Palangoje formuojasi nauji kurorto lankytojų įpročiai

"Palangos tilto" informacija, 2018-11-08
Peržiūrėta
278
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nors šilta vasara Palangai dovanojo kaip niekad ilgą aktyvųjį sezoną, baigiantis rudeniui poilsiautojų gretos viename populiariausių Lietuvos kurortų tradiciškai retėja, o gyvenimo ritmas pamažu grimzta į žiemos miegą.
Toks scenarijus būtų įprastas bet kuriam palangiškių rudeniui, tačiau šiemet jį kėsinasi perrašyti daugiafunkcė Palangos koncertų salė. Čia renginius organizuojančių įmonių atstovai vienu balsu tvirtina – Palanga keičiasi ir formuoja naujus kurorto lankytojų įpročius, siūlydama jiems kultūrinės veiklos ne tik sezono metu, o moderniausią įrangą turinti koncertų salė leidžia išpildyti sudėtingiausius atlikėjų reikalavimus.

Moderni įranga – skirtingiems žanrams

Daugiafunkcė koncertų salė Palangoje pastatyta 2015 metais. Nuo šių metų pradžios salės valdymą pagal koncesijos sutartį su miesto savivaldybe perėmus įmonių grupės „Infrastruktūra LT“ bendrovei UAB „Palangos koncertų salė“, išaugo tiek renginių skaičius, tiek aprėpiami žanrai.
Palangos koncertų salėje įrengta profesionali bei galinga skaitmenizuota elektroakustinė sistema, adaptuojanti salės akustinį skambesį pagal scenoje atliekamo muzikinio žanro poreikius, automatinė orkestrinės duobės pakėlimo ir nuleidimo sistema bei kiti modernūs sprendimai išplečia čia pasirodymus rengiančių atlikėjų galimybes ir pasiūlą žiūrovams.
„Mano vertinimu, čia yra geriausiai koncertams tinkama salė visoje Lietuvoje“, – tikina įmonės „Bravo events“ vadovas Vaidas Zdancevičius.
„Palangos koncertų salė – šiuolaikiška, funkcionali erdvė, kurioje publikai galima pristatyti tiek pasaulinio garso atlikėjus, modernius muzikinio teatro pastatymus, tiek mažesnius renginius, skirtus išskirtinio meninio skonio žiūrovams. Mus motyvuoja periodiškai pristatyti žiūrovams teatro repertuarą būtent Palangos koncertų salėje tai, kad ji suteikia puikias meno pateikimo auditorijai sąlygas“, – sako Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė.

Sezoniškumo įtakos mažinimas – nauda visam miestui

Kaip teigia įmonių grupės „Infrastruktūra LT“ vadovas Paulius Baltrėnas, Palangos koncertų salės galimybės suteikia miestui veiksmingų įrankių mažinti sezoniškumo įtaką.
„Ši salė yra vienintelė tokia Lietuvoje, kurioje gali vykti aukščiausio lygio tiek klasikinės, tiek populiariosios ar roko muzikos koncertai, tiek dramos spektakliai – ji pritaikyta įvairiems, skirtingo žanro renginiams ir gali būti pilnaverčiu traukos objektu bet kuriuo sezonu“, – tvirtina P. Baltrėnas.
Šiuos žodžius patvirtina ir renginių organizatoriai, teigiantys, kad Palangoje formuojasi pasiūla, kuri anksčiau buvo prieinama tik didmiesčiuose: auga muzikinių žanrų įvairovė, kurorte besilankantiems siūlomi ne vien koncertai, bet ir seminarai, mokymai, spektakliai, šokio spektakliai, kino seansai.
„Neabejotinai, Palangos koncertų salė keičia kurorto lankytojų įpročius ir skatina aktyvesnį posezoninį gyvenimą, pasiūlydama renginių ir šaltais vakarais, ir ne sezono metu. Sakyčiau, kad dabar šiuo požiūriu Palanga nebesiskiria nuo didmiesčių, ką matome ir žvelgdami į mūsų siūlomo repertuaro populiarumą“, – pastebi visoje Lietuvoje spektaklius rodančio profesionalaus komedijos teatro „Domino“ vadovė Diana Bukantaitė-Kutkevičienė.
Jos teigimu, keičiamas stereotipas, kad Palanga ir renginiai tarpusavyje suderinami tik vasaros sezono metu. Dabar kurorto lankytojai gali turėti turtingą kultūrinį laisvalaikį ir rudens ar žiemos savaitgaliais, o tokį poreikį patvirtina sėkmingi bilietų pardavimai.
„Iki šiol mus smarkiai ribojo erdvės – į Palangą negalėdavome atvežti pačių naujausių, geriausių „Domino“ teatro komedijų dėl dekoracijų dydžio, garso ir šviesų kokybės. Palangos koncertų salės administracijos siūlymai atitiko mūsų reikalavimus, taip ir užsimezgė bendradarbiavimas, kuriuo džiaugiamės ir jau dabar matome, kad pavyksta pritraukti nemažai žiūrovų ir pasibaigus vasarai“, – sako D. Bukantaitė-Kutkevičienė.

Metų pabaigoje – spalvinga renginių pasiūla

V. Zdancevičius skaičiuoja, kad jo vadovaujamos bendrovės organizuojamų renginių skaičius Palangoje išaugo dvigubai.
„Manau, kad tai lėmė ir smarkiai pagerėjusi Palangos koncertų salės vadyba. Renginių daugėja ne tik sezono metu, o tai – neabejotinai geros vadybos rezultatas. Su profesionalia ir į tikslą orientuota vadyba mums taip pat daug paprasčiau dirbti“, – pažymi renginių organizatorius.
Šiuos žodžius iliustruoja ir metų pabaigos repertuaras, suteiksiantis galimybę palangiškiams ir miesto svečiams rinktis iš spalvingos renginių pasiūlos. Palangos koncertų salėje vyks pasisekimo Lietuvoje ir Europoje sulaukęs miuziklas „Paryžiaus katedra“, baleto trupės „Maskvos miesto baletas“ vienas gražiausių spektaklių „Miegančioji gražuolė“, muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ finalas, geriausių visų laikų miuziklų ir populiariausių jų kūrinių vakaras bei garsiausios „ABBA tribute“ grupės pasaulyje koncertas.
„Infrastruktūra LT“ valdomuose objektuose visoje Lietuvoje per metus suorganizuojama daugiau nei 150 renginių, kuriuose apsilanko daugiau nei 1 mln. 200 tūkst. lankytojų.

Ramūnas Pletkus
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmadienį Palangoje buvo patvirtinti 6 nauji koronaviruso atvejai

"Palangos tilto" informacija, 2021 02 23 | Rubrika: Miestas

Pirmadienį Lietuvoje patvirtinti 482 nauji koronaviruso atvejai, mirė 7 žmonės, 6 nauji koronaviruso atvejai buvo patvirtinti Palangoje. Antradienį mūsų kurorte šia liga sirgo 26 palangiškiai, antradienį pranešė Statistikos departamentas.


Pandemija pakeitė gyventojų įpročius ir pasirinkimus, pastebi Kaimo turizmo sodybų atstovai. Vestuvėse žmonių skaičius ėmė mažėti, o įprasti apsistojimai neapsiriboja vien savaitgaliu. „Kaimo turizmo sezonas prasidėjo labai anksti, vos tik paskelbus karantiną. Žmonės pradėjo bėgti iš butų ir ieškoti sodybų, kad ten galėtų leisti laiką, nes darbas vyko iš namų...


Tradicinių amatų centras-galerija, įsikūręs S. Dariaus ir S. Girėno g. 27A, Palangoje, jau laukia lankytojų. Čia kiekvieną dieną nuo 10 val. iki 19 val. galima ne tik pasigrožėti eksponuojamais Lietuvos menininkų sukurtais stiklo, medžio, lino, keramikos, gintaro dirbiniais, tapybos darbais, įsigyti patikusį suvenyrą, bet ir sudalyvauti įdomiose edukacinėse veiklose.


Naujai rekonstruotoje Kastyčio gatvėje pasodinti nauji medžiai


Karantino metu Palangos viešoji biblioteka nepamiršta savo lankytojų ir parengė įvairių užsiėmimų, kuriems nebūtina išeiti iš namų. Taip ne tik saugome save ir kitus, bet taip pat stipriname ryšį tarp bibliotekos ir jos bendruomenės.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangoje formuojasi nauji kurorto lankytojų įpročiai

"Palangos tilto" informacija, 2018 11 08 | Rubrika: Kultūra

Nors šilta vasara Palangai dovanojo kaip niekad ilgą aktyvųjį sezoną, baigiantis rudeniui poilsiautojų gretos viename populiariausių Lietuvos kurortų tradiciškai retėja, o gyvenimo ritmas pamažu grimzta į žiemos miegą.


Vaikas formuojasi valgymo įpročius dar net negimęs

Rasma SIMONAUSKAITĖ , 2012 11 15 | Rubrika: Sveikata

„Vaikams iki šešerių metų nerekomenduojama saldinti maistą, jei jie cukraus negautų, imtų jo ieškoti kitur, pavyzdžiui, vaisiuose“, – sakė gydytoja gastroenterologė Birutė Čijunskienė, dirbanti Klaipėdoje, tačiau dažnai atvykstanti ir į kitus miestus susitikti su tėvais, kurie rūpinasi savo vaikų sveiku maitinimusi. 


Didžiuosiuose Lietuvos miestuose vos gimus vaikučiui tėvai skuba jį užrašyti į darželį. Neretai tėvai piktinasi ilgomis darželio eilėmis. Palangos lopšeliai-darželiai mažųjų lankytojų laukia visus metus – eilių čia nėra, nors, pavyzdžiui, Kretingoje eilės į juos didelės. Ne todėl, kad darželių Palangoje būtų labai daug, o todėl, kad, blogėjant demografinei padėčiai...


Palangos botanikos parke – nauji gyventojai

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 05 09 | Rubrika: Miestas

Visais laikais visame pasaulyje esantys parkai buvo faunos ir floros globėjai. Čia žydėdavo įdomiausi augalai, buvo auginami įvairiausi gyvūnai. Įspūdingą istoriją menantis Palangos botanikos parkas – ne išimtis. Neseniai į parką atkeliavo nauji gyventojai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius