Palangoje bandė visus apmauti, bet įklimpo patys

"Palangos tilto" redakcija, 2019-01-19
Peržiūrėta
1088
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Daugiau nei prieš metus daugiabutį namą Palangoje pastačiusi Kauno nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Devega“ nutarė apgaulės būdu pataupyti, bet įklimpo į daugiau kaip 30 tūkst. eurų nuostolius. Palangoje centralizuotai vandenį tiekianti ir nuotekas valanti savivaldybės įmonė beveik po pusantrų metų trukusio bylinėjimosi sulaukė įsiteisėjusios nutarties. Už savavališką lietaus nuotekų prijungimą prie miesto buitinių nuotekų valymo sistemos Kauno apygardos teismas iš Palangoje sublokuotus du dvibučius namus pastačiusios bendrovės „Devega“ priteisė atlyginti „Palangos vandenims“ patirtus nuostolius, kurie siekia apie 14,8 tūkst. eurų. Tačiau tai dar negalutiniai nekilnojamojo turto plėtotojų įmonės praradimai Palangoje. Dėl teismo pritaikyto 6 proc. metinių palūkanų mokesčio atlygintinų nuostolių suma išaugo beveik iki 16 tūkst. eurų. Be to, atsakovams iki šiol neatjungus į buitinių nuotekų sistemą savavališkai atvesto vamzdyno nuo 2017 metų rugpjūtį teismui pateikto ieškinio datos Palangos vandentiekininkų naudai kasdien skaičiuojama po 30 eurų. Iki šiandien šie papildomai skaičiuojami nuostoliai jau pasiekė apie 15,5 tūkst. eurų sumą.
Kauniečių statytojų gudrybė išlindo 2017 metų sausį, patikrinus pastatytą objektą. Paaiškėjo, kad namo teritorijoje surenkamas lietaus vanduo vamzdynu keliauja į miesto buitinių nuotekų sistemą. Dėl to papildomai valydami švarų paviršinių nuotekų vandenį miesto valymo įrenginiai, nuotekų siurblinės yra labiau apkraunami. Šitaip savivaldybės bendrovės „Palangos vandenys“ sąnaudos išauga ir nėra kompensuojamos, nes gyventojai už buitinių nuotekų valymą moka pagal geriamojo vandens sunaudojimą. „Lietaus vandeniui surinkti skirtas atskiras vamzdynas turi būti prijungtas prie lietaus nuotekų sistemos, kurios vamzdynai būna išvedžioti atokiau gatvėse. Kita alternatyva – paviršines nuotekas galima nuvesti į specialiai įrengtus infiltracinius šulinius, iš kurių švarus lietaus vanduo patenka į gruntą. Tačiau gyvenamojo namo statytojas nusprendė pataupyti ir lietaus vandenį surenkantį vamzdyną prijungė prie buitinių nuotekų tinklų, nutiestų iki namo“, – teigė lrytas.lt bendrovės „Palangos vandenys“ vadovas Virgilijus Beržanskis.
„Devegos“ įmonė teismui aiškinosi, kad neteisėtai lietaus nuotekas prie buitinių nuotekų sistemos prijungė statybos darbus atlikusi įmonė, ir tikino, kad šis vamzdynas jau yra atjungtas. Tačiau tai turėjo būti atlikta dalyvaujant „Palangos vandenų“ atstovui. Negavęs įrodymų, kad tai iš tiesų buvo padaryta, teismas pripažino, kad įstatymo pažeidimas nėra pašalintas. Prieš pustrečių metų buvo nustatytas panašus atvejis, kai daugiabutį namą pastatęs palangiškis lietaus vandenį taip pat prijungė prie buitinių nuotekų tinklų. Teismas priteisė atlyginti „Palangos vandenų“ patirtus nuostolius, kurie jau yra pasiekę apie 100 tūkst. eurų sumą. Ją iš pažeidėjo dabar bando išieškoti antstoliai. Per praėjusius metus „Palangos vandenys“ nustatatė apie 40 savavališkų prisijungimų prie vandens tiekimo bei nuotekų sistemos ir apskaitos prietaisų sugadinimo atvejų. Dėl savavališkų prisijungimų iš viso įmonė patyrė apie 21,6 tūkst. eurų nuostolį. Jis pažeidėjų buvo padengtas be teisminių ginčų

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kviečiame visus – į jaukias žiemos popietes Advento dirbtuvėse, įsikūrusiose Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje. Jose Kalėdų laukimą galėsime paversti stebuklingu!


Trečiadienio, rugpjūčio 25 d., rytą Palangoje BMW X5 vairuotojas bandė papirkti Kelių policijos tarnybos pareigūnus. Malūno g. pareigūnai pastebėjo automobilį BMW X5, kurio vairuotojas nesegėjo saugos diržo.


Palangoje į naktinį klubą girtas vaikinas keliavo apsirūpinęs narkotikais. Sekmadienį, liepos 4 d., vos po vidurnakčio, apie 00.58 val. gautas pranešimas, kad Basanavičiaus g., Palangoje, apsaugos darbuotojas sulaikė asmenį, kuris į naktinį klubą bandė įsinešti plastikinį maišelį su žalsvos spalvos, augalinės kilmės, galimai narkotine medžiaga.


Neringos vyriausiasis architektas, buvęs Palangos vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas prisidarė nemalonumų – savaitgalį buvo sučiuptas girtas prie automobilio vairo, rašo lrytas.lt


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangoje bandė visus apmauti, bet įklimpo patys

"Palangos tilto" redakcija, 2019 01 19 | Rubrika: Verslas pinigai

Daugiau nei prieš metus daugiabutį namą Palangoje pastačiusi Kauno nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Devega“ nutarė apgaulės būdu pataupyti, bet įklimpo į daugiau kaip 30 tūkst. eurų nuostolius. Palangoje centralizuotai vandenį tiekianti ir nuotekas valanti savivaldybės įmonė beveik po pusantrų metų trukusio bylinėjimosi sulaukė įsiteisėjusios nutarties.


Praėjusį penktadienį įvyko konkursas prekybai viešose kurorto vietose. Anksčiau konkurso dalyviai traukė kamuoliukus – aiškinosi, kas teiks maitinimo paplūdimio paviljonuose, pramogų ir kitas paslaugas. Į „Palangos tilto“ klausimus atsakė Palangos miesto savivaldybės administracijos Rinkliavų skyriaus vedėjo pavaduotoja Aušra Dangėlaitienė.  


Žaismingos popietės virto tęstiniu projektu „Motorizuoti ir nepavojingi“. Palangos senosios gimnazijos ir kitų mokyklų dviratininkai saulėtą rytą bandė savo technines priemones ir fizinį pasiruošimą – tai pirmoji projekto dalis.  


Vos pusantrų metų Palangos policijai vadovavęs, iš Pasienio policijos departamento į policiją dirbti atėjęs Jurgis Kažys, regis, įklimpo iki kaklo į bėdą - ketvirtadienio vakarą, įtariama, neblaivus kurorto policijos viršininkas padarė avariją, po kurios jis gali netekti savo darbo. Apie 21 valandą 30 minučių Klaipėdos policijos budėtojai sulaukė vienos moters skambučio, kuri išgąstingai...


Apklausą organizuos ne valdžia, o patys gyventojai

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2010 04 23 | Rubrika: Miestas

Palangoje referendumo dėl sutarties su „Litesko“ nutraukimo organizavimas atiduodamas į palangiškių rankas. Miesto gyventojai patys nuspręs, ar reikia surengti žmonių apklausą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius