vietas. 

Išplėstas ir naujosiose kapinėse esantis kolumbariumas – įrengti analogiški jau esantiems 5 vienpusiai pilko granito kolumbariumo blokai su 90 nišų (jose galima talpinti 360 urnų) bei 2 apvalūs kolumbariumai su 80 nišų (jose galima talpinti 320 urnų). „Iki įgyvendinant kapinių plėtros projektą, Palangos kolumbariume buvo beveik 700 laidojimo vietų“, – sakė G. Ramonas.

Plečiant miesto kapines buvo atlikta ir daugiau svarbių darbų – nuardyta dalis senos mūrinės tvoros ir vietoje jos įrengta nauja ažūrinė metalinė tvora, nutiesta šaligatvio jungtis tarp senųjų ir naujųjų kapinių, teritorijoje įrengtas apšvietimas, vandentiekis. Įrengti 4 nauji vartai ir varteliai, todėl bus dar patogiau patekti į kapines. Taip pat buvo atnaujinta automobilių stovėjimo aikštelė bei įrengtos naujos dvi atliekų konteinerių aikštelės.

Plėsti buvo būtina

Miesto kapinių priežiūra besirūpinančios UAB „Palangos komunalinis ūkis“ atstovai pripažįsta, kad senosiose kapinėse turimų laidojimo vietų pakaktų laikotarpiui nuo pusės metų iki metų, tad plėsti kapines, įrengiant papildomas laidojimo vietas, būtinai reikėjo. 

Svarbu, pasak miesto komunalininkų, ir kolumbariumo plėtra – pastebima tendencija, kad gyventojai vis daugiau domisi galimybėmis mirusius artimuosius laidoti būtent kolumbariume. Dėl to kiek mažėja naujų kapaviečių poreikis.

 Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto vietos veiklos grupė (toliau – VVG) gavo finansavimą Palangos miesto VVG 2023- 2029 m. vietos plėtros strategijai (toliu – VPS) parengti. 


Projekto tikslas – diegti ir vystyti paslaugas, kurios skatintų ir palaikytų vaikų globą šeimos aplinkoje, užtikrinant vaikų poreikius ir saugumą. 


Palangoje baigtas įgyvendinti kapinių plėtros projektas – esama kapinių teritorija buvo sutvarkyta ir pritaikyta laidojimo vietoms tarp Laidojimo namų, senųjų kapinių bei kapinių šiaurinėje pusėje.  


Kaip informavo Savivaldybė „Palangos tiltą“, šiuo metu įgyvendinamas kapinių plėtros projektas, kuriuo numatyta esamą kapinių teritoriją (beveik 4400 kv. metrų) sutvarkyti ir pritaikyti laidojimo vietoms tarp Laidojimo namų, senųjų kapinių bei kapinių šiaurinėje pusėje.  


Vėlinių savaitgalį keičiama eismo organizavimo schema prie Palangos miesto kapinių. Nuo spalio 29 d. 15 val. iki lapkričio 2 d. 21 val. prie Palangos miesto kapinių galios vienos krypties eismas nuo Klaipėdos pl. link Vytauto g. Automobilių stovėjimas numatomas įvažiavus į kapines iš Klaipėdos pl. dešiniajame kelkraštyje iki Vytauto g. ir Klaipėdos pl. kelkraštyje.  Palangos m. sav. info


Pasibaigus Palangos miesto savivaldybės 2011–2020 m. strateginio plėtros plano įgyvendinimo laikotarpiui bei pasikeitus socialinei ir ekonominei aplinkai savivaldybėje, buvo parengtas naujasis Palangos miesto savivaldybės strateginis plėtros planas.  


Palangos miesto kapinėse atsiras 627 papildomos kapavietės

"Palangos tilto" informacija, 2021 01 19 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto kapinėse sparčiai mažėja vietų, todėl Palanga turi ieškoti galimybių išplėsti šią amžinojo poilsio vietą. Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus antradienį, sausio 19 d., paskelbė žinutę socialiniame tinkle Facebook, kad jau yra parengtas kapinių plėtros techninis projektas ir išduotas statybą leidžiantis dokumentas. „Juo numatyta esamą...


Trečiadienį, liepos 23 d., į pirmą pasitarimą Savivaldybėje rinkosi Palangos miesto strateginio plėtros plano iki 2030 m. rengėjai – įmonės UAB „Smart Continent“ atstovai – bei iš Savivaldybės atstovų sudarytos koordinacinės darbo grupės nariai.


Palangos paplūdimiai vasarą pasitiks praplatėję – Palangos miesto savivaldybė pasirašė sutartį su konkursą laimėjusiais rangovais Jan De Nul bei ¬UAB „MT Group“ dėl smėlio papildymo. Ją įgyvendinus, kurorto paplūdimiai bus papildyti apie 180 tūkst. kubinių metrų smėlio. Baigus darbus, paplūdimiai turėtų gerokai praplatėti ir siekti 70 metrų pločio.


Jau kitą savaitę Pirties gatvėje prasidės infrastruktūros tvarkymo darbai – vairuotojų patogumui iki spalio bus nutiestas pravažiavimas iš Pirties g. į Taikos g., taip pat sutvarkyta šios miesto dalies aplinka.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius