Palanga pinigais skatins jaunus žmones ją rinktis gyvenimui, šeimai ir darbui

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-10-01
Peržiūrėta
223
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tarybos narys Mindaugas Skritulskas
Tarybos narys Mindaugas Skritulskas

Šiandien, ketvirtadienį, nuotoliniu būdu įvykusiame Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdyje visi 19 jame dalyvavusių kurorto politikų balsavo už sprendimo projektą, kuriuo jauni asmenys, per tikslines išmokas, bus skatinami rinktis Palangą nuolatiniam gyvenimui, darbui, vaikų auginimui. Tokį projektą parengė Savivaldybės Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Irena Šatkauskienė ir Tarybos narys, Tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Mindaugas Skritulskas.

„Toks Tarybos sprendimas yra naujas, atspindi mūsų savivaldybės interesus ir, tikiu, jis bus kelrodė kitoms šalies savivaldybėms,“ – „Palangos tiltui“ sakė M. Skritulskas.

Kokie gi tie jauni asmenys, kuriuos Palanga vilios per tikslines išmokas pas save?

Kūnu tapęs sprendimo projektas tai numato aiškiai: tie, kurie 3 metus negyveno (nebuvo deklaravę gyvenamosios vietos) Palangoje iki jiems sukaks 29 metai. Taip pat asmenys išvykę iš Palangos studijuoti (įskaitant ir deklaravusius gyvenamąją vietą, pvz., pas savo tėvus Palangoje) ir įgyję aukštojo arba aukštesniojo mokslo (dieninių studijų) diplomus. Taipogi šeimos, auginančios ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaiką (-us), kurie lanko Palangos ikimokyklinio ir (arba) bendrojo lavinimo įstaigas (iki 3 m.), grįžusios iš emigracijos, kurioje šeima (bent vienas iš tėvų ir bent vienas vaikas) gyveno ne trumpiau kaip 3 metus.

Paklaustas, kokios tikslinės išmokos galima tikėtis, M. Skritulskas sakė: „Iki 50 proc. asmens metinio Gyventojo pajamų mokesčio dydžio, sumokėto per 1 kalendorinius metus į Palangos miesto savivaldybės biudžetą nuo su darbo santykiais arba jų esmę atitinkančiais santykiais susijusių pajamų. Maksimali suma negali būti didesnė nei 1000 eurų per metus.“

Anot jo, Tarybos sprendimas įsigalios iškart.

„Tik išmokas bus galima gauti ne anksčiau kaip po vienerių metų – tiek minimaliai laiko reikia dirbti bei mokėti gyventojų pajamų mokestį,“ – sakė Tarybos narys.

O kokia iš to nauda mūsų kurortui?

Tokį sprendimo projektą parengę rengėjai tiki, kad mieste atsiras daugiau jaunų žmonių, kurie galimai kurs čia šeimas ar jau atvyks su šeimomis bei vaikais.

„Taip pat išsiplės mokesčių mokėtojų ratas, miesto biudžetas gaus daugiau pajamų (juk grąžinti numatyta tik iki pusę jau sumokėto GPM),“ – sakė Socialinės rūpybos skyriaus vedėja I. Šatkauskienė.
Be to, įgyvendinus tokią priemonę, Palangoje bus daugiau vaikų, vadinasi reikės daugiau pedagogų.

„Tikėtina, emigrantai rinkdamiesi Palangą, investuos savo santaupas į kurorto nekilnojamąjį turtą, gal pradės čia savo nuosavą verslą,“ – svarstė M. Skritulskas.
Anot jo, Palangos miesto biudžetas dėl tokių tikslinių išmokų visiškai nenukentės, o atvirkščiai – pasipildys, nes priemonė bus taikoma naujiems miesto gyventojams, tai yra naujiems mokesčių mokėtojams.
„Vaizdžiai kalbant, jeigu jie sumokės 200 tūkstančius eurų gyventojų pajamų mokesčio į mūsų biudžetą, mes, Savivaldybė, išmokėsime jiems 100 tūkstančių eurų, o kiti 100 tūkstančių eurų liks mūsų biudžete,“ – sakė miesto Tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas.
Pasak jį, tokia miesto iniciatyva galėtų būti itin patraukli tiems jauniems žmonėms, kurie yra „frylanseriai“ – sau dirbantys kūrybininkai, kurie nėra „prisirišę“ prie tos pačios gyvenamosios vietos.
Paklausta, kodėl balsavo už sprendimo projektą, parengtą valdančiosios partijos nario, Tarybos opozicijos narė Svetlana Grigorian atsakė retoriškai: „O kodėl turėčiau nepalaikyti gražių, įdomių pasiūlymų? Jų tokių neskirstau pagal partiškumą.“
„Tokio Tarybos sprendimo projekto įgyvendinimas skatins jaunus žmones rinktis Palangą. Ties juo sustoti nereikėtų – Seimas turėtų pakeisti įstatymą dėl pirmojo būsto įsigijimo jaunoms šeimoms. Kad toks įstatymas aprėptų ir Palangą – to dabar jis nedaro,“ – „Palangos tiltui“ sakė S. Grigorian.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pavasarį Palangos gyventojams pristatyta apsipirkimo internetu paslauga „Barbora Express“ smarkiai plečia asortimentą. Nuo šiol, užsisakant maisto ir kitus kasdienio vartojimo produktus internetu, bus galima rinktis iš daugiau kaip 9 tūkst. skirtingų prekių. Asortimentas plečiamas visame „Barbora Express“ tinkle, siekiant patenkinti augantį paslaugos...


Šiandien, ketvirtadienį, nuotoliniu būdu įvykusiame Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdyje visi 19 jame dalyvavusių kurorto politikų balsavo už sprendimo projektą, kuriuo jauni asmenys, per tikslines išmokas, bus skatinami rinktis Palangą nuolatiniam gyvenimui, darbui, vaikų auginimui. Tokį projektą parengė Savivaldybės Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Irena...


Rugsėjis – pasiruošimo mokslo pradžiai ir naujiems darbams laikas. „Tele2“ pasirūpino patraukliais būtiniausių įrenginių ir interneto planų pasiūlymais. Jais jau dabar galite pasinaudoti operatoriaus salonuose ir internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Finansų ir Aplinkos ministerijos bei Europos investicijų bankas pasirašė trišalę sutartį, kuria įsteigtas Rizikos pasidalijimo fondas. Jo dydis –100 mln. eurų ES fondų lėšų, leisiančių pritraukti apie 500 mln. eurų iš privačių investuotojų. Jomisiki 2023 metų planuojama atnaujinti apie 1500 daugiabučių namų visoje šalyje.


Rugsėjo mėnesį visoje Lietuvoje vyks jau tradicija tapusi saugaus eismo akcija „Apsaugok mane“. Jos iniciatorė bendrovė „Lietuvos draudimas“ kartu su Palangos miesto savivaldybe skatins eismo dalyvius būti atsargius. Savivaldybė prie Palangos miesto mokyklų esančias perėjas pažymėjo specialiu „Apsaugok mane“ ženklu, o „Lietuvos draudimas“...


Palangos simboliu tapusi legendomis apipinta medinė vila „Anapilis“ netrukus pradės kilti naujam gyvenimui – penktadienį pasirašyta rangos darbų sutartis dėl šios vilos restauravimo ir pritaikymo visuomenės poreikiams darbų.


Palangos viešoji miesto biblioteka neparduoda bandelių ar alaus, bet įstaigos buhalterė Rima Padroštytė per du metus mažai grynaisiais pinigais operacijų vykdančioje įstaigoje sugebėjo pasisavinti 26 355 litus. Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybai išaiškinus pinigų trūkumą, direktorius Kęstutis Rudys paskubėjo nesąžiningą darbuotoją atleisti, o kontrolės...


Palangoje J.Basanavičiaus gatvės ir Birutės alėjos sankirtoje įsikūrė naujas restoranas „Jūros akis“. „Jis ypatingas tuo, jog yra  išsaugotas viso pastato autentiškumas. Jis atrodo lygiai taip pat kaip ir senovėje, kuomet priklausė grafui Tiškevičiui - pastatas tik atgaivintas naujam gyvenimui“,- pasakojo restorano savininkė Lilija Serapinienė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius